Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

milka2008
29. okt 2010

@erika12345 - ja som dnes 5tt plus 5 dni. Termin mam koncom juna. Pockam este na uzv, asi o dva TT, teda ked budem mat uz ukonceny 7.tt a potom s niekedy objednam.

A presne ako hovoris, aj mne v robote kolegyna, ze nech som kludna, ze kolko ciarociek este potrebujem, aby som si bola ista , ze bude vsetko o.k. , ci kazdy den jedna aby pribudla 😀 tak ale ti poviem, sa na tom zasmejem, lebo je to velmi dobre, ze ma niekto dokaze takto podpori 😉 . A tiez som jej volala o pomoc, ked sa mi vcera vyhodil pupenec, ktory mavam vzdy pred MS, tak panika, strach, ved to poznas. A ona, ze nech uz neblaznim ...TA psychika nam dava zabrat, ale ja som uz akasi kludnejsia a sa mi lahsie caka na ten ultrazvuk.

Som sa rozpisala... ale som rada, ze sme tu takato partia 😉

@buburka - viem, ze je to velmi vlemi tazke, ono mozno uz zacnes o tie dva tt citit aj jemne pohyby. Ale ako ti poradil a aj erika, skus sa k nemu objednat a povedat, ze sa chces ukludnit, Ale ja pevne verim, ze to bude v poriadku. 😉

erika12345
29. okt 2010

@milka2008 Ono mas dobre, ak o tom dokazes hovorit s okolim, u mna ludia nevedia, ze som tehu, mozno tusia, odisla som bez vysvetlenia na pn.. Nevedeli ani o jednom tehotenstve a som rada, lebo som nechcela lutost.. A navyse, ked bola niektora koleg. tehu, vzdy sa to rozsirilo i medzi deti (pracujem na zs) a to som nechcela. Vedela to len najblizsia rodina a teraz ani ta nie, chceme ich prekvapit foteckou v 12tt-13tt. 😉 Ale ani potom o tom nebudem rozpravat, bojim sa, predsa len, nepotratila som len raz, ani dvakrat..... Psychika je zaklad, ja som obcas kludna a obcas...skoda slov, hlavne, ked som spinila alebo krvacala, vtedy som uz myslela, ze babo odislo... A potom zas prisla nadej. A j to tak stale dookola, raz je dobre a potom pride strach.
Si dobra, ze dokazes cakat do konca 7 tt, ale ak nemas problemy, zbytocne by dieta vyrusovali, nech sa tam len pekne zabyva, drz sa. 😉

buburka
29. okt 2010

@erika12345 - sak prave, ze povery...ale co ked? mozno aj my budeme mat nakoniec "pundulku" namiesto "pipiska" 😀 pocula som uz vela takych pripadov....to sa bezne stava...no a s tym prihovaranim....u nas to bola pre muza najprv "fazulka" no a po tom ako povedali ze bude asi chlapec, tak sa muz zacal pri pohlade moje na brucho prihovarat "krumplicek".....sama zelenina xi xi...
Nevie sa celkom preco som krvacala, ale je vraj dost nizko placenta (mozno z toho), ale ze casom vystupi..tak neviem..teraz radsej polihujem v klude a nikam nechodim...snad to bude dobre .. vydrzim tie 2 tyzdne..som rozmyslala, ze vlastne ani caste Usg nie je pre male dobre...vraj mozu byt neskor komplikacie zo sluchom....ale ta neistota...hroza 😒 &som sa rozhodla nemalovat zbytocne certa na stenu...co ma byt...aj tak bude..

vavrenka
29. okt 2010

@milka2008 a kedy presne ides na utz? ja 11.11, mozem sa spytat? co sa stalo, ze v 9tt MA? babatko zomrelo skor?
pre mna tie MA su tajomne, v tom,ze telo proste zo seba nevypudi, co tam uz nema byt.. nevies preco?

mafynka
29. okt 2010

ahojte kocky,,zamiesam sa trochu aj sem k vam,,,ja som presne pred rokom prisla o prve babo v 12tt nikto nevie preco,,,potom nasledovalo dlhe cakanie kym sa znova podari,,aj sa podarilo, nasla som si na teste dve ciarky, sla cela natesena k dokine, ta mi ale bez toho,ze by mi vzala krv pichla vyvolavacku,, teda krv mi vzala, ale vysledku mali byt na druhy den, ale hned mi pichla vyvolavacku,ze tehu nie som,,no ked som jej volala ,tak vravela,ze krv negativna,,volala som aj do labaku a tam mi vraveli nieco ine, ze by som mala ist znova na krv,lebo hcg ma stupajucu tendenciu,,uz si napamatam,aku som mala hodnotu,,no doteraz to ostava zahadou, mrcha nakoniec po 16tich dnoch dosla,,,,,o par mesiacov som si znova nasla dve ciarky,,no teraz mi jeden test nestacil,,kupovala som kazdy den a uistovala sa,,kedze o prvom tehu vedeli vsetci,,teraz som to tajila ako sa len dalo,,,dokonca aj teraz,ked to uz je riadne vidiet, sa mi tazko to priznava,,lebo sa bojim,ze nieco zakriknem,,,,cele tehu prebieha v pohode,,nemam ziadne problemy, ziadne bolesti,,no dostala som sa do nemky, ze mam skrateny krcok,, primar tam ma dokonca presviedcal,ze idem potratit,,neviete si predtavit aky nastal strach a sklamanie,,,,no nastastie sme uz doma a maly cele dni kopka a kopka,,,no strach je tu stale,,kazdy den mam desne sny,ze o maleho prichadzam,,ale to uz asi nikdy neprestane, ked sme uz raz o babatko prisli,,ako prekonavate ten strach??

milka2008
29. okt 2010

@vavrenka - ahooj moja 😉 tie MA su tajomne aj pre mna, ani lekari to nevedia, preco ich telo same nevypudi 😲 .No ja som absolvovala prvy ultrazvuk asi pred dvoma hodina, totalne neplanovany a ti poviem, to boli mozno druhe najhorsie minuty v mojom zivote - som zacala spinit ale keby len to - aj s trochou krvi. tak som letela k dr., ta ma pozrela, spinenie na krcku nevidela, na uzv bol iba gestacny vak, ktory zodpovedal 6 tt (dnes som 5 tt plus 5 dni). Dala mi duphaston 2x1 a odporucila totalny klud. Tak prosím Pána Boha, nech to dobre dopadne, alebo nech to ja dokazem prijat, co ma byt 😉.

A ty sa ako mavas?

vavrenka
29. okt 2010

@mafynka ahoj, ako sa ten strach prekonava?.... kazdy den po kusku.... ale hadam ta potesim - od 24 tt vedia lekari babo zachranit, ked sa narodi 🙂 , takze ty si za rizikovou hranicou a kazdy kazducicky den,kedy je babo u teba v brusku je absolutnou vyhrou

mafynka
29. okt 2010

@vavrenka primar mi vravel,ze kym nebudem v 28tt,ze sa o babo nebudu ani starat,,ako do inkubatora ho daju ale nejak zvlast sa nebudu zaujimat, bo vraj do 28tt sa to berie ako potrat a nie ako porod,,ze oni zachranuju az od 28tt,,,to ma dost zaskocilo, sklamalo, nazurilo a neviem co este by som bola tomu primarovi schopna povedat,,,ozaj neludsky pristup

milka2008
29. okt 2010

@mafynka - velmi drzim palce a verim, ze tentokrat to dobre dopadne 😉 . Ono ani dr nie su si niekedy na 100 perc. isty a tie myslienky, tak to ti nemusim ani hovorit, aj biele aj cierne 😝 . Ale snazim sa venovat iba tym bielym, hoci dnes u mna prevladli prave tie nie velmi optimisticke 😝

milka2008
29. okt 2010

@mafynka -moj syn sa narodil v 31.tt, tak sa neboj, tvoje babatko bude urcite donosene, len musim dodrziavat kludovy rezim 😉

mafynka
29. okt 2010

dakujem kocky

vavrenka
29. okt 2010

@mafynka prosim ta, co za necitu je ten doktor? Som zvedava co by tvrdil, keby slo o jeho dieta!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 🙄
kasli nanho, aspon vidis aku hodnotu ma prenho nenarodene dieta. a hlavne ho nepocuvaj!!!!
babo sa narodi v poriadku, hlavne sa stri, maj vylozene nohy a tes sa z kazdeho dna, kedy je v tebe! a uvidis, ze to dobre dopadne 😉

vavrenka
29. okt 2010

@milka2008 ja som zatial ok a dufam, ze to tak aj zostane..., len idem do dvoch kritickych tyzdnov -7 a 8, tak dufam, ze to zvladneme, lebo v praci mam toho dost a dost a ked mi bude tak blbo ako dnes, mam sa na co "tesit" 😒 a zahrniem ta do modlitieb nech sa boh u teba zjavi ako darca zivota a malicke nech vselo rastie 😉

mafynka
29. okt 2010

@vavrenka dakujem,,snad to uz nejak dobojujeme,,,ved ten maly je moje vsetko a uz ked sme sa dopracovali az sem, tak musime spolu bojovat

zojka05
30. okt 2010

@erika12345 ahoj pozerám že ti vychádza skoro rovnaký termín,tak hádam sa nám to podarí...tentokrát.mala si teraz nejaké problémy?Ja zatial nie,doki povedal,že to vyzerá dobre,že je to iné ako pred tým....Tak hádam to vyjde,len mám obavy či nenerobila škody tá moja choroba ☹ ,ale v stredu idem na sono,tak uvidíme hádam budú len dobré správy a hádam aj tehu knižka,ty ju už máš?aj ja sa cítim inak ako v tehu pred tým prvý krát,keby mi bruško nerástlo,tak ani neviem že som tehu,všetko bolo super vlasy, tvár,nikdy som ju nemala čistejšiu a o nechtoch aké som mala vtedy sa mi len snívat môže a výsledok?- chalan.... 😀 takže možno na tých babských rečiach niečo aj bude,teraz je to také všelijaké,grckám kade chodím,vlasy jedna hrôza,ale vravím si,že je to jedno,len nech to všetko dobre dopadne a v máji si budem pusinkovat svojho drobčeka a je jedno či to bude dievča alebo další čertík s pipíkom 😀 Držím ti palce...

buburka
30. okt 2010

@mafynka - vidim, ze si obklopena samimi prijemnymi Dr. ktory do teba vlievaju nadej od sameho zaciatku ☹ Musi to byt riadne narocne na psychiku, ale ako sama pises, ked ste sa uz dopracovali do takehoto pekneho tyzdna, tak to uz vydrzite aj s vylozenymi nohami za hlavou keby to pomohlo..no nie? 😉 Drzim palce!

vavrenka
30. okt 2010

kocky, som cca 6tt+2 a od predvcera ma zas zacalo pobolievat podbrusko a je mi zle 😒 , co predtym nebolo.., ale nastastie nezvraciam a dufam, ze nebudem, je to v poriadku,ked ma zase zacalo boliet brusko? som cela divna, bez nalady, unavena, netravi mi, podbrusko boli, teplotu mam... tak dufam, ze je to ok, lebo do 6 tt okrem bolestivych prs, som bola celkom ok...

buburka
30. okt 2010

@vavrenka - ak ta pobolieva podbrusko, ale nemas teplotu a ani nekrvacas ci nespinis, tak by sa nemalo asi nic zle diat...mozno mas len nafuknute brucho (vetry), alebo sa ti rozsiruje maternica. 🙂

vavrenka
30. okt 2010

@buburka , dakujem za odpoved, trosku som sa vylakala...hm, teplotu mam, ale to od uplneho zaciattku tehu a podbrusko pobolieva ako pred MS... teraz sa mi ulavilo, dokonca som sa najedla, tak mam pocit, ze zivot je krasny 😀 , som zvedava dokedy.... 😒

buburka
30. okt 2010

@vavrenka - nic sa neboj 🙂 niekedy ani prilisne sledovanie nie je dobre. Co sa ma stat, stane sa...hlavne v zaciatkoch. Treba vydrzat. Ja som v 7tt mala bolesti ako pri MS a unavena som bola stale....aj teraz sa rada vystriem aj niekolkokrat pocas dna ku telke 😀 Vela oddychuj, jedz casto v malych davkach (ako pri bodovej diete 🙂 ) a je tiez velmi dolezite, mat pravidelne stolicu....lebo ak beries tehu vitaminy, tak obsahuju zelezo...no a ja som mala krce a zapchy...a potom tvrdu stolicu a objavilo sa aj krvacanie z posvy. Vraj je to preto, ze je prekrveny krcok, mam na nom nejake lezie a tlakom sa trosku rozkrvacal...som revala na pohotovosti pred vysetrenim ako diva v domnienke, ze som potratila znova. Tak si odvtedy davam velky pozor na stravu 😉

vavrenka
30. okt 2010

@buburka moja, tak to ti nezavidim... ja so zapchou problem nemam, lebo mam laktozovu intoleranciu ale snazim sa do seba pchat aspon tvrdy syr, kvoli vapniku, a tak mam skor opacny problem 😀

buburka
30. okt 2010

@vavrenka no vidis..kazda mame svoje trapenie 🙄

vavrenka
30. okt 2010

@buburka ty si v tak krasno tyzdni tehu 😵 , uz aby som tam bola aj ja! co to bude? XX alebo XY? aky mas tusak?

buburka
30. okt 2010

@vavrenka Dr. povedal ze XY...co bolo v sulade s mojim tusakom 🙂 Ale budem mu verit az po morfo ultrazvuku v 21tt. 😉 .. ja by som bola najradsej uz aspon v 30tt 😀
Uz ste videli srdiecko na USG?

vavrenka
30. okt 2010

@buburka nie, bla som na uzv v 5+3 a na kontrolu idem az, ked budem 7+6. zatial sa nebojim, viem, ze nemam sancu nejako ovplyvnit, ci bude vsetko ok, alebo nie.... tak len verim a spolieham sa na svoj citak, ze to bude ok....

buburka
30. okt 2010

@vavrenka -tak drzim palce! Ja som mala ten obraz rychlo bijuceho srdiecka z Usg pred ocami este tyzden a usmievala som sa take 3 dni jak v krci 🙂 Coskoro mi das s podobnym zazitkom zapravdu uvidis 😀 😀 😀

vavrenka
30. okt 2010

@buburka a ako to vyzera? to sa na obrazovke nieco pohybuje? zatial som videla taku maly cierny kruzok a uprostred taku bielu palicku -24mm 🙂 .. co budem vidiet na najblizsom sone?

buburka
30. okt 2010

@vavrenka - my sme mali 1,60cm 🙂 tiez to bol svetli fliacik a v nom ryyyyyyychlo nieco pulzovalo 😅 ako ked nieco svetielkuje, alebo ako to popisat....je to proste krasne nieco 🙂 ved uvidis sama 😉

vavrenka
30. okt 2010

prajem vsetkym krasnu a bezproblemovu noc, unava ma dostala, tak idem hajaaaatttttt.
dobru nocku a see you zajtra 😉 😉 a buburka, plis odpis mi, rano si to precitam, aby somradostne vstupila do noveho dna!

vavrenka
30. okt 2010

@buburka uz som si precitala!!!! idem snivat o mojom malom cloviecikovi 🙂 , papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre