Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

milka2008
3. nov 2010

@katkaajurko - mna bolelo podbrusko ked som mala dostat MS, inokedy pred MS ma brucho ani prsia nebolievali a teraz to boli prave tieto znaky, prsia snad uz od 2. dna po ovulacii a podbrusko takmer doteraz s prestavkami, aj som zacala spinit , tak som dostala v piatok Duphaston. Dnes som 6 tt plus 3.

a k tym injekciam, som sa pytala, ci to nie je este "neskoro", kedze som uz 6 tt plus 3 dni, a dr., že nie. A tiež by som ich mala užívať celé tehu. 😲

chomica
3. nov 2010

@katkaajurko no potom som necitila a minuly tyzden opat zacalo pobolievat. A tiez som to mala tak ako milka,.ze pred ms ma nikdy nebolelo brucho no ale po ovulacii ma hned zacalo, no a to som bola tehu

buburka
3. nov 2010

@milka2008 - neboj neporanis nic. injekcie sa aplikuju podkozne 😉 s bruskom ako takym to nema nic.

vavrenka
3. nov 2010

ahojte, kocky, nejaku chvilu som tu nebola, lebo mi bolo zle a uz pri slove tehotenstvo ma napinalo a plakala som, takze som sa konikovi zdaleka vyhybala...

vavrenka
3. nov 2010

@chomica 😀 , 2,4mm, to by bolo ina velkost 😅

milka2008
3. nov 2010

@vavrenka, no vitaj, a co sa deje moja, hm?

chomica
3. nov 2010

@vavrenka no ved preto sa mi to cislo nezdalo 😀

vavrenka
3. nov 2010

@buburka ja zije, len mi je do vstupu do 7tt zle od zaludka, aj ma prehanalo a o depkach ani nevravim.. vobec sa mi nechcelo ist na konika, nechcela som o tehotenstve nic pocut.. fakt velmi tazko prezivam, ked mi je zle od zaludku.. ostatne boliestky viem ako tak zvladnut, ale toto nie. aj ked nezvraciam, len ma sem tam napne, zle mi je v podstate od okamihu ako sa zdvihnem z postele, ci sa najem alebo nie a len sa to v priebehu dna stupnuje. vecery su najhorsie a noci.. keby som sa aspon mohla vyzvracat, aby s mi ulavilo... ale nejde to, tak sa trapim. ale dnes mi je lepsie, tak som sa mohla aj viac naraz najest, aj ked mi je opat zle, nie je to dens take neprijemne ako dni predtym..

vavrenka
3. nov 2010

@milka2008 🙂 dak za zaujem, je mi asi "tehotenstvo" a mavam take slabsie depky, blbe ☹

chomica
3. nov 2010

@vavrenka ja mam dnes depku jak delo...uz nech je zajtra a hadam bude lepsie.

erika12345
3. nov 2010

@katkaajurko ja som mala pocity ako pred ms, ale ked ich nemas, tak to je dobre, nie? Strach je velky, ale tu sa podporime a budeme mat babatka, neboj, urcite sa dockas.🙂
@milka2008 na zaciatku urcite do bruska, to az ked bude brusko take napate, tak az potom bud do bokov alebo do stehna alebo ramena, ale niektore si pichaju cely cas do bruska a v pohode, ono su to malicke ihlicky, kt. urcite babo netrafis, len sa ti dostane fraxik pod kozu. Ak chces, chod do temy trombofilia, tam si picha vacsina. 🙂 Su tam tiez zeny po potratoch, viacerym zomreli baba tesne pred porodom kvoli trombofilii... A skoro kazda sa tam dockala svojho baba.

vavrenka
3. nov 2010

kocky, v tomto rozpolozeni sa neviem velmi tesit, ze som tehu 😒 😒
na uzv idem az bud. tyzden 11.11., vobec sa nebojim, nejako mi po vsetkych tych uzkostiach doklaplo, ze to nemam v rukach, ze to neviem ovplyvnit.. ostavam mi len verit, ze to bude ok a srdcko mojho diatatka bude silno a veselo bit 🙂

chomica
3. nov 2010

@vavrenka bude bit ako ZVOOOOOOOOOON urcite. 😉

milka2008
3. nov 2010

@vavrenka - si ma vydesila, ti poviem 😲 . Len nech ta dg. TEHOTENSTVO trva a "trapi" este takmer 8 mesiacov 😉 a uvidíš, na konci bude bábätko 😉 a 11.11. príde Martin na bielom koni a tebe prinesie ZVONIACE BLIKAJUCE SRDIEČKO TVOJHO BABATKA 🙂

@erika12345 - ďakujem , mrknem 😉 a možno aj napíšem 😉

vavrenka
3. nov 2010

@chomica nechcem povedat, ze to som rada, aby to nevyznelo, ze ti to prajem,a le dobre mi padne precitat si, ze niekto sa ma podobne.. ja som na depky trpievala v minulosti, aj som potrebovala lieky, ale to bolo davno, tak dufam, ze mi hormony nieco nespustia..

erika12345
3. nov 2010

@vavrenka to mavam aj ja tak, ze mi je len zle a tiez by mi bolo lahsie, keby sa mi dalo zvracat, ale neda sa. No nastastie to netrva cele dni, niekedy viac, niekedy menej. Nezufaj, nic nie je stratene, musis verit. Ja som tiez medzi 6-8ttmala hrozne stavy, stale som revala a plakala za babom, som si bola ista, ze je koniec a nebol. Som ani nechcela lekarke verit, ked mi povedala, ze je vsetko v poriadku. 😉 Ono v rukach to nemame nikto...

chomica
3. nov 2010

@vavrenka ja aj teraz pustam slzy, a ani neviem preco ☹ ...asi na mna vsetko dolahlo....neviem nemam dnes dobry den... ☹ ☹ a hormony pracuju na plne obratky. Takze vedz ze nie si jedina...

vavrenka
3. nov 2010

@chomica tie blbe hormony.. vcera som sa tak, ale tak rozrevala, ze moj zlaty mmsa tak vydesil, ze bol ochotny urobit pre mna hocico,aby sa mi ulavilo.. tak som ho poslala do lekarne, k rodicom pre teplomer, isiel iniciativne nakupit a este aj uvaril a cely plachy ma chodil pozoroval, ci zijem a ci neplacem.

katkaajurko
3. nov 2010

no to ste ma ale teda moc nepotesili 😅 vsetky ste to mali a mna nic neboli..tak mi to pride potom ze sa tam nic nedeje... 😅

chomica
3. nov 2010

@vavrenka ja mam tiez uzasneho manzela. On od zaciaktu vari a upratuje a stara sa o mna. Aj teraz mi isiel kupit tresku 😀 lebo s placom som mu povedala ze mam na nu chut 🙂 zlaty 🙂 fakt keby som jeho nemala zosaliem. Strasne sa o mna boji a ked ma minule cakal v nemocnici pred ambulanciou tak taky bol vyplaseny chudak ale tvaril sa hrdinsky, no v ociach mal strach.Takze mame stastie Leni 🙂 Tak teda pockam na tresku 😉

vavrenka
3. nov 2010

@chomica a ja si dam doniest, az mi bude s crevami dobre straaasne vela sladunkych pomarancov!!!! mnam, manm, manm 😝
ozaj, neviete mi poradit, bolia ma creva, sem tam krce, obcas ma prezenie, mozem si dat smectu alebo uhlie, alebo co pomaha?

buburka
3. nov 2010

@vavrenka - to mi je luto, ze sa mas tak bluvno, ale hovori sa, ze je to signalom toho, ze sa babo dobre drzi 😀 Tak ked ti je tak zle, tak si na to spomen a ber to trosku tak, ze male ti dava najavo, ze je tu s tebou a ze bombarduje tvoje telo a hormony a robi si miestecko 😉 Mozno to znie infantilne, ale mozno taketo pomyslenie aj pomoze 🙂 Ja nastastie depresiami netrpim, ale uz som na muzicka par krat bezdovodne slovne zautocila ☹ este ze je to moje zlaticko a nikdy sa na mna nevie hnevat 🙂
Az uvidis malicke na usg, zabudnes aj na depresiu 😉
Len prosim dievcata neplacte a nedepkarte, lebo to babatku masirujete nadoblicky a to sa mu nemusi pacit 😠 . Ja som uz tiez riadne na nervy z cakania na usg, ale snazim sa to brat light.
Citim sa dakedy jak na kurze sebaovladania, ale co uz.....

nikinka1981
3. nov 2010

@erika12345 vo výsledkoch mi vyšlo, že ide o vrodenú poruchu, ktorá má hyperkoagulačný potenciál, v kombinácií s ďalšími faktormi podporujúcimi zrážanlivosť krvi sa môže prejaviť vznikom trombózy. Potom, že mám výrazne zníženú hodnotu funkcie proteínu S, ktorá má prokoagulačný efekt a mohla a podielala sa na vzniku opakovanej straty plodu. Ako odporúčanie mám dodržiavať pitný režim, polohovanie nôh, elastická kompresia a mám si dávať pozor na úrazy a infekcie. Pichať fraxiparine 0,3ml každý deň až do pôrodu a potom ešte 4 týždne. Aj Tebe zistili to isté, alebo akú príčinu potratov si mala?
@buburka no dúfam, že to nebude skôr 🙂
@milka2008 jej v 31tt a zdravučký je tak to je super 🙂 Už sa tak veľmi nebojím, lebo verím, že dnes už vedia takto skoro detičky zachrániť, ale strach o svoje deti budeme mať všetky a navždy 🙂 Ja si pichám teda nie ja, ale môj manžel musí, lebo ja nedokážem 😒 do bokov na bruchu (nie do brucha) a do stehien z vrchu takmer pri slabinách a tam to nebolí vôbec. Ja som mala vždy panický strach z injekcií a teraz už mám za sebou nejakú 130-tu 😝 no, ale inak sa nedá... AKo sledovať skracovanie krčka???

nikinka1981
3. nov 2010

@erika12345 no osem rokov som sa bála aj ja aj manžel... no ja ani neviem, to prišlo tak nejako samo, že sme sa rozhodli, neplánovali sme nič dopredu, jednoducho nejako ten strach opadol a povedala som si, že nech sa stane čo sa má stať a asi to tak malo byť...

vavrenka
3. nov 2010

@buburka, uvidim, co so mnou urobi uzv, dufam, ze zazrak 😉 a bude mi lepsie

vavrenka
3. nov 2010

dievcata tehuľky, dobru nocku, je mi zle, potrebujem ist do teplucka do postielky, tak krasny vecer a zas niekedy.
p.s. mne stale nedochadza, ze som tehotna, jaj, co budem s tym malym robit,ked sa narodi? budem ho mat rada? budem mu dobrou mamou? ach jaj, ach jaj.. ☹

katy31
3. nov 2010

Ahojte dievčatá, ja som po UPT v 8 týždni. Prvú mršku som dostala po 28 dňoch, je to vlastne to isté, ako kyretáž. Na kontrolu mám ísť až po šestonedielke, ale ja by som už veľmi chcela snažilkovať. Stále mám na pravo ten istý pocit, ako keď som čakala moje bábätko. Čo myslíte, mám to risknúť? Keď čítam všetky Vaše príbehy, je mi ešťe viac smutno.

embabuli
3. nov 2010

tak idem prave od lekara a je to tam! 😀
som uplne na zaciatku ..videla som len gestacny vacok, 3mm, ale je tam kde ma byt a je tam! 😀

samozrejme lekar ked videl jak sa tesime, tak hned upozornil, ze 20 percent tehotenstiev sa potrati, tak som mu pripomenula, ze viem ... ze som uz dvakrat potratila...ale aj tak sa budem tesit! 😎

takze mam prvu fotecku a slzy na krajicku a dalsia kontrola za dva tyzdne...

embabuli
3. nov 2010

@katy31 tazko povedat, niekto vravi ze staci mesiac, niekto ze viac..
moja osobna skusenost, po prvom potrate sme si davali mesiac pozor, ale zadarilo sa zase az po piatich..a aj ked som odpocivala vitaminky aj vsetko, aj tak to nedopadlo dobre... 😒
teraz som to neplanovala necakala, hrozne vela stresu v praci a tak, ale si vravim, ked sa ma udrzat tak sa udrzi a ked nie tak nie, nech robim co chcem...

buburka
4. nov 2010

Caute tehulky. Ja som zazila ukrutnu noc a neviem co si o tom mysliet ☹ V noci som sa zobudila na neznesitelne krce v podbrusku, ale len ked som si chcela lahnut na lavy bok....tak som sla na zachod..a bolesti sa stupnovali a prechadzali do ostatnych casti brucha....ked to trosku ustupilo, tak som si lahla, ale len na chbat s pokrcenymi nohami, pretoze na boku sa nedalo.Nejako sa mi podarilo zaspat, ale rano som sa zobudila znova s krcami ☹ Pevne dufam, ze to bude len travenim , alebo zastavenymi vetrami. Zobrala som espumisan a trosku znova posedela na wc....sa mi zda, ze je to lepsie....no a teraz som sla znova na wc a ked som sa utrela, tak jasnocervena krv....ale len pri utreti...v pondelok mam ist k Dr a velmi uvazujem co teraz ... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre