Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

kukucg
12. dec 2011

@ladybirdie Ked v stredu budu dva tyzdne tak ju nemas dostat tento tyzden ale 4 tyzdne od kyretaze, cize kyret ber ako prvy den ms a potom klasicky cyklus by mal nabehnut, niekotre kocky tu dostali aj neskor, po 6-8 tyzdnoch a vraj je to tiez ok 😉

makovicka53
12. dec 2011

@kukucg diky 🙂

kukucg
12. dec 2011

@makovicka53 za malo 😉

yasmin0001
13. dec 2011

Ahojte baby,
bola som vcera u mojho uz byvaleho gynekologa. Tak ma vytocil! Povedala som mu co sa mi stalo, lebo on o tom nevedel a tvaril sa maximalne otravene a nezainteresovane, ze toooooooo je normaaaaaaaaaaaaalne, to sa staaaaaaaaaava a na kazdu moju otazku odpovedal otravene a povedal, ze ziadne vysetrenia nie je treba robit, iba ak by sa to opakovalo. Pripadal mi ako po opici, ani na mna nepozrel, nepozdravil..... no uplny sedlak.
Samozrejme, moze sa jednat o nahodu, co by som bola najradsej, ale co ak je tam naozaj nejaky problem napriklad hematologicky a on ma necha, aby som znovu otehotnela, tesila sa, cakala, ze vsetko bude ok a potom zase potratim? Podla mna nie je normalne potratit, ale donosit dieta a porodit.
Tak som sa rozhodla, ze s nim seknem a zajtra idem k novemu Dr., som zvedava ako sa k tomu postavi on.

Inak Dr. v nemocnici povedal, ze staci cakat 2 cykly a tento moj mi povedal, ze tak tri styri mesiace.
Uz je to tyzden a dva dni, co sa to stalo, stale na to myslim a prehravam si kazdu jednu minutu predtym, co som mala urobit inak... Kiez by rychlejsie plynul cas.

marecek1
13. dec 2011

@yasmin0001 to by nahnevalo aj mňa, takýto prístup... veď v dnešnej dobe má kopec báb problém vôbec otehotnieť, tak prečo by sa potrat mal brať ako niečo normálne? treba hľadať príčinu, a nie zvaľovať všetko na štatistiky. mňa nezaujíma to, že je štatisticky normálne to a to, mňa zaujíma, prečo sa to stalo mne - a to predpokladám aj teba. ale prvý krok správnym smerom si už urobila - zmeníš lekára, a uvidíš, čo ti povie on.

fliacik
13. dec 2011

@yasmin0001 Ahoj, ja som o babo prisla pred mesiacom v 8tt a primar na mna tiez vychrlil statistiky. Povedal mi, ze ja to sice beriem tragicky, lebo sa mi to stalo prvykrat, ale on ma takychto pacientiek denne desiatky. Povedal mi, ze v dnesnej dobe sa uz takto ozaj konci kazde tretie tehotenstvo, takze zakroky uz robia ako na beziacom pase. Moja lekarka ma tiez odmietla poslat na akykolvek test, vraj az keby sa to opakovalo. Poistovne by im robili problemy, ze aky dovod mali na vysetrenia...Smutne, ale je to tak, sme iba cisla, nikto nas nevnima ako ludske bytosti, ktore si dietatko priali, ale nebolo im dopriate. Musis tym prejst dva az trikrat, aby Ta poslali na jedno vysetrenie, ktore trva par minut a pokojne by si si ho aj sama zaplatila, ak by to bolo mozne a upokojilo by Ta to, ze sa to v buducnosti nezopakuje. Hm, ale kde je prevencia...

poisonblu
13. dec 2011

@fliacik mna dr. poslal po prvom potrate a v pohode..poistovna to preplati...uz mam aj vysledky, zajtra si idem po ne...nedaj sa odbit

bambi2
13. dec 2011

@yasmin0001 netrap sa, kazdy gynekolog ti povie, ze to je normalne... ale pre nich lebo sa s tym stretavaju dennodenne... takze pre nich to je normalne.. ale pre nas nie... nevedia sa vcitit do nas a chapat s nami... 😠

ja som mala uz ovulku a straaaaaaaaaaaaasne vela hlienu som mala... tak som zvedava kedy pride prva mrcha.. ocakavam ju presne o 12 dni. tak dufam, ze bude presna... a potom ideme na vec 😉 😵 😵 😵

lonelyfrog
14. dec 2011

ahojte , ja mam nastastie dobre skusenosti s mojim lekarom naozaj sa velmi dobre stara bohuzial neviem ci je to sice mozne a myslim ze ano aj ja som sa velmi tesila ked som v maji uvidela dve ciarky a v juni som uz plakala vsetko bolo ok az jeden den ma zacal boliet mocovy mechur ako pri zapale a sla som na pohotovost lekarovi na gynde povedala sestricka ze som v 11 tyzdni potom som mu to zopakovala este dvakrat ja poslal ma na kozu a zacalo to vysetroval ma tak drsne ze som len pozerala ci to tak moze stlacal ma tak silno zvnutra aj zvonka ze mi prislo z zle a po chvilke sa ma opytal ci mi nemeska nahodou menstruacia 🙄 myslela som ze si robi srandu tak som mu povedala ze ano meskala mi ale otom som zistila...a nestihla som to ani dopovedat a on totalne znechutenym a otravenym hlasom na to zabil cooo steee potom zistiili...bolo to fakt cudne tak som mu povedala uz tretikrt ze som tehotna a n sa do mna pustil ze peco som mu nedala tehotensku knizku???to uz bolo aj na mna moc akoby nevedel ze tehu knizka bude az po ukoncenom 12tom tt..uff odchadzala som znechutena a s ATB o dva tyzdne som sl anormalne na kontrolu k mojmu a on mi znamil tu najhorsiu spravu v zivote ze babu uz min. dva tyzdne nebije srdenko..vychadza to presne na obdobie ked som bola na pohotovosti ..neviem nechcem nikoho obvinovat ale bojim sa ci to nemohol byt aj mudr z pohotovosti kto mojmu babatku ublizil...dufam ze teraz bude vsetko ok zajtra sa dozviem oficialny vysledok ale vysli mi dve ciarocky uz na treti tyzden 🙂 velmi sa tesim al emam uz voci tomu obrovsky respekt ...

marecek1
14. dec 2011

@lonelyfrog teraz neviem, či som správne pochopila koniec tvojho príspevku: že ti vyšli 2 čiaročky - si teraz tehotná?

ika84
14. dec 2011

@yasmin0001
@fliacik ahojte, ani mna lekar neposlal na ziadne vysetrenie, urobil kontrolu a to bolo vsetko. A ešte že, ked nebudu problemy, tak sa uvidime v juni juli. Skoro som odpadla., A to mam vazne problemy s cyklom.Na moje velke naliehanie sme sa dohodli, ze ak nedostanem ms tak o 2 mesiace mam prist a mi to upravi liekmi. Neviete ci si mozem vypytat tie vsetky vysetrenia napr. u obvodnej lekarky?

yasmin0001
14. dec 2011

@lonelyfrog
Ahojte baby,
booze ti doktori su niekedy taki blbci!!! Neviem ci ti to mohol sposobit on.
Baby, bola som dnes u noveho Dr., strasne fajn clovek. Prisiel na diagnozu, ktoru si moj byvaly Dr. za 5 rokov kedy ma kazdorocne vysetroval ultrazvukom nevsimol. Mam srdiekovu, teda dvojrohu maternicu, teda Uterus Bicornis. Aj tato mohla byt pricinou mojho potratu. Samozrejme to sa nevie...
Mate s tym nejaka skusenosti?
A mimochodom, zobral mi krv na trombofilne mutacie, co je vraj v 80% pricinou opakovanych potratov. Porobil mi preventivne vysetrenia, odbery, testy na chlamydie, atd...... co toho mojho trula ani nenapadlo. Zase som nastvana, ale aj rada, ze sa aspon nieco pohlo vpred a trochu vystrasena z tej mojej maternice.

yasmin0001
14. dec 2011

jaaaaaaaaaaaaj a este hovoril, ze otehotniet mozem aj hned 😵

yasmin0001
14. dec 2011

@ika84 ja som sa pytala obvodnej, ci mi moze dat odporucanie aj ona a ona, ze nie. Ale na endokrinologiu a imunologiu by asi mohla.

marecek1
14. dec 2011

@yasmin0001 tak to je skvelé 😀
ale hrozné, že človek musí zmeniť gynekologa, aby sa konečne niečo začalo diať. nepochopím tie týpky, čo všetky ženy hádžu do jedného koša a ich odpoveďou na všetko je "to sa stáva", "je to bežné". najdôležitejšie by pre nich malo byť, aby pacientky predsa liečili, našli problém, prípadne sa dopracovali k želanému tehotenstvu, a nie len brať peniaze za kartu.

zuszana
14. dec 2011

@yasmin0001 ahoj a bola si aj na kyrete?

ika84
14. dec 2011

@yasmin0001 endok. mam, uz pred tehu som mala, imuno si vyziadam....ku komu chodiš, ja tiez pojdem 😀 😀 😀

yasmin0001
14. dec 2011

@zuszana Ahoj, ano bola. Mala som spontanny potrat, ale prisla som do nemocnice len ked mi zacal, takze zo mna to zacalo liezt von az tesne pred kyretom.
Povedal dr., ze po prvom menzese sa maternica stiahne a vydezinfikuje, takze nie je na co cakat. Len na ten prvy menzes teda.
Baby ale co s tou mojou potvorou dvojrohou maternicou? Z toho mam teraz najvacsie stresy...

zuszana
14. dec 2011

@yasmin0001 ja som teraz po prvej ms po kyrete a tiež si nechceme už dávať pozor, o tej dvojrohej maternici hovoril môj doktor kamoške, že to nie je až taký problém, len by si bola asi rizikové tehotenstvo a musela by si si dávať väčší pozor, ale donosiť bábo môžeš 🙂 a doktor ti k tomu nič nepovedal??

yasmin0001
14. dec 2011

@zuszana no nehovoril mi o tom ako o probleme, skor ma len tak informoval, ze to tam vidi, nakreslil mi to, povedal, ze je to dost bezne, mavaju to zeny, ale ze mozem zase potratit aj v neskorsom stadiu tehu. Existuje na to zakrok, ktorym sa to da odstranit, ale je dost nebezpecny a vraj ten by vobec nerobil, az keby sa opakoval potrat. Skratka povedal, ze mam otehu, ono to zavisi od toho, kde sa ten plodik uhniezdi, dopredu sa neda povedat, ci bude problem. Citala som tu o babach, co maju aj dve maternice, alebo ju maju uplne predelenu a deticky maju, ja tam mam len teda tu prepazku.
Vsetko to bude zalezat na osude, kde sa mi babetko uhniezdi, ci bude mat dost miesta ☹
Boze este pred tyzdnom som netusila, ze taketo veci existuju 😢
Ale asi hlavne je, ze o tom viem a ked otehu, tak mi da Duphaston aj ten na to nejako pomaha.

zuszana
14. dec 2011

@yasmin0001 vidíš toto som ani ja nevedela, že aj dve maternice... a kedy sa chcete snažiť zas? hneď po prvej ms?

yasmin0001
14. dec 2011

@zuszana keby len dve maternice, ale aj dva krcky a dve posvy, niektore zeny maju aj vsetko naraz. A napriklad ked mali dve deti, jedno vynosili v jednej maternici a druhe v druhej. No sialenstvo...

Ano budeme sa snazit hned, teda nenazyvam to snazenim, ale milovanim bez ochrany podla chuti a samozrejme aj podla plodnych dni. Minule sa nam podarilo na prvy sup, tak snad aj teraz.

zuszana
14. dec 2011

@yasmin0001 tak kadečo sa vyskytuje fakt ☹ ved hej, ja to ziež neberiem ako nsaženie, lebo aj nám sa podarilo na prvýkrát, tak uvidíme ako to dopadne teraz 🙂 tak držím päste 🙂

lonelyfrog
14. dec 2011

@marecek1 ano viem to asi tyzden ale este len zajtra idem k mudr vraj skor by aj tak nic nevidel na sone dufam ze bude vsetko ok...

lonelyfrog
14. dec 2011

@yasmin0001 ahoj tesim sa ze si nasla dobreho lekara 😉 ja som velmi zvedava co mi povie ten moj zajtra, myslim ze mi bude robt testy ovela skor vzhladom na to ze som Rh negativna

marecek1
15. dec 2011

@lonelyfrog budem držať palce, aby bolo všetko ok 🙂

lonelyfrog
15. dec 2011

tak a je to tu 🙂 termin mam 10. 8 2012 tesim sa aj sa bojim ale verim ze to bude ok ..skoda ze este nebolo vidno srdenko mudr mi predpisla nejaky pohlavny hormon Duphaston mate s nim niekto skusenosti??

zuszana
15. dec 2011

@lonelyfrog duphaston je fajn, ja som ho brala rok a aj v tehotenstve sa dáva ako podpora na udržanie, tak gratulujem k tehotenstvu, nech je všetko dobré 🙂 a po kolkých týždnoch si otehotnela po potrate? po 3 týždnoch?

marecek1
16. dec 2011

@lonelyfrog gratulujem 🙂 super správička teraz pred Vianocami poteší dvojnásobne 🙂 tiež by som brala pod stromček pozitívny tehutest 🙂

tiež som brala už dávnejšie Duphaston, je v pohode, lekári ho predpisujú dosť často ako podporu na udržanie, takže sa nemusíš báť, lekár ti ho dal určite i z dôvodu prevencie, keďže už máš toho dosť za sebou.

lonelyfrog
16. dec 2011

@zuszana Dakujem 😉 ja som uz polroka po M.A. ale tehotna som asi tri-styri tyzdne aj ked podla vcerajsieho sona a poslednej mrchy by som mala byt v 5+0 ale este nebolo vidiet srdiecko len gestacny vak.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre