Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

ollako
21. mar 2010

peti a pre dievca, by si chcela ake meno?

xpetka1x
21. mar 2010

neviem este s tych klasickych Slovenskych sa mi paci Barborka, Nikolka, Petka🙂, Diana no a zahranicne mozno Miley cita sa Majli..

dadqa86
21. mar 2010

Ahojte baby ☹ a ja mam zase zlu spravu zase mam manzela v nemocnici a akurat aj na operacke uz 😢 vcera v noci no do neska rana dostal silne bolesti tak som ho dnes na silu presvedcila aby isiel na Pohotovost.Aj ho nechali v nemocnici a o pol-siestej ho brali na salu silny zapal slepeho creva 😢 som povedala ked sa dari tak sa dari 😢 drzkajte sa a pekny vecer ahojte....

xpetka1x
21. mar 2010

dadi no hlavne ty sa drzkaj moja mas toho dost na pleciach...prajemm vam uz len to dobre celej rodinke...

katka22r
21. mar 2010

pane boze dadi ja sa aj modlim za vas a u vas furt daco 😖

masabi
22. mar 2010

Ach dadqa mate toho riadne tento rok nadelene,tak len bud silna drz sa...ved vies-co ta nezabije to ta posilni...je to tvrde ale pravdive.Drzim palce

masabi
22. mar 2010

Baby aj ja už premýšľam nad menom...ale vobec netusim,dievca by bolo Laura,Kamila alebo Terezka a chlapec ani netusim ,manžel je Richard som myslela že po ňom ale nechce,tak vybral Tomáš ale moc sa mi to nehodi k priezvisku,ale pacia sa mi tie slovenske mena Michal,Adam,Samuel no ved uvidime nejako sa len volať musi no nie?

dadqa86
22. mar 2010

Ahojte baby.Mno to ano mam toho dost a sa sama sebe cudujem ze to vobec aj zvladam celu noc som nespala som bola do pol-tretej hore som stale na nho myslela 😢 dnes idem za nim tak uvidime co a ako mi povie doktor.Dufam ze uz konecne budeme stastni a ze sa nam aj podari malinke ☹ .Mam toho uz dost sa citim ako zbyti pes ☹ Drzkajte sa baby...Ked dojdem z nemocki tak sa vam ozvem ze co je nove.Pekny den vam prajem a drzkajte sa.

dadqa86
22. mar 2010

A dakujem vam velmi pekne ze stojite pri mne a ze myslite na mna 😢 ☹

sjuzocka
22. mar 2010

Ahojte, ani neviem ako zacat... Sa citim hrozne vystresovana, teraz mi je az do placu. Som 15 dpo a testy mam pozitivne, ale vobec nejasam, lebo sa strasne moc bojim ze to zase nebude ok, ze sa zopakuje to co v novembri :( dnes mam ist prvy raz k dr., prave zacinam 5.tt - asi nebude nic vidno, ze? Strasne by som chcela pocut ze je tam srdiecko a ze je to OK.. to predosle tehu, ktore som spontanne potratila, mala som strasne male hodnoty HCG a tie aj velmi pomaly stupali. Plod sa vobec nevyvijal, v 8.tt zodpovedal ako keby som bola v 3. - 4. tt :( asi by som chcela pocut nejake slova utechy.. alebo co... som si robila niekolko testov a sice trosku stmavla ta ciarka ale nie velmi a stale nie je taka ako ta kontrolna...

katka22r
22. mar 2010

masabi pekne mena jasne ze daj laura a misko,lebo to su aj nase mena 😀 😀 😀

dadi nebojaj sa bude dobre mozno prave preto sa to male o ktore si prisla rozhodlo ze este nieje ten spravny cas lebo vedelo co vsetko vas este caka 😒 ktovie to len ja si tak myslim a bude uz len lepsie uz ste presli asi vsetkym daj vediet ako manzel a mamka oki? 😉

sjuzocka je mi luto ze si sa musela pridat k nasej teme...ale co uz zivot je taky neboj bude male tam kde ma byt 😉 nezabudni nam dat vediet.....slova utechy ani ziadne mi teraz neidu na um ale urcite bude dobre mysli len pozitivne asi nemas cas citat dozadu niekolko prispevkov ale podporujeme sa tu navzajom takze hlavu hore a podavaj info 🙂 cize vitaj medzi nami tehulkamy,cakatelkamy a uz maminamy 😀

burina111
22. mar 2010

no ahoj sjuzocka, tak my sme tu na to odborníčky..neboj, nestresuj, ved aj my sme to všetky presne takto pár strán do zadu začínali...a teraz už fakt brušá ťaháme a vytešujeme sa strašne..každá sme tu po potrate, kyrete, niektoré po viacerých ale už tehuľky..rovnaké strachy, stresy, nič nebolo vidieť na ulz, srdiečko nikde do 7tt, potom strach tak do 15tt, že potratíme ale si stále pomôžeme, posmelíme...neboj, aj tebe to hned vyjasníme...dobre bude, tento krát sa nič zlé nestane, uvidíš....takže srdečne vitaj medzi nami a tešíme sa že sa nám klub rozrastá....neboj sa o hladinu hcg a už vôbec nie o intenzite čiarky na teste, to nič neznamená.....a 15dpo je strašne málo, to ti najskôr dačo normálne ukáže až cca 35dc...neboj, isto je všetko v poriadku a v novembri sa budeme s tebou tešiť z krásneho krpčeka...nooo, hlavu hore, držíme palčuchy...ber si príklad z našej katušky....tá už má slniečko a tá čo to naozaj nevzdáva a len sa na nu kydá a kydá je dadka..tá by už medajlu zaslúžila, že dadi????
dadka, moja hrozne mi je to ľuto čo s manželom...no tak ale pozitívne je, že sa mu už druhý krát nezapáli 😵 neboj, isto to dobre dopadne aj s maminkou a potom aj s mimčom..to bude čerešnička na torte...daj nám vedieť, hej????
peti, kati, masabi, tak dajte ešte nejaké mená pre detičky..no my sme tiež v koncoch.....ja neviem...
hej no a teraz že ja a dnešná poradna.....tak všetko je super, bábo má už 300g, presne zodpovedá veku, zas ma poslali na interné na ekg, mám také kontrakcie maternice, tak som to dokimu hovorila, predpísal mi magnesium 500mg, že každý den jednu, tak hádam to zaberie, ale pozeral ultrazvukom, že sa nemusím báť, že sa ani neotváram ani krčom sa neskracuje, že to je asi iba málo magnezia. no a mám zas nizky tlak. hej no a najvačšie prekvapko-skoro som sa rozplakala od šťastia- čakáme na 99% dievčatko....tak sa baby hrozne teším, hádam sa nám splní sen a už budeme kompletná rodinka. takže u mňa tá čínska tabuľka funguje. no a poradte mi nejaké mená pre dievčatko...olivia to mal byť syn, tak to nie, terezku už máme anjelika...tak niečo poradte...
masabi a čo tvoj tlak???
peti malá je krásna, riadna slečna, tá škôlka jej prospieva.
holky držte sa, krásny deň, sjuzocka, hore hlavu dobre? všetko bude v poriadku, dadi, držím palce, daj vedieť

😉 😉 😉

ollako
22. mar 2010

Ahojte
ahoj zjuzocka, no myslim , ze na UTZ nebude este nic vidiet len dutinku, je strasne skoro, ja som bola v piatok a tiez bolo vidiet, len dutinku , tak mam prist za dva tyzdne a som mierne nervozna, ale nie je to az take strasne, pri Petkovi som bola s furt vystresovana , kedze to bolo hned po potrate...dnes ma aj dost brusko pobolieva, neviem dufam, ze to nie je predzvest niecoho zleho, maly spinka, tak budem oddychovat, aj ked som chcela umyt dlazky, a pozametat vonku pred domom strk co posypali v zime cestu...kaslem na to radsej si vylozim nohy a budem dufam, ze to pobolievanie je z toho, ze sa roztahuje maternica 😅

xpetka1x
22. mar 2010

burinkaaa jeej super aj ja placem ked to pisem to budu asi tie hormony🙂 tak bude to mala babula juuj super drzkam palce aby tam nic nenarastlo🙂 Terezka je peknucke meno a ako vies ze vas anjelik je dievcatko?,ja neviem ci mame anjelika chlapca alebo dievcatko... co sa tyka mna a cinskej tabulky tak nezabera ani pri prvom a ani teraz vzdy to vychadzalo naopak...

sjuzocka no veru veru vsetky sme si tu tym presli a veru su te zaciatky a prve tyzdne veelmi hrozne plne strachu kontroli na wecku ci nieje papier od krvicky furt neistoty ci srdiecko bije...je to normalny strach viem ze sa to lahko pise aj hovori ale treba na to mysliet co najmenej aj ked viem ze sa to neda...ale ak sa zvladne prvy trimester malo by byt uz dobre a ked citime babo uz je to o inom ked mame istotu...tak ti drzkam palceky a ak sa ti da tak radsej este pockaj ak nemas niake bolesti a chod neskor k dokymu aby si sa doma zas nestresovala ze nebije sdiecko bo teraz ti fakt vela nepovie..

masabi
22. mar 2010

Burinka,no ty tusim sledujes moj tlak lepsie ako ja sama 😀 😀 😀 ,predstavte si baby ze teraz si dam rano kavu normalne turka a o dve hodiny mam Tk 100/65.Je toto normalne???? skor mam pocit ,že mi je blbo po tom magne B6,asi som uz predavkovana...mam brat 2xdenne ale beriem len jednu a popoludni ked si ju dam rano je mi mdlo.Tiez mam takeho gynekologa,ze ma strasi uz teraz ale gestoza,alebo preeklampsia sa diagnostikuje ak je TK casto nad 140/90,a to u mna nie je asi to bol len nejaky vykyv ,snad to neprepukne v 7-9 mesiaci.Buri strasne ti prajem to vytuzene dievcatko ,ja by som tiez radsej chlapceka ale kto vie...mozno bude...ale potesime sa aj dievcatku...mozno tie nenarodene anjeliky boli chlapci 😖 .Olako,sjuzocka vitajte ,sa nam to tu rozrasta...nie ze by ma tesili vase smutne osudy ,mame to asi vsetky tu za sebou,ale urcite sa s nami tu nudut nebudete.
My sme sa tu takto akosi podporovali od zaciatku a zbehlo to ani nevieme ako a uz vyberame mena...
Tak drzim prsty vsetky aj na nohach nech za par tyzdnov vyberame aj s vami.
Krasny dnicek dnes je nadherne bezkajte na zdravotnu prechadzku vsetky povinne!!!! 🙂

xpetka1x
22. mar 2010

masabi no ja berem magnezko tiez 350mg mam si davat jednu za den ale davam si len polku..som pocula ze je to navikove tak nech male nema abstaky po narodeni..ja ho beriem nie koli tlaku ale som sa stazovala mojmu kesegymu🙂 to je moj gyndos ze ma pobolieva brusko tak mi ho dal ale vraj to sa maternica natahuje ale dost to citim dufam ze ked sa bude stahovat tak to bude bez bolesti hi🙂) vela by som cela... dnes sa mi snivalo s mojim gynekologom ze bol u mna doma a sa opil ak hovado🙂a doniesol mi kolaciky na tacke co piekol .-) boze moj ja uz vecer nejem.-)

burina111
22. mar 2010

peti tak ty máš pekné sny.... 😀 o pohlavý mi povedali po kyrete- hystologii
😢
masabi, jáááj no tak to už asi máš toho magnezka v sebe veľa čičo....ved ti to už veľmi znižuje tlak..skôr máš asi skákajúci ako vysoký tlak...tak hádam to bude lepšie 😒
s tou prechádzkou máte pravdu, malého som nemohla dostať dnu, aby šiel spať cez obed...a po obede zas ideme von..až hriech sedieť dnu
🙂

xpetka1x
22. mar 2010

hi🙂 no to ano aj ja pojdem nachvilu s malou dnes sla aj do skolky uz sme nemali sopliky sem tam zakasle ale horucky ziadne tak uvidime ci sa daco rozbehne alebo to zvladneme s cajikom s medikom a s citronikom...

buri no mne nepovedali po histologii nic len ze neostali ziadne znaky po gravidite ze vserko vysllo zo mna na wc.. tak ma cistili len preventivne...☹

xpetka1x
22. mar 2010

a ten sen jedla som palacinky na vecer so zmrzkou...

katka22r
22. mar 2010

mnam 😀

no dnes je vonku krasne

masabi
22. mar 2010

xpetka,magnezium nemoze byt navykove je to mineral ktory sa vyplavuje von z tela,to ako keby si bola navykova na celaskon len preto ze si ho das kazdy den do vody....urcite nie je neboj....No s tym mojim tlakom ...ked to je tazke vysvetli dokimu ze cel ycas ti je dobre v pohode by si to zvladla aj bez magnezia a prides na kontrolu ,raz ti vyleti lak ,skontroluju ti ho o 3 tyzdne v poradni a idu robit zavery ...no na hlavuale hadat sa s nim nebudem naco budem do seba trepat tolke davky ked mi to nerobi dobre no nie?

dadqa86
22. mar 2010

katka22r,...burina111: Takze bola som za manzelom a uz je vsetko v poriadku dokonca dnes sme boli spolu aj trosku na vzduchu 🙂 a v Stredu alebo vo Svrtok pojde domkou 🙂 taka som rada!A mamina sa ma doobre len sa uci este rozpravat a v Juli ma ist na tu operaciu co jej nedokoncili tak jej to budu musiet spravit.Ale tak ma sa doobre....Uvidime ci s manzelom aj s ostatnymi je to uz na dobrej ceste.Tak sa drzkajte 😉 Pekny zvysok dna prajem 😉

masabi
22. mar 2010

Buri si ma nechala v stichu uz len ja neviem co cakame 😝

burina111
22. mar 2010

jááj masabi neboj, ja som taká že nemám až do pôrodu nič isté..aj syn bol na 99% dievčatko 😀 neboj nič, hádam aj tebe povedia nabudúce...ja mám zlatého doktora, nikdy ma neofrfle, dnes som iba tak mimochodom spomenula, že ak by zazrel pohlavie, či mi povie a on hned prehľadával niekoľkokrát....nejako sleduje tie moje stavy a problémy kým sme sa dopracovali k deťom, tak asi je preto na mňa taký milý...teší sa so mnou stále, keď tam prídem.
dadi no super, tak už aj z pošty cítiť, že si viac v pohode...tak prežiješ, a manžel bude skoro pri tebe. posielam ti niečo pre šťastie 😉

xpetka1x
22. mar 2010

dadi tak super..drzkam palce a pozdrav muzika🙂
masabi no tak super ja som sa bala aby sme nemali abstaky..bo som to pocula..ja si tiez davam len pol tabletky cize dokopy si dam za den 175mg magneska a davam si ho ked pocitim bolest a hned prejde....
buri tak to si musela mat sok po porode a ja by som uz mala pokupene same ruzove veci no mna by asi rachlo hi🙂

baby prave sme prisli z vonku ideme papkat juuj super pekne bolo dneska vonku...

katka22r
23. mar 2010

dadi super

ako dosla zdenka nikto nic nevie??

tak a krasna noc za nami a este krajsi dnik pred namy 😀 pekny slnecny dnik prajeme

xpetka1x
23. mar 2010

Dobre ranko no ja som celu noc nespala juuj sa mi nedalo som sa mrvila ako keby som mala hrasok pod madracom hi🙂))
Zdenka ma asi klud od internetu teraz a napise az ked pride domkov ved teraz ma hlavu plnu radosti ze je domka..hi ale jej musi byt dobre...ja sa nudim az do pol 4 mala je v skolke...keby byvam aspon v meste by som si pobehala po obchodikoch...juuj ale sa mi nece ist na autobus do Prievidze bo sa mi zle dycha v busoch aj v nasom alom obchode mi je kazde rano zle))ň

katka22r
23. mar 2010

xpetka noo ja som poslala malu so starkymi vonku tak si uzivam 😀 ale bola som uz na odber aj v obchode

xpetka1x
23. mar 2010

no ja som bola tiez v obcode naranajkovala som sa povysavala upratala skrine utrela prach a idem zehlit a varit...no moc si neodychnem ale co uz...ked ja to ani neviem len tak oddychovat ja musim furt daco robit🙂

katka22r
23. mar 2010

aj ja 😀 ale tak velmi neupratujem lebo po velkej noci nam pridu robit okna no menit tak naco 2x upratovat??? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre