Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

milka2008
26. nov 2010

Ahojte, @vavrenka tak super,ze ti je uz lepsie.
A su tu aj nove tvare,prajem uspesne tehulkovanie.
@kvietocek55 ja nemam nevolnosti vobec,ani pri prvom synovi som ix nemala. Tak bud kludna. A kam na hematologiu ides? Ja chodim do ruzinova.

kvietocek55
26. nov 2010

@milka2008 ahoj no ja som z PO.. takže tuto.. ja som sa tam objednala hneď po potrate ale objednali ma až na január.. ale dnes som tam volala a sestra bola ochotná ma zobrať, tak som sa upokojila..
inak čo sa týka tých nevoľností.. dnes mi bolo ráno zle, mám pocit, že od hladu..

milka2008
26. nov 2010

@kvietocek55 jaaj,to som prehliadla,ze si z PO,no tehotenska skleroza pracuje na pĺne obratky.

chomica
27. nov 2010

Ahojte dievcata... dnes som sa zobudila s hroznym strachom z pondelka ☹ Lebo nejak sa necitim tehotna ci co....Neviem asi sa velmi pozorujem a je to aj tym ze mi nie je uz nejak zle... 😒 😒 dost sa bojim..

chomica
27. nov 2010

Inak neviem ako u vas ale v KE su pod snehom 🙂

tinabe
27. nov 2010

@chomica dobre ranko aj u nas je sneh tj na zahori a aj ja chodim na hematologiu a vdacim tomu mojej kamaratke ze mi porozpravala o jej problemoch v tehotnosti, ja som potratila pred dvomi rokmi a bola som velmi nestastna, ale dnes som v siestom mesiaci a moje babo sa ma k zivotu, kope ako fudbalista 🙂 🙂

kvietocek55
27. nov 2010

@chomica ahoj.. ja si tiež už od včera vôbec nepripadám ako tehotná.. ☹ všetky príznaky zrazu zmizli a ja sa cítim super.. nič ma nebolí.. ani zle mi nieje. Normálne mám chuť si ísť kúpiť tehotenský test. Ale môj manželík mi už asi povie, že mi preskakuje..

@tinabe ahoj, ja tiež idem v pondelok na hematológiu z vlastnej iniciatívy.. mňa na to upozornil dr. z nemocnice ale ten môj gyn o tom nechcel ani počuť.. tak som si to sama zariadila.. dúfam, že mi tam dajú niečo aspoň preventívne, lebo na výsledky sa vraj čaká 8 týždňov ☹ . S tebou to ako bolo? Dali ti niečo hneď? a čo berieš teraz?

Inak ja som tento víkend v PP a krásne je všetko zasnežené.. ako na Vianoce. Teším teším 🙂

chomica
27. nov 2010

@tinabe ja nechodim na hematologiu... 🙂 ale nevadi...a gratulujem ze si uz v 6tom mesiaci keby som v nom bola uz aj ja...no aj to bude....inak kedy si zacala citi prve pohyby krpca?

tinabe
27. nov 2010

@kvietocek55 Ja som mala vysledky tusim za tri tyzdne uz si presne nepamätam a zistili mi nejaku geneticku mutaciu a dala mi pani dr. inekcie ktore si musim pichat kazdy den a kazde dva mesiace musim chodit na kontroly, da sa to zvladnut hlavne ze je maly zdravy 😉

tinabe
27. nov 2010

@chomica ja som zacala citit prve pohyby skoro to sa aj doktor cudoval, uz v trinastom tyzdni, mam citlivu maternicu a zo zaciatku ma hrozne bolievalo v podbrusku nemohla som skoro nic robit a aj ked som nieco trosku namahave spravila tak som mala spinenie, preto som aj hned zostala doma.

chomica
27. nov 2010

@tinabe no som zvedava kedy ich budem ja citit.... 🙂

tinabe
27. nov 2010

@chomica ani sa nenazdas a bude kopkat o stosest 😀

milka2008
27. nov 2010

Ahojte,
aj u ná ráno snežilo, už je po snehu, ale na pondelok hlásia sneženie a silný vietor fujavicu a to mám ísť k lekárovi, tak asi na sánkach alebo bežkách 😀
@tinabe - tak gratulujem k 6. mesiacu 😉 ja chodím na hematologiu, a tiež beriem injekcie každý deň. V pondelok snáď uvidím, či a ako sa drobcovi v brušku darí. a pozerám, že máš 10 ročnú dcérku, ja mám 10-ročného syna - on je štvrták a tvoja dcéra je štvrtáčka alebo piatačka?
@chomica, @kvietocek55 - ja nie som akási nervózna už teraz, a príznaky - okrem ťažkých prs nič, žiadne nevoľnosti, nič. Tak to asi ja mám tak. Tak už sa radšej nesledujem, ale podľa nohavíc zisťujem, že bruško rastie, lebo nosím už iba tehotenské nohavice s tým pásom na brušku.

tinabe
27. nov 2010

@milka2008 To je nahoda, mala je piatacka a uz vystrkuje rozky, ale inac v pohode aj sa tesi na babätko, vecicky pre maleho oblieka babike babätku 😵

chomica
27. nov 2010

@milka2008 asi je nieco vo vzduchu nejaka nervozita....ja inak tiez uz nenosim normalne rifle lebo ma uz zacinaju tlacit...mne brusko tiez rastie ale je zatial take nepekne 🙂 vecer je dost velke uz...,rano az tak nie...
Fakt nech uz je pondelok.Idem nakoniec hned rano na ultrazvuk tak aspon to budem mat za sebou raz dva.

lucylulu
27. nov 2010

ahojte neviem ci je to este skoro ale chcem byt aj pozitivna pred tyzdnom som zistila ze som znovu tehotna je to uz 3 tehotenstvo a dufam ze do tretice vsetko dobre zijem v usa a tu som zatial dobreho lekara nenesla prve 2 tehotenstva skocili v 1 trimesti posledny pred 5 mesiacmi .Tento mesiac sme sa rozhodli ze to skusime znova a podarilo sa na zaklade toho ze tu vam nic nedaju na urzanie tehu do 12 tyzdna som si sama predpisala duphaston hned ako som zistila ze som tehotna a femibion uz predtym.Priznaky pred tyzdnom mi bolo dost zle teraz len niekdey ale dost casto ma boli v podbrusku a bradavky mam strasne citlive .Ostavam na pn len preto lebo predtym som si myslela ze to zvladnem aj v praci ale teraz budem len oddychovat a nic nerobit a dufam ze sa to podari . 😉

kvietocek55
27. nov 2010

@chomica @milka2008 baby a to kedy ste si všimli že bruško narástlo? Ja som myslela že v nejakom 12tt ešte neni nič vidno.. totižto ja plánujem to v práci oznámiť až po 12tt, myslíte že to už bude vidieť? A inak kedy ste to oznámili rodine?

winipega
27. nov 2010

ahojte dievcata,tak ja som vcera bola nakoniec na tom uzv v nemocke,manzel tam ma znamu sestricku tak mi vybavila taky 3 minutovy uzv,ale nevadi ja som len chcela vediet ci je vsetko ok,aj ked mi zas zacalo byvat pekne zle a vracam stale,ale drobcek je ok,aj presne podla terminu je velky,ma 4.5cm co je vraj na 11tt uplne v poriadku 🙂 ,mi povedal ten lekar co mi to robil.takze som ukludnena,zas len na chvilu ☹ ako sa poznam ale potesil ma. o tyzden idem na dalsi tam mi budu robit nejake meranie,neviem presne ake,to budem v 12tt takze asi viete co myslim.tak dufam ze aj to bude vsetko ok. 😉

kvietocek55
27. nov 2010

@winipega no vidíš.. super, aspoň si sa upokojila 🙂

winipega
27. nov 2010

@kvietocek55 ano,som rada,mam aj fotku 🙂 dufam ze aj ty coskoro uvidis drobceka aj zo srdieckom 😉

kvietocek55
27. nov 2010

@winipega mh... ja idem až 9.12. to už budem 6 tt no tak pevne verím že srdienko bude... 😉 ale zdá sa mi to ako večnosť teda.. v pondelok ma čaká hematológia tak som zvedavá ako tam pochodím..

winipega
27. nov 2010

ja som bola na prvom uzv v 7tt a uz bolo srdiecko,tak snad bude.a preco tak surne potrebujes tu hematologiu?

kvietocek55
28. nov 2010

@winipega lebo dr v nemocnici ma upozornil, že príčinou potratu mohla byť aj zlá zrážanlivosť krvi.. mala som byť v 7 týždni ale plod vyzeral tak max na 5, čiže akoby sa nevyvíjal. Môj dr mi povedal, že zatiaľ to riešiť nebude, že sa to vyšetruje až po druhom potrate, ale ja som si povedala načo mám čakať na druhý potrat.. tak som tam zavolala a objednali ma hneď na pondelok úplne bez problémov. A ešte mi sestrička povedala.. no keď ste tehotná a po potrate prídite hneď.

chomica
28. nov 2010

@kvietocek55 ja nemam este take typicke tehu brusko...a je to velmi individualne kedy vykukne brusko.Niekomu dost skoro na niektorej zene nevidno dost dlho ze je tehu 🙂

chomica
28. nov 2010

@winipega super aspon si kludna ja som tiez takto bola u jedneho znamenho primara ked som bola nervozna ze ci je vsetko ok. Tak aspon si kludna 🙂 A inak ja som pred dvoma tyzdnami bola v 11tt a tiez sme mali 4 a pol cm, takze to je v pohodicke. A tiez v 7tt som bola a bolo sdiecko.
Ja idem zajtra na tie merania, sijove prejasnenie a nosova kosticka, tak dufam ze je vsetko v poriadku. Tak mi drz palce.Mne je dnes strasne zle,nie som schopna nic zjest.

chomica
28. nov 2010

@kvietocek55 verim ti ze to je vecnost. Ja som tak cakala tri tyzdne. Lebo ked som sla prvy kratna gyndu ze som tehu tak som bola len v 4tt. Sla som tam hlavne pre Duphaston. No a potom v 7tt uz bolo srdiecko.

andzis
28. nov 2010

@winipega Ahoj ja som bola na uzv v 10 tt (zaciatkom) a babatka mali iba 2,5 cm a lekar ze je to ok a za 3 tyzdne narastli na 6,6 cm tak som sa upokojila ze pekne rastu 🙂)

chomica
28. nov 2010

@andzis jej takze dvpojicky? 🙂 a hej aj mne doki hovoril ze babo rastie strasne rychlo ze jeden den moze mat malo cm ale o dva dni uz omnoho viac🙂 drzim palce nech rastu pekne dalej 😉

andzis
28. nov 2010

@chomica dakujem 🙂 ja som bola na tych testoch min. tyzden a vsetko ok tak drzim palceky ja sa neviem dockat dalsieho vysetrenia ale tento tyzden idem do nemocky tak budem aspon pod kontrou 🙂 a uz vies kde budes rodit?

chomica
28. nov 2010

@andzis 🙂 dakujem velmi pekne dost sa zajtrajska bojim. Preco sa pytas ze kde? Si z Ke? No asi v Novej nemocnici, lebo tam mame znameho primara, takze unho budem rodit. A preco ides do nemocky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre