Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

kvietocek55
5. dec 2010

@chomica no ja ich mám až 3 🙂 ale som si urobila aspoň prehľad.. a nabrala som inšpiráciu, teraz som už spokojná, lebo už viem aspoň komu čo chcem kúpiť 🙂 som bola v optime, teraz pozerám že ty si z KE.. xi xi a neubránila som sa, ale bola som len tak kuknúť na kočíky.. ja asi niesom normálna 🙂

kvietocek55
5. dec 2010

baby inak predstavte si som písala do jednej poradne, kde odpovedajú lekári na rôzne problémy. Ja som sa tam pýtala na tie antibiotiká xorimax, či to v pohode môžem brať.. Chcela som sa proste uistiť. A viete čo mi odpovedal jeden lekár? Že si mám prečítať príbalový leták. Ja neviem, nevytočilo by Vás to?

chomica
5. dec 2010

@kvietocek55 hej hej som z KE...A nie je v Optime uz sialenstvo predvianocne? Lebo ja to neznasam. Preto pojdem kupovat darceky cez tyzden pocas vychadzky doobeda, lebo poobede by som prisla o nervy.
Ja mam kocik vyhliadnuty uz davnejsie 🙂 Ale budeme ho kupovat cez net.

chomica
5. dec 2010

@kvietocek55 no mile od lekara 😀 😀 uz neries tie antibiotika a pekne ich papaj 😉

kvietocek55
5. dec 2010

@chomica hej beriem ich.. myslím, že nie sú až také silné a choroba mimču neprospeje.. a dočítala som sa aj názor, že alkohol je omnoho horší ako ATB.. tak ich beriem, veď dr. určite vie čo robí.. xi xi aj keď ja tomu môjmu veľmi neverím.

v optime bolo toľko ľudí, že som tam asi pol hodinu parkovala, lebo vôbec nebolo miesto. Ale vnútri sa to roztrúsilo, takže sa to dalo vydržať. Inak mne sa hrozne páči quinny, ale včera som videla naživo aj brio aj jané sa mi lúbi.. a ešte jeden.. som si ho chcela kuknuť na nete a neviem si spomenúť čo to bol za kočík 🙂 no strašné

winipega
5. dec 2010

@vavrenka lebo mam stale obavy ci to bude v poriadku a nechcem potom zas vysvetlovat ak by to nebolo ok.

@milka2008 ja idem na antolsku,drzim palce 🙂 dufam ze len dobre spravy tu potom napiseme 😉

@chomica dakujem a dufam 🙂 ved napisem hned potom 😉

slagy
5. dec 2010

ahojte, ja mam take volaco tiez uz za sebou... Minuly rok v dec. som spontanne potratila. Teraz - po roku - som takmer v 30 tyzdni tehotenstva. Zatial je vsetko ako ma byt. Dufam ze uz to nejako spolocne doklepeme 😅
Ale urcite to nie je az take bezproblemove tehotenstvo , ako pri prvom tehu. Stale sa sledujem, a viem ze az do porodu sa sledovat budem...
Myslim ze po takom zazitku, ako je prist o dietatko uz zena nic neberie az tak samozrajme...

kvietocek55
5. dec 2010

@slagy ahoj, áno máš pravdu.. ja stále keď idem na wc, kontrolujem či neni krv.. a bojím sa toho keď bude 😒 a v ktorom týždni si potratila? Držím palčeky...

slagy
5. dec 2010

Dakujem za palceky,... 😉
to bolo vtedy na zaciatku, v 7-8 ... ale aj tak... ono to v zene zostane uz stale... Ale tiez to beriem tak, ze asi sa to malo stat, mozno bol plod poskodeny,... inak by sa to nestalo.
Teda aspon tak som sa utesovala..
A ty si v ktorom tyzdni???

chomica
5. dec 2010

@kvietocek55 my budeme mat na sto percent quinny...a v optime fakt uz zacalo sialenstvo? ja som minule tiez strasne dlho parkovala...no vidim ze musim cim skor kupit tie darceky lebo neskor tam bude este vecsi chaos.

chomica
5. dec 2010

@winipega drzim palce a neboj vsetko bude v poriadku 😉

chomica
5. dec 2010

@kvietocek55 ja to iste vkuse sa pozoruje a na vecku ako sialena sa chovam, viem ze to tak budem robit do konca tehu. Ale co uz zlu skusenost velmi clovek zo seba nedokzae dostat uplne. Stale v nas asi ostane,

kvietocek55
5. dec 2010

@chomica presne ako píšeš.. mám dojem že už som paranoidná... aj keď zacítim niečo "vlhké" napr. výtok a už letím na wc, že či to náhodou nieje krv.. no hrúza.. tiež viem že do konca nebudem mať pokoja.. a zvlášť keď som už toho toľko počítala čo všetko sa môže stať.. ☹ radšej nič nevedieť...

a prečo ste sa rozhodli pre quinny? Mne sa hrozne páči ten športiak.. akurát, že nieje k tomu na zimu nánožník a to mi trochu vadí..

kvietocek55
5. dec 2010

@slagy ja som teraz v šiestom.. takže úplný začiatok, ešte mi nerobil ani sono.. na prvé idem až tento piatok. A ešte k tomu som aj chorá a dr. mi musel dať antibiotiká, lebo mi našli štreptokoka.. ja som potratila podľa dr. v 5 a podľa PM v 7 a bolo to v septembri tohto roka.. a hneď v novembri som otehotnela znova 🙂 strašne túžim po tom dieťatku a modlím sa aby v tom mojom bruchu zostalo..

winipega
5. dec 2010

@chomica dakujem moja.aj ked posledne dva dni ma tak divne pobolieva brucho vnutri,dufam ze su to len creva alebo vetry.a mam zas migrenu tak mi lekar povedal ze si mozem dat polku paralenu tak vcera vecer ked uz to bolo neznesitelne som si ju dala.dufam ze to nic zle babatku neurobilo ☹

chomica
5. dec 2010

@kvietocek55 preto sme sa tak rozhodli leboooo som si ho vyskusala u sesterky a po dalsie sa mi paci dizajnovo. Sesterka je s nim spokojna nadmieru, nanoznik nejak neriesila ani.

embabuli
5. dec 2010

@winipega mna tiez dnes dost bolelo brusko dost...som upratovala kuchynu a zrazu ma zacalo velmi bolestivo pichat vnutri v brusko, ako predtym este nie ☹
tak som si lahla, dala hore nohy a preslo za nejaky cas..a na dalsie upratovanie som sa radsej vyprdla 😉

no posledny uzv som mala v siestom tt a dalsia kontrola az 20.12..sa zblaznim dovtedy..

inak paralen by nemal byt vobec skodlivy v tehotenstve, tak ziaden strach

chomica
5. dec 2010

@winipega moja neboj jeden paralen neuskodi. Ja som si tiez dala ked ma hrozne bolel zub a tiez ked som mala strasidlene bolesti podbruska.Tak sa neobavaj kvoli tomu a s tym pobolievanim podbruska ja mam pernamentny problem, uz som si aj zvykla. Proste natahovanie a rast maternice citim poriadne. Teraz ma opat zacalo pobolievat. A inak kludne to mozu byt aj creva ja to tiez mavam. A fakt sa neboj budem na teba mysliet 🙂

chomica
5. dec 2010

@embabuli ja presne tiez tak...dnes som o trochu viac bola na nohach ako inokedy a zacalo ma boliet tak uz teraz lezim.
A ja tiez idem do poradne 20.12 🙂 ja na odber krvi na geneticke testy na skrinig.Tiez sa mi to zda strasna doba, ale vydrzime 😉 A hej paralen je v pohode, je to jediny liek ktory sa v tehu moze. Vsetky lieky co maju paracetamol sa mozu.

embabuli
5. dec 2010

@chomica tak sme na tom podobne 🙂
ja tiez ten screen a odbery...
ale stale verim dufam, ved brusko rastie, nevolnosti sice ustavaju ale nastupuje sialeny hlad....a som stale unavena akoby ma vlak presiel..

len si neviem predstavit, ked by to 20.12 nedopadlo dobre...to budu strasne smutne vianoce..
ale NESMIE!
vsetko bude fajn...uz si zasluzime! 😉

chomica
5. dec 2010

@embabuli ja uz som na skreen bola..teda na ultrazvuk tento pondelok......toho 20teho idem na odber...juuuuj na take ani nemysli zeby nieco nebolo v poriadku, take myslienky hned musis odburat.Len na pekne veci mysli na nic ine 🙂 Ja sa pozorujem niekedy ako sialena. Ale potom si hovorim ze v pondelok bolo vsetko v poriadku krpcek rastie, v podbrusku pobolieva takze sa vsetko roztahuje a brusko rastie, tak verim ze je vsetko v poriadku 🙂 A aj ja som vkuse hladna. By som len jedla a jedla.A o unave ani nehovorim. Najma ked nieco robim dlhsie a som na nohach. Vela energie zrazu do mna nejak voslo 🙂 Viac sa uz hybem ako pred tym a ked si nepospim cez den na chvilku tak uz vecer o osmej som v posteli.
A inak ti verim ze je to pre teba uz dlho ked si naposledy bola na ultrazvuku v 6tt. Ja by som tolko asi nevydrzala. Ja som mala ultrazvuk castejsie.

embabuli
5. dec 2010

@chomica veru dlho predlho, ale co som sa stretla s nazormi v nemocnici, vsetci maju taky postoj, ze aj ked by nasli nieco zle, takto skoro babo aj tak nezachrania, tak holt musim pockat a nechat to na prirodu..

ale mas pravdu, vela verim ze vsetko bude ok, nechcem si pripustit nic zle a pomaha to 🙂
ved zatial vsetko vyzera ako ma byt ked je spravne tehu..uvidime...
nahodou babatku uz aj spievam a hladkam brusko, nech je mu so mnou fajn 🙂

chomica
5. dec 2010

@embabuli vsetko je urcite v poriadku. Ja krpcekovi tiez spievam stale a je to vraj aj super,lebo krpcek na to reaguje. Rezonuju steny maternice 🙂 Moja mamina tiez spievavala mojmu bratovi mladsiemu ked bol este v brusku "Kukulienka kde si bola" a po narodeni sa iba pri tejto pesnicke dokazal ukludnit ked plakal. 🙂
Ja tiez spievam kukulienku ale aj vselico ine co mi napadne 🙂

chomica
5. dec 2010

a inak dievcata PEKNEHO MIKULASA 🙂 dufam ze cizmicky ste si vycistili 😀

winipega
5. dec 2010

@embabuli @chomica dakujem dievcata,ste ma ukludnili,lebo pani magistra v lekarni mi povedala ze sa nesmie ani paralen v prvom trimestri ☹ a tiez ma sem tam pobolieva zub,mam tam kaz na krcku tak sa bojim tam ist lebo to vraj strasne boli ked to opravuju ☹ v utorok idem na ten uzv a v stredu na odbery,a to sa tiez bojim lebo moj muz ma krvnu skup. A pozit. a ja AB negat. takze mi vkuse musia kontrolovat protilatky,mala ma tu istu krv ako ja takze tam to bolo v pohode,co pri prvom byva vzdy v pohode,horsie je to pri druhom ktore nedopadlo dobre,no a toto je vlastne moje tretie tehotenstvo tym padom a tu uz je to riziko dost velke takze preto sa ja vkuse strachujem ☹ aj ked lekarka povedala ze ak by daco tak oni to zistia a problem nemusi byt ale aj tak je to blbe...

erika12345
6. dec 2010

@kvietocek55 to je blbe, ze ti nespravil ultrazvuk, mohol ta aspon ukludnit, ale ja verim, ze ked su to bolesti a nemas krv, ze sa roztahuje maternica, mozno, ak si stihlejsia, tak to vnimas viac ako ine zeny..inak aj ja som mala vzdy pocit, ze ked som citila nieco vlhke, ze to je krv a ono som to mala z utrogestanu, ked mi vytiekol. Ale niekedy som sa strasne bala pozriet na wc...
@slagy pekne si to napisala, ze dieta neberieme za samozrejme...mna nevedia pochopit brat so svagrinou, sa cuduju, ze som im dlho nic nepovedala, preco to tajim a tak... Nechapu, ze som po 3 potratoch a nevladzem a neviem si tehu uzivat bez obav a strachu..Inak ani v robote to este nevedia, uz som to aj planovala povedat, ale mam strasny blok.. A navyse mam zas nejake tazkosti, tak neviem, ci je vsetko s dietatkom v poriadku.
Dievcata, prosim, myslite dnes na mna. Stale ma nieco pri pohybe boli, asi lonova kost, o 12.hod sa dozviem, ci je vsetko v poriadku, vcera som uz skoro od bolesti plakala, nevladala som uz ani sediet. A o chodzi ani nehovorim..
@embabuli nesmies si take nieco pripustat, babatko bude v poriadku a budete mat krasne Vianoce a este lepsie budu o rok aj s drobcekom.

chomica
6. dec 2010

@winipega ved uz koncis prvy trimester tak sa neobavaj toho paralenu...ved mne ked som mala bolesti strasne predpisali v nemocnici v prvom trimestri paralenove cipky. Fakt sa neobavaj paralen je v pohodicke. Ja som bola na zubnom uz strasne ma bolel zub a kaz samozrejme a v piatok idem opat.

erika12345
6. dec 2010

@chomica ahojky, ty si tiez take ranne vtaca? Ako sa citis? Ja sa bojim dnes toho vysetrenia, dufam, ze je male v poriadku, je zle, ze ho nemam ako skontrolovat, ja uz chcem mat pohyby.

chomica
6. dec 2010

@erika12345 tie bolesti mna sprevadzaju od zaciatku tehu, 3X som kvoli tomu bola na pohotovosti...neboj sa to je roztahovanim maternice ktopra vsade tlaci...urcite to je lonova kost. A ked mas strasne bolesti urcite ti na to nieco daju proti bolesti. Bolest citi uz aj babo je lepsie bolest utlmit ako to pretrpiet ked to je take hrozne.Ma hrozne bolievaju nohy...doki mi povedal ze to tym ze maternica rastie tak to boli a vyzaruje mi to do noh. Minuly pondelok to bolo hrozne musela som si dat polku paralenu.Ja mam maternicu hrozne citlivu na to roztahovanie,... ked uz ma to zacne boliet tak poriadne.,,,,,,a to ides k dokimu kvoli bolesti ci si mala dnes ist aj tak do poradne? neboj,mysliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim na teba 🙂

erika12345
6. dec 2010

@chomica kvoli bolesti, bola som dnes na krv a spomenula som to sestricke a ta bola taka vazna, ze ked to uz trva tolko, nech pridem..., ze sa na to musi pozriet lekar. Doteraz sa to celkom dalo, ale ja si uz ani nemozem normalne obliect nohavice, ponozky..., lebo ked prenesiem vahu z jednej nohy na druhu, tak to hrozne boli.. A vcera som uz fakt nemohla ani sediet..Vzdy rano je to lepsie a k veceru katastrofa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre