Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

veva82
9. mar 2011

@tatiana77 Kedy bude mať 3 roky?Lebo niektore škôlky berú počas roka a niektoré vôbec.Od septembra je zabehnutý systém,detičky v oktobri prestanú plakať a je to super......mne malú zobrali v septembri v pohode a až v januári mala 3 roky.Len niekde tak nechcú brať až po dovršení 3 rokov.....ale snád sa vám podarí dostať

melisa82
9. mar 2011

ahojte dievcata...chcela by som sa vas spytat...kolko po spontannom potrate ste krvacali????
lebo ja som potratila v pondelok, bola som na sone tak vsetko je von, nemuseli ma ani cistit iba trolilinku tam ostalo a to sa zevraj vyplavi krvou...len chcem vediet ako dlho budem krvacat...

tatiana77
10. mar 2011

@veva82 bude mat az v marci, cize za rok......myslim, ze nezoberu, ale aspon nech o nas uz vedia, aby ju buduci rok zobrali.....tu je problem, ale viem, ze niektore skolky maju aj mladsie deti ako tri roky....uvidime....bola by som rada, keby v priebehu roka zobrali Sonicku....ako bolo na kontrole?

tatiana77
17. mar 2011

@veva82 ahoj ako sa mas? dlho sa neozyvas...snad je vsetko v poriadku 🙂 my kasleme, teda manzel a Sonicka...ja sa drzim.....

veva82
17. mar 2011

@tatiana77 ahooooj ale celkom sa máme ok.Malá už konečne od pondelku nastupuje do škôlky 🙂 Môj manžel bol minulý týždeň mrtvolka.....asi chrípku mal lebo ani na nohách nevládal stáť ☹ našťastie ja sa zatiaľ držím a klop klop nič na mňa nelezie.Drobček v brušku rastie ako z vody....je v poriadku,Vaneska bola so mnou v piatok na ko a bola celá šťastná lebo mohla byť pri mne ked mi sono dr robil.Všetko jej poukazoval a vysvetlil a malá si s hrdosťou odniesla domov 2 fotky 🙂

veva82
17. mar 2011

@melisa82 ahoj ja som po prvom potrate krvácala veľmi dlho asi mesiac skoro...po druhom som len 3 dni a potom som týždeň špinila do hneda...pri oboch MA mi museli robiť kyretáž

zuzanka2905
19. mar 2011

mal niekto z vás na začiatku tehotenstva mykozu alebo zapal v pošve ja mám príznaky mykozi v pondelok idem za gynekologom som len v 6stom týždny bojím sa aby sa to neprenieslo na plod ine bolesti nemám dakujem za odpovede

tatiana77
23. mar 2011

@veva82 ahoooj....to je krasne, tesim sa s vami.....no mne by mala prist zajtra mrcha...uvidime...zaujimave je , ze ma neboli ani brucho, iba prsia sem tam...ale minuly tyzden ma dost bolelo podbrusko....nechame sa prekvapit, aj ked si myslim, ze nbudem tehotna, lebo nebol ani cas na snazilkovanie....kedze boli chori....inak som bola aj ja prechladnuta, ale uz je dobre.....drzte sa....

veva82
23. mar 2011

@zuzanka2905 ahoj ja som mala mykozu v 10tt.Prejavuje sa to svrbením a výtokom hustým.Neboj nič bábätku to neuškodí je chráneneé plodovým vakom 🙂

zuzanka2905
23. mar 2011

@veva82 no viem mám infekciu už som bola u doktora dal mi gynazol na jedno použitie dnes je mi lepšie dufam že to bude už ustupovať

veva82
23. mar 2011

@zuzanka2905 ahaaa tak som ti neskôr odpovedala 😒 neboj bude všetko ok 🙂 a ako sa cítiš?

zuzanka2905
23. mar 2011

@veva82 štipa ma to ale je to lepšie dúfam že to do nedele úplne prejdeked nie musím isť zas ku gynekologovi bolesti nemám žiadne dúfam že to plod neohrozilo lebo to už neprežijem ☹

veva82
23. mar 2011

@zuzanka2905 ak ti dal lieky myslím si že nie.Horšie by bolo keby si infekciu prekonávala.Neboj sa drobčekovi sa nič nestane a tebe to prejde 🙂

zuzanka2905
24. mar 2011

@veva82 dal mi gynazol ten krem co aplikuje sa na raz a konec dúfam že to prejde

veva82
25. mar 2011

@zuzanka2905 to som ani nepočula o takom 😒 ved týchto vaginálnych liekov a mastí je riadne veľa 🙂
Neboj bude dobre....a kedy máš ísť na ko?

majaja86
25. mar 2011

@zuzanka2905 ahoj... čítam tu, že máš rovnaký problém ako ja .... taktiež som približne v takom týždni ako ty (5-6) doktorka mi aplikovala taktiež tento krém gynazol, pretože mám mierny zápal..... no začal vo mne vládnuť strach či to neublíži bábätku ( o jedno som už prišla 😢 )ani nie tak ten krém ako ten aplikátor ☹ Tebe čo na to povedal tvoj lekár? Ja som sa na ten aplikátor úplne zabudla opýtať.

zuzanka2905
25. mar 2011

@majaja86 no ta toto neublíži dieťatku ten gynazol ale čo mu ublíži skôr zápal ak je silný alebo rozšírení ibaže mne sa ulavilo na 2dni a hotovo nejak mi to nepomohlo alebo neviem som už zufala v utorok idem nazat ku gynekologovi mám velký strach už raz som tiež prišla o dieťatko nebilo srdiečko a som teraz na rizikovom ani vychacky nemám ani nikomu som ešťe nepovedala že som tehotna okrem manžela no je to otrasne idem sa zblázniť z toho

zuzanka2905
25. mar 2011

@veva82 no neni mi nejako lepšie rovnako trochu sa mi ulavilo a zas ma svrbí ja už neviem som zufala tak idem v utorok lebo vravel že ked sa mi nepolepši mám prísť tak pôjdem

majaja86
25. mar 2011

@zuzanka2905 Tak to ti verím... ja som pri prvom tehu mala tiež zápal, ale mala som inú doktorku a tá to neliečila a o bäbo som prišla v 9 týždni (spontánny potrat). Nikdy som ho ani nevidela, lebo ultrazvuk mi nerobila, vraj to škodí. No a teraz som zmenila doktorku robila mi aj ultrazvuk a keď zistila, že mám zápal, tak mi hneď dala ten gynazol, tak potichučky dúfam, že tentokrát to už bolo to správne rozhodnutie .... no tak ako vravíš, taktiež sa bojím najbližšej kontroly (v tom čase budem už v nejakom 8 týždni). Je hrozné, že niekto sa musí tak veľmi báť o bábo a niekto to nemusí celé tehotenstvo riešiť.... berie to ako samozrejmosť, že je zdravé a my sa musíme tak trápiť ☹ Ešte ak sa môžem opýtať kedy si prišla o to prvé, pretože ja v decembri a teraz som znovu tehotná, tak dúfam, že to bude všetko OK 🙂

zuzanka2905
25. mar 2011

@majaja86 ja som prišla o prvé v septembri no je to tak ako vravíš niekto cele tehotenstvo prežije v pohode bez stresu a ani si neuvedomuje ake šťastie má ja sa každy den modlím aby na najbližšej kontrole som videla srdiečko bude to tažké velký mám starch strašne velký ale iné problémi nemám okrem toho svrbenia

majaja86
25. mar 2011

@zuzanka2905 no ja som mala iba mierne, občasné svrbenie, no keď ma doktorka vyšetrovala zospodu, tak zistila že je tam zápal, ktorý treba liečiť. Mne to aplikovala pred 2 dňami a mám pocit, že už to ustúpilo (dúfam, že sa to nevráti). Mne doktorka predpísala aj probiotiká, to sú také tabletky, ktoré sa môžu užívať aj počas tehu, a ktoré budem brať počas celého tehu, preto aby sme predišli opakujúcim sa zápalom.... skús sa na to opýtať svojho lekára.

zuzanka2905
25. mar 2011

@majaja86 no to musím dúfam že sa nám podarí donosiť zdravé bábätká dúfam že to bude v poriadku

majaja86
25. mar 2011

aj ja dúfam, že sa nám to konečne podarí a budeme držať našich drobcov v náručí 🙂 ... držíííííím prsty 🙂

majaja86
25. mar 2011

@zuzanka2905 aj ja dúfam, že sa nám to konečne podarí a budeme držať našich drobcov v náručí 🙂 ... držíííííím prsty 🙂

zuzanka2905
25. mar 2011

@majaja86 aj ja tebe držím prsty a dúfam aj ked sa strašne bojím ale verím že to bude tak ,musí 😅

majaja86
25. mar 2011

@zuzanka2905 Tak ten strach u nás asi ostane už navždy... spoznali sme aj tú ťažkú stránku tehotenstva a preto si narodenie našich drobcov budeme oveľa viac vážiť 🙂 Tentokrát si ich už nedáme 😉 😀

zuzanka2905
25. mar 2011

@majaja86 no určite 😀 ja si ho nedám a ani sa nevzdám budem aj každý týžden u gynekologa ked to bude potrebné len aby ma to štípanie prešlo som z toho nervozna

vavrenka
26. mar 2011

@majaja86
@zuzanka2905
velmi drzim palce, aby bolo vsetko ok, my sme v sukromke 7 bab, ktore persli tym istym cim vy, niektore opakovane, a spominam ako sme sa strachovali prve tri mesiace a teraz uz pomalicky riesime porod 😉 . na tie zapaly - to je super, ze uz teraz mas lieky, mne to doki zanedbala a v 20tt som zacala mat problemy, som skoro zosokovala, ale nastastei moj novy doktor mi velmi pomohol a vsetko je teraz ok 😉

zuzanka2905
26. mar 2011

@vavrenka jaj no to hej ale ta masť gynazol mi nejak ani nepomohol takže musím isť zas za ním

vavrenka
26. mar 2011

@zuzanka2905 a co ti zistil, aky mas zapal? mne doki zistil zapal krcka s nejakou divnou bakteriou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre