Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

errilo
23. aug 2011

@mnamko fuuuu.. no ja ked som po prvy krat potratila, tak som mala vecer iba jemnulinke ruzove a na druhy den to uz bolo. no zajtra volam svojmu lekarovi, mal by mat sluzbu.
pockam na manzela a letim do lekarne. dufam, ze to tu pri nas budu mat.
a mala si viac spinenie vtedy, alebo len slabucke?

mia55
23. aug 2011

@errilo dakujem aj ja som to pocula, aj ked to rpezivam fakt tazko, rano vstavam s vyvratenym zaludkom, a bojim sa otvorit chladnicku a silno ma napne a potom to uz ide, take islne som to nemala pri prvom tehu. Citam ze ty sa bojis ze mas spinenie a si tehulka? V kazdom pripade utekaj k dr. cim skor tym lepsie, uvidis ze to nie je az take zle, snad verim. Drza sa adaj vediet. 😉

nurkita
24. aug 2011

ahojte ja som akurat vcera prisla z nemocnici.Bola som uz konecne v tretom mesiaci ked som zrazu potratila.Stalo sa to ,ze som mala najskor take slabe spinenie a s tym pocitom ze nie je volaco v poriadku som rychlo zavolala zachranku.Odviezli ma do Lucenca na gynekologiu a ty ma s prekvapenym poslali domou.je to normalne?Podla mna zena ake kolvek ma krvacanie su povinny nenach zenu na pozorovanie a oni ma poslu domou.Tak to je uz siln kava.Taky nezodpovedny personal .a ze ked potratim potratim doma spontannePotom to preslo na krvacanie a my sme sa s priatelom rozhodli ze pojdemedo B.Bystrici..Tam ma bez problemou prijali.Zaver diagnozi.ZADRZANIE MRTVEHO PLODU MATERNICI.Odkazujem vsetkym zenam aby sa nevzdavali dalej.sa som sa vyplakala a bolo.bolo by vsetko v poriadku len ten LUCENEC.Budeme sa snait potom znova.Uvydime ked to pride tak to pride.Drzkaj te sa

nurkita
24. aug 2011

ozaj zeni chcem sa opytam poakom case sa mozme snezit o dietatko?Pocula som ,ze zenu ked vycistia skorej sa to chyti

jessi03
24. aug 2011

Ahoj mno lekari odporucaju po pol roku alebo az po roku ako je na tom zena vies ked je vsetko ok tak by tam nemal byt problem a ja osobne som po potrate 8 mesiac a len teraz sa pokusame o mimnko skor som sa bala ☹ opitaj sa gynekologa a nech ta vysetri ci teda mas vsetko v poriadku a ci teda je tvoja maternica pripravena otehotniet drzim palce 🙂

mnamko
25. aug 2011

@errilo ako?všetko v poriadku?

nkaps
26. aug 2011

@errilo veď to si nemusíš pamätať stačí keď si na jej fotku dáš myšku a už si prečítaš v akom stave je

errilo
26. aug 2011

@mnamko ahoj, uz sa to neopakovalo a vcera malinke steklilo o 100 - 200. dakujem za opytanie, si zlata 🙂 bola som si kupit tie lieky, ktore si mi poradila. este som si ich nedala, stale vaham, kvoli tomu ze tam pisu ze nevhodne pre tehotne.

@nkaps dakujem za info.

ivusa79
28. aug 2011

@zuzanka2905 Ahoj, no ako si dopadla? Dufam, ze je vsetko ok...

zuzanka2905
28. aug 2011

@ivusa79 ako myslíš ako som dopadla

mnamko
28. aug 2011

@errilo ono sa to píše neviem prečo,ale predpísala mi to pôrodnička na pôrodnici a hneď zabralo,som rada že si v poriadku,keby čosi nasaď si to nič sa ti nestane ono to zabraňuje krvácaniu

errilo
28. aug 2011

ahoj, od zajtra nasadzujem. zase sa mi to zopakovalo, tak som bola u lekara a pri zistovani priciny zistil, ze mam skrateny krcok tak vraj to bude z toho. tak mam nariadeny klud na lozku a lezanie s nohami hore. na nervy som z toho.

ivusa79
29. aug 2011

@zuzanka2905 No riesila si tu hustu krv nie? Isla si zavolat doktorke ohladne tych injekcii?

zuzanka2905
29. aug 2011

@ivusa79 jaj no nič som neviriešila pichám nadalej každý druhý den uvidím ako to dopadne 9septembra idem na kontrolu ku nej tak dúfam že to bude ok a 5 idem ku gynekologovy na ultrazvuk no ešťe som nebola nemá zmysel sa plašiť už 2krát som sa plašila že rýchlo ultrazvuk a nakonieč z toho nebolo nič ☹ uvidím čo bude 😔

chovancova27
29. aug 2011

Čaute kočky, chcem Vás trochu povzbudiť, ja som potratila v 3 mesiaci, resp. to bola anembryomola, plodík odumrel hneď v začiatkoch a 3 mesiace ma držali v tom, že som normálne tehotná... nikomu tam tá bodka na sone nechýbala...:(( len som zrazu v 11 tt mala ružový maličký fliačik na nohavičkách a bolo po všetkom. Išla som s masívnym krvácaním na kyretáž, počkali sme na do 3 menštruácie a hupsli sme na to znova... zadarilo sa mi otehotniet hned na prvý pokus🙂) v 4 mesiaci som ležala v nemocnici s krvácaním ale nič sa nestalo, od 6 mesiaca som bola na rizikovom kvôli tvrdnutiu bruška, no a teraz sa tešíme z nášho krásneho polročného synčeka. Mám kamarátku, ktorá potratila v 4 mesiaci tehotenstva, počkala do 1 menzes a otehotnela znova a malý má už 3 rôčky... je to veľmi individuálne, ale určite by som stým nečala rok a viac:(( 3 mesiace a mala by to byť potom už pohoda... Držím všetkým palce

janituska
10. sep 2011

@lucka1987 Ahoj ako sa mas? Ja som uz v 32 tyzdni a moc sa tesim 🙂

nikuska265
10. sep 2011

Ahojte baby! Chcem Vás len všetky povzbudiť! my sme tiež prišli o bábatko hneď na začiatku tehu - asi v 6 tt, keďže to bolo hneď na začiatku, tak som nemusela ísť ani na kyret, a Dr. nám vtedy povedala, že ak chceme, tak sa môžme hneď začať znova snažiť o bábo. Tak sme tak aj spravili,nečakali sme, keďže bolo všetko ok, a hneď o pár týždňov som mala na teste znova 2 čiaročky. dnes som v 18 tt. všetkým držím palce, prajem veľa šťastia, zdravia, sily , aby sa všetko zadarilo a bolo v poriadku.

amulienka
11. sep 2011

Ahojte, aj ja Vas chcem povzbudit, prisli sme o babo v 10tt, kazali cakat pol roka, ale po dvoch menstruaciach som ostala tehotna naprvy sup. Drzim palce vsetkym, mozem Vas este utesit, ked uz raz telo bolo tehotne, tak si rado rychlo spomenie, mne doktor povedal po 2 rokoch neuspesneho snazenia, ze sice prve tehu nedopadlo dobre, ale teraz to pojde ani nebudem vediet ako a ze uvidim, este sa aj na potrat pytat budem 😀

lenka112
16. sep 2011

Ahojte maminky, chcem vás povzbudiť, aj napriek tomu, že samej mi puká srdce. ☹ ☹ ☹ Pred pár dňami sme prišli o naše milované bábätko v 7 tt. Kedy je ideálny čas začať sa znova snažiť ?

chirabell
16. sep 2011

@lenka112 Ahoj, na uvod, je mi luto, co sa ti stalo a ver, viem velmi dobre co prezivas, ale my sme prisli o babo v 12tt a tu na MK je takych zien velmi vela aj vela specifickych tem snaziliek ktore si presli podobnym, ci este horsim (museli sa rozhodnut pre ukoncenie tehu z genetickych dovodov alebo im babo umrelo par tyzdnov pred porodom atd,) ...neda sa povzbudit nejak konkretne, snad len...ta najvacsia bolest prejde a ta mensia, ta sa bude vracat obcasne, ale tuzba a viera ze babo raz k tebe pride ta bude posuvat dalej a ver, ked to prijmes ako fakt a nebudes sa deptat zbytocne, pripadne si vycitat alebo neustale sa pytat preco, teda ked sa cez tu najvacsiu bolest dostanes, podari sa ti isto otehotniet opat a stasne donosit babatko...to potrebuje spokojnu mamicku a nie smutnu 🙂

No a odpoved na tvoju otazku...zalezi od toho, ci si sa vycistila sama alebo si musela podstupit kyretaz. V prvom pripade sa mozes zacat snazit po prvom menzese, telo tym da najavo, ze je uz zregenerovane, horsie na tom bude asi psychika. V druhom pripade sa odporuca cca 3 mesiace az pol roka pockat, podla toho v akom vysokom tyzdni tehu si bola a to len preto, aby sa zregeneroval krcok a nehrozil predcasny porod v pripade dalsieho tehu. Ale poznam vela dievcat, ktore otehu hned po prvej ci druhej mrche a donosili zdrave dietatko a bez problemov. Aj nazory lekarov sa na toto roznia. Mne gynekolog povedal, ze snazit sa da hned, lebo ak telo nie je pripravene, tehu sa neudrzi...
Cize, samotne rozhodnutie je na tebe...zalezi aj od toho, ci chces absolvovat nejake vysetrenia alebo nie. Ak ano, lepsie pockat na vysledky, ak nie nic ti nebrani snazit sa cim skor 🙂 Drzim palceky

moni
16. sep 2011

@lenka112
je mi luto ze si prisla o babatko 😔
na jar (v aprili, bola som v 8tt) som mala MA a kyretaz. cyklus prisiel koncom maja a hned som otehotnela. moja lekarka povedala ze je ok zacat sa snazit po prvom-druhom cykle, ak sa budem citit pripravena psychicky.
vela stastia tebe a dalsim snazilkam!

lenka112
16. sep 2011

@chirabell
@moni Ďakujem za rady maminky. Vyčistila som sa sama, ale psychika nepustí. Možno preto, že je to úplne čerstvé a obavy z dalšieho potratu ma pomaly ničia. Neustále ma napáda myšlienka " čo ak sa to stane znova " ☹ ☹ Manžel je mi veľkou oporou a takisto aj náš synček Danielko, ktorého úsmev ma aspoň na pár minút urobí šťastnou. Verím, že ma tento smútok čoskoro prejde a budem čoskoro pripravená snažilkovať ďalej.

moni
16. sep 2011

@lenka112
poviem ti uprimne, som v 17tt a bojim sa stale. najhorsi bol zaciatok, mala som jednorazove krvacanie a skoro som sa zosypala ze sa zase cosi zle udialo. babatko sa uz zacalo mrvit, takze snad sa dostanem viac do kludu 😝
chce to cas, dopraj nielen telu ale hlavne dusi/srdcu aby sa spamatalo. mne bola tiez oporou dcerka.

lenka112
16. sep 2011

@moni Verím ti, že sa bojíš. Ja by som bola a aj budem natom rovnako. Manžel mi dodáva kopec pozitívnej energie, ale nie vždy su take aj moje myslienky. ☹ ☹ Strach, že stratíš, to čo tak miluješ je niekedy väčší než všetky ostatné pocity. Napriek tomu sa budem snažiť myslieť pozitívne, aby prišlo bábätko čím skor.

moni
16. sep 2011

@lenka112
drzim ti palce!

chirabell
16. sep 2011

@lenka112 moni to napisala pekne, chce to cas...mas krasneho synceka a chapajuceho a milujuceho mm a to je najlepsi zaklad na to, aby aj tvoja psychika bola coskoro v pohode...jedinu radu co ti mozem dat je, nepytaj sa stale preco, jednoducho skus to prijat ako fakt, viem ze je to tazke ale tak sa najskor zacnes opat tesit na snazenie...kym som sa pytala preco, stale som sa vracala a motala v bludnom kruhu. Ked som nabarala silu sa k tomu postavit, ze stalo sa a ide sa dalej (preco sa pytam uz len prakticky, ci som zdravotne ok) tak sa to vyrazne zlepsilo...stale mi pride obcas luto, ale to je normalne. Svokra mi priznala, ze jej to pride obcas luto aj po 30r ...jednoducho...raz si to dietatko v sebe citila a bola s nim spojena, hoc to bol len taky maly zarodok cloveka. Tak uz si to ponesieme, ale treba ist dalej...a ty mas dve "barlicky" ktore ti s tym urcite pomozu 🙂

lenka112
16. sep 2011

@moni ďakujem veľmi pekne, aj my držíme palce, aby si sa tešila zo zdravého a krásneho bábätka 🙂

zlatulienka
16. sep 2011

@lenka112 ahoj lenka, troška Ťa povzbudím, ja som pred Robkom, 4 roky dozadu tiež potratila a sama som sa vyčistila, Dr. povedal, že v tomto prípade sa môžeme snažiť hneď a veru po potrate prišla len jedna MS a potom bolo tehu. Bola som už pod väčším drobnohľadom môjho Dr., hneď v 5tt mi nasadil Duphaston a drobček (4-kilový chlapina) prišiel krásny a zdravý na svet presne na termín
to či sa to bude opakovať alebo nie som si aj ja hovorila, túto otázku si kladiem aj teraz lebo v marci som mala v 10tt MA, to som musela už podstúpiť kyret, takže bábätko sa podarilo až po troch mesiacoch a som v aprílovkách...
momentálne som 10tt+1, v pondelok idem na kontrolu a stresujem či je všetko OK a opäť sa nezopakuje marec ☹
snažím sa však myslieť pozitívne a verím, že to dobre dopadne!

lenka112
16. sep 2011

@chirabell Ďakujem za podporu. Otázku "prečo " sa asi ešte istý čas budem pýtať, aj keď ostane navždy nezodpovedaná ☹ Napriek tomu, ako mi povedal mm, musíme sa s tým naučiť žiť, spolu prekonáme všetko, veď sme ti to aj sľúbili " v dobrom aj v zlom " . A možno čas, láska a náš anjelik nám pošlu čím skôr zdravé a krásne dieťatko. 🙂
@zlatulienka Tak ti zo srdca gratulujem k tehu a v kútiku toho svojho srdiečka verím, že aj my budeme tehu čo najskôr.

zlatulienka
16. sep 2011

@lenka112 ďakujem a Teba už vidím v téme júl 2012 😉 držkaj sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre