Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

monika2712
29. feb 2012

@zuzkat1 nie, ja som mala anembryomolu, takze som nepotratila spontanne, takze neberiem ani ziadne lieky ako duphaston co sa dava na udrzanie plodu a ani nie som na rizikovom.. myslim ze keby som mala prve tyzdne nejake spinenie alebo krvacanie, tak by ma nan asi hodili, ale nastastie nebolo nic, takze pracujem 😉 doma by ma mrle zozrali, ved sa neviem dockat dalsej kontroly ani takto a keby som bola doma... uff.. by som asi omietku okusovala 😀 😀

monika2712
29. feb 2012

@zuzkat1 no vies tak potom je otazne, ci vobec mas ovulaciu, ak nic necitis... mozno by bolo dobre sa na to troska zamierat a odsledovat si vlastne telo, bud meranim alebo ovu testami, lebo predpokladam, ze sa vam asi nebude chciet snazit cely mesiac kazdy druhy den, ci ?? inak ta frekvencia.. no odporuca sa obden pocas plodnych dni.. ale niekomu staci raz cez ovulku a ine musia mat 10 dnovy maraton.. je to skor o stasti... ale kazdy den je asi zbytocne.

zuzkat1
29. feb 2012

@monika2712 no tak asi aj mna budu brat normalne...sice som bola na kyrete nebol to sponatnny potrat ale vraj je vsetko OK a ze nebude dovod na rizikove... tak uvidim...no najprv sa musi zadarit🙂

zuzkat1
29. feb 2012

@monika2712 ovulku urcite mam🙂 ja som nikdy nic necitila🙂 a mala sa zadarila do pol roka a druhe mimi prvy mesiac🙂

monika2712
29. feb 2012

@zuzkat1 no je to otazne, kazdy lekar k tomu moze pristupovat inak,mozno ti len daju dufik a mozes dalej pracovat.

monika2712
29. feb 2012

@zuzkat1 hej ale kolko si teraz po tom spontannom? lebo tiez nemusi hned nabehnut po takychto udalostiach.. moze a nemusi... ak sa vam zadarilo aj to na prvy krat, tak fajn.. ja len ze cyklus sa kazdy mesiac moze menit, a tak sa je niekedy tazko trafit... my sme sa snazili vzdy tak par dni pred a pocas.. a podarilo sa vtedy ked sme ovu neriesili, ani sa nesnazili nejak cielene, a myslela som si je este aj skoro, hoci hlienik uz bol daky..

zuzkat1
29. feb 2012

@monika2712 no my sme tento mesiac sa teda riadne snazili - takmer kazdy den🙂 teraz mam 24 DC tak snad uz som po ovu... inak toto je 5ty mesiac po potrate...

zuzkat1
29. feb 2012

@monika2712 ja som na materskej a stale kojim tak lieky nechcem ziadne🙂

monika2712
29. feb 2012

@zuzkat1 fuuuha tak to ste dobri.. na toto my nemame popri praci enegiu 😀 tak drzim palce, nam sa podarilo na 6ty mesiac po kyrete.. inak ak mas doma digi teplomer, tak sa da jednoducho zistit, ci si po ovulke, ked si rano zmerias po aspon 3hodinovom spanku, hned ako sa zobudis, nesmies vstat z postele, a ak mas teplotku tak okolo 36.9-37, tak je po ovu (merat treba dole), po ovulke sa totiz drzi teplota vyssie a klesa az den dva pred prichodom mrchy.. to len tak keby nahoooodou si chcela overit ci uz je po nej 😉

monika2712
29. feb 2012

@zuzkat1 aha jasne, no tak ten dufik neviem ci sa dava aj kojacim zenam, ale mozno aj daco ine existuje.. ale mozno ani to ti nedaju.. inak nie je zarucene ze ten dufik vobec pomoze k tomu aby sa plodik udrzal.. priroda si aj tak spravi po svojom.. a ked sa nema udrzat, tak nepomoze ani 10 liekov 😉

zuzkat1
29. feb 2012

@monika2712 nemame ziadny teplomer🙂 len ten dcerkin🙂

monika2712
29. feb 2012

@zuzkat1 to neviem aky je 😉 ale tak dali ste maraton, tak snad stacilo 😉

zuzkat1
29. feb 2012

@monika2712 no energie nemame ani my...mm pri tom uz niekedy drieme.. a ja tiez...nasa mala je zaberak..ale tak ked chceme mimi🙂 😉

zuzkat1
29. feb 2012

@monika2712 dufam,lebo este jeden takyto mesiac a sme hotovi... 😝

monika2712
29. feb 2012

@zuzkat1 no to ti verim.. ja som bola rada ked sme sa zmohli aspon na tie dva razy cez plodne dni 😀

zuzkat1
29. feb 2012

@monika2712 normalne aj u nas taka frekvencia...ale chcela by som stihnut mimi v ramci jednej materskej... a teda mam cas cca do polky juna otehotniet... teda casu nie je vela...

monika2712
29. feb 2012

@zuzkat1 neboj, urcite sa coskoro zadari 😉

delideli
29. feb 2012

@bila.maria : to ma mrzi..nam radili zacat po 3 mesiacoch,ale bola som v 7tt a mala som aj kyret,s tym,ze doktor povedal,ze nevadi,aj ked sa zadari skor..aj som pocula,ze ak to bolo do 8tt, tka mozes uz po 2 mesiacoch, resp. ,ze treba cakat asi tolko v kolkatom tyzdni si bola..nazorov je viac, ale vzhladom ku skoremu stadiu a tmou,ze si nastastie nemusela na kyret,myslim,ze mozes zacat celkom skoro..drzim palceky,aby to vyslo..
@bambi2 : mohla by si poslat aj mne nejake tipy ako zhodit kilecka?mne endokrinologicka povedala,ze mam ci 9kg tuku navyse (presne tolko som cez jednu z minulych zim pribrala a neviem sa ich zbavit...😖)

bambi2
29. feb 2012

@delideli posli mi do ip mail, poslem ti to na mail... 🙂 inak aj teraz sa snazim co najviac suroveho ovocia, zeleniny... a vecer iba parenu, varenu, dusenu zeleninu... som zvedava kolko priberem teraz, pri prvej som si teda pozor nedavala, som do seba tlacila vsetko co som videla.. teraz mozem videt aj jahodovu tortu a odolam 😀

delideli
29. feb 2012

@bambi2 : posielam a obdivujem..🙂 ja som uz len pri precitani slovneho spojenia "jahodova torta" zacala slintat ako bernardin.. 😀

bambi2
29. feb 2012

@delideli ja uz som si zvykla bez sladkosti... odvtedy. sem tam si zobnem ale fakt nie vela.. takze sa da. ked sa clovek zdravo stravuje, chyba mu menej vit., min. latok, stop. prvkov atd a tym sa mu menej ziada sladke... na to som si zvykla uz. tak dufam, ze to ostane aj cez tehu tak. ze chrustik bude spokojny s tym co zjem a nebude sa mu ziadat nieco nezdrave.. ale ked si pomyslim, ze ideme v aprili do anglicka na 2 tyzdne a stravovat sa budeme v restikach a tam okrem hranoliek a kuracieho mäsa nebude nic, uz teraz sa mi zaludek dviha 🙄 😝
poslem ti to...

evakva
29. feb 2012

@bambi2 Prosim ta, ty si mi tusim davala ingrediencie na zaj na zlte teliesko. Mal by sa pit po ovulacii do menzesu. Tento cyklus mam divny. Necitim ovulku a neviem, ci pride. Mam zacat tento caj aj tak pit, alebo radsej stale len alchemilku. Dakujem

bambi2
1. mar 2012

@evakva mozes kludne, ti iba prospeje... 🙂

bambi2
4. mar 2012

@usacek79 ahoj... dufam, ze ta robota este nezavalila a coskoro ta tu znovu uvidime 🙂 😵 😵 😵 dnes mi to nedalo uz a testla som 😀 a je to tam!!!!! 🙂 digitalny ukazal 3 tyzden, sa mi zda, ze on to ukazuje od oplodnenia a presne to sedi, 13 ovulka, 20 uhniezdenie a zajtra su to 3 tyzdne 🙂 🙂 🙂 zatial sa tesim ale iba v kutiku dust 🙂 😵

monika2712
4. mar 2012

@bambi2 hej, tie digitalne ukazuju od pocatia tyzdne, takze normalne podla lekara by si bola 5tt cca. a fajn ze si testla, aspon to mas potvrdene 😉

zuszana
4. mar 2012

@bambi2 paráda, gratulujem a tíško závidím, ale v dobrom, no hlavne držím päste, aby bolo všetko v poriadku 🙂

bambi2
4. mar 2012

@zuszana diky, neni co zavidet, zachvilu budete vsetky tehu... 🙂

zuszana
4. mar 2012

@bambi2 kiež by si mala pravdu 🙂

bambi2
4. mar 2012

@monika2712 hej od pocatia ukazuje, som pozrela na nete... plus teda tie dva tyzdne... no vlastne podla ms som uz v 6 tt. vo stvrtoka zaciname 7 tt 🙂

bambi2
4. mar 2012

@zuszana neboj, pride aj na vas... najlepsie je sa na to vykaslat. aj ja som to tak urobila. muzovi som povedala, ze nejdeme plodit, ideme sa milovat, zabavat... vysadila som vitaminy, vyhodila som to plodenie z hlavy. proste som si povedala, ked to nevyjde dnes tak nabuduce isto. tesila som sa do toho anglicka. tam som nemala cas na to myslet... a pozri ho... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre