Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dordina
27. júl 2009

tak zo srandy som si urobila včera ešte jeden test tam už bola len jedna čiarka čiže už ani to hcg mi neukazuje čo som mala zrejme ešte v tele tak teraz už ked si budem robiť mi už bude ukazovať to čo je teraz.bože ja tak moc túžim tak velmi.

jasmika
27. júl 2009

Ahojte hviezdičky...Tak ja som sa až teraz dostala k vám...Mala som roboty...trochu

Neboj dordina...dočkáš sa...Ja viem že sa to ľahko hovorí, no ale predsa je to tak...

Tak my už máme po prehliadke...
Celú noc som mala nočné mory...stále som sa bála ako to dopadne...Stále sa mi snívalo, že som vyšla od dr. a nič som nevedela, tak som išla zase...už ma z toho sna aj nohy boleli...

No ked som prišla tak so sestričkou sme vykecávali, a predstavte si ona mi len tak medzi rečou, že to ešte nemusí byť 100% že som tehu... A ja som sa až striasla...A potom jej vravím...Ha ked ste mi už aj dali minule tehu knižku tak musím byť a basta...

No a nakoniec to dobre dopadlo...Doktorka to potvrdila...Moc som na tom ultrazvuku nevidela iba takú škvrnu ale nech sa škvrna premení na krásne zdravé bábo...

Ešte som sa aj vyplašila, lebo tam bola akurát jedna žena od nás...Išla ešte na jednu prehliadku...pretože jej doktorka nevidela bublinku už dlhší čas a nerástlo nič, tak išla do nemocnice na kyret...No proste niečo strašné...
Ja sa tak veľmi bojím o moju bublinku...Doktorka povedala že do 12 tt ešte nemáme nič vyhraté...tak neviemmm...Ach jaj...keby len bolo dobre...

lucinka83
27. júl 2009

tak velmi drzim palce!!!

ikula2
27. júl 2009

jasmilka a tebe uz dala doktorka tehu knizku? Joj aj ja by som chcela, ale mne urcite da az 12tt.
verim ti ze sa bojis, lebo ja sa bojim tak isto, ale nechcem si ani len pripustit, ze by bolo nieco v neporiadku, verim, ze ked mi je tak zle od zaludka tak drobcek sa ma dobre a paci sa mu u mna.
musime verit a vsetko bude tak ako ma byt so stastnym koncom
s tymi nocnymi morami aj ja som mala ale este horsie a teraz to uz prestalo. A tebe uz aj povedala ake je velke? A v ktorom si tyzdni?

jasmika
28. júl 2009

Ja som dnes v 6 tt aj v 5 dni, tak presne mi povedala, nepovedala mi aké je veľké a na monitore sme videli, len takú škvrnu, ale povedala, že všetko by malo byť v poriadku. No a tehu knižku mne dala ihned. Ked som bola prvý krát...a to ešte celkom isté ani nebolo že som tehu...len veľmi silný predpoklad bol...ale už som vtedy vyfasovala knižku 😀

dordina
28. júl 2009

ach jasmilka aj ja ceeeeeem.kedy si mám teraz spraviť tehotenský test?za kolko asi tak ked ani neviem kedy by som mala presne dostať?sem tam mavam ešte špinenie ale len tak malinko.to ešte je asi z toho čistenia.bože nechcem si ho robiť neviem kolko krat.už som po tom čisteni dva týždne tak nejak o dva tri týždne ked nedostanem?tak ich nechcem že až.prvy krat som otehotnela ako som dobrala antikoncepciu tak štvrtý mesiac ale vraj tri mesiace sa žena po tablôetkach čisti.tak ja som ostala tehotna prvý mesiac po vyčisteni po tabletkach.

jasmika
28. júl 2009

dordina...ty si teda riadny netrpezlivec...presne ako ja 🙂 Neboj...tak ako sa hovorí, Vtedy ked to budeš najmenej čakať tak vtedy to príde...A je to svätá pravda, aspoň podľa mňa...Ja som si robila test asi dva krát v tom týždni no a bola tam len /...tak som už bola zmierená, že budeme snažilkovať ďalej zas nasledujúci mesiac...No a na konci týždňa zrazu mrcha neprišla, jeden, druhý deň som už zas testovala...a div sa svete boli //. Tak som to fakt nečakala...

lienus
28. júl 2009

ahojte dievcata, pridavam sa do vasej temy. vcera mi cistili maternicu - missed abortion. bol to deviaty tyzden. strasne som sa tesila uz od zaciatku.... neviem sa s tym vyrovnat. doktor v nemocnici mi povedal, ze musim pockat pol roka a az potom sa snazit.ale ja tak dlho nechcem cakat. neviem si nikde najst miesto, stale sa trapim, nemozem ani spat.

kukona1
28. júl 2009

ahojte ...baby neviete,kolko je HCG pri tehotenstve? 😒

zuzu1980
28. júl 2009

kukona, lekari povazuju za tehotnu ked je HCG = 5 (cohosi, neviem v com sa to meria) a potom sa to kazdy den zhruba zdvojnasobuje az do 12 tt kedy su hodnoty od 100 000 do 200 000. Ja som mala napr v 6 tt 1200 a v 13 tt 150 000. Takze to sa fakt neda povedat kolko by to malo byt. Hlavne lekari ked potrebuju tak vzdy otestuju s 2-dnovymi intervalmi ci rastie alebo klesa.

zuzu1980
28. júl 2009

lienus, to ma mrzi. Ale to ti lekar nejako dlho kazal cakat, nie? My sme sa tu na fore zhodli ze po cisteni staci pockat na prvu mrsku a potom sup do toho. Su tu tehulky ktorym sa to tak podarilo. Hlavne ak nemas ziadne problemy, a 9 tt je este dost skoro, to sa rychlo zotavis, uvidis. 😉
(zase take pripady co potratili v 5 mesiaci asi musia cakat dlhsie... ale to uz je o inom)

ikula2
28. júl 2009

kukona to hcg je asi v podstate jedno ake vysoke ked testuju prvy krat, dolezite je aby bolo zvysene a vtedy si tehotna no a potom sa zistuje ci rastie

lienus to je velmi smutne, ale tes sa aspon z maleho Nikolasa a jednoducho to musis tak brat ze zivot je aj o tomto ale neda sa s tym zmierit, mne asi pomohlo toto tehotenstvo, uz sa tolko netrapim, ale zasa sa zozieram tym co bude. To s dalsim otehotnenim je asi tak ako ti odporucali aj mne povedal lekar 6mes. pockat, ale nam sa nejakou nahodou stalo po mesiaci, teda po prvej mrche. Ale chceli sme pockat. Ja by som urcite pockala na 2 mrchy a potom sa kludne pokusajte. Drz sa urcite to uz vyde

lienus
28. júl 2009

ja som tiez odhodlana pockat na prvu mrchu a potom sa posnazime. v stvrtok idem k mojmu lekarovi, on je velmi ludsky, tak uvidim, co povie on. ja viem, ze mam maleho nikiho a som stastna, fakt. ale nezalezi, co clovek ma alebo bude mat, ale to, co strati, to boli.... viem, ze vy to chapete, prezili ste to iste. stale sa zamyslam, ze co mi tato skusenost mala dat, na co ma to malo upozornit...ja verim, ze vsetko, co sa stane ma nejaku pricinu, dôvod. ale ja som si to tehotenstvo vazila, nebrala som to lahkovazne, tak co si mam z toho vziat? viem, len, ze uz sa budem velmi bat. ale pojdem do toho, urcite. ja som bola vzdy nastavena na deticky. naplna ma to. a hrozne bolo, ze moj maly syn mal zafixovane, ze ked ma zena v brusku babo a ide do nemocnice, tak sa vrati s babom. on vcera hladal po dome a pytal sa ma, kde je Nina... on tak volal babo. a ked som plakala, tak ma objal a povedal mi šššššššššš, neplackaj, ved som tu, neboj sa....

ikula2
28. júl 2009

lienus je to tazke, ale ja som sa tiez na to pozerala z viacerych stran a aj tak som to nepochopila, bolo to vytuzene tehotenstvo a urcite budeme s manzelom milujuci rodiacia je to take nespravodlive. Myslim, ze sa to ani neda pochopit. Ale bat sa budes aj mna to stale drzi ale jednoducho citim ze teraz je to ine, ze fazulka je silna. Predtym hned na zaciatku aj testy boli slabsie a pomaly to silnelo.
Musime verit ze osud nam da to po com tuzime ale zmierit sa neda so stratou

dordina
29. júl 2009

tak už z tolkej snahy chcem vidieť aj vysledok.pane bože ešte dva týždne čakať na test ved sa zblaznim je to strašne dlha doba

jasmika
29. júl 2009

Babuľky..od kamarátky mám krásnu báseň, tak sa podelím:

Na krídlach bielych nesiem si sen,
otecka, mamičku pobozkať chcem.
A nápev detskej pesničky,
do ušiek otecka a mamičky.
Nepoznám úzkosť, bolesť a strach,
len si tak lietam s úsmevom na perách.
Ja všetkých ľúbim, tešiť sa viem,
Otecko, mamička - smejte sa!
Ja to tak chcem.
😢 😢 😢

grelu
29. júl 2009

ja som potratila v 20tt, pockali sme 3 MS a skusili sme...vyslo to (dufam, ze to dotiahneme do zdarneho konca)

...ale neviem...po kyrete by som urcite neriskovala skusat to hned...podla mna treba pockat, kym sa maternica zahoji, lebo potom je dost velke riziko, ze male sa neudrzi...urcite by som cakala 6 tyzdnov...naco zbytocne riskovat?...viem, ze je to dlha doba, ked ste prisli o babo, ale potom sa moze stat, ze pridete aj o to dalsie, pretoze vacsinou sa zene po potrate podari otehotniet hned
...ine je, ked je to spontanny potrat bez cistenia

jasmika
29. júl 2009

Grelu... 😉 ahoj...Máš presne taký istý termín ako ja. 😉 Ja mám síce napísané 18 ale teraz v pondelok mi doktorka potvrdila 17. marca...Tak sa teším...No a ináč aj ja som potratila tiež vo vyššom štádiu tehotenstva... 18 tt...Moja držkaj sa a dúfajme, že to zvládneme... 😉

ikula2
29. júl 2009

jasmika a ked si potratila v 18tt to uz asi nerobili kyret, to si musela rodit? A povedali ti nejaky dovod preco sa malicke nevyvijalo ako malo?
vela uspechov do tehu, my sme spolu na marcovkach 🙂

grelu
29. júl 2009

jasminka🙂)...nj, ale ja mam v januari 🙂)...drzim palce, nech sa dari a tentokrat nech je vsetko ok 🙂

jasmika
29. júl 2009

Ikula2 ja som čakala dvojičky...Nič neviem viem iba že to boli dievčatká. Povedal mi primár, že to môžem mať dedičné po mame, lebo mame zomreli dva krát dvojičky...raz v 7 mesiaci a raz v 6 mesiaci...Neviem, povedal mi že na ďaľšie tehu ma zašijú..ale ešte som o tom s doktorkou nehovorila...

grelu 😀 😀 😀 ja som ale popleta 😀 😀 😀

ikula2
29. júl 2009

jasmika tak to mala mamina tazke 😔 , ale teraz to bude jedna fazulka vsak? joj urcite to vyde. Ale to je asi fakt, ze to moze byt dedicne, moja mama to doteraz nechape ako som mohla potratit a ze to nie je normalne a na chybe je lekar, lebo volakedy to nebolo take bezne ako dnes. Tak to s maminou sa mozte aspon podrzat ked ma za sebou taku strasnu skusku zivotom.

jasmika
29. júl 2009

Ja teraz čakám jedno, ale hlavne nech je zdravé... Tie potraty, sú teraz fakt častejšie...Predtým keby boli napr. inkubátory, tak možno by sa podarilo zachrániť aspoň tie čo sa narodili v 7 mesiaci. No a s mamou že sa podržíme. To moc nie, pretože moja mama nemá tú povahu. Ona nevyjadruje svoje city.Veeeľmi málo kedy. asi ani nepamätám...V dnešnej dobe musí byť človek silný sám za seba...

Ale nechcem hovoriť o smutných veciach, lebo potom na to stále myslím, a to veru nechcem...Máme novú nádej v brušku, tak sa budeme snažiť, aby pri nás ostala... 😉

grelu
29. júl 2009

jasminka...potratila si kvoli tomu, ze si mala slaby krcok maternice?...inak pozitivne je aspon to, ze geneticky boli v poriadku...tomu ostatnemu sa da nejak predist (ci uz z lekarskeho hladiska alebo si budes davat vavsci pozor a viac sa setrit)...viem, ze slaba utecha, ale dobre vyhliadky do buducna...minulost sa uz zmenit bohuzial neda :-/

ikula2
29. júl 2009

jasmika urcite to vyde 😉

jasmika
29. júl 2009

ja viem dievčatá...samozrejme, že nemôžem furt myslieť na najhoršie, ale ono už to tak raz je...Strašne sa po tom človek bojí...Ale budem sa snažiť,myslieť pozitívne...Nech drobec rastie do krásy 😉

dordina
30. júl 2009

ked som bola tehotna tak som sa rano budievala s tým že som mala až bolestne plný mechur mávam to znova neviem nechcem si namyšlať bože kedy si mám asi spraviť teda vyskušať si spraviť test?

grelu
30. júl 2009

dordina...nechcem byt blba, ale na tehu priznaky je este veeeeeelmi skoro...to bude skor psychika ☹
...nemysli stale na to, lebo to nedopadne dobre...skus sa niecim zamestnat 🙂

jasmika
30. júl 2009

dordina grelu má pravdu...Viac tam robí psychika, tým že to veľmi chceš, tak sa aj telo môže takto správať, ale s tým si len ubližuješ.... 😢 Skús byť trochu trpezlivá 😉

adrikanatasa
30. júl 2009

dordina no čítam to tu ale nechápem. Dva tt po čistení a už čakáš kedy si urobíš test? Vám nezakázali sex na 6 tt? Ja som po čistení 5 mesiacov ale ešte si netrúfam otehotnieť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre