Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

iwanna
28. jan 2010

Baby cafte, dlhsie som tu nebola, ale uz som docitala vsetko.
Och Dadi, je mi to strasne moc luto ☹ , len prosim nezanevri. Tiez to mam dva krat za sebou, to prve tiez 11tt. Prosim neprestan verit. Coskoro sa ti podari mat babatko. Drzim moc palceky.

Katke gratulujem. No konecne... 😉 Tie jej posledne tyzdne tehotenstva boli naozaj nekonecneeee 🙂 Ale co, uz ma Laurinku a na tehotenstvo bude tiez z laskou spominat. Tak rychlo deticky rastu a vsetko tak rychlo beziiii...

Mam NOVINKU.....- bola som vnutorne presvedcena, ze cakam dievcatko na 100%. Aj podla vsetkych tabuliek to malo byt dievcatko. A cakame dalsieho maleho ZBOJNIKA. Bude to chlapciatko 😀

Vsetkym prajem krasny den.
A na Mirku s malinkou som vcera myslela a myslim aj dnes. Drzim palce aby to dopadlo dobre.

zdenkam
28. jan 2010

Iwana, my sme chceli plodit dievcatko. Podla tych tabuliek by to malo byt dievcatko.
Tehotenstvo toto je uplne ine ako prve pri Patrickovi. Zevraj to tak byva, ked je ine pohlavie.

Ale najvacsia novinka je pre mna, ze sme sa rozhodli, ze si nenechame povedat pohlavie. Pri Patrickovi sme vedeli. TAk tu a tam kupujem par zltych veci ci zelenych, ci bezovych, lebo mam same nebovo modre. Nech sme pripraveny. Chcem zazit to caro poznania pohlavia, ked ti podaju miminko do narucia. A vsetci mi vravia, ze to je ozaj to jedine co zenu pohana posledne tyzdne tehu vpred este viac.

DAjte vediet ako s Mirkou. Vcera som sa za nu modlila. Aby jej Boh dal silu a dietatku tiez.

iwanna
28. jan 2010

Zdeni, tiez mam uuuplne ine tehu. Pri malom mi nebolo absolutne nic, teraz mi bolo zle, pachy mi vadia, plet mam inu, proste vsetko je ine. Aj preto som si myslela, ze to je dievcatko.
Je to pekne, ze nechcete vediet. Aj mne to napadlo, ale ja som taky strasny zvedavec, ze pri prvej moznej prilezitosti som si to nakoniec nechala prezradit 🙂
Teraz ma to aspon nebude pokusat, ze budem chodit pokukovat po princeznickovskych vecickach. Nemusim kupovat absolutne nic, vecicky uz mam... I ked aj tak nevydrzim a nakupim este velku kopu 😎

vejula
28. jan 2010

zdenka, s Mirkou sa to vraj nezlepšuje a ak sa do pozajtra stav nezmení tak budu robiť cisársky rez, malinká bude 22+2, a bude mať šance na prežitie veľmi maličké. Tak prosím ktoré môžete myslite na nu a modlite sa. Ďakujem

zdenkam
28. jan 2010

budem dalej.
Moze to prezit. Pohladam clanok v mama a ja v minulych rokoch tam bol clanok o takej malej bojovnici, len neviem ci to nebol 24 tt. Ale ked som to citala strasne som u toho plakala.

Ja mam tiez veciciky ale vsetko vseticko modre, ja som podostavala tak vela, ze sama minimalne kupovala. Preto tolko modrych. Ale uz som kupila /next 5 ks za 1 eur v charity shope - to je obchod ako u nas sekac, ale peniazky idu na charitativne ucely/ sa mi podarilo a take univezalne dopacky /su v albume/ ze ete tak 3 ci 4 a dost. Myslim,ze Patrick mal 2 biele. A potom to zas necham obdaruvavanie.
Vidis, tak to ja budem a uz ma to chyta pokukovat po princeznovskych vecickach. Zatial kupujem kamoske, ta ma rocnu dcerku a fakt nechcem ruzove kupovat lebo ak chlapcek vobec mu to neobleciem,takze kupujem kamoskinej dcerke. Aspon sa vyventilujem a niekoho potesim.

burina111
28. jan 2010

baby to je hrozné s mirkou a bábom...tak pridávam svoju štipku k zázraku 😖
iwi a to ti tak skoro povedali pohlavie, to sa už dá?? tak to je super....jáááj, tak mne tiež vychádza dievčatko, tehu iné, všetko iné....ja som istá že dievčatko, nakupujem ružové vo veľkom....jááj, tak uvidíme čo my 🙂
tak pekný večer

zdenkam
28. jan 2010

a este jeden dovod preco si myslim, ze dievcatko.Matersky instinkt, viac ako tabulka ma prave on o tom presviedca. Navyse mame meno vybrate Eliška a to znamena vlúdna a ako to tu s vami vsetko prezivam, tak si myslim, ze to dietatko ozaj bude vludne, ze bude dovod preco sa na mna prilepilo prave to meno.

Burinka a nebojis sa ze zbytocne to ruzove? Das si povedat pohlavie? Ja nechcem hoc som sialene zvedava, ale chcem vydrzat tentoraz

iwanna
28. jan 2010

buri, pri malom mi povedali uz v 15.tt, ale teraz som bola este zvedavsia a bola som na krvnych testoch v Genetone, takze tam je to 100 percentos 😉
Takze mna tentoraz instinkt sklamal, bola som si fakt ista, ze dievcatko.
Ked mi prisli tie vysledky, stale som tomu nechcela verit. Ale pociatocny sok hned presiel a tesim sa na milovanceka chlapceka 😀 Mozno niekedy dotretice skusime dievcatko. A ked to bude zasa chlapec, tak potom uz asi len futbalovu 11tku hihi 🙂

Baby pridavam motlidbu pre Mirku. Myslim na nich. Len mi nejde do hlavy, preco jej chcu robit cisarsky, ked sa predsa malinka nepyta von. Preco ju neudrzuju co najdlhsie. Teda ja neviem, niesom doktor, mozno sa to uz musi, ked zatka odisla a krcok sa otvara. Ale pocula som aj take, ze krcok zasiju, to robia kedy? Och, vsak 22tt je tak straaasne skoro ☹

zdenkam
28. jan 2010

a mozno jej odtiekla aj voda po zatke. A to musia.

Ale sprava pre Mirku, hadam jej to nejako niekto poda. V augustovom cisle 2OO6 je clanok Zuzanka, pribeh predcasne narodeneho dietatka. Narodila sa v 24 tta 5 dni. To je tak nejako ako ma teraz Mirka.
Jej zivotna cesta je sice tazka, ale prezila. Narodila sa s dlzkou 33 cm a 71O g vahou. od narodenia bola dalsich 18,5 tyzdna v nemocnici. Presla mnozstvom operacii. Ako 8 t ju na 3. pokus uspesne odpojili od plucnej ventialcie. Ale rodicia si ju po 4 mesiacoch odniesli domov, malu silnu bojovnicku.
Nadej umiera posledna.

Ozaj babi, aby som vedela sance, ako to je s tretim cisarakom nedoporucuje sa alebo je vyslovne riskantny. Ja budem mat teraz druhy. A chcem vediet na co sa pripravit. Myslim, co ak ma chyti tuzba mat tretie dietatko.

xpetka1x
29. jan 2010

zdenka a preco budes mat cisarsky???

Dieta nevydrzi dlho v brusku bez plodovej vody preto musi ist von drzkam palce kazde dieta je ine a zalezi na korenoch ci ma dobre a ci to zvladne drzkam palceky veelmi velmi...

moja kamaratka porodila v 6 mes. mrtve babo a po 5 rokoch otehu zas a narodilo sa v 25tt a dozilo sa mesiac.. ale je velmi silna a zvladla to vyborne klobuk dole pred nou...

zdenkam
29. jan 2010

Xpetka, jednoroha maternica. To je to com mam.
Je to jeden zo 7.stupnov abnormality maternice. 1. stupen uplne vylucuje otehotnenie a tehotenstvo.
Toto je 2. stupen ale v 1/3 pripadov nema vplyv na tehotenstvo v 2/3 ak sa k tomu pripoji nieco s oblickami ohrozuje tehotenstvo.
Tvrdili mi, ze moj pripad nema vplyv na tehu, tak im verim, teda velmi chcem.Ale mam jedno zrave dieta, tak hadam sa nemylia, ale pri porode synceka zistili, ze prirodzeny porod neni mozny kvoli tej abnormalite. Takze planovany cisarak musi byt.

xpetka1x
29. jan 2010

jaj tak...no tak to si potom nemozes riadne vychutnat ten koniec... ☹ ja na to myslim stale bol to taky zazitok na cely zivot

vejula
29. jan 2010

čavte babule tak vás informujem o tej mirke čo bola v nemocke... Včera večer sa jej zhoršil stav a museli jej hned robiť cisarsky. Maličká nedýchala museli ju oživovať ale podarilo sa im to. Má 520 g... Tak musíme všetci držať palce aby to drobček zvládol

zdenkam
29. jan 2010

Drzime palecky.

Xpetka ja som mala 28 hod porod s bolestami jedna radost, gracanim pri kontrakciach a krvacanim po 25 hodinch, museli rezat a vtedy to zistili, takze ver mi viem co to je rodit. Otvorena na 2 prsty cely cas. Dietatku hrozilo poskodenie. Trochu mi to bude chybat nemat porodne bolesti, ale som rada, ze viem co znamenaju.

A som si to vychutnala. Manzel bol pri cisarskom reze na sale /ten luxus vam nie je v sr dopriany, nebola som v celkovom spanku, takze som to cele vnimala (a som rada/ a dietatko vybrali dali manzelovi a on mi ho dal k hlave, ked lekari dokoncovali zasivanie. Neviem si pre zmenu predstavit ze vam dieta hned nedaju alebo drzia oddelene a nosia len na kojenie. Tu je in rooming standard. V sr si za to musite priplatit este stale? Myslim, ze uz to je v niektorych nemocniciach tiez standard.
Ale pacient pri cisaraku nehrozi v sr, ze nepacienti nesmu byt na operacnej sale.

xpetka1x
29. jan 2010

to neviem ako tu frci pri cisarskom ale za porod sme platili teda manzel 300 sk aj za nadstandartnu izbu sa plati... ale inak v pohode aj moj mm bol a bola som rada bol zlaty mi pekne pomahal aspon som mala koho byt ked boli bolesti najhorsie 😒

blondinka42
29. jan 2010

ahojte zienky,no konecne to mam potvrdene,som tehotna chvalabohu to neni ziaden nador ako to na zaciatku vyzeralo ale tehotenstvo.... 😉

burina111
29. jan 2010

blondinka, vidíš, tak to je super, tak vitaj v klube, hrozne sa s tebou tešíme
miruške a dievčatku hrozne veľa síl, bodaj by to malo šťastný koniec 😔

blondinka42
29. jan 2010

burina111 len aby to dobre vsetko dopadlo,mam trocha strach po prvom potrate.Zle mi nie je vobec ale sem tam mi busi srdce.Mal niekto podobny problem?

zdenkam
29. jan 2010

Vsetke sme mali strachu blondinka, je to normalne. Neboj.

xpetka1x
30. jan 2010

blondinka blahozelam a drz sa aj ja mam furt strach ale treba verit teraz je to uz lepsie ako na zaciayku chce to len cas...neboj zvladneme to vsetky

burina111
31. jan 2010

blondinka ved napríklad ja som už od zajtra v 13tt a stále sa bojím a veľmi..neviem, či sa vôbec prestanem, nie akože som hysterka alebo chodím v smútku ale už nezabúdam, že nemám nič vyhraté a že sa to môžem zmeniť z minuty na minutu...hlavne ako sa dadke stala katastrofa:o(
všetkým peknú nedeľu

zdenkam
31. jan 2010

babenky, my sme mali synovu party, fotky su v albume
ale mi tam jedna pani povedala ze vyzeram stastna a ze si nebola ista, ze cakam babo, ale sa jej zdalo.
Tak ma to tak potesilo, lebo sa citim stastna a uz sa raz zase raz nebojim vobec.
Uz ma ta smutna nalada opustila, verim ze aj vsetke, ktore mate dovod na smutok, ze raz bude lepsie a bude stastne.A viem ze nemam vyhrate ako pise burinka, ale mam dovod sa citit stastna.

Kuknite na fotku, kde som s malym, no co myslite?

blondinka42
1. feb 2010

burina111 no ja ti velmi dobre rozumiem ze sa bojis aj v 13 tyzdni,ja sa budem bat asi cele tehotenstvo kedze prve babo som potratila v osemnastom tyzdni!takze fakt nikdy nemas istotu co sa moze stat,no ale snazim sa mysliet pozitivne aj ked je to tazke niekedy.

blondinka42
1. feb 2010

xpetka1x dakujem len dufam ze vsetko dobre dopadne

katka22r
2. feb 2010

ahoj kocky a sme doma...pustili nas vcera...neviem kedy sa vam najblizsie ozvem ale dnes uz urcite nie....foto pridam neskor..Laura je krasna...teraz spinka..musim troska prikrmovat pretoze mam malo mliecka...inak sme ok 🙂

zdenkam
2. feb 2010

Katka vitaj s5 a zabudni na net na par dni,tu a tam sa ozvi ale hlavne teraz mas malinku a popri nej domacnost na krku. My maminy vieme co to obnasa. 🙂

To nic ze dokrmujes, stava sa, aspon ze jej aj svoje mliecko davas, stale lepsie ako nic. /nie vsetky maminky su take stastlivnkyne kojit, ale to z nich horsie mainy nerobi/.

Ja mam od zajtra 17. tt, idem k lekarovi popocuvat babetkovo srdiecko. Sa tesim ako budem pocut jeden z tych najkrajsich zvukov.

Ako je na tom Mirka a to miminko? Viete niekto?

katka22r
2. feb 2010

noo tak to hej ale ja byvam u nasich takze mamka vari...inak mam malo mliecka troska sa spusta len sa bojim ze mala si tolko nevytaha ale asi keby nevytahala tak by plakala nie?inak tie co mate dievcatka?moja mala troska cerveny vytok vraj je to normalne hm co si myslite?

burina111
2. feb 2010

jasné že je to kati normálne, ja som špinila ešte 6týždňov po pôrode, to je normálne, to sa dočisťuješ...a na dostanie mlieka mám recept.....osvedčený.. aktivia tvarohová, ten taký dezert...alebo aj tvaroh, ak máš rada..no a ešte si kup čaj pre kojacie mamičky..to veľmi pomáha a každý deŇ ho pi...čím skôr dostaneš, bude lepšie a veľa pi vody...
teším sa že ste už doma a v poriadku.
krásny den baby

burina111
2. feb 2010

zdeni malý je riadny šintrík..oslava vo veľkom štýle, detičky štastné, tak všetko oka..no a ty..teda, riadne už na tebe vidieť brušo, kedy ti len narástlo...len sa držte a daj vedieť, ako si dopadla na kontrole.
ja idem zajtra na to 4D sono, tak hádam to všetko bude oka, bojím sa, od piatku mi je hrozne zle a mám teploty. ved pridám potom snáď krásne foto zo sona 🙂

xpetka1x
2. feb 2010

burina a to volako skoro ids na 4D?? nechodi sa az po 20tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre