Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
11. feb 2010

ahojte holky...jáááj kati dakujem...tak vytešujeme sa z neho stále 😉 zatiaľ asi toľko ako vy z lauričky...kým bude naše hmatateľné 😉
dufam, že ste všetky v poriadku...ja mám stále teploty, ale je mi trošku lepšie, tak hádam to skoro prejde...
pekný dníček všetkým

terezkami
11. feb 2010

ahojky, aj ja som sa pozerala na kociarik, velmi pekny. Ja uz by som si tiez chcela vyberat, tak dufam, ze coskoro 🙂 . Bolesti ma vcera presli. Myslela som si, ze pojdem k lekarke ale som si to rozmyslela, ze nemozem byt taka uzkostliva a, ze vsetko sa musi tentokrat podarit. Kedze mi uz blbne z tolkeho lezania tak som si nasla na nete nejake zaujimave kreativne prace. Momentalne robim z papiera tribicky a potom by som mala z nich nieco upliest. tak rozmyslam nad nejakym crepnikom alebo kosickom, no uvidi sa 😉 . Uz aby mi presla ta strasna nadcha, joj aj herpes sa mi zrobil pod nosom a ten tak boliiii.
pekny den aj vam 😀

zdenkam
11. feb 2010

Terezka pekne, treba zamestnat mysel niecim inym ako obavami. Len tak dalej.

Burinka pekny kociarik, vyzera sikovny. Len na tom povodnom sa mi viac pacil potah, taky originalny bol.
🙂

Dnes nas takmer s malym zrazilo na prechode auto. Nejaky piiip si to hnal kruhakom a my sme za nim prechadzali prechodom a nas nevidel, lebo aj budova na rohu a uz sme boli v polovici, ked sa vyrutil. Poznate ten okamih, ked viete co sa stane a neda sa tomu zabranit? Tak som kukala na sofera,maleho drzala za ruku a vedela ze nikam by som uz nedobehla. Nastastie to v poslednej sekunde ubrzdil. Ludia z obchodu sa kukali. IDIOT.
Vidite a mozte sa potom doma stresovat ci je tehu ok. Su veci, co sa maju stat sa stanu. Mne sa z toho prelaknutia az plakat chcelo. Ale hlavne ze sa nam nic nestalo. Tak sme zas mali stastie ako od zaciatku celeho tehu /ved sme ani tie tablety na udrzanie plodu nebrali ako vacsina z vas/. Takze toto dietatko je nam isto sudene.
Som dnes nasla uzasne vecicky pre babatko a unisex ako ja vravim a paradicka len za 5 eur v charity shope /to su ako sekace, len peniazky z predaja idu na charitu/ a ten komplet na fotke cerveno biely - svetrik, nohavice a vesticka bol fungl novy aj s vysackou, este neobleceny. TAk som sa tak vytesila. Nedalo sa nekupit. 😀

xpetka1x
11. feb 2010

joj zdenka no to tak byva clovek nevie co ho caka a kedy co pride strachujeme sa o nieco a stane sa nieco ine.. aj mi nam sa uz tak stalo ale v aute sme boli na kruhaci a jeden vpalil do kruhacu ako dement no hroza este ze moj drahy zabrzdil no ja keby soferujem by som nezabrzdila tak este ze som tam nesedela ja...

baby kolko ste uz pribrali ja 3 kila boze predtym som vobec nepapkavala pravidelne a bola som malo hladna no a teraz kazde dve hodky ide na mna hlad a jej ak za 5 to je hroza.. ja budem ak knedla asi🙂

terezkami
11. feb 2010

xpetka si mi pripomenula vazenie. Od kedy sme sa prestahovali este nemam skompletizovane vsetky veci, a neviem kde co mam. Tak asi zacnem hladat vahu 😀 , asi by bolo na case sa zacat vazit. Inak z toho papkania si nic nerob. ja mam hlad stale. A ked sa vecer nenajem tak v noci mi skvrka strasne v zaludku. najhorsie je, ze vecer mam chut na slaninu, klobasky... no proste hruza. Ale snazim sa uz iba jogurtiky a vela ovocia. A rano si tiez kvoli hladu nemozem pospat ani do siedmej. Co uz vydrzime. idem si daco zajest 😀 😀

petika
11. feb 2010

Ahoj baby, stále vás tak čítam, nezapájam sa, ale poctivo študujem každý jeden príspevok 😉 kočík má Burinka krásny, super vyzerá....

Baby, všetkým vám prajem, aby ste boli zdravučké maminky s krásnym bábom a dúfam, že sa k vám čoskoro pridám aj ja ako kinderko.... 😀 všetko potrebné k tomu máme, tak miesime o sto šesť 😀

Katka, malinká je náááádhrená.... krásny balíček šťastia ste si darovali 😉 opatrujte sa, Zdeni, super rastiete, to sa nesková.... 😉

zdenkam
11. feb 2010

Mna poctivo uz druhy vecer tlaci miminko. Ukazujem muzovi ze kde a on: Netlac ho, nech ho bit.
Sa smejem, ze akoby to bol nejaky pavuk - mi hovori nech ho bit.

Petika, sme radi, ze o nas stale vies. Drzime palecky nech sa pridas skoro. Davam termin kym ja porodim 😀. Isto to dovtedy bude. 😉

¨Xpetka , ja musim jest hoc nieco male kazde 2 hodky. Inak mi je mdlo a mam 18 t a pribrala som maximalne 2 kg. HOdila som aktualnu fotku do albumu, tak hodnot. A aj moje aktualne foto. SA tomu vytesujem,lebo to je taky kompromis, na usiach dlhe /odstavaju mi usi/ale vzadu vystrihane/nemam rada vlasy na krku/.

Baby poznate niekoho kto mal planovany cisarsky rez. Kedze mna caka, zaujimalo by ma ako sa robi, teda termin. Tu mi baby vravia Slovenky co su v Irsku, ze poznali 2 baby a tym to robili 2 tyzdne pred terminom. 2 tyzdne sa mi zda nejako priskoro. 😲

katka22r
12. feb 2010

petika ahojko jejje dkaujeme a ty este nic?

noo zdenka pokial mas naplanovany cisarsky tak aj tu sa robi 2 tyzdne pred terminom je to asi preto aby na teba neprisli kontrakcie a nezacala si tlacit skor ako by sa mal vyskytnut cisarsky

petika
12. feb 2010

Zdeni, super účes, pekné, pristane Ti to 😉 ... a brušinko Ti riadne už vidno, supeeeer, tak ho nechaj byť, keď to tak manžel hovorí 😀 zlaté. Aspoň vieš, že je všetko ok, neviem, ako to je, ale podľa mňa to je v teehotenstve najkrajší pocit, keď cítiš, ako sa mechorí, vidíš jeho vyčínanie a tak 😅 ... tešíme sa a veríme, že sa nám to podarí čoskoro. Telo asi vie, kedy je v pohode a pripravené na zodpovedné a dokonalé tehotenstvo, tak to nechávame na matku prírodu, aj keď, priznám sa, niekedy mám pocit, že si dáva riadne na čas.... 😅

ale všetko v živote má svoje miesto, tak netrpezlivo čakáme, kým vám sem pridáme fotečku krásneho testíku s koľajami ako svet 😀

Moja sesterka rodila cisarák a robili jej ho tak, že boli pripravení dva týždne pred termínom,lebo sa vraj môže stať, že plodová voda odíde skôr, ako pri klasickom pôrode. Takže dva týždne pred termínom nastúpila do nemocky, nakoniec sa nič nedialo a tak ju týždeň pred termínom pripravili na to, že poobede idú na sálu, aby ju stihli pripraviť na zákrok a ona rodinu tiež. A potom nám len písala večer, že to už je hotovo 😉 neboj, bude to dobré.

Pozitívne myslenie je veľmi dôležité a baby, nám to tu celkom šlo, tak neviem, čo sa s nami deje, že všetky ste čakali kým to už bude a teraz je táto téma ako pri čítaní úmrtných listov, nejak sa nám vytratila iskra 😕 tak hopi, ideme zase na optimizmus, lebo ste dostali z nebíčka druhú šancu a ten anjelik stojí pri vás, tak sa nebojte, je za čo bojovať 😉

Dadulka, ak to tu čítaš, myslím na teba takmer každý deň, sme s Tebou, viem, že máte ťažké dni, ale nič nie je stratené. Nádej vždy umiera posledná. Si mladučká, krásna baba, máš pri sebe manžela, ktorý je s tebou, aj to je dar. Strašne Ti držím palce v tom, aby si opäť vstala čelom k osudu a pozrela smútku priamo do očí, lebo nad vami vyhrať nemôže. Na to ste ešte veľmi mladí a vás to všetko čaká,tak vykroč nohou vpred. Viem, že sa mi ľahko hovorí, ale veď vieš, všetky to tu máme za sebou. Mne pomohlo to, že som si povedala, že to, čo sa stalo, mi nemôže zobrať úsmev pre ľudí, ktorí sú okolo mňa a stále v tej chvíli pri mne. Pre deň, ktorý sa udial niekedy pred tým, nestojí za to, byť smutná ďalšie týždne, či mesiace, lebo smútok nič nevráti späť. Nikdy nezabudneš, to nikto z nás, ale príď opäť medzi nás, skúsime ťa opäť povzbudiť. Hm,?? 😉

Nie je hanba spadnúť. Hanba je nevstať a nekráčať ďalej.... všetko dobré Ti prajem....

xpetka1x
12. feb 2010

Dobre ranko babule..
zdeni ake mas pekne brusko nato ze si take sparatko 🙂 ,,,no veru je to pekne vidiet az ti zavidim na mne ani tak nie len ked sa napapam ma strasne nafukuje potom ho mam ako v 8 mesiaci.-) ale do rana sa vytravi...
Ozaj baby vy co ste uz druho a viac mamicky rastu vam teraz bruska skor ako pri prvom tehu?? bo mne sa zda ze ano az mi ro je divne ze teraz mi uz trci trosku a predtym v prvom tehu dlho nic...

Terezka ja tiez rano ked sa zobudim tak som bola zvyknuta si zapnut tv a kukat no teraz sa budim na to ze mi je zle od hladu tak musim hned vyskocit a papkat,, a tak je to kazdde dve hodky... no ale co uz budem si musiet ist dnes spravit velky nakup jogrtou a ovocia,,, 😉

inak baby manzel mi kupil rajec s prichutou sipky a pohoda celu flasku som vipila a nic takze ta mi pasuje a aj mi chutilla tak kkonecne som doplnila tekutiny 🙂

Burinka pekny kocik ale tusim 3 kolka to bola ze?? no ja by som chcela radsej 4.. ale zaujmavi..

Kati a ty si kolko pribrala za cele tehu??

katka22r
12. feb 2010

xpetka ja som pribrala 13kg a po porode som bola o 9lahsia cize do kopy ja sama som pribrala 4kg 🙂

zdenkam
12. feb 2010

Xpetka ja som pribrala ano to brusko rastie rychlejsie pri druhom dietati,lebo maternica je uz roztiahnuta od prveho dietata a aj pohyby sa citia skor.
Katka, paradicka ze 13 kg len. Jooooj, ja chcem aspon tych 2O a hlavne nech na mne zostate tych 4 kg ako Tebe, lebo pri malom 25 kg extra a schudla som do 3 mesiacov 28 kg. 😒

Petika, no vidis, musis k nam zabludit chvilami, lebo v istom bode toto forum nevyzeralo vobec ze ma posmelit tehulky, skor vyplasit.

Hold, tak to vyzera teda ze ten cisarak bude 2 t pred terminom, ked mate take skusenosti. A ja ze mimino sa narodi ako ma idealny termin porodu - na narodeniny mojej mamy. No nic, to nie je take podstatne. Ide mi to, ze budem kupovat maminke letenku, nech sem pride. Tak nech ma do tej nemocky nedrzia nevezu tyzden vopred, nech uz rovno pod tie noze. Sak som nikdy nebola bez Patricka ani 8 hodin. Mi bude tak sialene smutno tych 5 dni.

burina111
12. feb 2010

ahojte holky.
zdeniii, jeeej, krásne vlasy a brušo...tak tebe rastie zo dna na den...krásne už ho máš..a ty si chudá stále 😉
baby tak my čakáme teraz vlastne tretie dieťa a brucho mi rastie oveľa viac ako pri synovi...to už je všetko porozťahované, tak to skôr vykúka....ja som pribrala 13kg, po pôrode som mala rovnako kg ako pred....teraz som zatiaľ pribrala iba 1kg, ale brucho mám ako pri synovi v 5 mesiaci...
no a už mi je lepšie, našťastie, konečne....
peti fajn, že si tu s nami zas....ešte dadka a bomba je to....
všetkým prajeme pokojný a krásny víkend a vytešujte sa z drobcov 😉

masabi
12. feb 2010

Ahoj dievčence,krásne rastitete,zdeni vyzeraš naozaj dobre ,ten účes ti svedčí.Ja teraz akosi sa moc nerozrastam ale už som musela nakúpiť materské oblečenie,lebo do ničoho sa už nevojdem.Tak včera padli nejaké eura za obeť.Ale pri druhom dieťatku som rastla presne ako hovori Burinka...v treťom som vyzerala ako v piatom a aj to zanechalo následky ,škaredé strie ,ktoré si chodila obzerať celá nemocnica a dodnes mám také škaredé brucho,že keď som bola v Egypte tak sa ma jeden moslim pytal že čo to je za choroba 😀 😀 😀 ...no vidno že oni vidia ženy len zahalené a po zapade slnky 🙂 🙂 Krasny víkend všetkým.

burina111
12. feb 2010

masabi ty si riadna expertka 😀 😀 😀

zdenkam
12. feb 2010

Masabi to vazne? 😒

Ja som pri Patrickovi pribrala tych 25 kg co tu stale pisem ale stria ani jedina. 😲 Ako to neprehanam, kde nic tu nic.
Ako viem ze pokozka po 3Otke uz nie je taka flexibilna /maleho som rodila v3Otke/ ale dufam, ze si nieco zachovala. Nechcela by som ich mat moc. Zatial ani naznak, ale sa to moze zmenit rychlo, to viem.
Ale fakt by som nemusela mat. Ony vyzeraju dost skaredo. Mam kamosku a ta sa aj pred muzom hambila, kym jej nepovedal, ci ma rozum, ze sak mu porodila dieta, tak ze to je ok.
Ako cele to je o flexibilite pokozky, hold.

Masabi, ja som nastastie tehu veci nemusela kupovat ani jeden kus. Domaca, co nam prenajima dom, my priniesla cely skatulu od telky plnu veci, 3 tehu pasy, tehu plavky, 2O topov, sukna, nohavice. Som mala druhe vianoce. To aby ste chapali co myslim, ked vravim, ze Iri su stredri. Ale toto som fakt necakala. Lebo vravela ci nechcem, ze nejake ma, ale necakala som celu skatulu, co som ani hore na poschodie takmer nevyniesla. 😲

Babenky, uzite si vikend, ja makam, ale nedelu len do 2 tak ideme drakovi kupit autosedacku, lebo hoc ma tu do 3 rokov a 15 kg, zistili sme ze uz 5 mesiacov nesplna podmienky, lebo je dlhy. TAk ideme kupovat taku od 15 do 36 kg. A dalsia raroha v dome, tato sedacka od 9 mesiacov do 3 rokov. Uz to nemam kde skladovat. 😒

masabi
13. feb 2010

Zdeni ja som pri prvom dietatku nemala na brusku ani skvrnu a pribrala som 15 kg,pri druhom to bolo hroza...a prirastok na vahe bol len o 2kg viac...vidis niekedy sa tomu nevyhneme.Pekny vikend.

zdenkam
13. feb 2010

Hej ja viem.
Keby sa to dalo vyjednat, ze strie za zdrave dietato, vsak? TAk by som ich brala.

Inak, mama kamosku z Filin a ta ma muza Ira a chytte sa za hlavu, nechce aby kojila, lebo ze jej ovsnu prsia.

😒 Nechapem. A ona asi nebude kojit, pri prvom synovi jej to nevyslo lebo mala preeklapsiu a brala po porode atb.

katka22r
14. feb 2010

juuj tak len preto nechce kojit?panecku ved to je tak pre to dietatko zdrave a vyzivne

burina111
14. feb 2010

niektorí muži su fakt divný, uniká im podstata ženských pŕs, nie? tuším su práve na kojenie detí, nie ako hračka pre nich....a odoprieť dieťaťu najdôležitejšie čo môže mama dať po narodení...ja som tiež zástanca kojenia
čo varíte na obed? bože, ja zas neviem....
peknú nedeľu

xpetka1x
14. feb 2010

juuj no tak nech nece ale nech koji aj tak vari sa mu nebude prisposobovat!!! ??

baby ja som uz dva dni nezvracala az sa bojim ze co tak ?? predtym som tyzden zvracala kazdy den ale nie po kazdom jedle len tak najviac 2- 3 krat za den predtym len sem tam ze raz za tyzden alebio vobec a teraz zas nic..tak je to divne k dokimu idem v utorok tak som zvedava mam prist rano na 7 asi mi budu brat aj krv mala by som byt na lacno ci to netreba?? bo ja sa rano musim najest bo mi je zle potom

burina111
14. feb 2010

xpeti neboj, to nemusí vôbec nič znamenať..možno ti bábo dáva trošku deň na vydýchanie 😀 buď rada, všetko je isto oka..

xpetka1x
14. feb 2010

no dufam v utorok budeme mudrejsi mam poradnu..
inak baby Krasneho VALENTINA 😵

katka22r
14. feb 2010

xpetka ja som nevracala vobec a sme tu 😀 bud rada ze nevracias 😉

dala som zasa 2 foto malej...aj ja vam prajem krasneho valentina

xpetka1x
15. feb 2010

no baby tak som sa pogrckala aj vcera vecer si bol moj mm zapalit a ked prisiel ma ovjal ten smrad cigaretovi a sup...
a dnes rano som mala taku 30 sekundovu bolest v podbrusku auuu..potom som sa vykakala a bolo to uz ok.. mohlo to byt aj z toho? bo mam teraz problemy s kakanim predtym somm aj kazdy den bola teraz tak 1 najvic 2 krat do tyzdna....

burina111
15. feb 2010

peti jasné, to už aj o teba začína, zápchy, hemeroidy....problémy....to všetko tie otrasné hormony...ja som to poriešila benefibrou..je to vláknina v prášku. každý den jem dve ČL, rozrobím si to vo vode, vypijem a je to lepšie....stojí síce 350sk, ale trápiť sa a mať zbytočné krče, to za to nestojí..potom som nevedela, či je niečo s babom, či čo sa deje..vyskúšaj peti....

xpetka1x
15. feb 2010

a to je naco?? aby som mohla ist na wc?? bo take daco chcem lebo mam brucho teraz ak v 7 mesiaci co sa mi to tam zbiera za cwely tyzden a potom ma to tlaci a boli

burina111
15. feb 2010

hej, to ti zmakčuje stolicu a zabezpečuje pravidelné chodenie na wc. nemusíš si kupiť priamo benefibru, kup si proste vlákninu v lekárni....takú čo sa dá rozrábať vo vode...a v najhorších prípadoch ked sa nedá, tak glicerinová čipka a potom sa už dá...ale su pri tom mierne krče, tak sa nezľakni, s babom sa nič nestane....jááj, no musíme prežiť aj spršku hormonov 😉

burina111
15. feb 2010

kati, malá rastie ako z vody, krásne bruško má také ako taká malá žabka 😀 a fešnú postieľku..romantickú...jááááj, len sa držte kočky. teraz sa usmievam a teším sa kedy aj my ostatné............. 🙂

xpetka1x
15. feb 2010

burinka tak vyskusam..dakujem ti veelmi pekne za radu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre