Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
26. mar 2010

burinka tak markovi drzim palce aby to prekonal,u nas v po je niejaka viroza tiez 😒

u nas celkom prijemne pocasie da sa tak konecne ideme vonku aj s jednou holkou co ma babo

xpetka1x
26. mar 2010

juj baby veru je vyroza crevna chripka aj mi sme to mali ale dva roky do zadu a vsetci jeden po druhom a najhorsie sme boli na tom mi dve z malou..bo uz jej hrozila dehidratacia bo co vypila to slo von bud ritkou bo ustami...aj co zedla ale zvladli sme to same doma bez nemocky...mala teraz spi sme zaspali spolu teplotka uz neni ked sa zobudi ideme na antibitik ( tak to ona vola) tak som zvedava--
buri tak super inak som na to dnes myslela od kedy druho a viac rodicky citia pohyby bo som pcula ze je to skor..u malej som az v 20tt tak uvidime ako teraz no tu stranku poznam ja som si dnes v tescu kupila body mali v akcii 3ks z 10eu na 4 tak som brala..

burina111
26. mar 2010

hej peti, ja pri markim tiež až v 20tt, pri malej teraz už do 16-17tt, ale som si nebola istá...nabetom som to rozpoznala 17 6tt..no tak neboj, to už každú chvíľku 🙂
držte sa, no dufam, že malý nemá virozu, ale nezdá sa mi to iba na hnačku, už ma sklenené oči..no dovi dopo...a víkend, že nerobí náš dr...

xpetka1x
26. mar 2010

inak aj mi to tak mame vzdy ked daco mala chyti vzdy bud tesne pred vykendom alebo cez vykend a nerada chodim na pohotovost po zlich skusenostich ked nas s malou poslali domou ze ju boli brusko a ona mala zapal mozgovych blan☹((((((((

vavrenka
26. mar 2010

tak som si povedala, ze uvidim, trochu ma presla panika, uvidime ci som tehotna alebo nie. co ma vsak najviac stve, ze mi nikto z lekarov nebol schopny povedat , ze po potrate musim 1 mesiac abstinovat. dozvedela som sa to nahodou teno tyzden na nete ☹ to keby som vedela, tak urcite teraz neriesim, ci som tehotna alebo nie. tak som si zopakovala dnes test a druha palicka je ovela vyraznejsia ako pri prvom teste v pondelok.
neviem, ci mi ostalo nejake hcg z minuleho tehotenstva, len viem, ze mi rychlo islo dolu a vsetci lekari sa z toho tesili (ktohovie preco).
baby, tak by som chcela cakat babo a aby to vsetko dobre dopadlo...
len co budem nieco vediet, tak to sem urcite napisem 🙂

masabi
26. mar 2010

Gabka aj mne je luto ze to tak dopadlo ale neboj zivot ide dalej ,ber to z tej lepsej stranky malo by sa narodit nejake poskodene dietatko tak asi radsej toto.Vavrenka ak máš naozaj paniku kľudne bež na pohototvosť určite ťa nikto neodstrcí ak máš tento problém,hlavne povedz že už si raz potretila.držim palce.

katka22r
26. mar 2010

presne vavrenka bezkaj na pohotovost ja by som tam uz 5x bola 😉

gabka79
26. mar 2010

ahojte, dakujem za podporu, dufam, ze coskoro budem patrit k tehulkam.
baby a po akom case ste na to zase isli? mne hovorili pockat aspon 6mesiacov...

burina111
26. mar 2010

gabi to zaleží asi kedy si potratila a hlavne kedy si ty na to trufaš...či máš telo už oka..a aj v hlave poukadané...ja som potratila na konci druhého mesiaca, počkali sme dva cykly a išli na to..to trvalo tak 1,5 mesiaca od kyretu...tak držím palce 😉

dulkagabulka
26. mar 2010

Mne povedal lekar 4 mesiace po spontannom potrate,že by sme mohli skusit..skusili sme a hned prvy mesiac som otehotnela 🙂

vavrenka
26. mar 2010

Baby, ste strasne zlate, velmi dakujem, dnes som doma, lebo mi bolo dost zle a zatial je vsetko ok - ziadny hned vytok.vcera som mala v praci hrozny stres az som si porevala, do toho mi cely den bolo na zvracanie, aj som mala hnacku a mozno z toho to jemne spinenie.
Dulkagabulka, a u teba to tehotenstvo bolo ok, bez komplikacii?

chillinka123
26. mar 2010

pekny vecer Vam prajem a velmi pekne dakujem. Dnes je ten lepsi den, hlaven ked som si precitala postrehy od Vas, velmi mi pomohli. Dnes som isla aspon ku kadernikovi, myslela som, ze mi to pomoze, ale vcelku to bolo aj komicke, lebo som mala cely cas ako mi fenoval vlasy pocit, ze ho ovraciam. To by bol asi dobry trapas. A to ja milujem, ked mi niekto striha vlasy, no dnes to bolo utrpenie.Aj Vam sa tak menili tie tehotenske priznaky??? mne je raz strasne zle, ze by som ovracala cely svet, ale v konecnom dosledku nevraciam.A zas druhy den ma bolia prsia, potom zase nebolia, o spanku a unave, to nehovorim vobec, takmer kazdy den zdrham z prace, lebo by mi padla hlava na klavesnicu. no divne. Mala to takto niektora z Vas???
Vavrenka: rozhodne by si mala ist k lekarovi.Ked som bola prvykrat tehu, mala som spinenie stale a do nemocnice som chodila jak na klavir. Na druhykrat ma uz nasilu hospitalizovali a pustili ma len na svadbu. Asi je skor pravdepodobne, ze to mas z predchadzajuceho tehu, mozno tam nieco ostalo. Bez vahania chod na pohotovost.

chillinka123
26. mar 2010

gabka- my sme cakali 4 cykly, hlavne kvoli tomu, ze mi robili jeden zub, ale normalne je to zevraj po 3 MS od kyretu, teda tak mi to tvrdilo cele gynekologicke oddelenie z Malaciek a potom este aj moj doktor.

vavrenka
26. mar 2010

chillinka123 - neostalo, dokladne ma pozerali aj pri prepusteni, aj tyzden potom a esta o par dni neskor - mam super doktorku.
ale mas pravdu, ak by sa cokolvek dialo, urcite pobezim na pohotovost, vsak ide vikend. Inak, zregenerovana a v poriadku by som mala byt - cca 10 dni po potrate mi dozrieval folikul 🙂, 🙂 a chodim k super maserke, ktora ma bankuje, specialne zenske veci, ta tiez vravela, ze mam vsetkook. k nej chodia zien po potrate, alebo tie ktore maju problem otehotniet.
mna tak bolia prsia ze az, mam kyselinu a spim vpodstate na poziadanie a boli ma brucho a krize, je mi tak, ze neviem cia som. ak do ut bude vsetko ok - pojdem k svojej doktorke.

zdenkam
26. mar 2010

Katuska, stalo to 15O eur, dodavam ze to nie je fotoatelier ale umelecky fotograf, takze tomu odpoveda aj cena a obnasa ci si vyberies /podla toho je aj jej vyska/ ja som mala v tej cena 3ks A3 format z toho 2ks uz rovno na platne a tak ze sa to moze zavesit uz na stenu ako obraz - bez ramu - tento druh sa neramuje. potom obycajny format A3 foto, 3ks tych fotiek vo formate A5 a A6, dalsia fotka vo formate A5 a este dve maleho fotky do penazenky.

Burinka kuchynu maluje manzel na jemne zltu a strop biely a izbu maleho na jemne modrucku a strop biely. U nas sa tak robi ze stropy su biele a steny inej farby. Je to v irl bezne.
A drzim malemu palce. My sme tiez trochu mali s Patrickom stresy, lebo 3 dni pred odletom chytil virozu crevnu - ja si myslim a asi okolo 5 nam 3 x zvracal ale ako stary chlap po opici, rovno na podlahu a uplne vsetko co vypil a pojedel za cele cas od obeda. Ale nastastie ked uz to bolo 3x tak sam si povedal o misu na grcky, si pamata ako videl mna grcat v 1. trimestri tak vravel ze chce plut a stihla som dobehnut s misou skor ako to skoncilo na podlahe. A potom este raz v noci to urobil, sa na to zobudil a pytal ,ze chce plut. Tak vravi grcaniu. To je ulava, ked si o to vedia poveda, lebo aspon nebol smrad v celom dome. Som sa aj bala, ze s tym mam letiet, ale mali sme stastie, lebo to bolo ultra rychle a fakt len v ten jeden vecer. Inak mi vela ludi v Irl vravela ze to maju deti, tak som vedela, ze to isto chytil. Siri sa to vzduchom. Ja uz jak v tom obchode robim, tak az pocujem ze nieco je vo vzduchu viem ze sa mozem pripravat na pripadnu chorobu a ma to tak nestresuje, lebo viem o co asi ide.

Vaneska, chudatko, nech sa skoro uzdravi. Nastastie nas maly tie sladke atb sirupy ma rad, takze to musim schovavat, ale jak som sa starala raz o jedno dievcatko, tak to tiez ani za svet. Dokonca sme ju museli obratit dole hlavou, strieknut jej to do pusy striekackou lebo neotvorila pusu inak. Booooze, to boli take brutalne sceny.

Gabka, je mi luto. ☹ Je medzi nami viac takych co tento hrozny zakrok podstupili. Ja si este vravim, ze som mala stastie ze som toto absolvovat nemusela. Myslim ,ze psychicky by ma to dost poznacilo. Musis byt silna.

Vavrenka, ja som potratila v 6 tt - spontanny potrat - krvacanie 5 dnove bez bolesti. otehotnela som 6 t po potrate. Ziadne spinenie. Neviem ti poradit, lebo aj keby som spinila u nas v Irl by mi na to nic nedali a do 1.trimestra by to nechali na prirodu. 😖 Ale myslim, ze v SR by si mala ist za svojim gynekologom a on ti mozno cosi da, aby sa ta nadej udrzala a rastla. Vavrenka a tehu pozitivny nemozes mat z predchadzajuceho tehotenstva to isto nie,lebo tehu hormon sa z tela v tak rannom stadiu do 4 dni vyplavi. Sledovala som si ako sa vyplavoval na doporucenie lekara robila tehu test kazdy den a ta ciarka stale slabla a slabla. Takze je istota ze to je nove tehu. 😉

zdenkam
26. mar 2010

Vavrenka a nemusis mesiac abstinovat ak islo o sponatnny potrat. To kto ti vravel? Moj sk gynekolog mi vravel, ze mozem ist na vec hned po dalsom cykle a tak sa aj stalo. Jeden cyklus bol potratovy - potratove krvacanie 5 dni ako perioda uplne. Potom dalsi prisiel o 28 dni a po ovu sme uz mali zazrak na ceste. Takze drzim palce.

Babenky, musim sa vam pochvalit akeho mam uzasneho syna. Az v sr mi doslo, ze si uvedomuje dvojjazycnost, resp. fakt ze ak tu hovori angicky ze mu ludia nerozumeju. Priklad:
Sedela som na zemi a mama mi nechtiac kopla do nohy, tak jej vravim au mami.
a on: Babi, dont do that /ona ziadna reakcia nerozumela - znamena to: babi, nerob to./ on zas: Babi, dont do that. /ona zas nic/ tak on na nu: Babi? nedelej takovy maminke au au nozku. /to uz preklad nepotrebuje 🙂 - takto je Cech, tak preto ta cestina/
Ale napr. zacal po seba prekladat a tak pri kazdej otazke WHY? /jeho oblubena tieto tyzdne/ nasleduje hned odkedy sme v sr aj PRECO? 🙂
som nan strasne hrda a zostavam v uzase.

vavrenka
26. mar 2010

zdenkam, dik 🙂, ja citim, ze som tehotna a tak trochu to chcem nechat na prirodu, lebo som tehotna kratucko a keby som aj teraz potratila, ol by to vlastne len akoby oneskoreny menzes. a dnes som vobec nespinila..
papa

zdenkam
26. mar 2010

vavrenka, tak potom si, lebo ja som pri tom krvacani, citila ze to ok nie je a stracala som pocit tehu skor ako mi to lekari oficiane oznamili. Vtedy som uz inu odpoved ani necakala. Kedze ja som nesla hned k lekarovi, resp. isla ale tu je iny system, takze lekar ma nechal doma s nicim len s tym,nech si o 4 dni urobim test. Napokon som sice po 2 dnoch skoncila na jednotke vcasneho tehotenstva so vsetkymi vysetreniami, krv, moc, interny aj externy scan, ale vlastne kdesi som to uz vedela, ze uz neni co zachranovat.
Ak sa citis ze si tehu, tak potom si. Ja som sa uz necitila.Aj ranny pocit nevolnosti zmizol vtedy s krvacanim.

A je pravda, ze niekedy sa neda zachranit, alebo je lepsie nezachranit, lebo ak sa to ma stat, stane sa neskor a viac to boli, prijst o plod, ktory citis ze v tebe zije. Drzim prsty, nech je to dobre. Ja by som to tiez nechala na prirodu, lebo sice som nekrvacala po tom otehotneni, ale inu moznost som ani nemala. Sice ano, zbalit svetstky a ist na cele tehu do sr ale to nebolo realne vzhladom na to, ze cely zivot nasho synceka je tuna v Irsku a aj tatinko je tu. Proste dala som to do ruk prirody a osudu a aj Boha. /je to o com comu clovek veri/

vavrenka
26. mar 2010

zdenkam, akoby si mi hovorila z duse. iba sa modlim, ze ak mam potratit, nech je to co najskor a ak nie, nech je babo zdravucke a chutnucke 🙂
presne, je to tak,. iste veci nemame pod kontrolou a velmi verim, ze boh vie co sa deje 😉, ale je mi aj tak smutno, ze prechadzame takymi vecami. pozeram, ze ty si v pokrocilom tehotenstve. to je uzasneeeeeee

zdenkam
27. mar 2010

ja ano, coby dup naklusem na 3. trimester. A vies, ze mi to je luto. Inak toto tehu je parada, fakt ani neviem ze tehu az na tie kopanceky, nadalej nema cenu chodit spat pred 23 lebo jednoducho neusnem, neni som unavena. A to mam doma 3 rocneho draka, o ktorom sa vcera moj otec pytal: To aj doma v Irsku je stale tak vonku?
Takze ziadne sedenie pred telkou, mam co robit vysantit s nim vonku a stihat domacnost.

a prve tyzdne po zisteni tehu som sa kazdy vecer modlila, nech mi Boh dopraje toto dietatko, ktore bude zdrave a ak mi nie je sudene, tak mi da silu to prijat. Len to ta prve cast bola ako podakovanie ta druha ako prosba. Ja v boha verim, ale nie som praktizujuca katolicka, do kostola nechodim.

Baby chceme dnes do KE do Zoo, len ze ma prsat, tak neviem, zatial neprsi.

zdenkam
27. mar 2010

Akurat som sa docitala ze 24 t tehu je prelomovy a dietatko je uz zivotaschopne. Ani som si nevsimla kedy som dosla tak daleko. 😉 Inak viete co je este super oproti prvemu tehu, ze teraz nechodim cikat jak diva. Za noc som predtym chodila 2-3x a teraz max 1x a niekedy vobec nie. 🙂

katka22r
27. mar 2010

dobre ranko zdenka hej sa chystate do zoo do ke?ja som tam bola ale nema to na bojnicku zoo 🙂

zdenka noo tak fajn cena za foto ked mas tam toho 🙂 ja som cele tehotenstvo stale chodila na wc ako diva a ku koncu ani nehovorim

a napodobne som katolicka aj sa pomodlim ale do kostola zajdem len raz za cas no pan boh aj tak vyslisal moje prosby a doprial nam lauru 🙂 tak pan boh zaplat

xpetka1x
27. mar 2010

aahojte babule
vavrenka ja ja som to tak mala som citila uz dva tyzdne som neni tehulka ze sa daco stalo to som bola v 7tt a krvacat som zacala az v 9tt..zmyzli mi priznaky a citila som sa uplne inak...

No mi chodime len tu u nas do zoo cize do bojnic ale mna to tam nebavi behat a kukat na zvierata ale je tam aj decka zoo mam aj foto v albume tak tam si hacame a mala sa tam pohra bo su tam aj smykalky a prelizky.. aj z nasho balkona mame vyhlad priamo na zamok teraz maju v Bojniciach stavat najvaci zabavny park juuj tak to tu bude navstevnikov...

nasa mala je uz ok. horucku uz nemame klo klop..antibiot.uz papa v pohode to len ta prva davka jej nebrala no a nurofen jahodovy si pyta aj ked nema horucku ze mami daj mi ten jahodkovy sirupcek🙂 mala zavislacka.. len mame broblem merat teplotu juuj predtym som jej digytalny davala do ritky to sme mali za 5 selumd namerane a teraz ani za svet do ritky uz jej to je neprijemne som jej naposledy merala teplotu pred 10 mesiacmi tak si odvikla...pod pazuchou su neni dobre tie digy a ortutovy mi tiez nie dobre namera..teraz su aj dudky co meraju teplotu budem si ju musiet zadovazit pre druhe aj odsavacku soplikov co sa napoji na vysavac tak to je super vec nasej malej to pomahalo veelmi rychlo jej presli sopliky ale som ju vyhodila uz aby si moc nezvikala ved uz je velka a smrka sama🙂 a mala som ju z druhej ruky..tak malemu kupim novu

xpetka1x
27. mar 2010

a k tomu malovanieu ja som si malovala sama mynuli rok cely dom...spalnu mame do ruzovaslabo a silno ruzovu.. obyvku do zlta,, chodba je zelena aj wc aj kupelka a kuchyna oranzovo zlta a stropy su vsade biele....chcela som aj do obyvky este prichodit niaku tu oranzovu ale uz som nestihla potom ked sa male nerodi dokoncim...hi asi som mala byt maliarka...

katka22r
27. mar 2010

my mame spalnu pistaciovu kuchynu oranzovu a obyvacku zltu 😀

xpetka a kolko je teraz vstupne do zoo v bojniciach?my sa tam chystame ale az na druhy rok

katka22r
27. mar 2010

ach nasa laura ma dnes uz 2 mesiace panecku ako strasne to rychlo leti aj vam prajem aby ste mali coskoro drobcov pri sebe a potom uz niejaku temu naozaj zacneme niejaku taku aby nam admi nezamkol🙂))

inak a tie sukromne temy to su ake?

burina111
27. mar 2010

baby pánii, vy ste toho popísali dnes.no nám nešiel net 😀
kati malá rastie, že? ja ani neviem ako a marki má už skoro tri roky.
peti a čo rýchlobežka? ja dávam malému pod pazuchu, pekne posedí, podrží, dlho to netrvá, do ritky to sa mu už nepáči, tak ho vychválim, že aký on je veľký chlap a zmerame...nám včera bruškový problém prešiel, našťastie, ráno sa zobudil vysmiaty, v noci vypil okolo 1l mlieka, tak dohnal ten zlý deň.
baby tak zoo, no v košiciach sme ešte neboli, ale Bojnice su krásne, všeobecne aj zámok aj kupko...boli sme aj v blave, tak zoo nič moc, ale zas dino park je zaujímavý..no a ja mám pre vás typ. stojí to vážne za to...ZOO Lešná v ZLíne...baby to je nádhera, je tam normálne taká kopula, v kt. je urobený prales, normálne ste medzi zvieratkami...chodíte cez ich klietky...normálne medzi kengurky...vtáky, kuknete, nad hlavou na konároch opice..no sama som mala obrovský zážitok..naozaj sa na to nehrabe žiadna zoo na slovensku...a vstupné je tuším 100sk, smiešna suma...a zoo je obrovská, prehliadka trvá okolo 6 hodin. je tam kopec oddychových zon, preliezky pre deti, vláčik, atrakcie, dá sa dobre najesť, posedieť....a v centre tej zoo je ešte aj zámok..tam sme neboli, už sme nestihli....ja odporúčam..neviem, či sa zas v lete nevyberieme...fakt to stojí za ten zážitok...a malý nezavrel pusu celý čas..a to mal iba dva roky keď sme tam boli.
no a farby stien....tak kuchyňa zelená, obývačka červeno bežová, spálňa modrá, markiho detská pastelovo modro žltá, pracovňa staroružovo hnedá a chodba pastelovo žltá. stropy máme biele alebo drevené obklady, v stenách nám trčia tmavo hnedé krovy..bývame v podkrovnom byte. my sme asi taká netradičná rodina, čo sa týka bývania, celý dom máme domachlený mojimi kresbami 😀 takže máme citron v kvetináči, konár kamelie, v kupelni maják, lodku, nad vanou palmu s kokosovými orechami, čajky a slnko.. malý ma izbu na zvieratkovo, tak si prial, no a chodba je s margaretkami, hríbami a lesnými zvieratkami...proste orginál kde sa len pozriete...je to možno divné, ale nám sa to tak páči.
sukromne temy...tak to si asi otvoríme ako keby iba naše forum a bude môcť do neho vstupiť iba ten, kto bude mať suhlas od zakladateľa a ostatní tam ani nebudú môcť vstupiť, ani prispievať ale ani čítať naše riadky....kati tak by nás už nezrušili ako minule 🙂 veď som vám už pred pár dňami písala, či si nejdeme otvoriť dačo naše 😵
no baby, držte sa, vaneska nech sa lieči, laurička nech sa drží, patrik nech si užíva SR....a všetkým krásnu nedeľu

lucka_o
27. mar 2010

Ahojte baby stale ked vas takto čítam, vratim sa späť....hm, bolo to tazke obdobie....preniest sa cez to ved to vsetky pozname...
my sme chceli čakat, pretoze som sa bala zazit nieco take znova, ale v podstate otehotnela som imo plodnych dni a preto nase babo povazujem za zazrak....vsetko je tak ako to ma byt a od vtedy aj zivot takto beriem, vsetko bude ako ma byt... 🙂
takze baby zvladnete to a skuste sa snazit, ked budete citit ze ste pripravene....pretoze je pred vami dlha cesta....plna strachu, ale ked prekonate kriticke mesiace...a pocitite pohyby babätka je to to najuzasnejsie🙂

🙂 aj u nas je crevna chripka....ja som akurat jednu noc zvracala a schudla som 2kg. 😒
my mame spalnu zelenu, kuchynu fialovo zelenu (pastelove farby) a obyvacku silno oranzovu🙂

vavrenka
28. mar 2010

baby, lucim sa. prave potracam- uz ide cervena krv a zrazeniny..za taku kratku dobu je toho na mna privela.. ale aspon, ze som nebola tehotna tentoraz dlhsie, aspon ze to... ☹ ☹ ☹

katka22r
28. mar 2010

dobre ranko...no laura rychlo rastie,zasa je o nieco vacsia 🙂 v utorok mame poradnu tak som zvedava kolko vazi....dnesna noc bola v pohode

aj zoo v plzni je pekna,myslite ze ked laura bude mat 8 mesiacov v lete ze zvladne zoo v bojniciach?

vavrenka to vazne?neboj sa bude uz len dobre

inak dadqa sa ma ako?nevie nikto nic? 😒

tak kocky mi dnes mame navstevny den...doobeda ideme na omv k mojej byvalej kolegyni chce vidiet lauru...tak sa naobedujeme ideme do kysaku na navstevu k mojej tete a pod vecer ma prist brat s dominikom to je jeho 2rocny syncek,pretoze on bol v plzni a prisiel na sviatky...medzitym eeste kusa vonku na vzduch s laurou a koniec nedele,esteze idu sviatky aspon kusa bude mm doma dlhsie....a v piatok k nam pricestuje na mesiac moja sestra s 2rocnou dcerkou to bude zabava.. 😀 uz sa tak strasne tesim ze bude zasa o nieco veselsie...tak krasnu nedelu vam prajem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre