Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

lucka1987
9. jan 2011

@ginger01 mne to pomaha upokojit sa ked si urobim test a mam tam riadne //...

ginger01
9. jan 2011

ja som si ho robila vo stvrtok a boli veru riadne //...asi tym, ze je to GS Mamatest 😀

lenocka80
9. jan 2011

@lucka1987 ma napadlo, ze ja tiez ked som otehu, hned som vola dr. bola som asi taky tyzden ako ty, a som sa pytala na ten Duphaston, som povedala, ze mam zasoby doma, tak mi kazal hned aj jest a az o tyzden ma pozval na kontrolu 😉 A uz aj srdiecko bolo vidno.

lucka1987
9. jan 2011

@lenocka80 hej nosuper.. ale bola by kravina keby ho uzivam bez toho aby som mu to zavolala co? mohlo by to uskodit??? lebo na letaku som citala ze sa uziva v tehu prve tri mesiace... a podobne..

lenocka80
9. jan 2011

@lucka1987 uskodit urcite nie. Ja som ho jedla aj pri prvom synovi a je zdravy ako buk 😉 Ale asi by som radsej najskor zavolala dr. nech o tom vie, a aj ty sa budes lepsie citit, ked ti to on povie ako hocikto tu 😉

lucka1987
9. jan 2011

@lenocka80 no ved jasne... sak zajtra mu zavolam... nebudem riskovat ziadne experimenty..

lenocka80
9. jan 2011

@lucka1987 veru, radsej tak. Ved do zajtra vydrzis 😉

natik17
9. jan 2011

Ahoj Lucka1987.
Ja som tiež potratila v 12.týždni. Doktor mi potom kázala čakať 3 menštuácie. Možno každý doktor hovorí ináč, ale ja som počula pár názorov na 3 mesiace alebo 3 menštruácie. Tak sme počkali. No potom sa to nedarilo, ale nakoniec sa zadarilo, no zasa som sa ocitla v nemocnici (v 9.tt), no dali mi duphaston a ascorutin a kyselinu listovú (tú som brala aj doma) a po 10.dňoch ma pustili domov. Nakoniec po 2 mesiacoch som išla opäť aj do roboty, lebo som už bola OK. A máme peknú babu z toho.
Po 2 rokoch sa nám zadarilo znovu, no zasa sa to neskončilo dobre. Tak sme sa zasa po 3 mesiacoch snažili a keď to nešlo (psychika robí svoje), tak som išla do roboty a odložili sme to. Nakoniec to prišlo samo, ani nevieme kedy a ako a ani sme to neplánovali. Vlastne som o tom 7 týždňov nevedela, len potom mi to nedalo a urobila som si test (menštruácia mi meškávala bežne aj 2 týždne, preto mi to nebolo divné) a boli tam 2 čiaročky. Išla som doktorovi a ten mi vlastne dal okamžite duphaston a kyselinu listovú. Nakoniec som mala super tehotenstvo, bez problémov, bez špinenia a bola som strašne šťastná, lebo som sa toho hrozne bála. Len mi bývavalo zle prvé 3 mesiace, to je všetko. Ináč to bolo super. Na konci som porodila síce o 16 dní skôr, ale bola som aj rada. A ako som si aj myslela, porodila som preto skôr, lebo som bola riadne nachladnutá, mala som veľkú nádchu a kašeľ. Ale bolo mi to jedno, bola som rada, že to mám už za sebou.
Tak Ti želám veľa šťastia a nech to dopadne len a len dobre a nech si užívaš materskú...papa

lucka1987
9. jan 2011

@natik17 dakujem 😉

bosoriak
9. jan 2011

@lucka1987 Ja som otehotnela po prvej menstruacii od kyretaze a kym bolo vsetko ok, tak som nebrala nic. Potom som trochu zakrvacala a pospinim sem-tam a beriem duphaston. Ale radsej by som nic nebrala.
A som na materskej, takze PN u mojho "zamestnavatela" nehrozi 🙂, ale snazim sa oddychovat kedy to ide.

syslica
9. jan 2011

Ahojte žienky, som na MK len krátko, ale držím vám všetkým palce a dúfam, že môj príbeh vás trošku povzbudí, zázraky sa totiž dejú, ak príroda (či Boh, vyššia moc, osud - doplňte si čo chcete) tomu praje. O svoje prvé dieťatko som prišla v 11. týždni spontánnym potratom, následne sa mi dlho snažili zastaviť krvácanie, nič nezaberalo asi 10 dní. Keď som konečne dokrvácala, samozrejme doktori sa o možnosti skorého otehotnenia vyjadrovali veľmi opatrne, tak sme sa rozhodli čakať, lenže z láskyplného objatia sme prešli do milovania.... viem, že to znie ako z červenej knižnice... ale obaja sme mali taký pocit, že vzdorujeme osudu a že my spoločne prežijeme každý úder ... na ten pocit nezabudnem do smrti...no a práve vtedy som otehotnela 🙂 Výsledok má 5,5 roka 🙂 Samozrejme som celý prvý trimester tŕpla, čo bude... neskôr som to riešila aj s gyn. Ona mi povedala, že je to dosť dobre možné, odznelo to už aj tu, že po potrate je telo najlepšie pripravené na ďalšie tehotenstvo. Nástup prvej menštruácie znamená, že telo sa už spamätalo a pre psychiku je tiež najlepšie otehotnieť čo najskôr. Dieťatko, ktoré odišlo síce nič nenahradí, ale zmierni to aspoň bolesť pri pohľade na iné šťastne bruškaté mamičky.

S kyselinou listovou je veľmi dobrý prípravok Acidofolan (obsahuje aj železo a iné vitamíny sk.. B)
A ak pijete čajíky tak rozhodne nie šalviový, pokiaľ možno vyhýbajte sa aj minerálkam ochuteným šalviou, v odborných kruhoch som počula názor, že môžu spôsobiť potrat.

Držím palce!

macko_usko222
10. jan 2011

@bosoriak a kvietocek,ginger...dakujem Vam baby,ze Ste sa so mnou podelili aj o Vase skusenosti..
ja si to vsetko uvedumujem,ze je to tak lepsie..aj ked teraz po tyzdni si sem-tam poplacem,ale som na tom lepsie.
Pocula som tiez take nazory lekarov,ze ak je to zdrave udrzi sa...myslim tiez ked sa k tomu spatne vraciam,tak to male nebolo v pohode ..nesedeli mi tyzdne s poslednou ms a ked mi lekar na pohotovosti povedal,ze som v 6 ,tak ja som mala byt uz v 8...nechapem kde sa mohla stat chyba...a viem,ze som otehotnela presne v niektory den mojej menstuacie ..tak malo byt uz dostatocne velke na 8tt..
citala som od jedneho doktora,ze do 8tt potraty su z 90 a viac % z toho dovodu,ze je tam nejaka geneticka vada..
A ze je to vecou nahody ci to tvoje babo bude zdrave al.nie..si proste ta 1 z 10..ktorej sa plod chybne vyvija...20% z poznanych tehotenstiev a u nepoznanych je to 20-40% bo niekedy potratis a ani nevies o tom..
A nic ine nezostava,len otehotniet znova a hotovo 🙂
ja verim,ze to dalsie bude ok..uz teraz sa nan tesim...je to ten najkrajsi pocit,nosit v sebe take male stvorenie,aj napriek tym vsetkym problemom..
mala som kamaratku,co mi rozpravala o svojej znamej s tym,ze tak potratila 8x a az teraz jej to vyslo a kocikuje male babo..myslim,ze netreba to vzdavat..a treba mysliet pozitivne.. 🙂 😉

petula131
10. jan 2011

@buburka No ja som teraz v 25 tt a morfo mi dopadlo dobre a čakáme chlapčeka. Tak Vám držím palce. 24. januára ideme na 3D uzv

erika12345
10. jan 2011

@rena na ultrazvuk som vtedy isla asi po 2-3 dnoch

buburka
10. jan 2011

@petula131 gratulujem k dobrym vysledkom 🙂

livuskad
11. jan 2011

caute kocky som tu nova chcela by som sa podelit teraz som v 5tt v pondelok mam ist gynde prvy krat tak uvidime co bude len sa bojim ze sa mi stane to co pred rokom. Mala som MA v 6tt chcela by som sa spytat aka je tu pravdepodobnost ze sa to stane znova? alebo na co treba davat pozor ak by ste vedeli poradit alebo len nieco napisat budem rada...:D

lucka1987
13. jan 2011

@livuskad ahoj aj ja som teraz v 5tt.. a mam ist na gyndu v utorok .. potratila som v 10 tt.. a tiez mam strach velikaaaansky, a aj nervozna som koli tomu.. vies.. nektore potratie 3-4-5 krat a niektore len raz ine vobec.. neda sa povedat aka je pravdepodobnost .. ja som potratila v novembry.. a teraz dva mesiace na to som zas tehula a to sme sa prvy krat snaziliviac rok a pol.. takze teraz to berem ako zazrat.. drzim palce aby sa vsetko podarilo a dotiahla si to do konca.. 🙂

livuskad
13. jan 2011

lucka1987 tak to drzim palce nech vsetko je ok tak dufam ze tento krat to bude vsetko ok a nebudeme to musiet zazit znovu... :D

lucka1987
13. jan 2011

@livuskad no ved v to dufam... ja som mala anembriomolu...nam srdiecko nikedy ani nebilo.. tak dufajme ze sa to nezopakuje....kurnik vcera sa mi snivalo ze som si sama robila ultrazvuk a mala som tam dve fazulky 😀 😀 (mame v rodine dost dvojciat) 😀 😀 mas priznaky nejake?

livuskad
13. jan 2011

@lucka1987 trochu nechutenstvo ale inak len lezim som si zobrala dovolenku lebo som bola nejaka chorlava tak som radsej ostala doma. Das sa aj vypisat abo budes chodit do prace? ja sa dost stretavam s ludmi tak rozmyslam ze sa necham vypisat aby som nechytila nejaku chripku alebo nieco... Jeeeej dvojcata = dvojita radost...:DDD myslis ze uz bude pocut srdiecko? som zvedava...:D

lucka1987
13. jan 2011

@livuskad no ja som teraz na pn lebo tiez som chorlava.. a doktorku obvodnu mam dobru tak ma radsej vypisala kym nepojdem na sono.. 18. a potom sa uvidi.. minule ma gynkac na 3 tyzden vypisal.. a dalsie 3 obdovna... uvidime ako teraz.. ale kedze robim v zavode tak radsej budem doma.. aspon prve tyzdne.. no ja teraz hodne placem.. ani pri prvom som tak neplakala. aj cikat sa mi stale chcelo ale uz to preslo.. a prsi mam vacsie.. konecne viem ze mam prsia 😀 😀 no ja ked pojdem budem 5tt+5 a urcite este nebude pocut... ono byva medzi 6tt+0 az 7tt..

livuskad
13. jan 2011

@lucka1987 ja mam praveze zlu obvodnu musim si ju vymenit lebo naposledy ma po kyrete ani vypysat na tyzden nechcela. Ja som bola 5tt+5 a uz bolo pocut tak uvidim...:D ja sa necham vypisat radsej teraz je aj to chripkove a nechcem riskovat... ja nastastie neplacem, akurat som trochu spinala ale to mi asi cievky praskaju dufam ze to bude oki lebo ma porazi... moc by som chcela aby to dobre dopadlo tak to budeme mat aj spolocny termin skoro...:D

lucka1987
13. jan 2011

@livuskad noo hej mne vychadza na 14 sept a tebe? mna vypisal po kyrete doki na dva tyzdne... ale to asi aj koli tomu ze som potratila v 10 tt. mala som uz brusko a maternicu som mala 3 krat vacsiu ako normalne . dal mi injekciu na stiehnutie maternice a aj antibiotika som brala.. lepsie je byt doma veru aj vez to chripkove .. ved necheme aby sa nieco zpakovalo... tak radsej neriskovat.

livuskad
13. jan 2011

@lucka1987 aj mne vychadza 14sept....:DDD inak a ziadne problemy teraz nemas? mna trosku pobolieva podbrusko ale nie vela ale uz asi tyzden dnes som trochu spinila ale iba troscku. sice ma to nebai uz byt doma ale urcite to radsej vydrzim nech je vstko oki...:D

lucka1987
13. jan 2011

@livuskad no ved ani mna.. som tu zavreta medzi 4 stenami.. ale minule som marodovala dokopy 2 mes... takze aj teraz to zvladnem..mna uz neboli zatial.. ale ked som sla z obchpdu z taskou alebo dlho stojim tak ano.. ja mam len biely vytok, a placem, ale nebyva mi zle , a tie prsia... ale inak je to ok.. sak pod do skupiny september 2011

erika12345
13. jan 2011

@livuskad , @lucka1987 obom vam drzim palceky, nech to krasne uspesne dotiahnete do konca. 😉 Ak mozte, dajte sa radsej pre istotu vypisat na pn, mate na nu po potrate narok, gynekolog by vam to mal sam navrhnut a ak nie, pytajte sa. Ono fakt teraz je chripka, kazdy kasle, lahko by ste nieco chytili a 1 . trimester je najtazsi. Drzte sa. 😉
@livuskad ked spinis, chod hned k lekarke, nech ti da lieky.

lucka1987
13. jan 2011

@erika12345 ja uz som pn zatial len u obvodnej ale gynelokog ma nechal pn aj minule tehu... 😉 istota je istota

erika12345
13. jan 2011

@lucka1987 tak to je fajn, istota je istota. 😉

lucka1987
13. jan 2011

@erika12345 a ty si tiez na PN? mne konci v marci zmluva tak pocitam ze mi ju nepredlzia..a teraz sa tiez zvesela u nas vyhadzuje kto je na pnkach.. ☹ ma to stve byt tu zavreta, ale co narobim .pre babatko vsetko 🙂

erika12345
13. jan 2011

@lucka1987 ano, ja som na pn uz od zaciatku, nechcela som riskovat. A preco si zavreta, nemas vychadzky? Ja som na zaciatku bola 2 mesiace u obvodnej a ta mi dala vychadzky az po mesiaci, to bol des, ale vtedy som aj spinila, tak som dost lezala a potom uz to bolo lepsie, ked som mohla ist na chvilu von.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre