Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

pheva
9. okt 2009

Dievcata ja som potratila 20.9. na zaciatku 6tt. Chcela som pockat aspon jednu periodu ale nejako sa mi pravdepodobne posunili ovulacne dni a hop som na zaciatko 8tt. No este sa moze vsetko stat ....isto. Ale myslim, si ze cakanie 6 mesiacov je uplne zbytocne pravdaze ak je vsetko ok zo zdravotnej stranky. 1-2 periody po kyrtazi uplne postacia.

sportpark
9. okt 2009

pheva to akože si zasa tehotná ? to je super....aspon vidíš že telo to prijalo...a si v poriadku

pheva
9. okt 2009

Ahoj sportpark ano vyzera to tak ze som tehotna....a je mi hrozne zle. Ako vidim aj tebe sa to podarilo dost rychlo 😉 Na sono idem az v pondelok ale vsetky krvne testy uz mam hotove.

sportpark
9. okt 2009

hej tiež som toho názoru načo čakať...ak sa cítiš dobre...máš testy ok tak potom čo.....pheva je idem dnes na sono doť sa bojím.....

pheva
9. okt 2009

Jejj tak to uvidis male bebe teda nejaku botocku. 😀 Vies nemas sa coho bat. Je to taka loteria.

sportpark
9. okt 2009

a ako by malo byť velké? ked som 6 týžden dnes

pheva
9. okt 2009

Ja tuto loteriu hram uz 4 rok a z 5 pokusov mam jedneho skveleho synceka a jedno nadejne dietatko. Chce to trpezlivost. Ale vysledok stoji za to.

pheva
9. okt 2009

sportpark no neviem ale asi budes vidiet nejaky vacok a nieco v nom ???? O kolkej tak ides?

pheva
9. okt 2009

Vies tvoj lekar to porovna miery tvojho bebe s datumom tvojich poslednych MD. A ak to sedi tak je to OK.

sportpark
9. okt 2009

idem tam 12 15 tak dufam no nechcela by som brat tehotenstvo ako loteriu.....to sa mi zda zvlasný výraz....tak som zvedavá čo tam uviíme dnes s mojim lekarom....

pheva
9. okt 2009

Vies chcem tym povedat ze tehotenstvo ovplyvnit nemozes ....priroda sa o to postara. A ver mi ze je to tak.

sportpark
9. okt 2009

viem to ....ale asi by som nezvladla taku situaciu aky ty....hlavne že máš už dieťa zdrave a teraz cakas tiez zdravé baby....a nevieš čim boli sposobeneé tie potraty?

pheva
9. okt 2009

pa pa asi som prilis tvrda ale ver ze po mojich skusenostiach by si to brala v proze a nie v poezii. 😉

sportpark
9. okt 2009

si ale asi vieš prečo sa tak k tomu stavias....papa

pheva
9. okt 2009

este rychlo a potom musim ist.

mam alebo vlastne nemem krcok maternice ktory by mi malych zvladok udrzat takze teraz miesto krcka mam nasadenu obruc v maternici. Je to dost komlikovane ale pokecame o tom nabuduce. Alebo budeme radcsej pisat len o nasich botockach v brusku a len pozitivne a budeme sa na ne nesmierne tesit.

pa drz sa dnes na sone a neviem ako je to na Svk vypytaj si fotecku pre manzela

sportpark
9. okt 2009

si zlata som rada ze takto je to mrzí ma ze más tento problem ja len dúfam že dnes bude všetko oki....

lesztike
11. okt 2009

Pheva, ja mám asi tiež slabý krčok, mohla by si mi prosím vysvetliť ako prišli na to že treba pristúpiť k takému riešeniu? Počula som už o cerkláži, pesáre ale o obruči v maternici? Kedy ju treba nasadiť, pred alebo počas tehotenstva? Keď sa Ti o tom nexce hovoriť, pochopím, ale keďže som po 2 potratoch v 5 mesiaci, mi hrozí pri ďalšom tehot. extrémne predčasné zašitie...Dík za odpoveď

jaruska74
12. okt 2009

aj ja by som sa s vami chcela poradit, dnes v noci som skoro vobec nespala strasne ma bolelo na hrudi, resp dnu v hrudi, ale s dychanim nemam problem, ani priedusky to nebudu , lebo to je taka tupsia bolest......a este k tomu mi strasn elame ruky, ma bolia. nie je to trpnutie ,a le take lamanie----co to moze byt? mam ist s tym ku lekarovi, ci mam cakat . Ale ta noc bola fakt hrozna, ani som nespala.......poradte mi prosiiiiiiiiim

pheva
12. okt 2009

Lesztike IP

jaruska vobec ti nepomozem. Ja som na zaciatku 8tt a dost mi zacali trpnut ruky hlavde ked si ich poskladam pod vankus. Ale lamanie????,. Este by si mohla mat tak krce v lytkach to je dost caste u tehulkach ????Naozaj neviem

pheva
12. okt 2009

S tym dychanim moze to byt zvacsujusa sa maternica. Ale asi sa opytaj lekara.

ikula2
14. okt 2009

pozdravujem vsetky buduce mamicky a prajem, aby sme mali zdave miminka. a tiez suhlasim s tym co ste pisali a ak telo bolo pripravene tak sa mimco prijalo. drzte sa. ja sem obcas nakuknem a som taka stastna, ze aj inym sa dari po tych strastiach co mame za sebou.
jaruska s tym dychanim ja som nedavno mala tiez problem cez nos, ale bolo to pravdepodobne sposobene aj chorobou a nizkym tlakom, lebo ma pichalo aj pri srdci, ale ten nizky tlak je v tehu casty, lekar len odporucal tekutiny

jaruska74
14. okt 2009

no uz to preslo, resp to nie je take dramaticke jak v tu noc.....

zuzu1980
14. okt 2009

jaruska, ikula, vy uz ste v 20 tt, ako pekne tie ciselka rastu ! drzim vam palceky.
mne uz sa to blizi, tak dam potom vediet 😉

vsetkym drzim palceky a zelam uz len bezproblemove tehotenstva a zdrave babatka !!!

anetta1
20. okt 2009

ahoj holky tak som tu po kratsej odmlke zase. cakame momentalne na to aby ma mohli otestovat. chcela som sa spytat vas co mate za sebou viac ako 1 neuspesne tehu a robili vam testy na antiphospholipidovy syndrom a podobne ako dlho ste museli cakat na testovanie. mne nechceli zobrat krv hned ze vraj by vysledky boli ovplyvnene tym poslednym tehotenstvom ze mam cakat 6 tyzdnov. iny lekar mi povedal 4 tyzdne, dalsi ze cakat netreba??!! ako dlho ste cakali vy? vdaka

zuzu1980
20. okt 2009

babulky, my uz mame drobceka doma, jasny dokaz toho ze hned po potrate (2 tyzdne) sa da otehotniet a bez problemov vynosit zdrave krasne babatko. Vsetkym vam tu drzim palceky, ci uz sa snazite otehotniet, alebo uz nosite pokladiky pod srdieckom. Zelam vela stastia.

anetta1
20. okt 2009

Zuzu este raz gratulujem a prajem vsetko dobre, hlavne vela zdravia Tebe aj Adamkovi 🙂

jaruska74
20. okt 2009

juuuuuj zuzu gratulujem 🙂 velmi sa s tebou tesim, nam povedali ze budeme mat dievcatko 🙂

grelu
20. okt 2009

zuzu gratulujem 🙂)...drzim palce nech ste zdravi a maly robi len radost 🙂

grelu
20. okt 2009

anetka...ja som bola u hematologicky asi po 3 tyzdnoch, tak mi hned robila nejake vysetrenia...neviem co presne to bolo, lebo kvoli vysledkom som len volala a vsetko negativne...pojdem tam teraz v piatok na kontrolu, tak sa jej popytam, co vlastne vsetko zistovali
...okrem ineho mi ale robili aj geneticke vysetrenie na trombofiliu...na vysledky tohto vysetrenia sa caka asi mesiac

zuzu1980
20. okt 2009

dakujem dievcata,
jaruska, dievcatka su supeeer

este raz drzim vsetkym palceky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre