Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuzanka2905
30. mar 2011

@vavrenka no hej hej hlavne už len aby sa nič horšie nestalo 😒 dúfam že nie 😎 ja som mala 27dnový cyklus

vavrenka
30. mar 2011

@lenkakusi ja som po 2. potrate otehotnela o 6mesiacov

lenkakusi
30. mar 2011

@vavrenka takze vam kazali cakat? ... ci jednoducho sa vtedy zadarilo??? ja mam teraz prvu ms od kyretu a stale riesim ze ci uz, alebo este cakat... ale po tej dalsej ms, ideme na to!

vavrenka
30. mar 2011

@lenkakusi ja som potratila dvakrat po sebe, takze som nemala ani odvahu ani psychiku to vyskusat skor..a otehotnela som na 2. pokus. 🙂

nikky89
30. mar 2011

no ja som potratila pred dvoma rokmi no treaz vyzera ze je vse oka otehotnela som opat 🙂 po usilovnom snazeni 🙂 a nocnom modleni sa k Bohu aby mi doprial aspon jedno 🙂 a podarilo sa i ked sa dost bojim trosicka krvacam bola som aj v nemozcnici ... no anglicky lekari ..... volala som na emergency a oni ze mozem prist aj peso .... a to som krvacala bola malatna ......a bolesti v podbrusku...... tak nakoniec sme volaali taxi nase auto bolo pokazene ......... proste povedali ze je vse ok ... z testov taktiez som bola aj na ultrazvuk mojho anjelika som vydela .ale to krvacanie este stale pokracuje :( je to sice velmi slabucke viete mi pomoct niekto co to je ?????????/
prosim

nikky89
30. mar 2011

ahojte prosim vas neviete mi nahodou niekto pomoct preco krvacam ked som v 7 tyzdni sice nieje to silne ale ..........

lucka1987
31. mar 2011

@nikky89 aj ked nekrvacas silno mala by si ist za lekarom... moze ist o speudomenstruaciu, kedy sa vyplavuje este stara krv.. vtedy je krvacanie skor hnede... ak je jasnocervena krv, znamena ze je cerstva a nieco nie je ok.. ja som prvy krat potratila.. druhy krat som krvacala v 7 tt ako ty a bola som dva tyzdne na infuziach... a krvacala som aj teraz v 15 tt a zistili mi infekciu a krvacajucu leziu na krcku... treba byt opatrny.. radsej chod do ambulancie nech ta doktor prezrie... ved este si dost v kritickom obdobi

vavrenka
31. mar 2011

@nikky89 a ak je to krv? cerstva, alebo skor hnedy vytok? a je silny alebo len trosku? v 7tt sa babatko hlbsie uhniezduje do sliznice, to moze byt pricina spinenia, ale nie silneho, ani by nemala tiect cerstva krv. nie je to o docistovani starej krvi z MS. ale radsej utekaj k dokimu!

majaja86
31. mar 2011

@vavrenka nie, nie... mne ešte nič nezistili, ja ešte len idem pre istotu na vyšetrenie, tak dúfam, že budú výsledky OK

nikky89
31. mar 2011

@vavrenka no je to az taka jasna krv ale len trosilinka ... stale to pretrvava ... ja som bola iaj na pohotovosti i ked som volala v noci ked to zacalo ..... doktorka mi povedala ze nieje to nic vazne a mozem cakat do druheho dna....... nedali sme sa s priatelom ... a sadli do taksika a sli k doktorovi ....... vzali mi moc a krv... a ze je vse ok .... proste anglicky doktori ..... bojim sa ... alebo sa mam opytat co to je ked pojdem k midwife?????? idem 5.aprila a ono je to normalne ak sa citim malatne?????? stale...

nikky89
31. mar 2011

@lucka1987 ah Boze nahanas mi hrozu ... ono ja som volala na emergency ,,,, a oni ze to nieje nic vazne...... nakoniec som sa rozhodla s priatelom ist taksikom lebo ani po mna nexceli prist ked sto zacalo . a ked sme dosli do ambulancie .. proste vzali mi krv , moc ,,, a ze je vse ok ,,,,,,,, ale to som v UK ....... takze bojim sa ze moze byt nieco zle ... aoni o tom ani nevedia...co mam robit???????

vavrenka
31. mar 2011

@nikky89 v UK je to fakt ine, ako na SK, hlavne pokoj.Skus ist skor , ak sa da ako 5. aprila k tvojej midw. a hlavne, nedaj sa odbit... v UK veci tusim neriesia do 10tt. Malatna sa mozes citit, lebo si tehotna. Pokial nezacnes krvacat tak, ako ked sa ti rozbieha a nabehne MS, tak to nemusi byt osudove, neboj!!!
daj zajtra urcite vediet, ako na tom si

zuzanka2905
4. apr 2011

no znova sa deje to čo pred pol rokom znova začínajúci potrat už dnes krvácam a o týžden asi kyret Doktor dal ešťe týždnovu šancu že možno ale sám tomu nevrí kedže tam ani velkosť plodu nezodpovedá týždnu v ktorom som je mi na nič som zúfala prečo sa to znova deje a tak som si dávala pozor

majuschka76
5. apr 2011

@zuzanka2905 ahoj moja,aj dnes ešte krvácaš?Nebojkaj možno si otehotnela neskoršie,preto je plodík menší,kedy máš ísť k lekárovi?Držím silno palce,aby malinké bolo v poriadku..

zuzanka2905
5. apr 2011

@majuschka76 nie určite nie ja viem kedy som otehotnela a nechápem prečo doktor šaškuje a necháva ma trpieť v bolestiach a v noci som sa len budila čo take silne bolesti mám a stale krvámcam už by to zo mna všetko vybuchalo von ale ta nasadil mi ten duphaston takže zatial len krvácam slabšie ale bolesti mám otrasné

katus193
5. apr 2011

ahojte kocky,myslite si ze ak pojdem k lekarovi a poviem ze som uz raz potratila a ze sa snazime o babo ,tak mi nasadi nejake lieky dopredu este pred tehotenstvom,myslim nieco na udrzanie

vera_t
5. apr 2011

ahojte myslite ze sa mozeme s manzelom pokusat o dalsie babatko uz po 3 mesiacoch? Lebo vsade sa nazory rozchadzaju....niekde je pisane po pol roku a niekde po 3 mesiacoch...ja som bola v 22.tyzdni tehotenstva ked som potratila....

bosoriak
5. apr 2011

@vera_t My sme sa pokusili po prvom menzese a vyslo to, zatial je vsetko tak ako ma byt. Po 3 mesiacoch je to uz podla mna uplne v poriadku.

vera_t
5. apr 2011

@bosoriak dakujem ti, tak to je super 🙂 tiez prajem tebe a babatku vela zdravicka

grelu
6. apr 2011

mne povedal lekar, ze by sa malo cakat aspon tolko, ako dlho trvalo tehotenstvo

erika12345
6. apr 2011

@zuzanka2905 a bral ti hcg na porovnanie? Nechapem, preco ta tolko trapi, vsak ta mal poslat s krvacanim do nemocnice. Vsak mozes ist este na pohotovost, tam ti urcite zoberu hcg na porovnanie a budes vediet, na com si. Drzim palce.
@vera_t neviem, potratila si tak neskor, tak ja by som asi na tvojom mieste pockala. Prislo sa na pricinu? Lebo 22.tt je uz dost neskoro...

erika12345
6. apr 2011

@katus193 mne dal moj dr. popredu listovku na predpis, ale dufaston ani nic take nie. Vsak vyskusaj. 😉

zuzanka2905
7. apr 2011

ahojte no chcem sa opytať nevie mi neikto poradit dobrého odborníka gynekologa zajtra idem na čistenie 2MYSED ABORT a chcem zmenit doktora mám pocit že tento na mna kašlal a nestaral sa dostatočne pochádzam zo Sabinova takže nejakého Lekára v Prešove alebo v Starej Lubovni či v Košiciach dakujem za odpovede

estanis
7. apr 2011

@zuzanka2905 ahoj, moja sesterka byva pri Starej Lubovni a myslim, ze tam aj gynekologa. Ma velmi dobreho lekara, tak ti mozem zistit ako sa vola.

zuzanka2905
7. apr 2011

@estanis ok dakujem za každú informáciu

katus193
7. apr 2011

ahojte ,kedy sa vam podarilo otehotniet o potrate

iinuska
7. apr 2011

@katus193 po roku

katkarv
7. apr 2011

@katus193 8mesiacov po prvom zamklnutom potrate ale skoncilo to takisto.Teraz sa snazime uz treti mesiac po kyrete a este nic ☹ Ale dnes mam ovulaciu,tak o dva tyzdne dam vediet 🙂

majuschka76
7. apr 2011

@katus193 po 4.mesiacoch,20.10.2010 som mala MA a teraz som v 8.týždni...

majuschka76
7. apr 2011

@zuzanka2905 poslal ťa na nejaké vyšetrenia po prvom potrate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre