Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

ditka1
27. jan 2009

anaja...ja ked som mala mimomaternicove tak HCG vysoke a zistili to uz v 4t,mala som krvacanie cervene take stredne,nebolo to spinenie ale krv,tak verim,ze u vas to bude ine. 😉

evulik6
27. jan 2009

ninuska..idem zajtra..potom ti napisem co mam nove.... uz si aj v tej druhej teme nasej co??? MA VIII...som ta tam videla 😉 Pri prvom sme sa snazili skoro rok, pri druhom to bolo rychle, ani som si nemyslela ze sa to tak rychlo podari...no neuspesny koniec...:( Dufam ze sa nam este podari a cim skor 😉

anaja36
28. jan 2009

babky dik za psychicku podporu ja to tak prezivam ako keby som bola otec dietata 😀

domka28
28. jan 2009

ahojte....ja som mala mimomatrnicove v juli, a v nemocnici mi povedali ze po 2 cykloch sa mozeme snazit, a moj lekar povedal, ze po 4 mes., no vydrazali sme asi tak jeden cyklus...a teraz v decem. sa nam to podarilo....len mam strach aby sme to dotiahli do konca..

evulik6
28. jan 2009

domka, neboj sa..musis mysliet pozitivne, viem ze je to tazke, mna to tiez caka, ale kvoli babatku to musis zvladnut.... nemysli hned na to najhorsie...velmi ti drzim palceky.

ninus tak uz mam po kontrole, iba ma pozrela zo spodu, aj vnutorne sono mi robila a ze vsetko je tak ako ma byt, ze to mam vsetko dobre...vysledky (zo steru) mam ok, tie mi robila este ked som bola teho a aj v nemocke mi brali ster, tak som rada ze je to vsetko v poriadku... mam uzivat femibion alebo aspon obyc. kyselinu listovu a prist ked mi vynecha menzes... ale ze si to mame nechat radsej na tie letnejsie mesiace.. bo teraz je vela chripky a este aj bude.. 😉

amatula
28. jan 2009

domka neboj uz som to tu pisala tiez som otehotnela hned po prvom menzese a mali je zdravy ako buk 😵 aj mńapriek tomu ze som trochu spinila......................ako pise evulik musis mysliet len pozitivne 😉

ninuska8
28. jan 2009

evulik dik za info iz som pisala do tej nasej druhej temy....to s tym planovanim na leto som pocula aj ja, ze je to vraj lepsie a clovek sa moze ojest hocijakych vitaminov priamo zo zahradky 🙂

evulik6
28. jan 2009

nooo tak tak...vzdy lepsie vitaminy z cerstveho ovocia a zeleniny ako tabletky, ale tak co narobime...aspon nejake dam do tela... idem brat ten femibion teraz od februara 😉
ved uvidime ako to cele dopadne a kedy sa nam zadari 😉 Inak ja neviem ci mam verit tymto famam o vitaminoch...pri prvom som nebrala nic a maly je zdravy ako buk, zivy aj za styroch tak neviem, ale tak zase na druhej strane mi to neuskodi, tak na co riskovat 😉

nika12
28. jan 2009

evulik6 necitala som predchadzajuce prispevky, neviem o akych vitaminoch presne hovoris, ale ja som sa pytala doktora ci mam pred dalsim otehotnenim brat kyselinu listovu, povedal, ze absolutne netreba, ze pokial mas pestru stravu, tak netreba, ze su to len tahy farmaceutickych firiem, ako tahat z ludi peniaze... tak neviem ...nase mamy urcite kyselinu listovu nebrali a sme tu a myslim, ze zeny nemali take problemy ako teraz ...

evulik6
28. jan 2009

nika no ved to...tiez som nad tym rozmyslala...ale zase vies, volakedy boli zdravsie veci ...teraz vsade sama chemia 😉 Femibion sa volaju tie vitaminy ... je tam kyselina listova a rad dalsich...

evulik6
2. feb 2009

domka, aj moja kamoska zostala hned tehotna po potrate, tak ako aj ty a amatula.... a ma krasneho zdraveho synceka... 🙂

iinuska
2. feb 2009

Ahojte, aj ja som potratila a presne po roku sa mi podarilo otehotniet, teraz som 26tt, vsetko v poriadku, velmi sa tesiiim.

evulik6
2. feb 2009

iinuska, tak to ma tesi ze si teho.... drzim palceky, velmi... 🙂

patricia1971
2. feb 2009

domka-aj ja som potratila v 8 týždni, a hneď po prvej menš.som ostala tehotná. Bála som sa ísť aj k lekárke, že tá ma zabije. Asi v 9 týždni som trochu špinila,ale verila som že všetko bude ok. A tak aj bolo, moja dcérka má teraz 9 rokov. A teraz už mám ďaľšie 8 mesačné dievčatko. Treba len veriť a všetko bude super.... 😵 😵 😵

anaja36
2. feb 2009

ahojte babky tak ta moja priatelka nedopadla dobre zajtra jej idu robit laparoskopiu a chcem sa spytat lebo som uz zo vsetkeho unavena ci bude moct byt potom este tehotna a za aku dobu dik ☹ ☹

ninuska8
2. feb 2009

anaja, to je mi luto, mala mimomaternicove? urcite moze byt tehu.avsak odporica sa pockat 3-6 mes. v jej pripade to mozno bude aj viac, lebo asii pojde o vaznejsi zakrok, velmi vam drzim palce a hlavne vela pokoja

anaja36
3. feb 2009

caute babky,tak tej mojej priatelke robili dnes laparoskopiu ale nic jej nenasli vo vajecniku atk este cakaju a ani sami nevedia co a ako?tak sa chcem zas opytat moze byt ze sa jej to ukaze v maternici na sone neskor?ja uz som s toho jelen ☹ zajtr jej beru krv tak som zvedava na HCG .... ☹

ditka1
3. feb 2009

anaja...a to tej tvojej priatelke robili laparku a nevedia ci je tehotna?????a to jej ako mohli robit ak je tehotna naozaj vsak to nie je mozne... 😕 nemozu ju uspat ak by bola tehotna a operovat toboz nie,ved to sa vylucuje predsa take nieco.A v kolkom by mala byt tyzdni ak by bola tehotna?oni sa musia najskor ubezpecit ze plod v maternici nie je a az potom ho hladat laparoskopicky inde v tele.

anaja36
4. feb 2009

ja neviem jak to je ale teraz som jej este len volala dotori povedala ze tam bolo asi zacinajuce tehotenstvo ktore sa asi neudrzalo a cakuju na vysledky ohladne hcg tak je asi po vsetkom len mam nervy ze doktori vsetko komentuju zo slovami asi asi ....jaj 😠 takze len cakat caute babky pa

anaja36
4. feb 2009

no tak už vieme vysledky hcg islo dole a zajtra jej možno budu robiť kyretáž,dik za podporu vsetkým pa

evulik6
4. feb 2009

tak to ma mrzi ze tak dopadla... ☹

bobatko
4. feb 2009

ahojte baby potrebovala by som poradit. potratila som 16.12 aeste doteraz som nemala menzes a nemam ani ziadne naznaky ze by mal prist. byva mi rano zle na vracanie. pred 3 tt nam praskol kondom. bojim sa spravit si test alebo ist k dokimu. neviem co mam spravit poradte.citim sa celkom ok ale bojkim sa ze ak som tehu ci to nebude mat nejake nasledky na mimi.

evulik6
4. feb 2009

ahoj bobatko.... neviem ci ti poradim ale menzes by mal prist do 8 tyzdnov od zakroku... 😉

evulik6
4. feb 2009

bobatko, podla mna by si si mala urobit test....a ked ti vyjde ze si teho, nestresuj (priprav sa na to ze bude pozitivny - radsej)... na mimi to nebude mat vplyv...uz si bola na kontrole po zakroku? ak bolo vsetko ok, nemas sa preco stresovat... vela bab otehotnelo hned a maju zdrave krasne detusky... 😉 🙂

bobatko
5. feb 2009

mam vsetko v poriadku dokonca aj maternicu mam zmensenu.dakujem evulik6 za povzbudenie a zajtra si kupim test lebo idem do mesta a konecne bez svokry tak aspon o tom nebude vediet./lebo kvoli nej a svokrovi som prisla o prve mimi/
Este by som sa chcela spytat ak nebudem mat ziadne problemy mam ist aj tak k dokimu alebo staci ked pockam a pojdem az ked budem ale v 10tt. bojim sa aby sa o tom nedozvedeli svokrovci, lebo ty intriguju proti nam a neda sa im nijako dohovorit.
dam vam zajtra vediet ako som dopadla ahojte zatial

aliva
5. feb 2009

Ahojte, ja som mala kyret 22.1. Tiež ako aj Petru ma museli čistiť 2x, lebo som po prvom kyrete dosť krvácala. A stále ma tak cca každý 3-deň bolí brucho ako pri menzes a tiež občas špiním. Tu čítam, že vy ste niektoré po kyrete nekrvácali vôbec... Na kontrole - 5 deň po kyrete 27.1. doktor povedal, že maternica sa mi pekne zmenšuje ale ešte stále v nej ostali zbytky.. Potratila som v 9tt - prestalo mu biť srdiečko.. ☹ pred tým krásne bilo! Bolo to strašne smutné....
Je niekto, kto mal tak dlho bolesti? Chcem aby to bolo už ok - veľmi by som chcela byť zase tehotná. Otehotneli sme skoro naraz s kamarátkou strašne sme sa tešili.... ona má už bruško a ja toto.. 😢 😢

stankatt
5. feb 2009

bobatko urob si test a ak bude- myslim ze ano - // tak hned chod k dokymu 🙂 drzim palceky

lolka
5. feb 2009

aliva, ja som potratila v 12tt, hned ma cistili a v podstate uz z nemocnice som sla bez bolesti. bolelo ma to len tesne po zakroku - ako som sa zobudila. doma som obcas sice citila brusko, ale nebolo to nic strasne. krvacala som asi 5 dni....uz ani neviem.
prajem ti, aby si bola coskoro v pohode a pripravene na dalsiu fazulku. ja viem ako to boli (prezila som si to 2x), ale neboj, prijdu lepsie casy 😉 mysli na to, ze deticky idu do veselych brusiek 😀

aliva
5. feb 2009

Ďakujem, 🙂 ja viem že mnohé ste to mali aj oveľa ťažšie, ale je to vždy šok. Tiež neviem či som si to sama nezapríčinila, lebo v deň, keď som začala krvácať som sa pohádala s manželom a strašne som sa rozčulovala.. Som poriadne impulzívna 😠 Teraz viem, že ak budem znova tehotná - nič nestojí zato aby som takto riskovala kvôli somarinám....

evulik6
5. feb 2009

bobatko, chod hned k dokimu ak ti test potvrdi ze si tehotna, a ak nie, tak chod tiez....a neboj sa, tentroraz to dopadne urcite dobre...a co sa tyka svokrovcov, kasli na nich a nic im nehovor.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre