Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

marti82
16. júl 2009

ja ta plne chapem. ked sa nam postasti zasiat nove semienko, tak tiez budem asi v totalnom strese aby sa uchytilo. lahko sa to hovori, ale asi fakt treba pracovat na pozitivnom mysleni!

drzim palce 🙂

marti82
16. júl 2009

zuzu, si proste sikulka!!

jasmika
16. júl 2009

Ahojte babulienky...Ja som tu prvý krát... Vo februári som potratila dvojičky v piatom mesiaci tehotenstva...do dnes sa s tým neviem vyrovnať ☹ ☹ ☹ Ale našťastie mám v brušku novú nádej... 😉 Dozvedela som sa to len v sobotu...Som veľmi šťastná...ale zároveň sa veľmi bojím ...či to tento krát zvládneme... 😕 Keď je teraz tak strašne veľa potratov...

marti82
16. júl 2009

jasmika, to znie velmi smutne taka strata v pokrocilom tehotenstve.

clovek ma naozaj dojem, ze je kopa potratov ale aj kam pozries, tam su bruskate baby naokolo a mali prckovia. drzim palce aby ti to tento raz vyslo. mam taky dojem, ze pre kazdu z nas je magicke to cislo, kedy sme o potomka prisli, ale asi to treba tak brat, ze je dolezite, ze sme vobec otehotneli a dufat, ze tento raz to vyjde. ved je tolko parov, co sa im ani len ten prvy krok nedari... nieco pozitivne musime najst vo vsetkom 😉

zuzu1980
16. júl 2009

jasmilka, aj tebe drzim palceky, a je mi luto co sa stalo ☹ . My mame v novembrovkach jednu kocku co tiez prisla o dvojicky takto neskoro a teraz je tehulka s jednym babom a zatial vsetko ok. Takze neboj. Uz vies kolko babuliek tam mas? Ak bude jedno, bude to jednoduchsie, tak hlavu hore.

jasmika
16. júl 2009

marti82 máš pravdu...treba hľadať aj niečo pozitívne....V prvom radesom nesmierne šťastná že sa to podarilo a teraz budem dúfať ,že to dotiahnem do konca... Všetkým snažilkám prajem aby sa to podarilo...Lenže škoda že to je niekedy tak, že ženy ktorre si nevedia vážiť svoje tehotenstvo - fajčia pijú...a kade čo...tak tým sa väčšinou veľmi ľahko pošťastí....no to je smutné...ale treba veriť...Všetkým držím paľušky...naozaj a z celého srdca.... 😉 😉 😉

marti82
16. júl 2009

jasmika, zuzu ma pravdu, dvojicku su asi nachylnejsie, tiez poznam kocku co prisla o jedno a druhe donosila.

to so spravodlivostou, je to tak ako pises. ja som tiez na to myslela 100krat ze ako to je na tom svete, ale to nie je konstruktivne myslenie a nema vobec zmysel mrhat energiu tym smerom.

je uzasne ze mas v brusku novy zivot a na neho sustred svoju energiu a pozitivne myslenie. ako tu uz aj ine baby pisali, chce to vesele brusko 😉

dordina
16. júl 2009

som len den po potrate bola som na konci 11,týždna velmi to však lutujem neuvedomila som si čo robim som rozvedena mám syna a s priatelom sme sa moc pohadali aj babo si vykričali zlakla som sa že ostanem sama a unahlila som sa bez toho aby som ho na to upozornila po zakroku som mu dala vedieť strašne sme plakali neskoro.chceme však babo a hlavne ja a to čo najskor dalo by sa aby som otehotnela už prvy mesiac?neni to velke riziko?v nemocnici mi povedali že by som mala dodržať šestonedelie ale vevydržim idem sa zblazniť za svojim babom som hlupa

zuzu1980
16. júl 2009

dordina, juuuuj, to ma mrzi. len podla seba viem ze den po potrate ma clovek vselijake myslienky a najradsej uz by si bola tehotna, ale o take 2 tyzdne uz budes trosku inac rozmyslat (aj ked bolest to nezazenie). lepsie sa ti bude rozhodovat ze co dalej. Inac ak si po zakroku, asi by bolo rozumne pockat aspon na 1 mrchu... neviem, ja som na zakroku nebola. vela stastia.

ikula2
16. júl 2009

dordina ahoj urcite pockaj aspon jednu mrchu ja som momentalne tehotna po kyrete a nejakou nahodou som otehotnela ale tu jednu mrchu som mala. Zatial sa mame OK ale snazim sa mysliet pozitivne a verim ze teraz to bude mimco zdrave a baculate.

marti82
16. júl 2009

dordina, je smutne co sa ti stalo, ale to co ti poviem, sa ti mozno nebude pacit. ja ta vobec nechcem sudit, ale z toho, co pises mi vyplyva, ze si jednala v bolesti z hadky a bez uvazenia. to co pises nasledne, je tiez bolest a vycitky svedomia z tvojho konania. neunahli sa opat s tehotenstvom.

skus si radsej uprimne polozit otazku, preco si konala tak, ako si konala. odpovedz si, ci vztah s tvojim priatelom je dostatocne pevny na to, aby ste sa stali rodicmi. aby sa ti nedaj boze nestalo, ze ak priatel na teba o 3 mesiace v amoku vyleti, tak budes to nove dietatko lutovat a znovu zvazovat.

fyzicky je telo vraj pripravene otehotniet takmer hned, doporucuju pockat po prvej mrske. ale si si ista, ze si aj psychicky pripravena? den po potrate v tebe lieta milion hormonov, ktore ti volbu neulahcia, ani ti neulahcia si uprimne odpovedat, ci si pripravena zodpovedne otehotniet, dietatko donosit a postarat sa on tak, ako sa staras o syna.

tak ako zuzu radi, pockaj mesiac a v klude si porozmyslaj. tych par tyzdnov ubehne rychlo a budes mat cas si vsetko zvazit.

dordina
17. júl 2009

ja na to pripravena som aj som bola vela veci však na mna tlačilo byvaly manžel mi robil zo života peklo pri malom som mala velke problemy v tehotentve čo mi stale niečo hrozilo stale som na to myslela či tým znova neprejdem ale ja to nevydržim zda sa mi to dlha doba zblaznim sa tak strašne to lutujem to sa neda ani vysvetliť ani opísať.priatel je tiež uplne zničený nie je ani davno čo mu zahynul ocino a teraz toto.vela sme si uvedomilo však neskoro.neskoro je však plakať no ja tak dlho nevydržim zblaznim sa

ikula2
17. júl 2009

dordina naozaj mala by si si to aj s priatelom rozmysliet, a nie je to tak dlho urcite pockaj mesiac ci dva a potom ked budes hlavne v psychickej pohode sa rozhodnete.
vies tu pisu baby ako ja, ktore sme o babo prisli nie vlastnym rozhodnutim a o tom tu vlastne piseme ake je to nespravodlive ze niekto nema problem a mimco si da aj tak zobrat. To nie je vycitka ale ak sa to uz stalo je to vazne rozhodnutie doprajte si CAS a hlavne sa neunahlite.

jasmika
17. júl 2009

zuzu teraz je tam jedno...aj ked by som si najviac na svete priala aby boli dve 😒 ...predtým by som sa toho zľakla..no teraz by som ich z celého srdiečka chcela... ☹ Ja som si včera večer poriadne poplakala. Bojím sa strašne ako to s nami tentokrát dopadne...
Dordina...je mi ľúto že si konala takto impulzívne...a tiež ťa nechcem odsudzovať, ale tak ako marti si myslím že by si mala popremýšľať o tom tehotenstve...Lebo detičky sa len tak nerobia aby sa potom pre hádku zabíjali...možno to znie kruto...ale v prvom rade keď dieťatko chceš, tak ho máš ľúbiť od začiatku a nie pre hádku sa ho vzdať...My ženy s rozhodnutím otehotnieť, musíme byť pripravené na všeličo...aj na takú možnosť...že ostaneme sami...preto sme ženy a preto musíme byť silné...
Veľmi dobre radšej popremýšľaj či si pripravená na dieťatko, lebo keby si niečo tak kruté urobila ešte raz tak to už by bolo..............proste nemám slov. Nechcem ťa odsudzovať, lenže my ženy ktoré sme sa strašne tešili na anjelikov...a poniektorým sa to stalo viac krát že potratili a teraz nemôžu otehotnieť, proste...neuznávame....dobrovoľný potrat...
Dúfam, že som ťa nenahnevala mojou reakciou...

matka331
17. júl 2009

zuzu1980 ,ano potvrdili mi srdiecko,dakujem 🙂

ikula2
17. júl 2009

matka 1980 gratulujem, dufam ze aj ja to coskoro zazijem. A v kolkom si tyzdni?

marti82
17. júl 2009

babule, uspesne snazenie a pekne pohodove dni vam prajem! ja pomaly balim v praci a frcim s drahym este na tyzden si poodychovat. tak dufam, ze budu same dobre spravy, ked sa znovu "uvidime".

the big game is on again 😎

ikula2
17. júl 2009

marti peknu dovolenku a mozno za zadari 😉

zuzu1980
17. júl 2009

marti, oddychnite si a vtedy sa vacsinou zadari 😀

ja len trosicku na obranu dordiny, aj ked dobrovolny potrat tiez neuznavam ale len sama u seba, ostatnych nechavam nech sa rozhodnu, situacie su rozne... ale k veci, citala som tu niekde v jednom fore o tehulkach ktore sa dlllllho snazili a priali si babatko a ked otehotneli (niektore uplne zazrakom po mnohych rokoch lebo uz lekari nedufali) tak prva reakcia bola strach, plac, nestastne a dost dlho vazne rozmyslali o potrate. Ich partneri z toho boli strasne v soku, lebo cele roky preplakali ze chcu babatko a ked sa zrazu podari tak takato reakcia??? Podla mna su to hormony, to sa neda ovplyvnit. A zalezi aj od situacie, ako dordi pisala, nemala to lahke a to ti este viac rozhadze myslienky. To skoro ako tie matky co v poporodnej depresii ublizia babatkam, to sa neda odsudzovat, proste ti co sme nezazili tak nepochopime, ale stava sa to.

zelam pekny dnik a dufam ze sa nove tehulky pridaju 😀

dordina
17. júl 2009

tiež som to kedysi odsudzovala tiež som vravela ako ja nikdy a predsa samama sa nenavidim.tiež sme sa dlho pokušali tiež ked som sa to dozvedela len som plakala a rozmýšlala zrazu inak sama sebe som teraz s týmito pocitmi nerozumela celý život to už bude len o tom že si to budem vyčitať.je mi luto mamičiek alebo žien ktorým sa nedarí a moc chcu ja mam tiež strach že možno už sa mi to nepodarí a mojou sprostosťou a vlastnou vinou ale už to nezmenim ale tužim strašne moc život by som dala za to neodsudzujte ma nikto kto tým neprejde nevie ake to je dostať sa do takej situacie asi bolo toho prave na mna moc a zlyhala som nevydržala som velmi však to lutujem a viem a verim že ak sa to už stane znova a ja budem čakať toho maleho anjelika som teda sme priprevený bojovať aj z posledných síl.a ten kto to raz spravi a uvedomi si že to spravil a čo to už neda aby to spravil znova to už dokáže fakt len ani neviem ako to nazvať žena čo deti pre nu nie su nič.ja milujem svojho syna a budem milovať dieťatko čo pride to viem nedokažem to proste slovami vysvetliť

ikula2
17. júl 2009

dordina urcite si to mala tazke ale myslim ze teraz to mas este tazsie s tymi vycitkami. O tom je zivot ☹ iba starosti, ale urcite to zvladnete a prajem ti, aby sa to coskoro napravilo. Ver ze po kyrete sa da rychlo otehotniet ja som toho ukazkou, tiez sme sa snazili dlho a teraz hop malicka chybycka a som stastna aj ked so strachom ale stoji to za to.

dordina
18. júl 2009

ikula a kolko po tom si otehotnela?mala si medzi tym aj mesiacky?dnes porodila svagrinka maju dievcatko o to to bolo tazsie stalo by sa nieco keby som ostala tehotna este tento mesiac?ja viem urcite je to riziko a nie male no tie vycitky nas zabijaju ja stale citim strasnu prazdnotu narobila som vela chyb no nezmenime to uz ale uvedomili sme si tym vela a hlavne aky sme boli.uz nemam strach ani z byvaleho manzela pojdem aj cez mrtvoly ak mi bude zas sa pokusat hrat na psychyku uz sa nedam uz nikomu nedovolim aby ma miatol a v kolkom si?ja som mala aj velky strach ja mam negativ krv a priatel pozitiv aj v prvom vzathu to bolo tak potrebujem hned ak sa to podari pritilatky pri malom mi hrozilo aj ze bude mat downow syndrom potom po odbere plodov.vody a milion vysetreni to vyvratili potom zas cukrovku a inzulin a porod kliestami uzila som si toho dost mozno aj z toho tam prispel strach.

ikula2
19. júl 2009

dordina ahoj tak ja som teraz otehotnela a mala som jednu mrchu po kyrete, urcite je tam riziko, ale ked uz sa stalo tak sa tesim a verim ze to bude OK. Ale chcela som povodne cakat 3 mesiace to je asi tak naj. Ja tomu stale neverim, ze som tehotna naozaj to bola nahoda. A chapem aj tvoje obavy, kedze si mala take kompikacie s prvym tehu. Mozno to dalsie bude lepsie. Ja by som zase chcela zvracat, lebo vtedy sa vyvija tehu pozitivne, ale mne skoro nic nie je az teraz take caste nevolnosti pocas dna. Zajtra idem na dovolenku takze nebudem chvilu pisat. Drz sa a zabudla som teraz som 7tt

dordina
19. júl 2009

mne ani pri prvom ani teraz nebyvalo spatne a bola som rada to som ešte nepočula že vtedy sa niečo vyvija.akurat vykyvy tlaku som mavala tak peknu dovolenku.

jasmika
20. júl 2009

dordina...prepáč...možno som ti to napísala trošku kruto...ale to tiež bol taký impulz...vieš, lebo píšem si v jednom fore s babami ktoré aj tri krát potratili a stále sa snažia ale vidím aké strašné to pre nich je....Tak som reagovala impulzívne...hlávné je že si to neurobila naschvál a že to ľutuješ...pretože horšie sú tie ženy čo to spravia a hovoria o tom ako keby odhodili do koša smeť... 😢 tak to je už horšie.....Ale prajem Ti aby sa ti podarilo otehotnieť a aby sa ti už niečo také v živote nikdy neprihodilo...A buď silná aj keby si sa s partnerom pohádala...to nemusí byť koniec sveta...ja keby som ostala sama s tým anjelikom tak by mi to aj tak stálo za to ... mať to malé šťastíčko...Držím palce tebe aj všetkým snažilkám tehuľkám....a všetkým

dordina
20. júl 2009

jasmilka to nič tiež som kedysi bola tých nazorov ale nakoniec som zlyhala i ja.s priatelom sme už vela preplakali na to zabudnuť nejde stale nerozumiem tomu že som som to dokazala spraviť.aj priatel mi povedal nech skusim vyhladať psychologa za tento rok som prešla vela ťažkymi obdobiami možno už bolo toho moc a nezvlaadla som to.už sme sa začali snažiť ja viem že je ešte skoro doktor ma zje za živa ale moc chceme su to stašne pocity výčitky.bojim sa však ale raz mi jedna sestička povedala že zaleži od organizmu ženy.ak by telo nebolo pripravene otehotnieť nestane sa tak skušame.velmi chcem to male babatko.už žiadne hadky aj byvaly ak ma bude zas napadať už nič riešiť sama udam a hotovo.do teraz som velmi pozerala na maleho a nechcela som vela rozruchov aby mi maly netrpel.aj ten chce strašne surodenca.dokonca som zašla ku kartarke som zvedava či nastane čo mi povedala.to čo som sparavila je neodpustitelne ale musim sa naučiť s tým žiť i ked nikdy si to neodpustim ale prajem všetkým snažilkam všetku silu a šťastie sveta nech sa im dari a tým čo to robia a nezlomi ich to aby raz sa im to vratilo.ja už viem čo to je

jasmika
20. júl 2009

dordina...neboj...Nejako to zvládneš...Stalo sa a už sa to nedá napraviť...Do budúcnosti budeš viac uvažovať kým spravíš niečo také... A fakt je pravda...ten drobček ti dá toľko sily, že aj keby si mala ostať s ním sama tak to zvládneš...Neboj...budem držať palce...

zuzu1980
20. júl 2009

marti, ikula, zelam super dovolenky. Ja som bola vcera v nemocnici kvoli tlaku, ani som tam nechcela ist po tom vsetkom, uz nenavidim vsetkych doktorov... Ale povedala som si ze im dam este 1 sancu. A nakoniec bolo super. Bola tam taka mladucka doktorka a vypisala ma na 3 tyzdne z roboty, tak oddychujem doma. Takze aj ja mam dovolenku 🙂 Akurat sa nudim, lebo som s tym neratala a teraz neviem co mam doma od radosti robit 😉

karaa
20. júl 2009

ahojte a s obavou sa k vam tiez pridavam. V januari som po 2,5roku otehotnela no babo sa prestalo vyvyjat takze nasledoval kyret. Nasledne som sa liecila na Streptococcus agalactiae antiobiotikami a tento mesiac som este doliecovala vaginalnou mastou Macmiror complex. Neviem ci stastnou alebo skor nestastnou nahodou sa mi podarilo otehotniet den pred zacatim jej pouzivania, co som samozrejme po tolkom bezuspesnom snazeni necakala ani vo sne. Na letaku tejto masti je napisane, ze sa neodporuca uzivat v prvom trimestri tehotenstva. Teraz by som mala byt na prelome 6-7 tt a bojim sa ist aj k lekarovi, nakolko ani neviem, ci sa mi vobec uz podarilo tohoto nestastneho streptokoka zbavit alebo ci plodu neublizila mast .... proste mam pocit ze ked k nemu pojdem, dozviem sa ze to dopadlo rovnako ako predtym...

jasmika, drzim palce, aby sa ti podarilo tento krat to dotiahnut do uspesneho konca... velmi smutnu skusenost mas za sebou, ale verim, ze zdrave miminko by ti to trochu ulahcilo aj ked urcite na tvoje dvojicky nezabudnes nikdy

dordina, aj zlyhania patria do zivota... niekedy su sice tazko napravitelne a nasledky krute, ale aj taky asi musi byt zivot... samozrejme ludi nikdy neslobodno odsudzovat, ked, tak jedine skutok ktory vykonali... a tiez nikdy nevieme, co kedy urobime my "ostatni", ktori sme presvedceni, ze by sme toho neboli schopni ...

zuzu1980
20. júl 2009

karaa, drzim palceky aby to tento krat dobre dopadlo. Vacsinou prve tyzdne tehu nevadi ked nieco beries, lebo babo este nie je uchytene a nie je napojene na tvoj system, a zvycajne maste nevadia vobec. Oni vzdy napisu na letak ze sa neodpouca, ale to len aby sa zbavili zodpovednosti. Podla mna sa ta mast nema ako dostat do tela babatka. Pre istotu chod k lekarovi, chapem ze sa bojis, ale myslim ze to nebude vadit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre