Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

cillamilla11
13. feb 2012

podotykam ze s priatelom sme sa teraz rozisli a preto v piatok sme boli s babami na diske a sobre som sa sundala :( vino som pila ale viac poharov. to je zle co??ked som tehotna ale neviem ci som len mozem byt .

bambi2
13. feb 2012

@alaniska a odkedy uz spinis presne?? to vecne cakanie... to je hruza.. tak ides znovu zajtra??

@cillamilla11 vy ste sa rozisli?? to mi je luto... ☹ no tehotna mozes byt.. ktovie...

usacek79
13. feb 2012

@alaniska ja som spinila tri dni pred samotnym potratom... ale samozrejme je otazna intenzita, zo mna isli aj take malicke kusky sliznice, nielen nejaky zafarbeny vytok...
spinenie slabe este nemusi byt znakom konca, ale menstruacne krce asi nevestia nic dobreho, podla mojich dvoch skusenosti.. 😒

@cillamilla11 nuz tak v prvom rade treba asi trochu zodpovednejsie k tomu pristupovat...
a v druhom rade asi len treba pockat na menstruaciu, lebo naozaj tu mozeme o tom diskutovat kolko chceme, ale urcite k odpovedi ci si alebo nie si tehotna nedospejeme.
Ak si mala ovu okolo 3.2 je zrejme este skoro aj na test, ale uz hadam vo stvrtok by si si ho mohla urobit.

monika2712
13. feb 2012

@usacek79 kuk fotoblog 😉

cillamilla11
13. feb 2012

@bambi2 no rozisli ale my sme sa uz viac krat rozisli a dali sa dokpy.chodime uz 6rokov, a on teraz ma zmatok v hlave ma aj problemy a tak no . ☹ no neviem ale vies z jedneho dna na druhy mi povedal ze ma uz nelubi to bolo v nedelu a v sobotu som bola este laska tak to podla mna je chory na hlavu ani sa necudujem chuda tak cim on presiel uz v zivote .... 😒 no ale toto ze ved babo sme chceli obaja teda mne nehovoril ze nechce tak 2-3 ked som mala udajne plodne dni tak sme boly spolu a teraz to spinenie zas 😠 presne takto som spinila aj ked som bola vtedy tehotna no ale prve teho nedopadlo dobre tak sa bojim.reviziu som mala 20.decembra 2011 hm :/

cillamilla11
13. feb 2012

@usacek79 tak viem :( ale neni to lahke ked ti frajer povie ze ta uz nelubi po 6 rokoch chodenia spolu.a nejak som neriesila ze mozem byt zase tehotna.no uvidime.

usacek79
13. feb 2012

@barushkaaam ech, jonasova metoda nie je o realnej ovulacii, to su uz ine kumsty, tam urcite necitaj, ak chces vediet o skutocnej ovulacii, ktoru mas podla svojho cyklu.
Normalny cyklus trva cca 28 dni a presne v polovici je v idealnom pripade ovulacia (moj pripad 😉 )
tzn ak mas napr. prvy den menstruacie v pondelok 1.marca, tak ovulaciu by si mala za idealnych podmienok presne o 14 dni, tj v pondelok 14. marca.
Samozrejme sa to moze kadejako posuvat, preto sa skuma viacero ukazovatelov, ktore naznacuju, ze ovu prebieha, resp. bude coskoro.
To je napriklad sklovity priesvintyy hlien, velmi podobny vajecnemu bielku aj konzistenciou - taky tahavy.
Potom je to pichanie bud napravo alebo nalavo pri slabinach - podla toho vies, ktory vajecnik tento mesiac ovuluje.
Potom je to meranie bazalnej teploty - ked prebehne ovulacia, bazalna teplota sa zvysi - takze treba si ju merat denne aspon 3 mesiace a budes vediet, kedy u teba ovulacia nastava.
no a napokon je to krcok maternice, ktory si takisto treba denne skumat - ak na neho prstom ledva dociahnes a je taky makksi, tak su plodne dni, aj na neho dociahnes prstom ani poriadne nezasunutym az po koren, a krcok je tuhy tak su dni neplodne.
Ovulacia trva len par hodin (niektori extremisti hovoria, ze len jednu-dve), takze logicky je dobre, aby tam spermie uz boli nastupene v momente, ked sa vajicko uvolni a zacne to kratucke obdobie plodnosti.
Tj. ak by si dajme tomu mala ovulaciu v pondelok, tak pokojne uz od piatku sulozte jedna radost 😉 a pokojne kadzy den, nie je pravda, ze treba obden kvoli kvalite spermii.
naopak - castou sulozou podporujes ich tvorenie aj kvalitu.
Takze ak si to rozdate tri dni pred ovulaciou kazdy den a ostanes potom lezat aspon polhodku v pokoji, v podstate sa neda minut 😉
to uz potom mozu byt ine priciny, ak sa tehu nechyti, ale nie to, ze by ste to prepasli 🙂

bublinka11
13. feb 2012

@alaniska jaj moja, este takto ta natahuju? Kurnik a to nechapem, preco krv nemala zobrat...a on uz bude zajtra zdravy, ci ides k inemu?
Drz sa...urcite ci bude zajtrajsia sprava taka alebo onaka...aspon uz budes na istom...a isto daj vediet.

usacek79
13. feb 2012

@cillamilla11 no ale ako tak citam, to budete mat klasicky vecne rozchadzaci vztah, takych poznam veeela...
to je len znak nezrelosti zrejme tvojho partnera, asi aj teraz si to o par dni rozmysli, ako to uz byva, najma ked ho zacne tlacit v gatach 😠
otazka je, ci vobec je rozumne mat s takym chlapciskom dieta, ved to je jedna vec, ked sa rozidete teraz, ine to bude, ked ta takto bude nervovat, ked budes tehu ci s dietatom.
si este mladucka, asi fakt radsej zatial s tymto tehu neries a skus sa poobezrat po lepsom chlapovi 😉

tinara23
13. feb 2012

@alaniska sa ti to naťahuje všetko ☹ ale držím palčeky, ešte vždy je šanca, aby to dobre dopadlo 🙂 ja idem až v piatok a vraj rovno na sono. Mne začalo byť cez víkend aj blbo aj prsia viac bolia, tak ja verím, že je to dobré znamenie 😉

bambi2
13. feb 2012

baby ja som strasne unavena.. ale taaaaaaaaaaaaaaaaak, ze to az normalne neni. neviem ci to je tymto pocasim... 😖 uz mi to leze na nervy..
vo stvrtok ideme na vikend do londyna tak sa tesim 😵

cillamilla11
13. feb 2012

@usacek79 mas pravdu vo vsetkom ....je mlady ma len 24 ale ked som bola tehotna minule tak sa velmi tesil ...no teraz ja neviem ....viem to je onicom vztah ale neviem si predstavit byt s niekym inym ...

usacek79
13. feb 2012

@cillamilla11 no tak tesil sa, lebo si poriadne zrejme ani neuvedomil, co to obnasa, mat dieta...
24 rokov je na chlapa ozaj malo na dieta, samozrejme su taki, pre ktorych je otcovstvo poslanim a snom uz od puberty, ale tych je ako safranu.. a tvoj na takeho podla toho co pises urcite nevyzera.
takze bud si na 99% ista, ze opat pride, ale rovnako si mozes byt ista, ze to nebol posledny rozchod, este ta parkrat potrapi, kym to ukonci uplne (a to sa na 90% stane)
takze je nacase pozbierat hrdost a neskakat ako on piska a ako jemu vyhovuje 😉
sak je toooolko chlapov na svete 😵
vsetci si nevedia predstavit byt s niekym inym, to su ale strasne blbosti... to je tak do Brava mozno, ale nie do realneho zivota 🙂 tam treba skutocneho chlapa a trpezlivost pockat si na neho 😉

bambi2
13. feb 2012

@usacek79 no chlapov je vela ale tych normalnych, tych nejako ubuda... 😉

alaniska
13. feb 2012

@bambi2 @usacek79 no ja som zacala spinit v piatok,ale je to len na papieri na wecku, v sobotu trochu viac,pripadne vypadne par kvapiek do wcka ale v nedelu som mala brutalne stahy maternice, na wecku vypadla aj sliznica ako 2eurovka, krce chvilu predtym prestali a uz sa nevratili, ale spinenie ostalo aj dnes ale brucho ma pobolievalo len teraz ale len mierne bez krcov. Spinim stale, tak neviem co to ide byt, uz som to brala v nedelu ze je po vsetkom ale ked to tak nahle skoncilo tak uz zas len cakat do zajtra.. 😒 Ale uz velmi nedufam, len toto natahovanie je neskutocne dlhe, sice nestresujem ale uz nechcem cakat doma na pnke...

alaniska
13. feb 2012

@bublinka11 no vies co to natahovanie je strasne, zdravy nebude ale vraj pride, tak som zvedava ci naozaj bude robit lebo inak neviem co....krv som dufala ze mi zoberu, ked by kleslo tak by to bolo jasne hned...no zajtra napisem co a ako, nadej uz umrela 😒

alaniska
13. feb 2012

@tinara23 o kolko ti narastlo hcgcko?parada ze mas priznaky, drzim velmi palce aj tebe. Ale mam zavazok, dalsie tehu tak skoro k dr. nepojdem ani za nic, teda ak nebudem mat problemy 🙂 lebo toto natahovanie treti krat uz by som nezvladla..

bambi2
13. feb 2012

@alaniska ja tiez najskor v tom 10- 12 tyzdni, skor nie nech sa deje cokolvek 🙂

alaniska
13. feb 2012

@bambi2 ja som myslela tak koniec 6tt, tak dlho sa uz budem bat urcite 🙂

bambi2
13. feb 2012

@alaniska ja neviem ja sa nebojim... 🙂 najhorsie co sa moze stat je potratit znovu ale to sa nestane uz NIKDY!!!!!!

alaniska
13. feb 2012

@bambi2 no ani mne sa to uz nestane, nikdy 😉

monika2712
13. feb 2012

@tinara23 moja a dneska si nebola u dokiho? az v piatok? no to ze mas priznaky je dobry znak! drzim palce. 😉

bublinka11
13. feb 2012

@alaniska ja viem presne, ako sa citis...ja som pri tom prvom (anembryomola) tiez musela cakat...dokonca 2 tyzdne...proste 2 tyzdne som dufala, modlila sa...snazila sa pozitivne mysliet. A zaroven som upadala do depresii a plakala asi stale. A pre mna bola dokonca ulava, ked vyriekli verdikt...lebo som uz vedela, na com som.
Budem ti drzat palce, nech si silna...a mozno sa fakt stane zazrak...

barushkaaam
14. feb 2012

@usacek79 nie, nie menzes cakam skor, prave ovu by som mala mat od 1. marca. Cyklus mam vacsinou 28-30 dni a tak na 14, 15 den sa mi zacina tvorit ten priesvitny hlien. Ten trva vzdy kazdy cyklus 4 dni. No a ja som nevedela, ktory z tych 4 dni je ten den D, ked sa vajko uvolni..ci je to na zaciatku, v strede, alebo na konci...ale docitala som sa, ze na konci..
to prve tehotenstvo sa podarilo hned na prvy mesiac, tiez sme sexovali kazdy den - pre istotu 😀 takze skusim tuto taktiku opat 🙂

jankaaa
14. feb 2012

ahojte babenky neviem ci sa mozem k vam pridat ale bola by som rada keby som si s vami mohla obcas popisat...ja jedno babätko mam som strasne strasne stastna je to moje slniecko moja radost.....chceli sme aj druhe babo ale nedopadlo to dobre v 7tt som spontanne potratila...bolo to v oktobri 2011....chceli by sme druhe babätko tak dufam ze sa nam to este podari....aj ked po tom potrate nejak nemam este v poriadku cyklus a nejak sa aj bojim....dufam ze ma ten strach prejde...aj ked si myslim ze v podvedomi sa budem tym stale zaoberat...

prajem vam pekny dnik

tinara23
14. feb 2012

@alaniska ja tiež ľutujem, že som išla na pohotovosť a tam mi to vlastne povedali, keby som nešla idem v sladkej nevedomosti teraz 17-teho k lekárovi 😎 neviem či mi hcg stúplo, nebola som odvtedy u dokyho, idem až v piatok, pozrie ma sonom a myslím, že to už bude jasné čo a ako.
@monika2712 ďakujem, nie, až v piatok idem, trošku som sa ukludnila a snažím sa veriť, že to bude dobré. Tri dni mi je naozaj blbo od žalúdka, prsia ma už bolia celý deň, tak možno si to drobec rozmyslel a začal rásť. A keď som si kukla aj tvoj fotoblok a tam, že 6tt+4 iba vačok, tak som sa ukludnila, veď ja som bola u dokyho 6tt+2 a na pohotovosti o dva dni skôr, tak naozaj srdiečko ešte nemuselo byť 😵

vavrenka
14. feb 2012

@tinara23 srdiecko je vidiet az v 8tt, preto ti nic nevidel. 😉 az ked budes 7+ nejake dni, tak sa "rozbijete" so srdckom 😎

monika2712
14. feb 2012

@tinara23 no ja som tych 6+4 uz mala aj fazulku, ale bola fakt malinkate, je to taka biela machulka v rohu na tej fotke, ale bolo ju tazko zachytit lebo sa schovavala za zltkovym vakom, takze niekedy to fakt nie je vidno tak skoro, az ked to narastie, ked to porovnam s tym vcerajsim sonom, tak to uz bolo obrovske a pritom malo len 1.5cm, takze to minule malo kolko ? mozno par mm.. srdiecko naozaj este tak skoro je vidno len zriedkavo, ked je to take malinkate, musel by byt nejaky velmi dobry ultrazvuk, ak vobec taky existuje.. neboj, priznaky mas to je dolezite, takze hcg urcite stupa..
Mne inak uz nic nie je, dokonca aj prsia uz lepsie,takze moje telo si uz asi na to zvyklo.. takze som nestihla ani okusit prave tehu nevolnosti 😀

usacek79
14. feb 2012

@barushkaaam no ale ved ja som si ten datum vymyslela, som ho davala ako priklad, nie ako tvoje udaje 😉 no tak ak mas cyklus 28-30 dni a presne aj vnimas hlien atd, tak to mas velmi jednoduche 🙂
proste od 12teho dna po prvom dni menstruacie suloz 4 dni kazdy den a nemozes minut 🙂

alaniska
14. feb 2012

tak baby a je to za nami. Zazraky sa sice deju, ale nie u mna. Dnes ma dr. kukol sonom a maternica prazdna. Gestacny vacok zrejme teda vypadol s tou jednou zrazeninou v nedelu ☹ Ulavilo sa mi, dalsie cakanie by ma asi zabilo, aj ked samozrejme najuzasnejsie by bolo najst tam embryjko so srdieckom, ale... 😒 Vo stvrtok este jedno sono, HCGcko a vysadenie duphastonu. Potom sa zrejme maternica vycisti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre