Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

jankaaa
5. mar 2012

babenky chcela som sa vas spytat ci pijete nejake cajiky a podobne ci nieco beriete....poradte prosim vas nech viem co mi pomoze...ja beriem len kyselinu listovu a lekar mi nasadil aj duphaston na upravu cyklu

bambi2
5. mar 2012

@jankaaa alchemilka je super, odporucam pit prvu polku cyklu 😉

jankaaa
5. mar 2012

@bambi2 a ktora alchemilka?ja som pila alchemilku zltozelenu tuto mi dali v lekarni....preco sa ma pit len prvu polku cyklu?

bambi2
5. mar 2012

@jankaaa to je ona, lebo sa pije iba prvu polku cyklu... neviem kde mam tu moju stranku, ma nejaky vplyv na ovulku ci co to. nemala by sa. sice ja som pila caj na zlte teliesko, tiez bola v nom ale malo. to som pila v druhej polke cyklu. povedali v lekarni, ze v takom malom mnozsvte neuskodi... ale boli tam este ine bylinky okrem nej...

cajova_lienka
5. mar 2012

@penelope1 ja som na tom bola rovnako pri oboch tehotenstvach - aj pri tom uspesnom aj pri neuspesnom na mne bolo vidiet ze som tehotna od 5tt. a v 4-mesiaci som bola vacsia ako ako mnohe maminky pred porodom. v 6 mesiaci sa ma pytali ze ci mame termin na Vianoce (rodila som v marci) a rodit som isla ako obrovsky hroch vacsi ako keby som cakala dvojicky 🙂

cajova_lienka
5. mar 2012

@bambi2 bambi ten cajik na zlte teliesko je ta zmeska co si tu davala daleko dozadu v teme? s vitexom, rebrickom, alchemilkou a medovkou?

jankaaa
5. mar 2012

@bambi2 dakujem takze teraz som uz asi po ovulke takze ju nebudem pit....a potom ked dostanem MS zacnem a az do ovulky budem pit...

bambi2
5. mar 2012

@jankaaa no zacni hned v prvy den mrchy...
@cajova_lienka ano to je on.. zrejme aj ten pomohol... 🙂

delideli
5. mar 2012

@svintekova : tak drzim palce,nech pride nacas a vsetko je ok 🙂

jankaaa
5. mar 2012

babenky ked mna od stredy tak nejak pobolieva v brusku ja nechapem....v stredu vecer ma tak zacalo pichat a stale citim tak nejak cudne brusko...nechapem....v stredu som bola 13den cyklu...a milovali sme sa 11den cyklu....ale pochybujem ze to moze nieco znamenat...neviem vobec kedy mam ovulku...som si to nesledovala nejak....predtym som si merala bazalnu teplotu

penelope1
5. mar 2012

jajuus@penelope1
Tam to som rada,že nemám sama take brucho!!!oblecenie mi je tesne a všetko má reze!Vsetci známi sa má pýtajú či som tehotna 😠 To sa ani utajit nedá , ked vidia moje brucho.Moc sa s tým ani chvalit ešte nechcem,aby som zase nepotratila..

penelope1
5. mar 2012

@cajova_lienka A po pôrode si sa zbavila bruška, alebo ti zostalo väčšie.?
Ja som bola tiež aj pri neúspešnom tehotenstve s nafuknutym bruchom,ale v 7tt. som potratila.Dufam teda,že bude všetko vporiadku.

jajuuus
5. mar 2012

@penelope1 presne, ja som tiež strašný balón 🙄 ani obliecť si už pomaly nemám čo, rifle si musím ísť kúpiť, čo ma tieto režú...
tiež to nechcem ešte nikomu hovoriť, tiež sa toho bojím... ale už to asi dlho neutajím...

angelika_2
5. mar 2012

@penelope1
ahojček, ja som potratila v 8tt, a brucho som mala take naliate som si pripadala ako v treťom nie v 8tt, ale všetko odišlo, čo už ...od vtedy sa nám nedarí ☹

cajova_lienka
5. mar 2012

@penelope1 no kus vacsie zostalo ale aj tak sa nalialo a nafuklo este viac aj pri druhom tehu.

bambi2
5. mar 2012

babulky prave som sa docitala: Nakličujte špaldovú pšenicu (asi 4 dni), potom ju krátko blanšírujte (510
minút) a pravidelne
užívajte, samotnú, v polievke, omáčke, alebo spolu s varenými obilninami. Pšeničné klíčky
znižujú riziko potratov a nedonosenia dieťaťa! Inou vhodnou alternatívou je klíčkový olej.

bambi2
5. mar 2012
zuszana
5. mar 2012

@bambi2 super článok 🙂 zas som o niečo múdrejšia, budem si ich dávať do jogurtov 🙂

bambi2
5. mar 2012

@zuszana ja som kupila ten klickovy olej dnes... ale mala uz iba malo v drogerke, ani 50ml to nebolo tak som zobrala ten a zajtra pojdem zobrat este 100ml... budem aj ten pit po lyzickach. musim zistit ci niekto nechal klicit psenicu, ci to je lahke. ale olej by mal tiez byt ok. tak vyskusame, na skodu to nebude 🙂

zuszana
5. mar 2012

@bambi2 budeš ho piť sám? či aj do jedál použiješ? viem si ho predstaviť pridávať do šalátov, to by bola taká zdravá bomba 🙂

bambi2
5. mar 2012

@zuszana a inak ten klickovy olej je vraj dobry aj na natieranie brucha, na strie. obsahuje vela vit. E a ten je potrebny pre elasticidu. takze teraz budem pouzivat ten, pri malej som pouzivala olivovy olej kuchynsky a tiez bol super, ani len jedna jedina stria. ale teraz vyskusam tento... urcite nebude na zahodenie 😉

bambi2
5. mar 2012

@zuszana aj aj, uz som dnes mala lyzicku, da sa pit, ziadna speci chut, taka olejova a jemna. da sa vypit. a kupila som aj ten lanovy predsa... tak pijem aj ten. a musim povedat, ze ked som liezla hore kopcami cez vikend, tak som nic nepocitovala, ziadne zadychanie ako minule tehu tak myslim, ze pomaha. no uvidime... 🙂

kukucka26
5. mar 2012

ahojte zienky som pol po potrate mala som dostat teraz menzes 3-4 no doposial nikde robila som si 3 test rapid cleare ukazal strasne slabeho ducha ale je tam poobede , dnes som so si robila test znacky dr.max tiez poobddee strasne slaby duch ale je tam mozem byttehu? 😉

bambi2
5. mar 2012

@kukucka26 mozes, ak je tam duch. ale najlepsie urobis, ked si urobis test v den ked ti ma prist mrcha. alebo neskor... to bude iste...

kukucka26
5. mar 2012

to som robila to bolo 3 v den kedy mala prist a dnes ale vsetko poobede

bambi2
5. mar 2012

@kukucka26 tak skus urobit o 2 dni neskor ale z ranneho mocu... vysledok bude lepsi urcite...

cajova_lienka
5. mar 2012

@bambi2 ihaaa no rozmyslam co je jednoduchsie - ci zhanat olej alebo spaldu 🙂

bambi2
5. mar 2012

@cajova_lienka no klickovy olej je jednoduchsie zohnat. s tym klicenim je robota a tusim sa mi mari, ze niekto to skusal a neslo to...

mirka32o
6. mar 2012

@kukucka26 Test Rapidclear, alebo už neviem ako sa to píše, je nanič. Ponúkajú ho v každej lekárni medzi prvými, ale kvalita..... Ja som otehotnela, robila som si tieto 2 testy, keďže je to dvojbalenie, a oba negat. Sesternica v 2 mes.začala tušiť, že ju tehu, urobila si tiež tento test a negat. O mesiac to isté. To jej už príznaky nedali a lekár jej potom potvrdil graviditu. Čiže oficiálne zistila tehu až v 4 mes.

jankaaa
6. mar 2012

babenky ake testy pouzivate?ja väcsinou rapiclear ale tak co tu citam nie ste velmi spokojne niektore tak poradte nejaky iny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre