Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
1. dec 2009

mirka to mi je strašne ľuto..hrozne ti držíme palce, musí to prebolieť a moja do roboty nastúp čím skôr..budeš sa cítiť ako ufon, vôbec nebudeš mať chuť na ľudí, bude ti do plaču pri pohľade na kočík, deti, na tehulky..ale to musíš prekonať, musíš tým prejsť, čím skôr, tým lepšie.....silno ti držíme palce nech aj kyret dobre dopadne a hlavne nech si ty skoro ok....a zmieriš sa s tým.... ☹ smutno mi je aj za teba...na svete je to nespravodlivé..... 😢

burina111
1. dec 2009

petika ahoj, ty moja registruješ že máme dadqu tehotnú????? 😀 😀 😀 ty čo? ako si na tom?????ja prestávam veriť..nič necítim....neviem a do nedele tak daleko....

dadqa86
1. dec 2009

burina111:Neboj sa neprestavaj veryt bude vsetko dobre uvidis dnes rano som si spravila pre istotu este jeden test lebo vcera som si robila poobede a ranny moc je lepsi a mala som tu druhu ciarku viac cervenu 🙂 ako sa ja tesim,ale radsej velmi nie aby som to nezariekla si zaklepem 🙂 neboj sa bude vsetko dobre nestracaj nadej moja 🙂

dadqa86
1. dec 2009

Baby uz mam foto mozte kuk 😉 🙂

burina111
1. dec 2009

dadi ahojky,,no pozerala som album, tak ste boli kočkoši...hrozne sa mi páčila kytica a torta..tie labuťky boli špicové..mnam marcipánnn, hned by som si dala....no a hrozne ste šťastní..tak len nech vám to vydrží navždy....no a s tým testom super, hrozne ti to prajem...ja som už paséé, už na mna lezie mrcha, takže toho mesiaca po radosti..robila som teraz druhý test....snehobiela ☹ no čo narobím....aspon s teba sa veľmi veľmi tešíme..... 😵

dadqa86
1. dec 2009

burina111.To dufam nemyslis vazne ze ti pridu :( a ja som sa tak tesila ze uz konecne budes stastna aj ty ☹ mnoo sme stastny...A dufam ze sa nam to uz konecne podari a donosim to v poriadku a aj v poriadku porodim ak by bolo u teba nieco nove daj mi vediet ja budem velmi rada ja ta budem tiez informovat ako to pokracuje 🙂 mnooo a ten marcipan bol skveli :D sladki hehehe tak zatim a drzkaj sa moya 😉

zdenkam
1. dec 2009

Neboj burinka mozno sa podari na Vianoce.
Dadqa krasne gratulujem.

Burinka inak sa Patrick zlepsuje. Uz sa strasne tulka k brusku a vravi baby a patrick helping dava dudi aj mliko. /baby to je tak komplikovane ked mi pletie 3 jazyky, niekedy mi dlho trva kym mu porozumiem. Minule mi vravi mama what bauva? Ani paru, ze co to vravi az ked povedal green bauva, tak som pochopila ze to zas tatinkovu cestinu pouzil ze barva.

Ä furt to brusko tak hladka 🙂 Ak sa dockame zdarne, tak urcite by som potom neskor chcela urobit s tym hladkanim fotku. Tak uvidme ci nam bude dopriane.

TAk ja si dam trosku pauzu a ozvem sa po scane.
Majte sa pekne a nesmutte.

Mirka a moja rada, hoc posledne co chces, je ist medzi ludi,musis to urobit. Musis sa co najrychlejsie vratit do normalne sveta zo smutnu. Ten smutnu je zly spolocnik. Spociatku na usmiate tvare nebudes mat asi chut, ale musi sa to urobit. Pre vlastne dobro treba.

dadqa86
1. dec 2009

zdenkam... Dakujem velmi pekne 🙂

lenadka
2. dec 2009

mirka, daj si pauzu kolko budes potrebovat, ja som bola na PN cely mesiac po MA a kyrete, mna po nom nic nebolelo ale bola som nesmierne fyzicky slaba a ked som chodila tahalo mi tak zvlastne podbrusko a nevladala som 😔 Treba sa dat do poriadku, ja som isla s malou k mame, oddychovala, venovala sa malej, vyhrievala na slniecku. Tie prve dni boli des, hocikedy som sa niekde zasila aby som sa mohla vyplakat, ale potom to zrazu preslo, nejak sa to vyslovene vyplavilo. Ja som nechcela ist do prace, aby sa ma na to nepytali, nekukali na mna ako na atrakciu-lebo to vsetci vedeli...no po tom dlhsom case ma to uz tak netrapilo, preto sa zariad podla toho ako sa budes citit 😉

petika
2. dec 2009

Ahojte baby, hodnejšiu chvíľu som to tu nekukala, takže dadqa ZO SRDCA TI BLAHOŽELÁÁÁM!!! 😉 tááák sa z teba teším, je to super správička, silno Ti budem držať palčeky, aby to tento krát bolo úplne podľa toho, ako to má byť. Šikulka. Živí príklad toho, že to skutočne ide =) normálne som happy, ako keby som ja bola 😀 super... tak teraz len ticho, teplo, kľud a opatruj sa. 🙂

burinka: moje 😒 ja som na tom tak, že mi prišla červená, ale aspoň viem teraz vyrátať, kedy budeme plodní, lebo aj môj mužíček veeeeľmi chce, tak sa na to tešíme a snáď budeme pripravení a všetko pôjde. Ty nezúfaj a stále ver. Ak nie teraz, snáď nabudúce, ale vidíš, Dadqa nám dala fleka, lebo to proste ide. 😉 hlávku hore, bedač slovenská, ženy idú na to 😀

burina111
2. dec 2009

ahojte kočky..no tak ja ešte nemám červenú....ale už ma všetko bolí..dlho to nepotrvá...hmm, tak čo narobíme...ale tak dadka nás predbehla..nevadí, my jej to doprajeme a mi peti ideme zas na to na vianoce či čo....ked nie mikuláš tak ježiško 😀 oki...tak silno držím palčuchy petika.....

masabi
2. dec 2009

Blahoželam aj ja novym tehuľkám...ja som dnes bola na odber na HCG,zajtra budu vysledky drzte palce.Neviem ani ci sa tešiť alebo báť,ale každopádne do zajtra musím vyčkať.

dadqa86
2. dec 2009

Petika:Dakujem velmi pekne 🙂 fakt dufam ze aj ty coksoro oznamis taku peknu spravu....prajem vam to baby 🙂 😉

dadqa86
2. dec 2009

Burina111:Mnoo podla mna ju ani nedostanes 🙂 hehehe a mrcha pojde tam odkial dosla 😀 neboj sa v setko bude super 😉 Masabi:Dakujem 🙂

petika
2. dec 2009

Burinka: nemáme na výber, ak sa aj Tebe dostaví červená, tak zase musíme pilne pracovať. Ale povedzme si pravdu, také božie dieťatko, snáď by mohlo byť požehnané 😉 ... hm? ale možno Ti ani nepríde, mrcha jedna. Ale Dadka to napísala super, že pôjde odkiaľ prišla. Veď vždy sa iba tam krúti 😀 a Dadi, peknééé fotečky, už som stihla popozerať, no a Ti poviem, že fešákov rodičov má tá fazuľka 😉 a drž sa...

terezkami
2. dec 2009

ahojte, dlhsie som tu nebola takze aj ja gratulujem novym tehulkam 😉 . Aj my sa uz snazime o miminko. Je to sice iba kratko ale uz stresujem. vobec sa neviem tesit z toho, ze sa nam to mozno podari. Ja som ale hrozna.... Stale sa bojim. rozmyslam, ze co ak sme uz pocali?, bude to zdrave? nepotratim?....... Boli ma v podbrusku, stale si kontrolujem prsia ci sa nemenia, lebo co ak som tehotna. Chcela by som sa tesit ale nejako to neide. Ako ste to prezivali vy ked ste sa uz zacali snazilkovat? som velmi prehnane starostliva? Je to normalne co prezivam? Kiez by som uz vedela ci nie som nahodou tehu....

lucka_o
2. dec 2009

Baby !!!!!!!!!!!!!! Myslite pozitívne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

katka22r
2. dec 2009

terka hlavu hore a nepozoruj sa k nicomu to nevedie!!!

dadqa86
2. dec 2009

Petika:Ze fazulka 😀 mnoo tak ti dakujeme 🙂 a som rada ze sa ti pacili fotky 🙂 a co ty ako sa mas?

burina111
2. dec 2009

masabi..držím strašne palce na zajtra, informuj..dufam že bude poriadne vysoké to hcg 😉
petika....máš pravdu..ved uvidíme, ak nie, tak sa snažíme zas spolu, no čo,nič strašné sa nedeje...
dadka ty...ty mi tak veríš..si super...no uvidíme, však vás informujem každý deň, tak uvidíme...vôbec sa v sebe nevyznám....len čakať mi ostáva....hahahha
terezkami...tak my sme rovnaké dve...prosím ťa...už týžden pred mrchou robím testy, stresujem, potom su biele..potom už zas mám bolesti, sa mi zdá že nič z toho, a stále neviem že čo z toho..a tie obavy že ako to dopadne?? tuším že pri tomto tehotenstve neuverím ani dr. ked mi povie že všetko je ok..a ani ked budem mať v ruke tehu knižku, asi až ked sa narodí a povedia že je v poriadku....ale asi by sme sa mali krotiť, bo tým hlavne maličkých škodíme 😖
tak pekný večer

dadqa86
2. dec 2009

Burina111.Jasne ze ti tak verim.... 🙂 uvidime mnoo,ale podla mna si 😉 vela stastia ti prajem 🙂

xpetka1x
3. dec 2009

ahojte baby mala som sex pocas plodnych dni asi po 6 dnoch som zvracala a potm to preslo teraz ma strasne bolia prsia su naliate menzes mam dostat dnes test som si robila 3 dni dozadu ale bol negativny

janyka
3. dec 2009

Ahojte baby, ja vás chcem trošku povzbudiť. Ale hlavne poradiť, vykašlite sa pozorovanie samej seba, príznakov a podobne. Tie, ktoré sa snažíte otehu, nemyslite na to. A dá sa to! Len to treba brať vážne, treba sa namotivovať na niečo iné. Na niečo nové poprípade. Napr., idú vianoce, tak sa sústredte na prípravu, alebo čo ja viem čo. My máme krásnu, 4-ročnú dcérku a keď sme chceli druhé, nevedela som, že to bude až také náročné. Mám za sebou 2x MA. Pri oboch som otehotnela na prvý krát(vôbec som sa na to nesústredila, lebo pri prvom to nešlo, až keď som sa vzdala nádeje). Po tom, čo som druhý MA oplakala som si povedala dosť a viac som sa nesnažila rozmýšlať nad ďalším otehotnením, vrhla som sa do hladania práce. Asi po pol roku od MA sme si povedali, že by sme mohli skúsiť... Veď aj tak by to bola náhoda, keby to vyšlo aj do tretice na prvý krát. Ale náhoda je blbec a už sme v 29.tt 😀 a čakáme chlapčeka 😉 držím vám všetkým palce!

katka22r
3. dec 2009

ahoj petka test ti nevyjde po 6 dnoch mne ukazal negativ aj ked som uz bola v 12tt pockaj este troska a ak ti budu meskat mesiaciky tak vtedy si sprav ...a janyka suhlasim s tebou aj ja som im to uz pisala...my sme v 34tt a tiez po 2 potratoch..

masabi
3. dec 2009

Burina111,dakujem za slova povzbudenie...tak informuje...Hcg bolo vysoke som v 7.tt,no priznam sa ked sa obzriem dozadu dva tyzdne,to som este nevedela ze som tehu, mi snimkovali zuby,uzivala som lieky a aj umrvenie pri osetreni som podstupila...no mám naozaj strach či bude všetko ok.Máte niektorá s niečim podobným skusenosť?

burina111
3. dec 2009

masabi moja neboj, tak asi to neuškodilo našťastie, ked máš hcg vysoké...neboj nič......srdiečko by už malo byť tak hádam sa nič nestalo...a je to super správa, tak ti srdečne gratulujeme, len nech je všetko ok...
janyka, no tak to je super čo píšeš..a máš pravdu..keď my sme tu také ťapy..ja na čele, xixiixxi
xptka1x ty čo plašíš,,si ako ja...tak vieš, pred mrchou to iba dadqe ukazuje// my ostatné sa musíme poškvariť...počkaj ešte tak na 31dc a urob test ale z prvého ranného moču, vtedy je koncentrácia hcg najvyššia...ja som bola v pri synovi tiež už as 35dc a na teste stále nič..som neverila....
baby hrozne držím palce...tie dni idú tak pomaly, že?? hlavne keď čakáme na testovanie 😅

xpetka1x
3. dec 2009

tak tak baby nemysliet ja som bola pri prvych pokusoch strasne sustredena bola som mlada a nic som o tehu nevedela a test som si robila hned na druhy den po styku🙂)) no boli casi teraz sa len zasmejem a úpotom so otehotnela po 7 mesiacoch ked som to uz zdala.. no a pri druhom som si povedala pome nato ved aj tak nam to bude trvat zo pol roka a potom uz aj prve dieta pojde do skolky takze nam to akurat vyda no a sup na prvy krat.. co cert necel to bolo a aj som potratila.. tak teraz vypinam motory sustredim sa na Vianoce silvester a co mam byt pride🙂))

zdenkam
3. dec 2009

Babenky, ja som dnes bola netradicne na irl pomery 2x u lekara. Skontroloval moc, pomeral tlak, vypisal tehu knizku a napisal list na early pregnancy clinic na scan, ktory je objednany na 15.12, ze mi ta lekarka vravela, ze takto na zaciatku 8.tt nerada robi scany, pokial nejde o krvacanie ci bolesti, ze niezeby to bolo skodlive, ale ze radsej pocka a o tiez 2 tyzdne tam toho aj viac bude vidiet. Tak ideme cakat dalej. Ale ved celych 9 mesiacov je o cakanie, nie?

Jo a este sa lekar rozhodol ze bude patriat po viac info z nemocnice ze co to mam za abnormalitu s maternicou. Tu mi zistili pri cisarskom reze pri porode syna, ale ktora z vas by si pamatala, co jej vravia, ked ju dozasivali a jedine co ma zaujimalo bol syncek, ktoreho drzal manzel v naruci.
Tu totizto nie je cisarak v celkovej narkoze a dokonca moze pri nom byt partner. U nas to tak bolo.

Hej hej babenky a ono sa to lahko vravi a tazko robi, ale treba trosku vypnut v tej hlavicke a nemysliet stale na snazenie o babo alebo babo, lebo niekedy ta psychika robi divi a navodite si priznaky ako tehu a ak to tehu nie je, je len sklamanie. ☹
Ale viem, ake to je tazke. Len teraz jak su tie Vianoce na ceste, to je taka pekna vec,na ktoru sa da tesit, tak to treba vyuzit.

U nas v Irsku, ludia robia vianocnu vyzdoby prvy tyzden uz a par exemplarov vianocnych stromcekov uz svieti v oknach. Silene. My drzime slovenske tradicie a stromcek zdobime az na stedry den.

petika
4. dec 2009

masabi: gratulujem =) sa to tu začína plniť tehulkami, tak sa snáď čoskoro pridáme tiež. 😉
Všetkým vám silno držím palce, aby bolo všetko ok.
Burinka: ty si sa ešte netestovala? Čo tvoje pocity? Hm? no, ver, možno to bude veľkééé prekvapko =) ozvi sa, čo je nové
Dadqa: čo ty? V koľkom by si mala byť? Daj vedieť podrobnosti a hlavne k lekárovi šup šup... 🙂

Burinka: Ak teraz nič, tak snáď si dáme pod stromček test s dvomi čiarkami, to by bolo super. Aj keď ja asi až na silvestra ak, tak .... =) ale bolo by to krásne. Veľmi by sme chceli, ale nesústredíme sa na to nejak špeci, že len toto musí byť. Myslíme na iné veci, ale podvedomie tam stále je, hlavne po, že si pekne poležkáme a tak... 😀 ale to je asi normálne. Tomu sa nevyhneme. Ale idú Vianoce, sviatky pokoja, lásky a rodiny, tak snáď sa budeme môcť rozrásť, to by bol najkrajší darček, najkrajšie Vianoce. 😉 pekný dník všetkým tehu aj tým ešte netehu....dajme tomu, že my sme tak na pol ceste niekde 😉

masabi
4. dec 2009

Petika:Ďakujem,len držte palce nech je všetko ok.Som od Včera na PN,lebo riskovať už nechcem,v utorok hneď idem na sono,som zvedava čo mi doki povie,...a hlavne nech prejde uz to moje kriticke obdobie 8tt.obidva potraty som mala v8 tt.
Petika,Burinka tak dufam že čoskoro budete medzi nami tehulkami,nech si možeme vymieňať dojmy a pocity 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre