Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

aknomis
12. aug 2009

Ahojte, tak chcem sa s vami podelit o skúsenost a poprosit o radu. Pred mesiacom som potratila... Otehotnela som na prvý pokus... Mali sme z toho velkú radost, nečakali sme to.. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, žiadne vracanie, len ma občas pobolievalo podbruško. No a začala som z ničoho nič špinit. Večer to už bolo krvácanie, tak sme zašli na pohotovost a nechali si ma hned v nemocnici. Vyšetrili ma, na sone videli mimi - 9 týžden. O dva dni na to som potratila. Pytala som sa na dovod, nevedeli prečo, vraj je to bežne, že mohlo byt chybne vajičko, možno spermia, proste genetika. Pustili ma domov. A tak sa teraz bojim o druhe tehu. Doktor povedal, že sa možme o 2-3 tyždne pokusit o dalšie.
Ale tento týžden sme boli s partnerom na genetike. A na výsledky sa čaká 7 týždnov. A tak teraz neviem, či čakat na výsledky, alebo ak sa dostaví menzes načas a včas aj odíde sa možme pokúšat o druhé... Že čo ak náhodou na genetických testoch niečo nájdú? Ale čakat dalších 7 týždnov na výsledky a potom na menzes sa mi zdá nekonečné.. Risknút či nerisknút to...???
Chcem sa spýtat, či ste niečo podobné zažili, že prvé tehu nevyšlo, potratila si, a druhé bolo úplne v poriadku. Že to je proste len náhoda.. Alebo sa vam nedarilo ani pri druhom a čo potom...
Trapi ma to, lebo sme toho drobčeka moc a moc chceli, a boli sme velmi radi, že sa nam podarilo otehotniet na prvy krat. Smola, že to takto dopadlo...

ikula2
12. aug 2009

aknomis ☹ je mi to luto. Vies ono je to asi vzdy loteria bud vyhras alebo prehras. Ale sme tu viacere, ktore otehotneli po prvom nevydarenom tehu a zatial je vsetko ok. Ja som akurat vcera prisla z kontroly od lekara a sestricka mi povedala, ze maju vela dievcat takych ako ja a ze to druhe sa dobre vyvija. Nikto ti to nezaruci, jednoducho musime verit ze teraz to vyjde.
Som trosku prekvapena, ze ta hned poslali na genetiku, lebo to nie je asi standart.
Ale z mojho okolia viem tiez o jednej kocke prve potratila a teraz ma krasne dve deticky a zdrave. Jednoducho je to asi aj tym ze sa stretli nespravne vajicko a spermia, tak to povedali mne.
Ja by som dotoho isla, aj ked mi sme toto druhe tehu mali iba nahodou, ale mam novu nadej a to ma naplna.

aknomis
12. aug 2009

ikula:
no ak mi dorazí mrška načas tak do toho pojdem aj ja asi.. zdá sa mi dlho čakat na výsledky genetiky. nechcem na ne čakat už len preto, že to nie je štandart po prvom tehu chodit na genetiku. ale mám dobrého doktora a preto ma tam poslal...
je tu vela takých, čo na genetike neboli, a po prvom potrate sa pokúsili a vyšlo to, dúfam že tam budem patrit aj ja.

grelu
13. aug 2009

aknomis...a ako ovplyvnia vysledky z genetiky to, ci sa zacnete alebo nezacnete znovu snazit? 🙂

jaruska74
13. aug 2009

ahojte....dnes rano ked som bola na zachod mala som na papiery trocha krvave. velmi som sa zlakla, teraz len lezim a cakam lebo moj lekar ordinuje az poobede. potom som uz nic nemala, len rano.....ale bojim sa aj tak.

ikula2
13. aug 2009

jaruska tak sa drzkaj ver ze to bude ok, to sa moze stat, hlavne ze nekrvacas a nespinis. Mas aj bolesti?

ikula2
13. aug 2009

mas marcovy termin, tak sa pridaj k marcovkam 2010 ak tam uz nahodou niesi 😉

jaruska74
13. aug 2009

nie uz nekrvacas a ani bolesti som vobec nemala, ale tak znepokojilo ma to. a prave som zistila ze dnes lekar neordinuje 😒 tak to asi necham tak ked sa nic ine nestane, duphaston uz aj tak beriem tak neviem co by mi okrem kludu na lozkku mohol este povedat

ikula2
13. aug 2009

tak ak beries uz tabletky tak asi by ti len zvysil davku inac nic. Drzkajte sa a odpocivaj.

jaruska74
13. aug 2009

no a to beriem 3 krat denne, tak ani toto bymi asi nezvysil

diuska1
13. aug 2009

aknomis... ja som tiez prve potratila a potom som isla na genetiku a skor ako vysledky prisli uz som bola opat v tom 🙂) dietatko je zdrave a uz sa ho nevieme dockat 🙂) proste dnes kazda druha zena na svete prve potrati a lekari netusia preco to tak je :(

grelu
13. aug 2009

jaruska...bola to cerstva krv alebo len take spinenie?...pokial to preslo, tak snad by to malo byt ok 🙂...len sa pekne setri a nohy hore 🙂

aknomis
13. aug 2009

diuska1:
a už máte výsledky z genetiky? ako dopadli?
dúfam, že mne mrška dorazí načas a podarí sa nám otehotniet a hlavne aby bolo bábenko zdravé...

jaruska74
13. aug 2009

cerstva krv, ale malo, nie krvacanie......len take jednorazove spinenie cerstvou krvou...lezim poslusne teraz. co to nohlo byt?

zuzu1980
14. aug 2009

jaruska, mne sa to stalo asi v 14 tt, rano na wc. lekar povedal ze telo je viac prekrvene a ked rano na 'velkej' viac potlacis tak moze vo vnutri pri krcku rupnut zilka a krvaca to. ziadne strachy, hlavne klud, lezkaj a co najskor k dr nech ta vysetri.

jaruska74
14. aug 2009

dakujem zuzu velmi si ma potesila, lebo som si to nevedala vysvetlit. dakujem fakt este raz... 😉 ja mam kompletnme vsetky priznaky tehotenstva, fakt asi vsetky a zappcha je jednym z nich a dakedy na tom wecku fakt bojujem a aj v to rano o tak bolo.....🙂 och o takych veciach sa tu bavime, ale kde inde ked nie tu , vsak? 🙂

zuzu1980
14. aug 2009

jarus, podla toho co pises to bude ono. kazdopadne daj vediet ako si dopadla u Dr, ci je vsetko ok. Uz sa ti to krvacanie neopakovalo? Bolo to tak ze len raz a jasnocervena krv? Ja som to tak mala, niekedy aj 2 dni po sebe, tak ziadnu paniku 😉

jaruska74
15. aug 2009

ano presne tak len vtedy raz rano troska spinenie jasnocervena krv a potom uz nic a ani bolesti a ani nic, preto mi to bolo divne. u lekara som nebola, lebo nerobil........a uz si ma tak ukludnila a taky rozumny dovod dala, ze uz sa vobec neznervoznujem kvoli tomu. 25. mam ist do poradne a na ultrazvuk tak uz pojdem az tam. je mi blbe a hanbila by som sa ist teraz k lekarovi a povedat mu ze pred troma dmani rano som nasla na papier kusok krvi.

aknomis
15. aug 2009

prosím vás, neviete na kolký den po pichnutí vyvolávačky obvykle dorazí menzes? viem, že je to asi individuálne, tak ale aspon tak približne na kolký den?

zuzu1980
15. aug 2009

jaruska, haha, ja si asi zalozim poradnu 😀 a budem si nechavat za moje "mudre" rady platit 😀 😀 😀
moj Dr sa ma minule pytal ci robim v zdravotnictve, lebo ja si vzdy vsetko vygooglim pripadne vykonikujem a potom sa pytam na take veci ze nechape 😉

ankomis, tak toto napriklad netusim... 😒

zanas
15. aug 2009

Ahojte, tak zbezne som si presla predchadzajuce strany. Nejak sa mi nechce citat vsetkych 43 🙂
ale ako som Vas citala, tak dost Vas je takych, ktore ste otehotneli mesiac- dva po potrate. Mne dr. povedala ze by sa malo pockat tri mesiace, ale ze ak sa podari aj mesiac, alebo dva po, tak to nemusi byt ziadny problem. Skor ma rodina strasi, ze aj po spontannom potrete by mala byt pauza aspon pol roka. Ake mate teda skusenosti?

aknomis
15. aug 2009

zanas:
prečítaj si moj príbeh z 12.8.2009. ja som potratila a hned v nemocnici som sa pýtala že kedy sa možme pokúšat o dalšie. kyret mi nerobili. a doktor mi povedal, že stačí počkat 2-3 týždne a možme sa pustit do dalšieho snaženia. potom som sa pýtala sestričky ked mi brala krv na kontrolu HCG, ta mi povedala, že by aspon jeden cyklus počkala. a potom som sa pýtala mojho gynekologa a ten mi povedal, že tiež stačí počkat jeden cyklus, lebo mi nerobili čistenie.

zanas
15. aug 2009

Aknomis, drzim Vam palceky. Mne o genetike nehohorili vobec nic. Ked som bola na pohotovosti kvoli krvacaniu, dr. mi hned zacal vymenuvat priznaky potratu a ake prejavy moze to moze mat. S jednoduchym vysvetlenim (ked som na neho vyvalila oci), prve tyzdne to je bezne. Tiez sme sa velmi tesili, snazili sme sa predtym 4 mesiace, tak nemam moc chut cakat nejakych 6 mesiacov, kym zacneme snazilkovat znova. Mozno to bude opat trvat 4, mozno 6 mesiacov. A cakat rok, rok a pol kym sa mi podari znova otehotniem, je podla mna velmi dlha doba. Ja si stale opakujem, ze keby to organizmus nezvladol, dak dalsie tehotenstvo nepride.

aknomis
15. aug 2009

zanas:
no ta genetika nie je bežná po prvom potrate. doktori tam vetšinou posielajú až po tretom potrate. to len ja mám takého dobrého doktora. sám sa ma pýtal, či chcem znovu HAK alebo opet otehotniet. tak som povedala, že nechcem HAK. keby bolo treba čakat, tak by sa ma nepýtal, či chcem hned otehotniet... dokonca povedal, že všetko zlé je na niečo dobré a teraz je to po potrate vačšia šanca, lebo tvoje telo je ako ked "pohnojíš" podu..
a tebe robili kyret? ak nie, dorazila ti mrška včas?

zanas
15. aug 2009

Aknomis, kyret mi nerobili, krvacala som po spontannom skoro dva tyzdne. Dr. mi povedala ze ms by som mala dostat od posledneho dna krvacanie do 4-6 tyzdnov. Tak cakam 🙂

aknomis
15. aug 2009

a teraz si kolko po potrate? ja zajtra mesiac... ☹ . Ja som krvacala po potrate presne 6 dni.

zanas
15. aug 2009

3 tyzdne

ikula2
16. aug 2009

a neviete ako dopadla dordina? si tu ako sa mas co malicke? je vsetko ok?

zuzu1980
17. aug 2009

ikula, ty ako? uz sa blizis k 12 tt 😀

jaruska, co mas nove? Bola si s tym u Dr?

Dordi, ozvi saaaaa, vsetky sme zvedave !!!

ikula2
17. aug 2009

ahoj zuzu ja sa drzim a ano uz sa blizim k 12tt bilo nam uz aj srdiecko a boli sme velky 2,8cm no teraz uz dufam, ze sme vacsi a poradnu mame az o mesiac takze verim, ze bude vsetko ok
zajtra zacinam 12tt
ale aj ty mas nejake vysoke cislo 31tt no to je uz velke brusko 😀 , aj ja by som chcela, drzkaj sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre