Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bambi2
29. jan 2012

@usacek79 aj ja veru!!! ani nevies aka som ja vdacna, ze ma na kyret neposlal!!!!!! fakt, to by som asi neprezila... je len skoda, ze sa nechame manipulovat lekarmi namesto toho aby sme si nasli aspon trocha info... ja uz ale z tych nie som. vsetko najprv prediskutujem na nete, pocitam a potom sa rozhodnem. nenecham za mna rozhodovat niekoho ineho.. mohlo by som tym prist o vela 😖

kacena85
29. jan 2012

@bambi2 no pijem ten caj je super, a bola som aj u takej pani bylinkarky, dokonca aj ta mi ho poradila a dala mi recept na taky obklad.ale som ho prerusila lebo som mala zapal moc ciest a to sa nemoze vsetko naraz liecit, tak uvidim co hysterka a zacnem nanovo obklady alebo ked opat ti nasi muuudri dr nebudu vediet co so mnou tak behnem k nej, ked nic viac aspon mi doda viac dobrej energie

zuzik1983
29. jan 2012

@yasmin0001 ano bola som tam s vami, a teraz som zas tu. no nevedeli mi povedat, povedali, ze sa to stava. ale ja si myslim, ze to sposobili tabletky.v nejakom 12tt mi zistili zvysenu funkciu stitnej zlazy, to bolo este vsetko v poriadku, v 13tt mi na nu nasdili lieky a v tom tyzdni som potratila.dr to zistila az v 14tt. lekari sice tvrdia, ze to tymi liekmi nebolo, ale ja uz fakt neviem, co si mysliet, 1,stalo sa to prave v tom tyzdni, ked mi lieky nasdili 2. som si precitala v pribalovom letaku , ze vysoka davka tychto tabletiek moze sposobit potrat 😕
@cajova_lienka tak uz je to 13 dni.nevidela ma, povedala, ze mam prist na kontrolu po prvom menzese.ale ak to v priebehu tyzdna neprejde, pojdem k nej vo stvrtok, nech ma pozrie, ci to je ok
@bambi2 bohuzial, clovek si nemoze byt uz nicim isty 😒

yasmin0001
29. jan 2012

@usacek79
@bambi2 jezis baby, to uz co je? ten kyret je ake svinstvo??? Nemozem uverit, ze sa to robi jak na beziacom pase. A veru, nikto k tomu nic nepovie. Ja som ani nevedela co mi idu robit, ked mi to robili ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 no vies, ked oni to skrabu len tak odoka... tak jasne, ze sa mozu aj preskrabnut... bolesti ale boli porodne, to by ti preslo, na to ti mali dat radsej nieco od bolesti a nie skrabat dalej... 😠

bambi2
29. jan 2012

@zuzik1983 jemine, ale to dr nevedel, ze to moze sposobit potrat?? 😕 😕

bambi2
29. jan 2012

@yasmin0001 no vidis... a oni si "veselo" posielaju na kyret ako ku kadernicke... to je SILA!!!!!! ale co sa moze vsetko pri tom stat, o tom ani nemuknu!!!! takto si oni vyrabaju novych pacientov... jedna ruka myje druhu 😠 😠 😠

zuzik1983
29. jan 2012

@bambi2 ja fakt nechapem, este som sa na to aj pytala, ci to neublizi plodu, a on, ze by sa to nemalo stat. taqk ozaj nechapem

kacena85
29. jan 2012

@bambi2 ale to uz kde sme?ze znizujeme porodnost na sr?a celkovo vobec moznost otehotniet?ach ja mam opat stastie ale prave by som si tak dobre buchla do niecoho ale musim sa ukludnit lebo ma poraaaaza, nemozem stresovat este mi to nepotvrdili, fnuk na co som tie papiere vobec studovala teraz na mna opat super nalada dolahla 😢

bambi2
29. jan 2012

@zuzik1983 ty mas za sebou tiez kyret??

usacek79
29. jan 2012

@kacena85 bola si u tej pani Kopacovej? drzim ti palce velmi, fakt... 😒

@yasmin0001 u nas absolutne bez mihnutia oka, a co je este prisernejsi udaj, ze vraj zhurba 10% "potratov", ktore poslu na okamzity kyret, by boli zive babatka 😒 len chudatka nesplnali "tabulky" a kedze ti nasi kreteni nedavaju sancu, ktora by bola uz len vdaka tomu, ak by sa cakalo na spontanny potrat, tak vyskrabu aj to, co je mozno len oneskorene babatko... ☹
a podla WHO sa ma spontanny potrat cakat az 6tyzdnov!

kacena85
29. jan 2012

@usacek79 no oni su vtedy ked nemaju byt, ach jaj to zas dnes tazko zaspim 😢

zuzik1983
29. jan 2012

@bambi2 hej mam za sebou kyret

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 neboj, urcite vsetko dobre dopadne!!!!!! drzim ti strasne SILNO palce nech sa da vsetko do poriadku!!!!!! a ten co ti robil kyret, by si teda zasluzil nakopat do zadku aspon?!!!!!!
ach jaj...
😖

kacena85
29. jan 2012

@usacek79 ano bola som u pani Kopacovej,strasne zlata pani, odporucam kazdemu, poznam par pripadov co baby o par mesiacov boli tehu, sice nie kazdemu to hned tak zaberie ale aspon nepovie ze no zial ste neplodna dovi ziadna sanca a blaa blaaa

yasmin0001
29. jan 2012

@zuzik1983 "nemalo by sa stat" ??? 😲 😲 😲

@bambi2 zle mi je z toho!!!!

kacena85
29. jan 2012

@bambi2 no som sa cudovala v noci ma prijimal na pohotovosti a rano okolo 8-9 mi robil kyret. nechapala som co tam este robi ale to ma tak netrapilo, ved som od strachu a zialu ani nedychala, dufam, ze nebudem mat nanho stastie opat ked tam pojdem teraz

usacek79
29. jan 2012

@kacena85 inak ak si mala bolesti, tak to mohli byt kontrakcie - otazka je, ako dlho ti trvali..
mne cely potrat trval asi 2 hodiny, bolesti boli silne, pravidelne dvojminutove kontrakcie som mala, ale potom akoby utlo - proste to skoncilo, vsetko bolo vonku a hotovo...
ja som bola odhodlana potratit spontanne, ziadny kyret - uz dost, ze som jeden absolvovala v auguste.. nastasie ho urobili velmi dobre.

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 neber to tak, bud rada, ze si do tych papierov kukla. takto si mozes najst na nete info a nieco o tom precitat. aby zase neurobili nieco co nemaju.. kontroluj ale preveruj... aby zase nieco nevyparatili... 😖

zuzik1983
29. jan 2012

@yasmin0001 povedal, ze ich ucili, ze tie lieky su bezpecne, asi dal moc vysoku davku., moj nazor, aj ked doktori ho maju iny

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 tak sa ho spytaj ako to je mozne... ci to mohol sposobit kyret. len tak co ti na to povie... urcite povie NIE, to jde dedicne... 😅

bambi2
29. jan 2012

@zuzik1983 chemia... nemusi dat velku davku, aj mala staci na to aby zena potratila. kazdy sme iny, kazdy znesie inu davku... a to ich "ucili" vidis, oni vedia iba to co ich ucili... mna by zaujimalo, kolko zien po tychto liekoch potratilo!!!!!! urcite nie si ani prva ani posledna. by ich mali stiahnut z predaja, ved su nebezpecne!!!!!!!

usacek79
29. jan 2012

@zuzik1983 no tazko povedat, ci za to mohli tie lieky.. ono totiz aj zla funkcia stitnej zlazy moze sposobit potrat, takze otazne je, ci to bolo nou alebo liekmi alebo niecim uplne inym 😒 to asi ani riesit netreba, len proste vzdy treba byt obozretny.. je velka tragedia nasej mediciny, ze pacient si musi overovat a preverovat, co je pre neho dobre a co moze mat ake nasledky.. lekari nic nepovedia, co by sa uz s nami, beznymi smrtelnikmi bavili 😠
moja kamoska musela brat lieky na stitnu tusim do 4 mesiaca a nic sa nestalo 😕

bambi2
29. jan 2012

@usacek79 je to otazka.. ale je aj otazka ci to boli take potrebne tie lieky... ci by to bez liekov nebolo lepsie... 😕 lebo keby mala stitnu zlazu, tak by nepotratila uz skor?? a este v tom tyzdni kedy zacala lieky brat... pre mna je to jednoznacne...

yasmin0001
29. jan 2012

@usacek79 aj ja som tu uz pisala, ze mna asi skrabkali aj ked nemuseli. Zo mna vyslo vsetko uz pred kyretom. Lenze som bola nevzdelana, keby som pockala o 2 hodiny dlhsie doma, mozno by ma uz neskrabali. Lezala so mnou na izbe aj zena, ktoru pozreli ultrazvukom a uznali, ze kyret nie je potrebny a nechali ju len cez noc v nemocnici, dali jej infuzku a poslali domov.

kacena85
29. jan 2012

@usacek79 ja som mala bolesti nonstop par dni. takze som radsej utekala na pohotovost, tiez somnaprv nechcela hned utekat alebo potom sa to uz nedalo vydrzat a pretrvavalo to dalej aj ked ma prijali a nic zo mna neslo

usacek79
29. jan 2012

@bambi2 to je veru tiez otazne... to tu asi ale nevyriesime 😉
ja som mala veeelmi zmiesane pocity pri tomto druhom tehu ohladom duphastonu (hormony na podporu tehu..)
je to svinstvo s besnymi moznymi vedlajsimi ucinkami, no na druhej strane ten strach a paranoja su tak silne.. ze co ak... ale napokon som ich nezacala brat.. som si povedala, ze ak je vola prirody, ze to nema vydrzat, tak to nebudem nasilim umelo udrziavat.. nuz a neudrzala som 😒

kacena85
29. jan 2012

@bambi2 no to si pis ze sa ho spytam ale dufam, ze ho neuvidim ani

yasmin0001
29. jan 2012

@bambi2 ja by som to tak jednoznacne nebrala. Je dalsich xy dalsich moznych pricin.

usacek79
29. jan 2012

@yasmin0001 no presne, staci niekedy pockat mozno par hodin.. mna chceli hned kyretovat, ani nekukli utz ci je to nutne 😠 a potom zistili, ze ani nie je, no aj tak chceli.. strasne blaboly davali, strasenie, arogancia.. no krasa 😠 ale odolala som a dobre som urobila 😉
ale tak uz to neries, mas to za sebou nastastie hadam bez nasledkov 🙂
ja som po kyrete otehu pod dvoch cykloch, takze maternica sa dala pohode dokopy 😉
@kacena85 aha, tak to je ina vec - par dni uz nie je asi uplne v poriadku, najma ak boli bolesti silnejsie, ake mavas pocas ms...a mala si aspon nejake spinenie, signal, ze sa to ide spustat? ja ano, styri dni predtym som nasla prvy fliacik a potom postupne spinenia pribudalo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre