Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

loss
9. jan 2007

dakujeme,verime ze raz sa dockame ale to cakanie a neistota je hrozne

evelyin
10. jan 2007

Nemali ste niektorá po kyrete zmenený cyklus?
Po potrate som dostala mrchu presne na 28 deň ako som mávala, minulý mesiac po 24 dňoch a teraz na 26 deň, je to normálne?
Nikdy pred tým mi to takto nehaprovalo.
Loss, bola si už na tej endokrinológii? Čo ti povedali?

cucuska
10. jan 2007

evelin: Po prvom som bola nastavena ako hodinky na 28 dni úpne presne a teraz po druhom mi to meˇ%ska buď 1 alebo dva dni. tiež ma to štve.

loss
10. jan 2007

evelin mam zapal na stitnej zlaze dostala som lieky a musim sa preliecit

kikinka
10. jan 2007

caute baby uz dlho som tu nebola ako sa mate? dufam , ze dobre ako sa len da ja som tiez po missed abortion ( 16 aug.)uz som nikede pisalan no s lekar mi vlastne dovoli snazit sa az po druhej menstruacii no ato je moj problem. chcela by som sa vas opytat mate pravidelny menzes alebo niekomu meska? mne pravidelne meskava 7 az desat dni cize mam menzes kazdych 38-40 dni neviem i je to normalne a myslim si ze aj to je problem preco nemozem znova otehotniet a to sa teda snazime haha. ak mate niekto nejaky podobny problem vcopred dakujem za odpoved. pa

fatima
11. jan 2007

Ahoj kikinka,

neboj sa určite sa Vám podarí otehotnieť, ja som bola v apríli na MA a presne ako ty mi meškával menzes aj 10 dní. Teraz čakáme bábo, vieš teraz sa zase obávam iných vecí, ale ty sa nebojkaj určite sa Vám to podarí, to že ti mešká menzes nič negatívne neznamená. Držím palčeky !!!

rebeka
11. jan 2007

kikinka: nam doktor povedal, ze po 3 mesiacoch. 1MS prisla po 1 a pol mesiaci no a hned po nej sme sli na slovensko pre bociana.
Co sa otehotnenia tyka, vies kedy mas plodne dni? Moja Ms byvala sialene nepravidelna, ale plodne dni spoznas na +-1den. preto sme asi tak rychlo ztehulkovali.

dorotka
11. jan 2007

rebeka som velmi rada ked ti tam vidim svietit ten 13tt najvacie riziko uz mas za sebou 😉

rebeka
11. jan 2007

dorotka:bohuzial, est nie. nejak divne to pocita. Podla lekara sme v 11tt a mimco je este o tyzden mensie ako by malo byt. Snazim sa to ignorovat a tvarim sa, ze je vsetko ok. Videla som drobca na UZV a z toho teraz zijem 😀

loss
11. jan 2007

rebeka tak velmi ti to zelam a drzim palce neboj vsetko bude dobre miminecko bude rast urcite a 1.augusta bude u vas velka oslava 🙂

rebeka
11. jan 2007

loss: mna by potesilo 31.7. to ma manzel anrodeniny 🙂

loss
11. jan 2007

no zlatko neboj vsetko bude fajn,inak ja som sa narodila 2.8
drzkajte sa 😉

rebeka
11. jan 2007

loss: tak to je uzasne! takze uz mi nevadi ani ten nas termin 2.8. 🙂

loss
11. jan 2007

zelam ti to najkrajsie tehulkovanie,najveselsie brusko s miluckym babeneckom a ziaden problem pocas tehu 🙂

evelyin
11. jan 2007

Čaute babulky, dnes som konečne dostala potešujúcu správu: funkcia štítnej žľazy je v poriadku, doktorka to nazvala nešpecifické zmeny, ale som v tomto smere v poriadku. Keď však zostanem tehotná mám prísť na kontrolu, či je všetko ako má byť. Tak sa vytešujem že keď skončí táto MS,ďalšia už nepríde. Rozhodla som sa. Bola to už tretia "po" a posledná v tomto roku. Dúfam ... 😀
Lossík dúfam že sa tiež pridáš a nebudeme tu kaziť partu.
Namiesto v júni to budem mať v októbri.
To som ale optimistka v Novom roku, čoo ?

cucuska
12. jan 2007

Chcela by som sa Vás opýtať : POtratila tu niektorá viackrát ako jedenkrát.

cucuska
12. jan 2007

......a následne ostala tehotná

loss
12. jan 2007

evelin drzim palce aby sa vam to popdarilo,velmi ti to prajem 🙂
cucuska takato stastna je len froschka,ostala tehula do mesiaca a teraz je zu v 17tt a caka dve baby

keikei
12. jan 2007

zdravím vás babulky!
cucuska: ja som potratila dva krát, ale nie po sebe. prvý krát to bolo v 10tt, ale nie samovoľne, poslali ma rovno na kyretáž, nečakali kým to odíde samo.tri mesiace som mala pauzu a na tretie snažilkovanie som zostala tehotná a vyšlo to 🙂 a myslela som si, že pri druhom bábätku sa to už nestane a stalo sa. druhý krát to bolo ale už samovoľne. a teraz snažilkujeme a zatiaľ nemám ani náhodou pocit, že by to mohlo vyjsť, neviem prečo.
loss a ty ako, nálada lepšia, či si smutná?

cucuska
12. jan 2007

No ja som to mala podobne. 1krát v 12tt a druhýkrát v 8tt nikdy nie samovolne. a teraz sa snažilkujeme a nemam z toho pocit, že by to malo vyjst. zatialsa nic nedeje. a myslim si, ze po prvom potrate som na tom bola viac v cudu ako teraz a v tedy to hned na druhykrat vyslo a teraz to nie a nie. a nevim kde je chyba.

keikei
12. jan 2007

asi to bude tým,že to moooc chceme a silno sa na to upriamujeme. asi by to chcelo vypnúť a nechať tak, ako bude tak bude. len keby sa to dalo 😒 ja nemám dňa kedy by som na to nemyslela. a neviem sa dočkať keď bude mať prísť MS aby som vedela na čom som. ale tiež nepociťujem žiadne príznaky ani nejaký aspoň trošku tušivý pocit. ale to som nemala ani pri jednom tehu. a vy sa už ako dlho snažilkujete? my ešte len prvý mesiac.

cucuska
12. jan 2007

my treti. INak to je ešte aj tak zavčasu sa začať báť. Inak obe naše tehotenstvá sa podarili po druhom mesiaci snažikovania. tkže ja verím, že to bude čoskoro. Inak ja sa nad tým už moc nevzrušujem.

katika1
12. jan 2007

Cucuska, držím palce 🙂

cucuska
12. jan 2007

katika: ďakujem. a ty ako. Už si kľudnejšia. Je všetko o.k.

keikei
12. jan 2007

máš pravdu. netreba sa nad tým vzrušovať 🙂 budem sa snažiť aj ja nevzrušovať nad tým 🙂 raz nám to určite vyjde, skôr alebo neskôr no nie?
pekný dník prajem všetkým, ja sa poberám 😵

cucuska
12. jan 2007

AHOJ. PODARÍ SA TO.

miska11
12. jan 2007

Ahojte babenky chcela som sa s vami podelit o moje "skusenosti" Ked som bola v 4mesiaci tak týžden pred svadbou mi doktor povedal, že mimino ma raštep na brušku a všetko sa mu vyvíja von. Hrozne som plakala a ani svadbu som si neužila. Po týždni som sla ku doktorovi a ten mi povedal, že malé sa nedožije 7mesiaca a ked hej tak neprežije porod. po dlhom zvažovaní sme sa rozhodli o vyvolanie. hrúza. 2 roky sa nam nedarilo otehotniet až som sa rozhodla urobit si všetky vyšetrenia či som ok. mala sdom počkat na menštruáciu a po nej liečba hormonami. Tak som chcela dostat MS, že som ju nakoniec nedostala 😉 A teraz čakame dvojky a bez tabletiek. Takže asi tak, ked to najmenej čakáte vtedy to príde. Držím palečky cmuk 😵

cucuska
12. jan 2007

veď aj ja si to myslim

evelyin
12. jan 2007

Cucuska, ja som potratila iba raz, minulý rok v októbri.
Dúfam že to bolo naposledy.
Lossík dúfam že to to oznámime obidve že v tomto fóre končíme a presťahujeme sa do nejakého veselšieho alebo nejaké založíme.
Musíš tomu veriť, že proste na jar sme maminky čakateľky.

froschka
autor
12. jan 2007

ahoj cucuska, no ja som tu asi znami pripad a jedna s mala ktorym sa podari ostat tehu hned po potrate...doteraz nemam ziadne tazkosti no klopem na drevo...
dufam ze sa ti do tretice podari vytuzene miminecko drzim palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre