Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dadqa86
23. apr 2010

Petika: Mnoo nevadi mooja co uz 😒 a dakujem neboj sa dam si pozor...a drzkaj sa podla mna je vsetko v poriadku 😉 🙂 lucka: mnoo u mna to bude tak najskor za rok 😒 🙂

masabi
23. apr 2010

Ďakujem vsetkym,ale moc sa nezabavim,ani sa tam nezdrzim dlho...nejako sa na to necitim...vlastne ani sme nemali ist len na obrad na urad,ale segra ma presvedcila ze aspon na hodinku mame prist tak sa aspon napapkame ,dame nejaky kolacik a mozeme ist domov 😀
Všetkym prajem pekny vikend ...dositam vas v nedelu 🙂

zdenkam
23. apr 2010

Ahojte babulky, len tak na rychlo, ani necitam len pridavam prispevok. Dnes som bola v nemocnici ako sa u nas chodi, merali tlak - trochu nizky /divne, lebo predosle tehu mi trosku moj nizky stupol a aj teraz stupol na zaciatku, ale uz sa vracia do normalu/. Ale nepovedali co s tym, tak hadam to nie je nebezpecne. Brusko rozmerovo ok, babo v nom ohmatane ze tiez ok pozicia. Krv vzata, cakam ci dost zeleza mam. A ze mi o 6 t pri dalsej navsteve daju termin cisaraku, podla toho ako bude moj doktor vytazeny. Jo a moc tiez perfect.
A este som dnes kupila dreveny prebalovaci pult ako som chcela 70 eur, len postielka ma trapi, neviem najst vhodnu. Ale mam pult a tak som rada. Mam 2 velke veci, kocik a pult, este ta postielka a uz potom len male veci kupit.

Tak vela optimizmu okolo zelam.

katka22r
24. apr 2010

zdenkam tak super a preco to ty ides na cisarsky?inak ides na spinal ci pod celkovu?

lucka ty si s po?ak hej mozme dat dakedy stretko

petka ja som mala taky vytok cele tehulkovanie

burina111
24. apr 2010

petika neboj, to su iba kvasinky potvorky...je to normálne..ja som to pri synovi nemala..teraz katastrofa..od začiatku tehu a furt..a je toho viac a viac...neboj, je to normálne..nič na to neberiem..to je iba prekyslené ph ako dôsledok tehu.

katka22r
24. apr 2010

noo petika a ak to nesvrbi ani nepali bude to oki 🙂

burinka ako malicke v brusku?keby si teraz pocula nasu lauru ta sa pocuras 😀 ta blabota o sto sest 😀 😀 😀

burina111
24. apr 2010

jááj kati, som myslela,ž e vás s laurou dnes predbehneme..akože ráno...malý už od 5,30h buntoší...no ale zas si nás predbehla..malé v pohode,si nadskakuje, ešte má kde 😀 a čo puska? sa polepšilo malej? ale ked blabota, tak asi sa má lepšie 😉

katka22r
24. apr 2010

noo hej ale aj tak sa mi zda ze je akasi nepokojna behom dna sak uvidime

lucka_o
24. apr 2010

Ahojte,
katka ano som skoro z PO, cca 15 min. aj moja segra ma 4 mesacnu dcerku a blaboce jak stara babka na trhu🙂
Zdenkam, ja som si uz kupila vsetky veci "velke" a male uz mam zakaz kupovat lebo mam vela....a to este nieje vsetko...ved pozri moj album.chcela som kociarik quinny ako ma burina ale tak som si vybrala tento nakoniec...
ja idem 4.5 do poradne tak som zvedava mal by aj sono robit...
Pekny vikend

katka22r
24. apr 2010

lucka a skade blizsie?ak nechces pisat tu mozes do ip a dame to stretko dakedy 🙂

burina111
24. apr 2010

luci čauko, tak si kupujete casualplay? je tiež pekný...zvažovala som tiež..ale mne sa nepáčia na ňom tie dvojité kolieska vpredu a potom aj vanička...tie ručky naboku a zdá sa mi nejako veľmi otvorený...že či tam nebude fúkať...ale farba krásna, kupujete tu zelenú?? teraz veľmi letí....no a oblečko?? kde máš? tak daj skvosty....sa tešíme..že sa pokocháme....
kati no ako malá? my sme dnes od rána 9 vonku, malý ako tajfun....ja som sa pohrabala medzi mojími kvietkami...no a teraz spí, potom zas vonku...musíme využiť, u nás často teplúčko nebýva 🙂

burina111
24. apr 2010

luci a ty máš termín predomnou, kedy čakáte v júly??jááj, tak dáš infošky čo a ako...a bábo? viete čo bude, či neprezrádzaš??

katka22r
24. apr 2010

burinka a co to ty cakas?

burina111
24. apr 2010

kati že dievčatko na 99%...bože ale ja som si vôbec nie istá...to isté mi vraveli pri markim..až kým sa nenarodil bol olívia..doma všetko ružové, rodina nakupila ružové, ani ma nenapadlo pochybovať..ale tá čínska tabuľka mi vychádzala, veď som sa aj smiala, že aká volovina, že ulz isto neklame..no a teraz podľa čínskej je to dievčatko, ulz že dievčatko, aj sa inak cítim a tvar brucha mám iný ako pri markuskovi, tak verím verím...stejne už je plná skriňa ružového, takže hádam sa tentokrát nepomýlili..ale mám super doktora, on keď si nie je istý, tak radšej nepovie, aj to 4D nám robil, pri každej poradni ulz, po potrate a s mojou diagnozou dáva na mňa hrozný pozor, tak veď uvidíme v pondelok, či nemá pipíka a keď sa narodí to už bude na 100%.

katka22r
24. apr 2010

burinka noo nam cely cas tvrdili ze chlapcek a aha ho chlapcek bez pipika 😀

burina111
24. apr 2010

vidíš, tak vy to máte opačne...no veĎ tentokrát máme vybraté meno aj pre chlapčeka aj pre dievčatko...naposledy nás zaskočili 😀 a inak neriešim..hlavne nech sa nám zdravé narodí a budem šťastná ako blcha 😉

katka22r
24. apr 2010

tak tak moja

burina111
24. apr 2010

vy nie ste s malou vonku? ja už len čakám, kedy sa škriatok zobudí...
ktovie čo naša masabi...sa už asi svadbí 😀

petika
24. apr 2010

Ahojte baby, masabi asi svadbuje, ako písala, že papať a koláčiky, tak chute narobila 😉
Burinka, neboj, bude baba, si myslím, že hej. Nám tabuľka vychádza na chalana, chcela by som chalana a potom mladšiu babu. Uvidíme, čo sa podarí, hlavne nech príde v zdraví medzi nás, to bude najkrajší dar. A ešte k tomu pred vianocami 😀 ak trochu poprenášam, možno si prinesieme rovno Božie dieťatko domov 🙂 nikdy nevieš.
Katka, Burinka: ak to máte aj vy, teda ty si Katka mala, tak je dobre. Nie je to nič strašné, nie že by som sa bez intimky nepohla, ale občas mi to proste také je. Ale nič ma nesvrbí, ani nepáli, doktorka robila stery, tak uvidím, aké budú výsledky. Krv bola dobrá, dokonca aj Rh faktor vrajže v poriadku. V pondelok sa teším, zároveň som trošku v očakávaní, čo tam uvidím, ale teším sa 😉
Prajem vám krásnu slnečnú nedeľu a super pohodu 😉 ahojte

lucka_o
24. apr 2010

burna, tak mne sa neskutocne paci aj quinny aj casualplay, ale nakoniec vyhral ten, v maji si pre neho ideme, zaloha je vypaltena, ale nazivo som si ho uz oskusala, len som nasla super cenu az na zapade slovenska a v maji tam ideme do kupelov tak to mame po ceste. Mna tie 2 kolecka v predu zaujali🙂xixi je taky iny, a tu v okoli ho ma akurat este jedna mamicka...tak aj preto som si ho vybrala🙂
vecicky som nefotila pretoze este nebolo casu, teraz riesim este manzelovu zaverecnu prácu...snad zajtra pofotim a nahadzem. inak mam vsetko modro modre.....
no tvrdia nam ze to bude chlapcek, ved to mam aj v pase a mame aj sfotený pipík, tak snad to tak aj bude🙂 lebo manzel je na to velmi hrdy🙂, pretoze kazdy nam tipuje dievcatko 😀

lucka_o
24. apr 2010

ale až taku vybavu ako mas ty burina nemam!!!! tak toto je pecka....kolko mas veciciek 😀

katka22r
24. apr 2010

burinka no laura akurat spala a tak sme boli na navsteve u pradeda tak mala sa vyhrievala na slniecku..potom dam foto teraz ideme veceriat cestovinky brokolicove

zdenkam
24. apr 2010

LUcka tak ja male teda osatenie mam tonu po Patrickovi ani nevynosil a este som aj 3 osobam rozdavala a este mi aj ostalo, takze to ma fakt netrapi, potom mam baby rocker, este play math kupim tento tyzden, vanicka pride ako dar zo sr, lebo tu su mini velkosti a baby monitor musim kupit a baby podlozku tu na dych hadam zas pozicia svagor, no a este podlozku do vanicky mi treba. Tot vsetko z tych malych A jasnacka ze mam vysoku stolicku na krmenie, ten vozicek co pomaha pri chodeni - choditko zasadne odmietam. Skakadlo na dvere, vies ze babo sa zavesi a skace v tom, ale nie dlho. NO a baby vak, baby satku, turisticky nosic. Vsetko sme krasne vyuzili pri malom. NO a aj buggy uz mam, lebo Patrickova dosluzila. A autosedacky po malom aj s fixovanim. Sledujem ze v sr sa to fixovanie az tak moc nevyuziva, ale tu na ceslkom hej, je ta autosedacka potom taka stabilnejsia.
. Resp este som dokupial spaci vak na 6az 12 mesiacov lebo 3 az 6 mam a detsky overal do kocika na zimu 6 mesiacov. Tot vsetko koplet by malo byt co sa odevu tyka. A mam veci tu aj v sr, takze toje velka vyhoda, nemusim nosit cely kufor osatenia, ked budeme cestovat na dovolenku do sr.

Katka, ja som bola pri vedomi pri cisaraku, takze dufam, ze aj po 2x budem. Velmi chcem. Aj manzela som mala pri nom, ked ma sili, drzal mi Patricka pri hlave, nech sa nan mozem divat. Ja si to pochvaluje, ale ze maju baby aj zle skusenosti. Ja nie, nastastie.
Pri porode zistili, ze kvoli tej abnormalnej maternici nedokazem porodit dietatko normalnou cestou. Patricka som rodila 28 h a otvorena na 2 prsty, napokon kvoli silnemu krvacaniu museli rezat a vtedy zistili ako vyzera ta moja maternica. A hned mi vraveli pri prepustani z nemocnice,ze uz kdekolvek budem rodit, musim ich na to upozornit, a ze keby som rodila v inej nemocnici musim si z tejto vziat o tom spravu. TAkze asi tolko. S tou unicorn maternicou mam este o 50 percent nizsie sance otehotniet, nez pri normalnej maternici ale nechapem presne v com spociva ten deficit, ze babo nevytlacim na svet.

Inak baby je ten nizky tlak nebezpecny, lebo co citam svoju tehu kartu, takze od 4 mesiaca mi klesa. Vtredy bol pekny na 123/87 a odvtedy je 110/80 97/67 a teraz dokonca 90/50. Ze je to velmi nezvycajne. MOj normalny mimo tehu je 90/60. Pri Patrickovi som takyto problem nemala. MOze to mat nejaky vplyv na babo? Neviete niektora?

burina111
24. apr 2010

zdenik čauko,aj mne klesol, zozačiatu tehu som mala 120/80 že aká herečka, teraz už neberiem ani magnezko, nič a mám ledva 100/60..občas sa mi zakrutí hlava..no minule som skoro odpadla, káva nezabrala nič, tak sa priznám že som si dala malý glg domácej, no mala som už len ledva100/50 a iba odpadnúť...za 10 minut som bola v pohode. zdenik tak myslím, že bábu to nič neurobí, len si dávaj pozor, aby sa ti nezamotala hlava a nebodaj si nepadla..inak nič nehrozí. vysoký je oveľa horší... tak daj jednu kávu preventívne denne a ked sa ti bude motať hlava, myslím, že ked si trošku chlipneš keď je to nutnosť, nič sa nestane..isto lepšie ako odpadnúť.....neviem, možno ma teraz za ten môj hlt domácej odsúdite ☹ luci tak ano, mám toho brutálne veľa..ale vieš, to sa tak za tri roky nazbieralo..lebo syn mal byť dcéra, tak som si nejaké veci nechala, druhé sme čakali terezku, prišli sme o ňu, tak aj po nej mám vecičky...to a teraz keď som ostala tehotná...proste som sa tak ukľudňovala a keď sa mi niečo páčilo, vždy som si kupila..iba kedď som to povyťahovala a poprala, poukladala, odrazu som mala plné dve skrinky a komodu..ale zas sú to veci do dvoch rokov pre malú...takže to nie je až taká katastrofa. ja som taký škrečok..nemám už potom čas s dvoma deťmi behať kde kade po nákupoch, tak si iba vyťahujem zo skrine 😉

petika
24. apr 2010

Už som tu na plno, som doma 😨 huráááááááá

Zdenka: Ty si pre tú anomáliu maternice nemohla rodiť normálne? Dúfam, že mňa teda toto nečaká, lebo to mám tiež 😕 keď ma prijímali do nemocnice na kyret, tak mi zistili, že mám dve maternice, ale krčok iba jeden. Že je s tým taký trošku problém otehotnieť, ale našťastie toto sa podarilo, ale teda ten pôrod 😲 na to sa budem musieť doktorky opýtať, že ako to je. Lebo ja chcem rodiť normálne, pokiaľ to bude možné. S epiduralkou, ale normal. téééééda, toto som nevedela. Ale som rada, že nie som sama taká anomálna 😀

Burinka, vecičky máš krásne, fotku s postieľkou som Ti dnes okomentovala, krásne 😉 ... dobre keď kupuješ vecičky vopred a keď to máš až do dvoch rôčkov, to je pohoda. To ponosíte, myslím si. 😉

Krásny večer prajeme

burina111
24. apr 2010

aa tak čo to už mám skúsenosti po markim a fakt potom nebude čas a to budú už dvaja...takže snáď..určite sa dá zaobísť aj s menej vecičkami, ale tak nechcem aby deťom niečo chýbalo..radšej kúpim im a sebe nie 😉 peti tak daj vedieť, čo ti dr. povedal...to ma zaujíma...s takou abnormalitou som sa prvý raz stretla tu - od teba a zdenky...jáááj, hrozné...

petika
24. apr 2010

Určite dám vedieť,čo máme nové. Budem písať v pondelok, ale iba okolo obeda rátam, lebo od doktorky sa presúvam do BA, tak napíšem z práce. Vidíš, anomáliu maternice majú vraj 1% - 3% žien. My sme sa tu stretli rovno také dve 🙂 ale neviem, prečo to tak je. Ale tak ma fakt zarazilo, že by sa malo rodiť cisárskym rezom. Pozerala som to aj teraz na nete a tiež tam píšu o tom, že pokiaľ sa takéto niečo vyskytne, tak sa rodí cisárskym rezom. 😔 to ma nepotešili a preto sa na to opýtam mojej doktorky,že ako to je. Lebo nič v zlom, viem, že skôr by som za sebou mala sekciu, ako klasiku pôrod, aj bolesti sú menšie, ale po tom zákroku už ani nie a jazva ostane 😕 ..... hmmmmmm....

Katka, Zdenka, obraciam sa na vás, čo to máte za sebou: je to zlé? Kati, ty si mala tiež cisarák, však?

petika
24. apr 2010

Ešte som chcela doplniť, že azda jedinou výhodou je, že si ten pôrod proste naplánuješ a nemusíš čakať na tie pôrodné bolesti. Ale teda 🤐 mmmmmmm neviem, čo je väčšia výhoda

burina111
24. apr 2010

no tak peti klasicky je klasicky, aj to hojenie je rýchlejšie, aj o bábo sa v pohode po pár hodinách dokážeš postarať...po cisarskom asi ťažko, keď máš rozfaklené celé brucho..hoci dnes to už nie je taká katastrofa...aj cisársky nemusí byť v plnej narkoze...no a jasné že maternica zašívaná, oslabená..tak ale peti ak to inak nejde tak čert to ber, len keď bude bábo zdravé..radšej cisársky ako rodiť a siliť sa do bludu a nakoniec ako sa zdenke stalo, že takmer vykrvácaš, umrieš a aj tak ti urobia cisársky..moja radšej by som neriskovala a ak má byť cisarák, tak nech...aj v tvojom záujme...veď malé ťa bude potrebovať..ja som zažila klasický pôrod ale tak katka sa mi zdala skoro fit po cisárskom, aj taká optimistická bola...neviem, či je to jej povahou ale isto sa to dá zvládnuť...tak teba nebude bolieť zadok ale brucho 😀

burina111
24. apr 2010

peti a bruško nám neprihodíš do albumu? isto ti už nejaké vykukuje..ako to uteká, už máš aj ty 9tt, o chvíľočku si môžeš vydýchnuť a prvý trimester za tebou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre