Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

masabi
29. apr 2010

Jaaaj Burinka,no taketo spravy sme nečakali....ale priznam sa že som v živote nepočula o tom aby sa zmiešala krv matky z krvou z potratu...mne ani žiadne taketo testy nerobili...to su ako nejake protilatky či čo?Keďže ťa beru ko rizikovú,budú ťa sledovať tak ver tomu že sa nič zle nemôže stať.
Uvidíš bude to krásne zdravé bábo...presne tak ako nás všetkých :Zdenkine Petkine,xpetkine a aj tvoje.Už to len nejako vydrž anestersuj sa to miminko naozaj nepotrebuje.Za chvilu ťa čakajú prietoky ,potom snáď budú aj lekári múdrejší.
Myslim na Teba a aj budem,nech ste obe zdavučké.Držím palce...hoci neviem čo čaká mňa,ale verím že Boh nadeli na plecia len taky kríz,ktorý zladneme niesť...a my toho máme už dosť no nie?Držkajte sa obe.

katka22r
29. apr 2010

Modlitba pre matky v požehnanom stave
Otče,viem, že sa o mňa staráš a rozumieš,ako sa cítim.Staral si sa o Máriu, Alžbetu, a teraz ťa ja prosím o tvoju opateru, aby skrze modlitby svätého Gerarda si mi pomohol.
Vždy sa ma zahŕňal svojou láskou. Pomôž mi zahŕňať láskou tento nový život, ktorý denne vo mne rastie.
Prines moje dieťa na svetlo dňa a k vodám spásy.
Závisím od teba, Otče, teraz viac než kedykoľvek.Stoj pri mne blízko v dňoch , ktoré sú predo mnou. V akejkoľvek neistote, úzkosti a pochybnosti,nech ma tvoj Svätý Duch ochladí, občerství a uistí.
Prosím ťa o to skrze Ježiša Krista, tvojho Syna. Amen.

katka22r
29. apr 2010

burinka snad vsetko bude dobre nikdy som o takom niecom nepocula drzim vam obom prsteky

burina111
29. apr 2010

baby ved to, ani ja...iba som pozerala ako puk čo mi to hovoria..je to kuriozita..možno 1 prípad na 1000 možno viac tehotenstiev..ani som to nikde na nete nenašla...proste si moje telo vytvorilo nejaké protilátky anti-E na základe reakcie na krv z potratu, čo prišla vtedy do kontaktu s mojou..no a v dôsledku toho sa mi rozkadajú eritrocity a možno aj malej..mňa pretestovali koľko sa dalo, pri malej to nejde, až keď sa narodí a zle je, ak tie rozkladné procesy krvi už má..čím dlhšie to bude trvať, tým horšie..okrem toho tie testy mi zle vychádzali už v decembri. nerobili mi nič špeciaálne, to zistili mimochodom medzi pravidelnými vyšetreniami krvi a potom to išlo na tranfuznu stanicu a dalej na hematologiu...
tak baby ja tiež nepripúšťam, že by sa stalo niečo zlé a už vôbec že nebude zdravá....hádam nemôžem mať toľkú smolu v živote. veď uvidíme dalšie vyšetrenia, 4D sono, prietoky, tak teraz si na mňa posvietia každé dva týždne...a len aby som nakoniec s pôrodom nepredbehla aj teba masabi so zdenčou... keby som nepoznala tú našu nemocnicu...teraz mi nikto nič nechce povedať, potom dupľom...zajtra ešte skúsim info vytiahnuť od sestričky, ona robila niekedy na pôrodnici...
dakujem, že na mňa myslíte...je mi hrozne ťažko...žiť teraz tri mesiace v tej neistote, ako dopadnú testy...a zrejme aj dlhší pobyt v nemocnici....no ježia sa mi vlasy...bojím sa nemocníc a doktorov....držte mi palce..nemám pocit, že by niečo nebolo v poriadku, že by malá bola chorá...verím, že sa všetci mýlia a iba plašia a katastrofické scenáre tu podhadzujú a všetko bude ok ☹

petika
29. apr 2010

Burink, len teraz som precitala to všetko. Je mi to ľúto, veľmi. Nie preto že pochybujem o vašom zdraví, ale preto, čo si prezivas. Verím, že budete v poriadku obe a všetko bude absolútne v poriadku. Prajem ti veľa pozitivneho myslenia, pevnu vieru a budeme sa za vás obe modliť. Neboj, bude to v poriadku. Radšej nech teraz prehanaju a kontrolujú, ako vy sa potom malo udiat niečo, na čo nebudú pripravení. Držím palce, aby ste boli zdravunke a nemocnice sa neboj, tiez som z nej mala paniku a vieme, že počas tých tazkych dni sme tam boli všetci. Radšej byt tam, ako by sa malo stať niečo niekde, kde včas nepomôžu. Drzkajte sa.

burina111
29. apr 2010

ďakujem peti, veď presne ako píšeš...tá beznádej a neistota a iba čakanie čo bude a stále 50 na 50a nikto mi nevie povedať viac...snažím sa byť v pohode, ale nedá sa mi neplakať..po minulom roku som sa hrozne tešila, že budeme mať krpčeka, aj som sa začala tešiť a bola v pohode a teraz sa zas neviem pozbierať a nejako sa sústrediť na to, že bude všetko ok, keď vidím tú kyslú tvár dr. a ako mi nevie/nechce nikto nič povedať...tak len dufam, že tie testy budú aspoň rovnaké, že nebudú stúpať tie hladiny a snáď...proste už až do pôrodu tu bude tá otázka či bude zdravá...zabijú ma tie tri mesiace čakania...ja som hrozná povaha, musím mať/vedieť všetko hneď, hneď všetko riešim a teraz....ale veď ja to s vami zvládnem...veĎ ma v tom nenechávate ako minulý rok 😉

katka22r
30. apr 2010

burinka sme tu stale pre teba 🙂

ollako
30. apr 2010

Ahojte burinka precitala som si co prezivas, chapem , ze ta neistota je najhorsia, drzim velmi palce, aby to dobre dopadlo Miuska sa narodila zdrava , budem na vas mysliet a silno drzat palce

petika
30. apr 2010

Burinka, vies, ze sme tu vsetku pre to, aby sme sa navzajom podrzali, vsetky sme v podstate na jednej lodi, stojime pri tebe, stale 😉

zdenkam
30. apr 2010

Burinka, od dnes sa budem snazit na vas kazdy vecer mysliet a pomodlit sa. Dnes mam nejaky zly den, som sklesla v nalade.
Vies, ja viem ze sance 50: na 50 to desi, ale skus na to kuknut tak, ze co ak by boli 20 ku 80 proste teraz to je aspon vyrovnane. Napriek tomu ma to velmi mrzi tie strachy a tak co zazivas. Si vravim, ze aha a tu nic take nerobia, takze co ak by sa to stalo mne? Ved by na to ani neprisli. Ale zbytocne sa tym budem trapit.
Pisala mi kamoska Slovenka tuna co ma termin v juni, ze jej svagrina tiez tuna v IRL prave prekonala 2x mimimaternicove tehotenstvo pri ktorm jej vzali este aj jeden vajecnik ☹ a ze jej babatko zaostava vo vyvoji 2 t ☹ . Nejako maju ludia okolo mna tieto dni vela zlych sprav ☹ ja som moc empaticka asi ma to vzalo a z toho ta nalada sklesla.

A Burinka som povaha ako ty, vsetko hned mat vyriesene a jasne. Mozno preto sa nam to stava, aby sme sa naucili cakat. Zivot ma svoje cesty ako nas naucit co mame vediet. Ale myslim, ze poplakat si musis, nech sa ti ulavi ale neplac casto. Nekresli si cierny oblak, lebo si ho privodis. A babatko preziva tvoje pocity, tak sa skus tesit. Predsa len nevediet isto je lepsie ako vediet cierny ortiel a navyse mas doma syncenka a ten nepotrebuje uplakanu maminku. Potrebuje niekoho s kym sa moze aj smiat a tesit. Mas jedno zdrave dietatko. Nezabudaj.

katka22r
30. apr 2010

zdenkam a ty ako moja?kedy to mas tu sekciu?

zdenkam
30. apr 2010

Katka stale neviem 😒 a najskor to ani do 4.6. nebudem vediet. Vtedy mam ist do nemocnice. A to este tam musi byt moj konzultant, lebo teraz nebol. TAk som si myslela, ze jedina vyhoda ze kupim letenku, nech mama alebo tatko priletie kym budem v nemocnici a ktovie ci sa to nedozviem 2 t pred tym.

Ale sa zacinam bat, lebo ja viem ze si asi povies, ze super, nemusim prezivat tie bolesti. Ale ked mas tie porodne bolesti, tak si zelas jedine nech su cim skor za tebou a drzis si babo v rukach. Ale mne to pride take divne ze si tam naklusem, budem nejest a potom si ma odvezu na sal. Asponze tam so mnou bude muz. Ale kym som pri Patrickovi mala pocit, ze robte si uz co chcete,ja uz nevladzem, tak teraz sa asi cele to rezanie budem bat kam neuvidim zdrave babo v muzovom naruci. Fakt na mna tieto obavy prichadzaju s priblizujucim sa julom. A proste sa fakt bojim.

Maminky v sr, vedia termin planovanej sekcie aj 3 mesiace do predu, tak ja fakt netusim kedy mi to chcu povedat. 😖

burina111
30. apr 2010

ahojte holky, dakujem za milé a povzbudzujúce slová...tak verím aj ja...veď 50% je veľa...nič nie je stratené....dnes som bola na testy, uvidíme ako dopadnú. a potom každé dva týždne..jasné že to beriem ako +, zistili mi to uplnou náhodou pri normálnych odberoch krvi na určenie krvnej skupiny...inak by som o tom ani nevedela a naozaj by sa mohlo niečo zlé stať...tak o mne vedia, budú aj v nemocnici no a teraz musím chodiť na tie špeciálne testy každý dva týždne...som ojedinelý prípad, lebo vraj to majú ženy s rh- faktorom...takže u mňa to nikto nečakal...tak nič nenarobím iba čakať, a nebudem teraz stresovať až do pôrodu, aj tak nič nevyriešim..
baby vy sa ako máte? zdeni vy s malým furt von lietate, čo?

katka22r
30. apr 2010

burinka my celkom sa da zubky to neboli asi nieco ine ale uz to preslo 🙂 a neboj bude dobreposielame cmuk

zdenkam
30. apr 2010

Burinka ano. No ked sa da sme stale vonku a domov len papat a spinkat. Upratuje sa ked je v skolke 2x v tyzdni. Inak co s ami da porobim kym spinka.
¨My sme take akcne typy a aj on to potrebuje, inak je nervozny a vlastne aj ja. Nedokazem byt v dome dlhsie ako 3 hodiny medzi 4 stenami, ak sa da teda, ak dovoli pocasie.

zdenkam
30. apr 2010

vcera sme mali krasny navstevny den, najpr sme boli u kamosky slovenky co ma 2,5 rocneho synceka, tak sa hrali pekne na zahrade a poobede sme mali maminovske medzinarodne stretko u dalsej kamosky australcanky. Tu je fotecka deti za stolom a na tej druhej je Patrick s Clodagh /na den rovnako stari su/ a ona si obliekla kostym a on hned ze je princess a zacal s nou tancovat. Joooj sa tak tesil

burina111
30. apr 2010

malý je zlatučký...taký super blondáčik 😉 veď užívajte, vzduch je pre deti super, lepšie ako telka..
kati som rada, že laurička je už v pohode..tak len sa držte, aj my sa budeme 😉

zdenkam
30. apr 2010

spravne burinka. Vidis uz to ide aj s usmevom. Drzime palecky.

Inak vcera mal zachvat hnevu a taky jak nikdy asi 2O minut a len vzlykal, chytal po duchy a kopal okolo seba, hadzal rukami. Ako to lapanie po dychu no hroza. Ale po zemi sa nehadzal ani nic podobne. Jemu na to zabera ze ho pevne objimem a sa tak ukludni. Ale je to hroza. Sme s muzom len kukali uplne akoby chcel z koze vyskocit, akoby ten hnev bol tak silny. On sa uz potom ani sam ukludnit nevie, vzlyka a povie mama big hug, tak ho len drzim a sme tisko ale musim ho riadne pevne objat. Dnes rano mal druhy, lebo som cikala do jeho zachodu. Ze som mala cikat do svojho. 😠
Dobre idem ho dat spinkat

burina111
30. apr 2010

zdeni on má iba obdobie vzdoru, to kliešťové pevné objatie čo robíš je správne..tak sa to má..mali sme to na vyške 😉
no neviem, či mám byť až taká optimistka..som pridala do fora tehotenstvo temu aloprotilátka anti-E, veď mrknite, ak vás to zaujíma...ozvala sa jedna kočka, čo má anti-D no a dnes aj asi doktorka...zlatá je, hrabe sa nám v knihách a dáva infošky, narovinu, nie iba zahmlieva...baby tak ja iba čakám a čakám čo bude..lebo sa to nezdá byť oka..že som raritná rarita 😒 vraj sa robí cisarsky ešte pred 35tt tehu, hned ak je bábo schopné prežiť....tak ja vás moje všetky asi predbehnem....bojím sa o malú..syn sa narodil presne na termín v 40tt a mal iba 2600g, tak aká bude malá maličká o 6tt skôr???bože, sa mi ježia vlasy....ako to celé dopadne....veď uvidím, čo tá baba napíše, že ide luštiť a hľadať....aspoň budem vedieť veci narovinu...lepšie ako tá neistota 😒

zdenkam
30. apr 2010

burinka aj v tom 35 ma ohromne vyhliadky. Nemusi byt malinka, ale myslim,ze logiky ten cisarak asi bude naplanovany, aby znizili riziko a nech su pripraveni myslim. Malinky bol teda ozaj malinky na to ze az v 4Ott. V tom 35 uz moze mat aj tu vahu ako mal tvoj syncek. To ze Marki bol malicky neznamena ze aj ona musi byt. Rastie ti v brusku bojovnica uvidis. Uz to tak daleko dotiahla, tak bojujte dalej spolu.

Ja si myslim,ze bude dobre. Vies burinka su aj maminky, ktorym sa deticky narodili uplne krasne zdrave a fit a napriek tomu sa o par dni cosi pokazilo. Ono je to velmi tazke. nechcem zlahcovat tvoj problem, lebo ja by som sa strasne bala tiez. ☹

burina111
30. apr 2010

ved ano, ja zas nechcem nič privolávať mojimi čiernymi myšlienkami...teraz sa mi dostali narovinu informácie, čo sa môže stať..baby je tam aj smrť bábatka, kolaps pečene a sleziny, silná žltačka a chudokrvnosť....no na výber máme veľkú paletu...a že po 24tt sa robí vnútromaternicová transfuzia krvi bábatku...ale ja mám dobré hodnoty zatiaľ, držte palce nech to nestúpa, nech sa to aspoň drží na tom čo je 😒

dulkagabulka
30. apr 2010

zdenkam ...si mamina,ktora je chapava a snazi sa vychovavat syna jemnymi metodami..
odporucam ti zohnat si knihu "Malý tyran"...je od Jiřiny Prekopovej, detskej psychologičky...mne velmi pomohla... 🙂

masabi
30. apr 2010

Burinka,tiez nechcem zlahcovat tvoj raritny problem,ale to ze sa budes takto tyrat nic nevyriesi...nechaj to na vyssiu moc uvidis budete ok aj ty aj mala.Si spominala ze Rh- maju taketo problemy ...ano maju a maju aj zdrave deti aj ked sa narodia a maju zltacku a davaju malym transfuzku..Ver tomu ze to tych 50% bude aspoň o 30% viac ak budes k tomu pozitivne pristupovat a hlavne ta sleduju...ok?

burina111
30. apr 2010

jasné masabi..no som v kontakte s milou doktorkou..ozvala sa mi na tu temu čo som dala do fora...narovinu mi veci napísala...baby keby ste to čítali...môžem vám to poslať na mail, nechcem to tu kopírovať, je to veľa strán a ani strašiť prípadne dalšie baby..verím, že sa nič z toho nestane, lebo ako píšeš o tej žltačke, to je to najlepšie, čo sa malej môže stať..to je to najmenšie zlo ale ešte k tomu anemia...boh by dal, aby sme iba to mali...neviem baby ako to prežijem, hoci podľa toho či mi písala tá zlatá doktorka, pôrod najneskôr urobia do 35tt, takže to mi ostáva iba 9tt do pôrodu, ak vôbec toľko...ja viem, že nič nevyriešim, nič nenašpekulujem, nič sa nenatrápim, ale baby to sa nedá...už minulý rok som mala mať vybratú maternicu, ale šli sme do rizika..aj som potratila, teraz som sa začala tešiť, že budeme mať dve detičky, všetko išlo fajn a verte či nie, podľa tých správ a možných diagnoz môže jej zlyhať pečeň, slezina, nervový systém, odumrieť mozog alebo aj umrieť.a môže umrieť aj teraz, z ničoho nič a nedá sa to zistiť nijako..to preto mal dr. takú zvesenú tvár...tak ako sa mám tešiť, ako mám prežiť tie mesiace....stále si vravím, že to bude dobre...že malá je v poriadku, veď skáče vkuse, hlási sa....je to horšie ako keď som sa bála, či zas nepotratím...to len na porovnanie..hej a ešte by sme vraj po potrate mali dostať nejakú preventívnu injekciu do 72h, aby sa tie protilátky nevytvorili..jasné že som nič také nedostala ☹
no tak teraz už len čakať a čakať čo bude.... 😔

zdenkam
30. apr 2010

dadulka dakujem za typ. Poobzeram sa, ak by to pokracovalo, lebo tieto zachvaty mal este len 2.

Inak je velmi citlivy, napr. posledne dni nan nesmiem ani dvihnut hlasok,lebo uz sa ma pyta ci som friend.
Neviem ci tak reaguje na to, ze sa boji ze ma straca kvoli baby. Netusim. Nikdy som mu nedovolovala moc. Slzami vie, ze si nepomoze u mna a sam hockedy ked placom cosi chce dosiahnut vravi, uz prestanem. Lebo ja mu vravim, ze tak sa to nerobi, ze maminka to nema rada, ze neni dovod plakat a mi to ma pekne povedat.
Zaroven akoby sa na mna este viac priputal, s maminkou chce vsetko. Dokonca aj sprchy sa prestal bat, len aby sa mohol sprachovat s mamou - nam huci elektricky ohrem vody a toho hluku sa on boji, vseobecne nema rad hlucne veci. Ako o chlapcoch sa vravi, ze su maminy milacikovia a on stale bol taky maminkin /len ked deti uvidi, vtedy ma ma na haku a bezi s hocikym sa hrat - nerobi rozdiel v narodnosti ci farbe plati ani to ze si nehovoria rovnakym jazykom mu nevadi/ ale teraz sa mi zda, ze este viac ku mne prilnul. Ako neni problem odo mna odijst do skolky alebo tak. Aj pekne do prace vie,ze musim. Ale ked som doma, tak to mama vsetko a vsade.
Len teraz ozaj pozorujem, ze je nejaky moc citlivy. Mozno je to len obdobie. Kazdopadne dobre vediet o nejakej literature, ak by cosi. 😉

Burinka, Latvia pise na vela for si vsimni. Je od nej mile ze ta tak informuje to hej. Ale trosku aj rozmyslam, ze wau, kde ma ona tolko ona na to casu. A citala som prve prispevky ako TEbe a ten druhej babe zistovala info.

burina111
1. máj 2010

je to mladá anesteziologička na materskej s 10mesačným synom, určite vie toho viac ako nelekár

katka22r
1. máj 2010

burinka hlavicku hore nebojaj sa bude tak ako ma byt ja viem ze sa to lahko pise a tazko cita ale snad bude dobre nebojkaj

laurinka dnes🙂

petika
1. máj 2010

Ahojte baby, dobré ránko prajeme. Burinka, veľa sa popísalo, ak by si mi mohla poslať to, čo Ti písala tá pani doktorka na maila, tak tu je moja adresa: smejko36@azet.sk rada si to prečítam. Je veľa vecí, čo sa môže stať, pri tom sa ale nemusí stať vôbec nič. Ani mne nepichali protilátky po potrate a tiež sa doktorka čudovala. Brala mi ale krv na to, či tie protilátky vytvorené mám, aby to zistila. Vieš, to je ako s pádom z bicykla. Možností je veľa, čo z toho môže vzniknúť. Niekomu ostane škrabanec a do budúcnosti nič, niekto si rozreže na šrovbe nohu a ostane mu jazva, niekto si môže nohu zlomiť a možno dostane nový kĺb a niekomu ju možno budú musieť amputovať. Preto by bolo dobré, aby si si nebrala len tie najhoršie možnosti, lebo keby sme na všetko pozerali takto, tak nerobíme nič, len v posteli by sme ležali. Sama si písala, že malá sa hlási a vrtí o sto šesť, tak keď chce malá žiť a myslím, že ona chce, tak ju svojim optimizmom podpor a nemaľuj jej tú najhoršiu budúcnosť. Aj vo vyliečení chorôb robí strašne veľa psychika. Viera v zdravie uzdravuje na 70%, tak ver tomu, že to dobré bude. Koľko detí sa narodilo s tým, že rodičia majú iný RH faktor, aj naši rodičia to tak majú, maminke nikdy nerobili nič a sme tu, má tri baby a nikdy nebol problém. Len sa zbytočne nestresuj, Lekári ťa budú sledovať, maličká Ti dáva na javo, že sa na maminku teší, tak si doprajte pohodu a nechaj to na toho hore. V konečnom dôsledku to aj tak nezmeníš, budeš to musieť riešiť, keď to príde. Tak neškoď sebe a aj malej vopred tri mesiace, lepšie trápiť sa dva dni, ako taký dlhý čas. Nechá to stopy na tebe a aj na malej. Potrebujú ťa tvoji dvaja chlapi, tak nestrácaj vieru pre niečo, čo ešte nie je 😉 určite to bude dobré, neboj sa. Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš, čo ochutnáš. 😉 len hlavu hore, bedač slovenská 😉

burina111
1. máj 2010

peti dakujem, jááj, veď sa snažím...veď najlepšie viete aké to je spred pár mesiacov..určite teraz nebudem ako chmúra do začiatku júla, podľa všetkého..ale zrejme mi pár dní potvrvá, kým to vstrebem. ja stále verím, že je v poriadku a nič jej nebude ale nedá sa nezamyslieť sa aj nad tými zlými diagnozami..veď chápete ako to myslím...zatiaľ máme slušné vyhliadky...verím, že to tak aj ostane 😀
no dnes sa u nás schyľuje k dažďu, boli sme sadiť v záhradke a poobede niečo vymyslíme, aby som vkuse na to nemyslela...
ďakujem vám všetkým za povbudivé slová...tak už len budeme čakať a veriť že to bude dobré 😉
všetkým pekný deň
petika poslala som ti to na mail

katka22r
2. máj 2010

dobre ranko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre