Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
11. dec 2009

baby neviete čo je s dadkou? dlho sa neozvala..naposledy že jej bolo veľmi zlé...hádam sa nič nestalo ☹

petika
11. dec 2009

písala, že je taká na blinkání, ale potom nič, tak hádam je ok a nespláchla sa nám niekde. A čo Ty? Ako sa cítiš, burinka? Ok? Tak rada by som už bola medzi vami ☹

masabi
11. dec 2009

No teda baby,kde beriete tolko času na písmenkovanie,ja akosi zaostávam...ale cítim sa celkom dobre,akoby zo mňa úplne opadla únava,čo som ja stále bola dosť unavená ...to bude asi tým,že fakt sa šetrím...ďalej do seba trepem Duphaston,bruško tiež už vykúka,a myslím že je aj u mňa väčšie ako pri prvom tehotenstve...tak niečo na tom bude,asi sme už trošku natiahnuté 😀 😀 😀 ...no idem niečo hodiť do žalúdka,lebo som nejaká nenažraná posledné dni.

zdenkam
11. dec 2009

Jooooj babi,kde sa podel optimizmus.
Nestraste s Dadkou hned. 😒

petika
11. dec 2009

masabi: papaj veľa, aby ste rástli do krásy =) zdenkam: neboj, to zo srandy, optimizmus je tu stále. ona je určite ok, ale teraz to má ťažké, zvyká si ako čerstvá manželka, ešte k tomu v očakávaní, majú toho určite dosť. však ona zase zavíta =) tak sa z vás teším, ako sa vám to podarilo tak skoro a krásne otehotnieť, len nech vám to všetkým až do konca v poriadku vydrží.
Ja neviem, čo s nami bude, stále verím na zázraky, ale keď mne zistili, že mám ešte aj dve maternice 😨 tak naozaj neviem.... 😖 ale tak strašne rada by som už bolo zase v tom 😵

burina111
11. dec 2009

že čo petika? a to sa dá mať dve maternice???to môžeš čakať potom snad dve deti separe...čooo? 😀 riadna haluz...
masabi, tak kde berieme čas...prosím ťa, na materskej, vždy ked malý spí, nakuknem tu,xiixix
petika som oka, tak viac sa bojím ako teším, čakám na nedeľu že urobím ten test a potom hádam aj na 21. ako dopadne ulz, potom si už zrejme vydýchnem 😉
zdeni, my sme to tak dobre mysleli, že máme o ňu strach, nie že sa jej dačo stalo preboha. to nie....to by boli katastrofické scenáre 😒 možno že len dnes cestovali domov alebo čo....
tak krásny víkend baby...

petika
12. dec 2009

Burinka, aj tebe krásny víkend... som rada, že zatiaľ si ok, tak na teba budem myslieť, aby si mala test tmavší, ale hlavne aby UTZ ukázal, že všetko je v poriadku a že v brušku rastie riady rytier a bojovník za nádej 😉 . Mám dve maternice, lepšie povedané, že mám maternicu rozdelenú na dve komory, na ľavú a pravú. Tak by sa snáď niečo uchytiť mohlo, keď to naraz môže ísť na dve strany. Pred kyretom som mala tehotenstvo v ľavej, tak sa stále smejeme, že teraz nech všetky tie strely plodnosti idú do pravej, lebo tá je v úplnom poriadku a nepotrebovala ani hojenie, nakoľko výstielka nebola porušená. Ale neviem, ako to je, či sa dá tiež tak v pohode otehotnieť, alebo je to nejaký problém 😒

dadqa86
12. dec 2009

Ahojte baby.Dnes som bola u doktora pretoze uz 2-dni som spinila hnedu krv :( strasne som sa zlakla ze prezijem to co som prezila 21-jula doktor ma popozeral a pichli mi injekciu proti krvacaniu povedal mi ze som prisla vcas :( predpisal mi Duphaston a Ascorutin po vsetkych vysetreniach mi povedal ze plod je v poriadku ze je zahniezdeny dobre.Ked som odchadzala z ambulancie mi doktor povedal ze aby som sa nestresovala bola v klude a nenamahala sa...Tak mi odlahlo ze koniec 🙂 plod ma uz 17mm je dlhy 🙂 tak sa som stastna ze sa ma babetko dobre 🙂 pekny den prajem...

petika
12. dec 2009

Ahoj Dadka, špinenie, to je asi to najhoršie, čo môžeš zbadať, verím, že si bola riadne vyplašená. Som rada, že ste obaja v poriadku a strašne Ti prajem, aby to tak bolo až do konca. Keď je plod v poriadku a dobre zahniezdený, ste na dobrej ceste. Len sa nestresuj, navoď si pohodovú atmosféru, mysli na to, že všetko bude dobré. Prajem Vám, aby ste mali krásne Vianoce a nič z 21.7 sa už nikdy neopakovalo. Držte sa, pekný deň

burina111
12. dec 2009

dadi moja, tak som mala správneho tušáka s tebou....jooooj, ale neboj, tak dobre že si šla...nasadili ti čo sa dalo, ked je babo v pohode, bud aj ty, neboj, bude dobre...vydržíte..už sa to nezopakuje, ńeboj sa....myslíme na teba a silno držíme palce a oddychuj 😠

dadqa86
12. dec 2009

Petika:Dakujem mnoo sak aj myslim uz len nato ze bude vsetko v poriadku uz ma opadol strach 🙂 aj ja si myslim ze ked je plod dobre zahniezdeny tak je vsetko na spravnej ceste.Som rada a spokojna 🙂 to mi mozes veryt 🙂 padol mi kamen zo srdca 🙂 Burina111:Mnooo mala si spravneho tusaka :(,ale som rada ze je vsetko v poriadku a je tak ako ma byt.Mas pravdu vydrzim a uz sa ani nestresujem 🙂 vsetko je v pohode len musim vela oddychovat mi nakazal doktor tak sem budem trosku menej chodit,ale dojdem ze ako sa mate a ako sa drzite.A dakujem ze na mna myslite a drzite mi palce 🙂 pekny vecer vam prajem 😉 🙂

petika
12. dec 2009

Dadka, tak len oddychuj, nenaťahuj sa, nič nerob, pekne si ležkaj, pozeraj televíziu, idú Vianoce, budú rozprávočky, aby ste boli ok. Držíme Ti palce... maj sa krásne a potešíme sa každej tvojej návšteve, prvoradé je, aby ste boli v poriadku a zdraví. 😉

zdenkam
12. dec 2009

Dadqa, spinenie je velmi bezne hlavne v okamihu ked sa uhniezduje plod. Ale verim ze to vyplasi, tak dobre, ze ti take pekne spravy povedali. Ja idem na scan v utorok a ze by to mala malo mat 3cmm v tom case. To uz je riadky kus vsak? 🙂 Uvidime co mi povedia.

Petika,tomu sa hovori abnormalita maternice, co mas. Ja mam tiez abnormalitu ale zatial mi nepovedali aku,/teda povedali, ked mi vybrali Patricka z bruska, az vtedy ju objavili, ale kto by si pamatal v to navale stastia, co mu to tam popisuju/ tak cakam, ze sa to v tej nemocnici dozviem. A prave pred tou ma varoval lekar, ze to je riskantne, ked sa plod uhniezdi na tej deliacej ciera akoby ak na spici, tak dojde k potratu, lebo ako rastie, sa tam neudrzi. ☹ Ak sa uhniezdi na tej ciare ale dalej, tak dojde k predcasnemu porodu v nejakej 26 tt najcastejsie. To je taky hrozny scenar. ☹ A nech to znie akokolvek pre Vas kruto. Ak by sa to malo stat, tak radsej teraz ako miminko predcasne narodene v takom rannom stadiu. To ta nejdem strasit. Ja som s tou maternicou porodila uz jedno dieta a krasne zdrave, donosene a dlhe 54 cm.

🙂

A ste stastlivkyne s tou sr starostlivostou, ak by sa mne teraz nieco stalo, stale by mi len povedali, ze je nam luto, tabletkami by sa neobtazovali. Takze my musime o to viac zabojovat /mimimko a ja/. Velmi si to vazte buduce maminky.

petika
13. dec 2009

zdenka: Ďakujem Ti za povzbudivé slová, som rada, že si mi to takto napísala, viem, že to asi nebude ľahké, ale strašne si to bábo prajeme, aj keď sa na to nezameriavame nejak tak, že : áno, teraz máme plodné dni, tak práve teraz sa musíme milovať a nohy hore, alebo tak, ale proste tam kdesi vnútri to stále je a ženie ma to tam, že na to myslím. Nejak mám obavy, či sa mi s týmto tak normálne podarí otehotnieť, ale som rada, že si mi dala príklad svoj, máš určite pravdu, o tom ani neváham, že takto to bolo lepšie, ako potom, neskôr. Ale keď hlava je taká hnusná vec a tie myšlienky proste prichádzajú 😒 ale stále veríme, že sa to podarí, rada by som patrila medzi vás, krásne sa to rozbehlo. 😉 ... je naozaj ťažké, keď to tam máte takto, že pomoc žiadna, nechávajú to na prírodu, niekedy stojí za to pomôcť jej. By som čakala, že práce tam to bude lepšie. hm 😖 prajem vám všetkým krásnu nedeľu.

dadqa86
13. dec 2009

Petika:Neboj sa oddychujem a nenatahujem sa vobec tuto noc som mala bolesti :( som sa asi 3-krat prebrala co ma vcera rozvrtal na sone...ale v pohode zatial...Uvidime ako to pojde dalej budem rada ked prejdem 11-tyzden vtedy budem spokojna 🙂..Zdenkam:Mnoo sak ja viem ze spinenie je normalne v tehu.ale tak zlakla som sa a poriadne a radsej som isla.Lepsie vediet aspom nejake spravy ako nic 🙂.Tak ti drzim palce daj vediert potom ze ako si dopadla 🙂 pekny den vam prajem ahojte🙂

burina111
13. dec 2009

baby ahojte, dadi tak som rada že je ti lepšie, petika, no tak ty si večný optimista, si fakt super...baby ja mám zlé správy.včera som začala špiniť....no ale bolo to iba raz, dnes sa držíme...takže nič nerobím, iba sa tak obšmietam, ráno hned idem k doktorovi nech sa mrkne na čom sme..včera som zjedla ascorutin...hádam bude všetko ok...hrozne sa bojím..hádam mi zajtra povie niečo uspokojivé. držte mi palce a krásnu nedeľu

masabi
13. dec 2009

ahojte babenky,špinenie vyplašilo aj mňa,no našťastie teraz nešpiním,beriem duphaston,a aj sa naozaj šetrim,ležim pred telkou tolko čo vybehne s deckami na nákup ale vláčia ony,a samozrejme musím aj navariť ale snažim sa take čo je rýchlo.Tak len sa všetky šetrite,Dadqua hlavne ty davaj pozor a burinka tiež zabehni k lekárovi...neodkladala by som to az na zajtra...ale snáď to bude všetko ok...uvidite budeme šťastné maminy a potom založíme zas inu temu 🙂 🙂 🙂

dadqa86
13. dec 2009

Burina111:Tak ti drzim palce ja sa tiez musim teraz setrit mi to nakazal doktor len ked ja som taka ze neviem obsediet,ale nejako sa drzim dnes dom chcela myvat okna,ale potom som si to aj rozmyslela 🙂 radsej vydrzim beriem duphaston a ascorucin zatial nespinim takze sa to ustalilo mnoo uvidim ked pojdem na kontrolu k svojmu doktorovi ked budem vo Zvolene 🙂 drzim palce peknu Nedelu🙂

burina111
13. dec 2009

baby čaute..no tak mne sa to po včerajšku zastavilo ale dnes som ani nemakla..len sa tak šmotrhám celý deň, zajtra určite zbehnem k dr. pravdupovediac, budem oveľa spokojnejšia s duphastonom...možno skôr psychicky mi to pomôže. a mám ešte krásne správy. som robila ten tehu test, teraz večer, je to 35dc, baby su tam tučné riadne //. hrozne sa teším, snád je všetko v poriadku a to špinenie bola iba prasknutá cievka alebo čo...uvidíme zajtra...to už budem v 6tt. držte palce, isto vám zajtra napíšem a už rozmýšľajte, ako sa bude volať tá naša nová téma čo tak "optimistky" :o))

burina111
13. dec 2009

jááj baby, kuk album 😀

petika
14. dec 2009

Ahoj burinka.... tešííím sa 😀 gratulujem, vidíš, všetko bude dobré, neboj.... máš krásne dve palice,snáď už bude počuť aj srdiečko. Strašne sa teším, napíš, čo bolo u lekára, určite budeš s duphastonom spokojnejšia, keď nič, tak aspoň to, že to bude pre Teba taká podpora.... držím Ti palce a čakám na správy od teba, snáď to kratučké špinenie nebolo nič vážne 😉

zdenkam
14. dec 2009

JAAAAAAAJ, Burinka, to som rada, ze ciarky tucne, vidis vidis, vsetko bude dobre.
Ja som dnes rano vstala na to, ze mni je spatne a grcala som este pred ranajkami to je hnus, lebo nemala co, tak len same zaludocne stavy. Brrrrrr.
Petika, to som ta chcela povzbudit, vies co. My sme to rok nechavali na nahodu a nic, potom sme to raz urobili na plodne dni a sup bolo to tam a zas odislo no a potom sme to vzali zhurta a nie je to zrovna romanticka predstava, ale zo 7 dni sme to robili 4x ale akuirat v tej jeden den, ked ta ovu bola naj tak nie, lebo to semeno tam prezije aj ak sa to deje skor a navyse aj tie nohy hore boli, lebo zo mna to semeno stale hned vytecie,t ak po styku bezim na zachod spravidla.
Takze sme to nenechali na nahodu, ale vravim, nedufala, som ze sa to aj tak podari. Ale zas ja nechcem rodit po 35 a v marci budem mat 33 ako som tu pisala. Typujem, ze vy babenky ste vacsinou mladsie vsak?

Dadqa a aj mna by to spinenie vyplasilo, urcite. A verim vam ze ak idete za lekarom, tak vam to okrem fyzicky isto pomoze aj psychicky. A psychika je dolezita. Byt v Sr tiez by som isla. Ale tu som cakala aj pri potrate 2 dni, lebo ma poslala lekarka domov s tym, ze urobte si test o 5 dni a uvidite ci ste este tehu.
😠 Ohromna pomoc. Takze dufam, ze takuto uz potrebovat nebudem.

Vcera som pozerala taku spravu na Prime o rodicoch co prezili svoje deti. NO boze, take smutne. Hned som mala chut rozbehnut sa za malym a vyobjimat ho, ze ho mam. Ale este by som ho zobudila bolo uz po 22. Ale proste som rychlo zabudla na to, aky vie byt niekedy certik. Viete 3 roky, to uz ked si vezme nieco do makovicky, tak to je makacka. Ale sa zacina tesit na miminko, lebo vravi, ze mu prinesie hracku miminko. 🙂

Takze zajtra taky cas mi budu robit scan. Joooooooj. Ide so mnou aj manzel, tiez pri tom chce byt.

burina111
14. dec 2009

ahojte baby, no tak ja som dnes vydesenejšia ako včera. ráno ma hned doktor zobral...na ulz videl, vlastne aj ja niečo ako zrnko ryže..že to môže byť ono. nebol si istý...no a obáva sa, či to nie je mimomaternicové..tak sa baby bojím. brali mi hned krv ha hcg a ešte na niečo, zajtra po 9 budú výsledky tak mám volať a podľa toho sa dohodneme čo dalej...vravel že to môže byť aj maličké, ešte len dnes mi začína 6tt..tak baby ja neviem...hrozne s bojím..to by znamenalo pre mňa sviatky v nemocnici....ale si vždy poviem, že hádam nemôžem mať takú smolu, najskôr potrat, teraz mimomaternicové ☹ držte mi palce, pomodlite sa za mňa či čo....zajtra sa vám ozvem ako som dopadla....verím, že sa dr. sekol a babo je v poriadku. na to krvácianie mi dal ascorutin 2xdenne

petika
14. dec 2009

Zdenka: Ďakujem za podporu, teraz máme plodné dni, takže to zoberiem tak, ako radíš, nôžky hore a budem ležkať aspoň pol hodinku 😉 povzbudila si ma, tak to zoberiem tak, že priložíme ruky k dielu a pomôžeme náhode 🙂
burinka: verím, že sa doktor sekol, nestresuj sa, to by bola strašne krutá náhoda, aby to takto dopadlo. Všetko je vo hviezdach. Viem, že sa bojíš, ale sme s Tebou, myslíme na Teba. Strašne Ti prajem, aby to bolo v poriadku. Večer priložíme modlitbičku za vás. Všetko dobré a nestrácaj nádej, tá predsa umiera stále ako posledná. Zvládla si určite aj horšie veci, teraz je najhoršie čakanie, čo v podstate nie je také zlé. Stískam palčeky a pozdravujem, daj čo najskôr vedieť, čo sa deje... pa 🙂

zdenkam
14. dec 2009

Tak tak Petika, treba dat prirode sancu a ked ju nevyuzije, tak trosku sa aj viac posnazit. Ja som tak maximalne 2 minuty s tou stojkou na chrbte. Inak je to riadne smiesne. 3O minut to uz je riadne dlho. Ale tiez som kdesi citala ze asi 15 minut sa doporucuje.

Burinka, idem sa za teba pomodlit. Burinka, isto vies ze mimomaternicove tehu je zivotu nebezpecne. Ale plod je v 6tt este ozaj velmi malicky, to sa mozu aj mylit. Davam si na seba pozor a pri akejkolvek bolesti kontaktuj ihned lekara. Booozinku, idem si lazkat s malym a pomodlim sa za miminko aj teba, nech vas oboch ochranuje.

Tak vysielajme vsetke pozitivnu energiu k burinke.

burina111
14. dec 2009

zdenik, petika dakujem vám....verím že to bude ok...zajtra hádam budem vedieť viac, ale dnes som nervozna, bojím sa strašne....je to horšie ako pred štátnicami 😖 hádam to dobre dopadne....neviem , som už presnorila celý net, ale nemám žiadne príznaky mimomaternicového..čo ja viem, ked to je všetko také individuálne...

zdenkam
14. dec 2009

tak vidis bude dobre. Budeme u toho lekara takmer rovnako, ja o 1O /aha ale to je u vas uz 11/, takze dufam, ze obe dostaneme dobre spravy.
Burinka a kym neni bolest je dobre.

zdenkam
15. dec 2009

Ahojte babenky,
bezim rovno z nemocnice do obchodu a rychlo sem, kym je este chvilku maly v skolke, ze ako to dopadlo s Burinkou?
Joj aj cestou na moj scan som na nu myslela. Tak Burinka, vsak je vsetko ok?

My sme videli miminko v brusku 🙂 podla dlzky ma 8tyzdnov a 3 dni. Krasne mu bilo srdiecko a dostali sme aj fotku. 🙂 Lekarka povedala ze to vsetko vyzera skvele. Ale kvoli tomu potratu a tej abnormalite maternice ma chcu vidiet zas o 3 az 4 tyzdne. Musim pockat na pozvanku, pojdem za konzultantom.
Tak vidite, trochu som tomuto zdravotnictvu krivdila. Pri tehotenstve s Patrickom ma konzultant videl prvykrat v 22tt.

Dadqa, my sme podla dlzky toho miminka v brusku, tak nejako v rovnakom stadiu tehu, vsak? Nase ma 1,88cm.

Burinka, myslim na TEba.

burina111
15. dec 2009

babiky ahojte, zdenik dakujem,si poklad..no tak gratulujeme ku krásnemu drobčekovi...jooj, ako super..
no ja som dnes volala, najskôr neboli výsledky, dopracovala som sa k ním až okolo obeda...no tak tehotenstvo mi potvrdili definitívne. hcg mám cez 1000 bolo to bližšie ku 2000, ale v tom strese som si to číslo nezapamatala...čo som pozerala na nete normu, malo by to byť v mojom týždni nad 1080...baby tak ja neviem. doktor mi kázal zas v piatok prísť na krv, že doobedu asi budú mať aj výsledky či hcg rastie a kontrolný scan...už by tam malo byť niečo vidieť...a sestrička mi povedala že mimomaternicové to asi nie je, ked som bola pre potrat v nemocke, bola som o dva týždne dalej a hcg bolo 420. to som potratila..povedali mi tam že pri mimomaternicovom sa hcg drží na 4500 tak ja neviem....doktor mi povedal, že mimomaternicové nemôže vylúčiť, že až kým nepotvrdí vnútromaternicové tehu...no tak holky neviem či su to dobré alebo zlé správy..vôbec nič mi nie je, ani tie príznaky mimomaternicového, to sa vraj prejaví najčastejšie v 5-6tt, tak mi držte palce zas na piatok....už aby ho tam bolo vidieť...no trošku som sa ukľudnila, že hádam je to iba maličké dnes som presne 5 2tt...hádam sa budem tešiť s vami baby čoskoro....modlite sa za mňa dalej, tuším nikdy nie je dosť 😀 ahojte a držte sa všetky

katka22r
15. dec 2009

burinka drzime silno prsteky aj vsetkym co cakaju babenko...a modlitby budem za vas viest vzdy ked sa budem modlit...ja uz to mam len za 4tt a snad bude vsetko okik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre