Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zdenkam
15. jan 2010

Xpetka, budes v tom, lebo skor ono v tebe, isto 🙂

Ja som dnes bola u lekara, lebo to palenie v nose a hrdle, bolo rano desne a nevie, co si na to mozem dat a ci som nechytila infekciu od Patricka. Chvalabohu nie, lebo som sa bala, co ak to je na atb, ale to by mi aj tak nemohli dat teraz. Ze si mam dat paracetamol, ze ten je bezpecny.
Ale idem skusat nadalej citron s medom, horuci cajik, nohy do horucej vody a vypotit. Len keby som nemusela zajtra do prace, dnes som to zrusila, lebo ak by som tam stala na dverach na pokladni teraz tak zajtra kolabujem.

NO uvidme, ci zaberie domaca receptura, dufam, ze hej, lebo fakt nerada ten paracetamol v 14 tt. Nech si vravia co chcu.
Baby, u nas nerobia amniocentezu /lebo Irsko je protipotratova krajina, odhlasovala si to sama verejnost v referende/ a kedze to amniocentezou sa zistuje Downou syndrom /ktory by mohol viest k nevoli donosit dietata/ tak to proste nerobia. Mali ste to niektora robena v sr? Ste tu vobec niektora rodicka po 3Otke? Ja mam 33. Patricka som rodila v 3O a nedala som si to robit.
Ale co som chcela vcera som sa docitala ze 48 po amniocenteze moze byt kritickych, ze ci tym vpichom neporanili aj dietata. To som vobec netusila. Ale aj tak by som si to robit nedala.

dadqa86
15. jan 2010

xpetka1x:Neeboj sa podla mna to bude v pohode ja idem len na krv ja uz to mam iste davno 😀 len dufam ze je vsetko v poriadku pretoze nejako ma dlho nedal na sono uz uvidime mnooo drzim ti palceky budem na teba mysliet 😉 neeboj sa podla mna aj tebe ohlasia peknu spravu som si tim ista 🙂 nebooj sa vsetko bude v pohode len sa nestresuj 🙂 daj vediet ptm co a ako.Burinka: nebooj sa dam vediet ze co sa udialo a dakujem aj ja tebe drzim palceky. tak sa majte zatial babenky🙂 papapa

xpetka1x
16. jan 2010

dobre ranko jasne dam vam vediet ako prvym 😉 no alebo druhym.. a vsetkym vam dakujem za povzbudenie je to super ste zlate,, dnes rano som spravila posledny test co som mala a uz su na nim krasne // rovnako silne...silno ruzove az do fialkova 🙂

katka22r
16. jan 2010

ahojte kocky tak ctg oki,ale ma kusa dr.nazlostil lebo ked siom sa spytala ako na pondelok na prijem tak on sa spytal ci sme priamo s po a ja ze ano a on no tak to mate do porodnice blizko keby nieco ale tak pre istotu si tasku v pondelok doneste...chapete?...mam dost ze prenasam a este mam cakat aj doma na spustenie kontrakcii...ono je to po jednej stranke dobre ze budem doma ale tak by som bola pod dohladom...nic idem ja kocky pozerat svadbu kamosky...tak sa majte

katka22r
16. jan 2010

inak xpetka blahozelam az teraz som precitala
burinka no vy ste na trnoch ale nemas predstavu ako sa asi citim ja ☹

burina111
16. jan 2010

ved viem, horšie je ten strach či babo je oka, že???neboj, hádam to všetko dobre dopadne...krásny víkend

katka22r
16. jan 2010

noo tak to hej,ja uz nemam nervy na tych dr....inak aj tebe pekny vikendik ak sa tu neuvidime

zdenkam
16. jan 2010

Katka, to hej, uz to isto coskoro vyskoci, alebo vytlaci sa? 🙂 A viem ze sa bojis, ale ak ste local, tak to do nemocnice iste dorazite vcas.

Babenky, našla som meno, teda ono si našlo mna. Mali sme sice meno pre dievčato Klara od okamihu ked sme to dietatko robili, ale niečo sa stalo, v stredu ku mne prišlo samo ine meno.
Ako to sa mi ešte nestalo, ozaj. Proste je na mne nalepene a nechce prec. 🙂 Takže si myslím, že mám
v brušku Elišku Veselú. Som si skoro ista, ked počúvam svoj inštikt, ak začnem počúvat rozum, tak prichadzaju pochybnosti.
Ale spracúvavam manžela na Elišku. Inak to znamena vlúdna, krasny vyznam mena. A že to meno je už na ústupe, moc sa nedáva, tak mu trošku pomožeme hadam sa nevytratit.

Xpetka, no vidis, sak sme to my potratove maminky tehulky uz davno vedeli, ze k nam patríš. 🙂 Všetko bude dobré už teraz. Možte dcérke povedat, že máte miminko. Náš maly mi stale hladka brušku a kuka sa nan a vravim Patrick and baby friends. 🙂 /Patrick a babatko kamoši/

xpetka1x
16. jan 2010

no babule dakujem ale aj tak neviem ci mam ist v pondelok bojim sa ze nebude ete srdiecko byt,, podla tej str. tehotenstvo academy som prave dnes 5tt a 4 dni.. neviem ci to neni skoro no a tam je to asi ratane na 28 dnovy ciklus ale ja mam cilkus 31 az 33 dni tak neviem ale zda sa mi ze ovulku som mala 23 decembra mala som taky vytok fakt neviem.. uz som to raz zazila cakat ci bije ci nebije... ☹ a nechcem aby to zas tak zacinalo ako ked som potratila ☹ baby sibne ma

katka22r
16. jan 2010

xpetka no ale neprivolavaj si nic take sama...oki?zacni sa sustredit na to ze je vsetko oki a po druhe zacni meditovat mne to pomahalo

masabi
16. jan 2010

Xpetka,teraz sa zbytocne stresujes srdiečko zaťina byť až cca v 8 týždni,akurat je dobré ak pôjdeš,môže ti lekár nasadiť preventívne proti potratu Duphaston ako mne a je všetko zatiaľ OK.

xpetka1x
16. jan 2010

no ved ano aj koli tomu cem ist aby mi potvrdil ze je to tam kde ma byt a nasadil duphostan.. len neviem ci mi ho bude cet predpisat ak nie tak aj sama si ho kupim.. kamaratky robia v lekarni tak uvidim ak by necel..

katka22r
16. jan 2010

jasne ze ti ho predpise ony to zvacsa davaju ja som ho tiez brala a to az do 18tt

halintoa
16. jan 2010

Kati, prečo si ho brala tak dlho? Mne lekráska povedala, že mne ho možno vysadí už o necelé dva týždne na kontrole 😕 . Mala si dajake komplikácie?

katka22r
17. jan 2010

ahojte kocky vyspate?ja som vstala o pol 6 a znova lahla o pol 8 a spala do teraz...o chvilu ide skareda betty tak idem pozerat 😉 poobede kusa na prechadzku,okupkat sa ,umyt vlasky a zajtra na ctg som zvedava ci si nas uz necha kedze som priamo s po 🙂 tak ak sa tu neukazem tak pekne nedelne poobede...ale vecer kusa este pocita

halinota ani neviem preco tak dlho nasadil mi ho pokial sa neznizilo riziko a do vtedy pokial sa brat moze 😉 ale stalo to za to

zdenkam
17. jan 2010

babenky u nas svieti krasne zimne slniecko, a uz citit ze pride jar. V Irsku standardne kvitnu koncom februara uz narcisy.
Ale nie o tom som chcela Je uzasne a ja lezim v posteli. To zapalene hrdlo sa mi nejako podarilo pokorit a teraz uz len ucpaty nos a kasel mam, ale vykasliavam. Vzhadom na 14tt mi na to lekar jasne nic nemohol dat a asi by som aj nevzala, ze by som sa bala.
Ale......uz to vyzeralo ze bude lepsie, vcera vecer sme aj na prechadzke boli a ......o 5 rano som sa zobudila ze mi je na zvracanie a tak od 5 zvraciam ci je alebo nie je co. A neni to tehotenske zvracanie. Mala som ho 3x poznam rozdiel. Nemozem zjest ci vypit vobec nic. Mam to comu to hovoria zaludocny virus. Kolegyna mi pisala ze to je dost zle, ze pocula ze to malo par deti. Obnasa to 24 hodin zvracania a hnaciek. Som "len" pri zvracani ale uz fakt nevladzem. Lezim ako chciplocina v posteli a sialene sa lutujem. a som desne smadna,mam tu vodu, len sa bojim,ze sa napijem a zas pobezim, ale viem, ze pit musim.
Pomooooooooooooooooooooooooc. Uz chcem byt zdrava. A chcem, aby aj to miminko v brusku bolo ok, len dnes mi nehrozi ze budem nejako jest.

burina111
17. jan 2010

zdeni, a nemáš naginu??vieš, to hrdlo....podľa mňa je to angina ako vyšitá...no tak len sa neľutuj, musíš piť, bo sa dehydruješ a budeš nakoniec v nemocke..po duškoch iba a každých 5 minut.a tak nebudeš ani zvracať..a vodu si oslať cukrom, najlepšie hroznový, ale ked nemáš doma, aj obyčajný....a pekne po ČL pi pomaly...no a manžel nech ti uvarí silný vývar z kuraťa....to si iba tka chlipkaj z hrnčeka namiesto čaju alebo vody...a potom ešte varený zemiak v šupke a nič viac.....musíš, bo zle skončíš....tak skús, mne to pomôže vždy, je to overené....
kati a ty si furt tu..no bože.....
zajtra sa ozvite ako ste na tom..my oka....zle ako vždy, ale už sa to začína pomaly lepšiť 😵

katka22r
17. jan 2010

zdenka skore uzdravenie 😉

zdenkam
17. jan 2010

Burinka, nie, lekar povedal ze len silna nadcha, hrdlo uz neni bolave uz len kaslem a zablokovany nos, ale vykasliavam, takze pohoda. Kasel jak tuberat ale to ma netrapi. Vyvar som navarila vcera z celeho kurata a nic ine som nejedla vcera.

Ale ten zaludok, zas som zvracala. Po3 hodinach som sa odhodlalla zjest cosi, lebo mam hlad jak vlk a do 4O minut zas do kupelne a vonku. Lezim v posteli cela z toho vyklepana. Ok, idem na tu vodu s cukrom a vareny zemiak. Dakujem za radu, lebo som fakt zufala. Je mi dnes ani zaspat nemozem z toho, jak ten zaludok v cudu. Ale hlavne pit, mas pravdu, to musim.

katka22r
18. jan 2010

kocky ahojte ach to nase zdravotnictvo...este malo prenasame takze ak nic do stredy tak o 11 prijem isty a plus vyvolavacka 😒 ...snad sa nieco rozbehne idem dnes na loptu aj na schody...ale vravela ze podla kontrakcii uz by aj mohlo ale byvam nedaleko porodnice tak dobehneme 😀 ...ale lepsie domalezat ako v nemocke nie?

zdenkam
18. jan 2010

jasne kacenka isto nez lezat v depresivnej nemocnici.

TAkze baby, vcerajsok brutal. O 7 vecer som prvykrat do seba dostala trosku vody bez toho, aby som ju vyzvracala do pol hodiny. Uplna troska som vcera bola. Na konci dna aj s teplotou.Ale po tom co ta voda vydrzala vo mne som vedela ze uz bude dobre a dnes mam za sebou ranajky. Takze sa lekari nemylili bola to zalezitost 24 hodin.

Tak Katka hor sa na schody

lucka_o
18. jan 2010

Ahojte, ale ste sa pekne rozpisali 😉
ja beriem duphaston od zaciatku a povedal doki ze budem brat az do 20tt urcite,
katka....tak ty este tu 😉 xixi drzim palce uz vies do ktorej nemocky ides rodit? do starej ci novej ?
drzte sa pekny den

dadqa86
18. jan 2010

Ahojte baby 🙂 ja som akurat dosla od doktora som v 11tt vypisali mi uz aj tehotensky preukaz vo Svrtok musim ist na ultrazvuk do monobloku na 9-poschodie Katka vie kde myslim 🙂 a ptm az 16.2.2010 do poradne som zvedava co sa ukaze na ultrazvuku...booze som nedockava nemam rada cakanie 😀 ,ale zatial vyzera vsetko v poriadku brali mi krv ma dopichali ako vcelu :( 2-krat sa jej zlomila ihla a 2-krat mi roztrhla zilu :( budem mat modriny :(,ale zahoji sa 🙂 stoji to zato.Tak drzim palcuchy 🙂 a Katka tyy nasi doktori to je nieco strasne vsak? 😀 keby to uz bolo neboooj sa podla mna sa ti to same pusti...Myslim na teba nebooj sa 🙂 heh tak zatial pekny zvysok dna prajem drzkajte sa 😉 🙂

katka22r
18. jan 2010

zdenka som rada ze ti je uz lepsie 😉

lucka aj ja som brala duphaston do 20tt a idem do novej to uz musis byt rozhodnuta od kedy chodis na ctg...

dadqa jasne viem kde ja ani neviem o tom ze sme tu tolko s po....a ty mas koho gynek?ze si taka dopichana?inak mozeme v stvrtok dat aj rande ked uz tam budes ja tam budem isto hospitalizovana 😉

dadqa86
18. jan 2010

Katka: Ja mam Dzadikovi...lenze ta sestricka ja neviem ma tak dopichala ze koniec..ma ruky bolia normlane a okuliare nosi 😀 😀 😀 ,ale tak co uz hehe nejako vydrzim 🙂.A jasne mozme dat rande 😀 ja tam mam byt o 12:30hod tak sa tam mozme niekde stretnut a hodit rec trosku 😉 🙂 len kde ta tam najdem to nefiem 😀

burina111
18. jan 2010

kati tak ja mám zaručené vyvolávače pôrodu pre teba....dajte s manželíčkom riadny sexik a ešte to zaberá určite na 100%. choĎ do horúcej sprchy..ale moja na kríže si pušťaj postupne teplú vodu až do najviac vriacej ako znesieš..poopakuj to tak 3x denne, zajtra porodíš, uvidíš....tá vriaca voda na krížoch strašne urýchľuje, viem o čom hovorím, mala som všetko za sebou po 15minutach.len si nesprchuj brucho.
dadi no super, tak všetko dobré..neboj, už to bude dobré, ved pozri, sme už v 11tt, o chvíľku bude 13tt a to si už môžeme snáď vydýchnuť...
zdeni a ty sa šetri, hádam to už pôjde len k lepšiemu a zozbieraš sa skoro..
tak sa držte holky

xpetka1x
18. jan 2010

kati veru tak ako pise burinka pomilujte sa a sup sprcha ja som tak v nemocke pred porodo sedela v sprche na fitlopte a sup horuca voda na krize manzel ma pekne sprchoval a bolo to super
baby ja dnes idem k dokymu jaj som zvedava drzte palce

lucka_o
18. jan 2010

mas pravdu Katka, moja segra rodila v starej....a ja vaham, kam mam ist.mas vybaveneho lekara?segra nemala.
🙂

lesztike
18. jan 2010

Ahojte, chcem sa vás spýtač, či niektorá z vás neabsolvovala hematologické vyšetrenie? Som objednaná na 3.3.2010!! a neviem ako dlho sa čaká na výsledky? Po genetike to boli 2 mesiace. Hrozné.
Ďalšia otázka: kto dá odporúčanie na imunológiu a na vyšetrenie štítnej žlazy? Gyndoš alebo obvodný?
Díky, majte sa

katka22r
18. jan 2010

dadqa tak ja budem mat ruzovy zupan a o 13tej ak budem oki mozeme dat rande pred ultr...oki?si objednana na 12.30 ale aj tak ta nevezme tak...ja som minule bola tiez a vzali ma o 13.05 cize asi tak

burinka no vyskusam sprchu a loptu,sex nie lebo mm sa boji kedze sme od 4 mesiaca nic nemali a nebudem ho nutit do neicoho co nechce

lucka este mas cas 20tt na rozmyslenie a dr.nemam ziadneho

lesztike pokial sa tykaju vysetrenia po gynek.stranke musi ta poslat gynek...pokial nie tak obvodna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre