Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

babika131
3. nov 2010

Ciao fešandy. No ja som v 14 týždni,v januári som v 6 potratila,takže mám z toho celkom teraz nervičky. Nechcem sa ani moc tešiť,keby náhodou aj keby som silno chcela. Teraz čakám na výsledky triple testov

lilik15
3. nov 2010

Ahojte baby rada by som sa opytala ci tu niektora z Vas ma skusenosti s lekmi Provera.Predpisala mi ich gynda lebo mi stale vymeskava menzes.Dakujem

buburka
3. nov 2010

@erika12345 - no to fakt...aj raz potratit uplne staci...ale niekolkokrat .. to je uz riadne nestastie 😢 Musis byt riadne silna.... Aj predtym si uzivala antitromb. liecbu, alebo len pri tomto tehu?

buburka
3. nov 2010

@babika131 Ahoj 🙂 Tebe uz robili tripple? som myslela, ze robia len okolo 16tt...

erika12345
3. nov 2010

@buburka nie som vobec silna...predtym som nic neuzivala, prislo sa na to az po 3. potrate. Tak verim, ze to zaberie.

buburka
3. nov 2010

@erika12345 - to je super...ja sa stale upokojujem tym, ze tie inj. mi pomozu tentokrat dietatko uspesne donosit....teraz mas aj ty tuto nadej....ved sme nerobili ani predtym nic zle a predsa sme potratili, ale teraz mame nadej 😉 Ked vidim tie matky s bruchom a cigaretou, alebo poharikom pri ustach je mi zle ☹ ja som ani nepila, ani nefajcila a predsa mi nebolo dopriate ☹ ale teraz je sanca, ze sa bude dietatku darit. Uvidis...tentokrat nam to vyjde 😉

erika12345
3. nov 2010

@buburka tie injekcie pomahaju, ved v trombofilii je vela zien, kt. len vdaka nim donosili babatko. Tiez by som tomu neverila, ze taka malickost a pomoze. Je to pre nas nadej, mne pomahaju pribehy zien, kt. to vyslo. Vyjde to aj nam, uvidis. 😉 O tych tehotnych zenach s cigaretou alebo alkoholom mi nehovor, tie maju deti bez problemov....

nikinka1981
3. nov 2010

AHojte, ja som potratila 3x a za každým mi nič nezistili... vraj matka príroda urobila čo musela, lebo plod nebol zdravý, ale vždy som sa pýtala prečo??? Všetky vyšetrenia čo mi robili som mala v poriadku, vlastne úplne zdravá. Nefajčila som ani nepila a predsa sa to stalo... Teraz som štvrtý krát tehotná, našli sme lekára, ktorý mi v 11tt dal urobiť hematologické genetické testy. Výsledky mali byť až o 8 týždňov a lekárka mi odporučila zatiaľ prevntívne pichať fraxiparín a, že ak výsledky budú dobré, tak po 8 týždňoch prestanem. No jedno šťastie bolo a bola to vlastne aj posledná chvíľa začať pichať, lebo mi výsledky vyšli také, že mám zlú zrážanlivosť krvi a nábeh na trombózu je to nejaká genetická vada čo mi nikdy predtým nezistili. Vraj na tom končí veľa tehotenstiev povedala tak 70-75%. Ja ďakujem tomu lekárovi, že mi to vtedy vybavil. Pichám si od 11tt, teraz som v 30-tom týždni a všetko je v poriadku, dokonca bábätko je o týždeň aj pol väčšie nakoľko má dobré prietoky a vďačím tomu fraxiparínu za to. Moje tehotenstva sa vždy končili v 11-13 týždni ☹

erika12345
3. nov 2010

@nikinka1981 no vidis, to je krasa. 😉 Som rada, ze ti to tentoraz vyslo. A po potrate ti nerobili geneticke a hematologicke testy? ja ked som mala posledny potrat, tak sa jeden primar cudoval, ze preco som si nieco nepichala peventivne, vraj on to tak kaze svojim pacientkam a to i vtedy, ak sa ziadna porucha neobjavi vo vysledkoch z hemato. Bohuzial som si vtedy nic nepichala, nevedela som o tom a vtedy babo bojovalo tak dlhsie... Lenze som mala hustu krv, tak nemalo vyzivu..

embabuli
3. nov 2010

@buburka ja idem az vecer k lekarovi...ale dnes som kupodivu uplne kludna dajako, vcera som to preplakala a dnes verim, ze sakra uz to musi vyjst predsa! 😎
tak uvidime

buburka
3. nov 2010

@nikinka1981 - AHOJ. To je uzasne 🙂 Gratulujem k 30tt. 😀 Sa cudujem, ze poniektory lekari to tak odflaknu a nechaju zenu 3x potratit, aby mohli spravit nejake trapne testy a vypisat recept na fraxiparin ci clexane. Ja plne doverujem svojmu Dr a dakujem mu, ze ma okamzite po 1 potrate poslal na testy. Skoda, ze nie vsetci su takto zodpovedny. ☹
Obdivujem vasu silu a odhodlanie bojovat za svoje stastie a nevzdat to po prvych neuspechoch...ja keby nebyt odhodlania mojho muzicka...tak neviem...uz by som to asi hned vzdavala 😒

buburka
3. nov 2010

@embabuli - drzim teda pevne prstiky !!!!!!! 😉 Bude to dobre, jasne ze to musi vyjst! Cakame na tvoje dobre spravy ok? Zatial pa 😉

chomica
3. nov 2010

Dievcata ako tu citam tak kazda zijeme v podstate s vnutornym strachom. Mna by sa krvi nedorezali pred kazdym ultrazvukom. Mne vtedy hadam aj srdce "prestane" bit. Ked som bola v sobotu na pohotovosti hrozostrasne som sa bala. Nemam rada reci typu, nesmies sa bat a nesmies to tak prezivat a pod. Ale to zena, co mala bezproblemove tehotenstvo a v podstate ani nevie ze bola tehotna nemoze pochopit. Niekedy ma ten strach vycerpava poriadne. Vcera som bola v pohode, no dnes som nervozna strasne. Ale co ine nam ostava nez verit a dufat, no nie?
Ja idem na poradnu o dva a pol tyzdna. Zosiviem dovtedy 😖 😖
Ja ani neviem poriadne v ktorom tt som bola ked som v maji potratila, pretoze moja lekarka ku kt uz nechodim, mi vobec nezistovala ci je plod zivy, ci mu bije srdiecko. Ked som u nej bola prvy krat, podla poslenej ms som mala uz byt v polke 6tt a ona mi povedala ze som v 4tt a pritom som presne vedela kedy om mala ovulku no a potom som uz na ultrazvuku vobec nebola. Takze si myslim ze uz na zaciatku to nebolo dobre. Proste som zacala spinit no a na ultrazvuku bol uz len plodovy obal, plod sa vstrebal, ale ten obal rastol dalej. Spinit som zacala v nejakom bud v 10tt+4 podla ms, alebo v 9tt podla ultrazvuku. Takze boh vie ako to bolo. Z histologie vyslo len ze zamlknuty potrat.
Ale teraz to citim uplne inak, tak verim ze to dopadne len najlepsie 🙂Aj ked dnes mam den blbec 😒

nikinka1981
3. nov 2010

@erika12345 nie nerobili mi tieto testy a ani mi nič také nekázal preventívne pichať. Ono hustá krv spôsobuje zrazeniny, ktoré sa dostanú do pupočníkovej šnúry, zapchajú ju, dieťa nemá výživu a umrie. Mne po druhom potrate robili genetické testy aj manželovi, ale tam sme mali všetko v poriadku...
@buburka no prvý krát sa mi to stalo v r. 2000, potom v 2001 a nakoniec to bol jún 2002, kedy som na tom psychisky bola tak zle, že som povedala, že toto nechcem nikdy viac zažiť. 8 rokov mi trvalo kým som dostala akú takú odvahu a vyšlo nám hneď na prvý cyklus 🙂 Verím, že tento krát to bude dobré 🙂 Kŕček mám síce skrátený a hrozí mi predčasný pôrod, ale snažím sa čo najviac odpočívať a snáď to dotiahnem adpoň do toho 38tt kedy mám plánovanú sekciu 🙂

zojka05
3. nov 2010

ahojte babenky tak mám to za sebou a mám naozaj dobré správy po týždnoch nervov to vyzerá dobre..... 🙂 Videla som úžasného malého človiečika ktorý si kludne robil kotrmelčeky pred mojimi očami,nádherný pocit...a ešte lepší bol,ked mi doki povedal,že je zdravučké a úplne v poriadku,všetko si pekne premeral a poobzeral a povedal,že sa nemusím bát,že je všetko v poriadku a že dokonca je vačšsie ako malo byt 11+1 a zodpovedá 11+3 .jupíííííí takže krásne rastieme,len to nechcem velmi zakríknut úplne pokojná budem až si ho budem môct k sebe privinút....držím vám všetkým palčeky aby vám tiež hovorili len dobré správy a tiež vám dakujem za podporu,hrozne mi pomáhate.....

erika12345
3. nov 2010

@nikinka1981 aj ja som 4. krat tehotna. A co presne ti vyslo v tych vysledkoch? Inak ta husta krv prekaza aj skor, ked este nie je placenta, ja som mavala potraty vtedy, ked je babo vyzivovane zo zlteho telieska.
@zojka05 to je krasne, tesim sa s tebou. 😉 Ja by som tiez chcela vidiet, ako si tam vystraja, snad sa toho tiez dockam. A robil ti dokror aj to meranie na down. syndrom? To je super, ze ste este vacsi, som rada. 😉

buburka
3. nov 2010

@zojka05 -gratulujem!!!!!!!!! 😀

buburka
3. nov 2010

@nikinka1981 -len pekne oddychuj, vsetko ostatne ta pocka ... januar tu je cupilup 🙂

erika12345
3. nov 2010

@buburka ja som to tiez chcela vzdat, ale tuzba po dietati bola silnejsia, aj ked som si po 1. potrate myslela, ze dalsi nezvladnem, potom, ze ten dalsi....
@chomica strach mame vsetky, tiez sa nedokazem stotoznit s tym, ze toto ma byt najkrajsim obdobim mojho zivota, mam si to vychutnavat, ze starosti budu, ked sa male narodi... Budem si vychutnavat, ked sa mi narodi dietatko a urcite mi nebude robit take starosti ake mam teraz, mozno trochu starosti ano, ale budem si vazit svoje babo a konecne budem naplno stastna.
@nikinka1981 az teraz som si vsimla, ze si zbierala odvahu 8 rokov. Co ta presvedcilo? Kvoli comu mas planovanu sekciu?

zojka05
3. nov 2010

@erika12345 ano robil aj meranie na daw.syndrom,pozeral to šijové prejasnenie a kontroloval či tam je aj nosová kostička povedal,že je všetko tak ako má byt....Ty ideš kedy na takéto sono? to býva medzi 11-13 tt tuším...
@buburka dakujem,!!!!!

erika12345
3. nov 2010

@zojka05 asi na bud. tyzden, mam ist na krv kvoli vyvinovym vadam a potom na sono, ale to neviem, kedy bude, sestricka mi hovorila, ze mi da v pondelok termin. Joj, mam z toho nervy... Som rada, ze ste v poriadku, mas aj fotecku?

chomica
3. nov 2010

@zojka05 gratulujeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

zojka05
3. nov 2010

@erika12345 mám aj fotku,len ju musím nahrat,potom,ju sem hodím...ja idem tiež ešte na krv v utorok,a že tam mi vypíšu aj tehu knižku....tak budem na teba mysliet aby to aj tebe dobre dopadlo.
@chomica dakujem!!!!ste tu všetky neskutočne zlaté a je super vediet,že niekto aj ked neznámy to všetko prežíva s vami,ja tak isto myslím aj na všetky ktoré sa boja tak ako ja a aj na snažilky,a na všetky ktoré sme tu a zazili sme si tú neskutočnú bolest straty,všetkym vám držím palce!!!!

erika12345
3. nov 2010

@zojka05 Dakujem a tesim sa na fotecku. 🙂

katkaajurko
3. nov 2010

ahojte dievcata

hadam sa k vam pridam. mam za sebou jeden mikropotrat v 5tt bez kyretu v 2009 a napocudovanie som zazracne nasla dve ciarocky v pondelok a vcera tam stale boli 😅 ale som este dva dni pred mrchou a samozrejme strach velky (na krvi som bola - 10DPO bolo hcg 99) no len nic som necitila,potom vcera ma dost bolela/tlacila maternica a dnes nic aspon mam pocit- - bol tu niekto taky-kto na zaciatku nemal pocity v maternici a na mrchu? iba prsia ma bolia .... a nemam chut jest.... ale to mozno aj zo stresu..je tazke sa nestresovat 😅

chomica
3. nov 2010

@katkaajurko ahoj, potichucky gratulujem..no ja som ten pripad, ze ma velmi bolelo podbrusko ked som mala dostat mrchu, no ale ta neprisla. Ale nemyslim si ze to znaci nieco zle, ked taky pocit nemas. A s tym ze ti nechuti jest to poznam, u mna to trosku ma veru suvis aj zo stresom.

katkaajurko
3. nov 2010

@chomica a kolko dni ta to podbrusko bolelo? a kedy prestalo?

chomica
3. nov 2010

@katkaajurko co ja viem ale asi cca 4 dni.

katkaajurko
3. nov 2010

@chomica aha a brusko od vtedy necitis uz vobec?

milka2008
3. nov 2010

Ahojte dievčatá 🙂

@zojka05 - GRATULUJEM kraasne 😉 .

Ten strach máme a prežívame všetky. Ale treba sem napísať aj takéto pozitívne správičky, aké nám posiela @zojka05, @chomica,@buburka, @nikinka1981, @erika12345 a ešte niekoho som zabudla? Nech máme my ostatné nádej 😉

Inak, ja som sa teraz vrátila z hematológie, homocysteín mám chvalabohu v norme, z genetiky mi vyšla homozygotná mutácia MTHFR, tak už od ovulácie užívam kyselinu listovú 1 tabl. denne, B-komplex 2 tabl. denne a k tomu mi dnes pridala dr. ešte aj FRAXIPARÍN, ale to skôr vzhľadom na môj predčasný porod v 31 tt., minuloročný abort, môj vek, chronické ochorenia a ľahký deficit faktora XII. Niekomu som už spomínala, že ja si tie injekcie nepichám, ale dnes mi ich z preventívnych dôvodov dr nasadila. Zatiaľ tie najnižšie dávky 2500. Dievčatá, kam si tie injekcie picháte - do brucha? Snáď tam neporaním fazuľku.

@nikinka1981 - nič sa neboj, môj syn sa narodil presne v 31 tt plus 0 a zatiaľ je to o.k. 😉 Skracovanie krčka treba sledovať, ty len pekne oddychuj a nerob nič , čo by mohlo spustiť pôrod 😉. Uvidíš, že to ešte ďaleko dotiahnete 😉

a gratulujem aj @katkaajurko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre