Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

milka2008
3. dec 2010

@vavrenka - tak to si veľmi dobre pamätám 😉 a som rada, že nám to takto pekne ubieha. A keď spomínaš uzv, ja idem 7.12. do ružinova na NT, ozaj teraz pozerám,ty dnes začínas 12. tt , gratulujem 😉 mne začne v nedeľu. tak snáď už aj na NT bude niečo vidno v utorok. Ty si myslím písala,a že si bola túto stredu, či štvrtok?

vavrenka
3. dec 2010

@milka2008 v utorok a NT v priadku. Na kontrolu idem 14. a uz sa nebojim 🙂 , chytila som silne podozrenie, ze moje babo je zivotaschpne, vsak je aj vacsie o 6 dni, comu nerozumiem, ze ako to je mozne 😉

milka2008
3. dec 2010

@vavrenka .- až o 6 dni? hlavne, že je všetko v poriadku 😉 zato ty si riadne asi schudla, keď bralo z teba všetko 😲 taký malý pažravček 😉
my sme mali na začiatku 9. tt jeden deň sklz, teda o jeden deň menší sme boli. ale bábätká vraj v tomto období sú ako na hojdačke, jeden deň mínus a o pár dní 6 dňový náskok 😉
a gratulujem k dobrým výsledkom NT 😉

kvietocek55
3. dec 2010

@milka2008 @erika12345 no tak bola som u dr.. sono nerobil ☹ on mi povedal, že keď nieje krv, nieje to nič vážne.. vraj sa môže rozťahovať maternica.. no ale to boli také pravidelné kŕče.. síce nie silné, ale aj tak.. no ráno mi už nič nebolo. Ale mala som zlé výsledky ešte z minulého výteru.. našli mi nejakého streptokoka.. je pravda, že som aj troška prechladená. Musím vraj brať antibiotiká.. povedal, že sa nemusím báť to brať no ja i tak premýšľam či to vôbec mám brať. Predpísal mi xorimax 250.. nikto s tým nemá skúsenosť?

kvietocek55
3. dec 2010

@lilik15 ahojky, ja som mala cysty po vysadení antikoncepcie.. a potom po potrate sa mi urobili také dve riadne veľké.. mala som aj bolesti.. môj gyn mi povedal že môžem mať aj rakovinu.. 😠 s plačom som utekala do nemocnice k dr., ktorý mi robil zákrok.. a ten ma upokojil, že po potrate je to normálne.. takže tak.. cysty nie sú nič strašné.. brala som 10 dní Wobenzym a potom sa to samo stratilo...

lilik15
3. dec 2010

kvietocek55 tak teraz si ma trosku upokojila 🙂 dakujem ja mam jednu cystu 8x9cm som zvedava ako to bude vyzerat ked pojdem v januari na sono...A teraz ked mam tu cystu mozem otehotniet alebo tam nieje ziadna sanca?

winipega
3. dec 2010

@vavrenka a ty si uz oznamila v robote ze si tehotna? ja este nie ☹ este len v utorok idem na to NT tak uvidim ci to vobec bude ok...

buburka
3. dec 2010

@laerke
@dannizeta - Baby som strasne rada, ze je vam uz lepsie. 🙂
My sa chystame v nedelu s muzikom na vianocne trhy trosku vstrebat atmosferu vianoc, tak som zvedava ake budeme mat pocasie, lebo posledne dni idem radsej iba na 200m do potravin a naspat...brrrrr...strasna zima. Budem ako cibuliacik...ale nevadi 🙂
Sa mi paci ako to uz zije pripravami na babo u vas..ja som este ani nezavitala poriadne do obchodu s mimi vecickami 😖 Nechavam to stale do noveho roku....ale stiahla som nejake tabulky a tahaciky kt. sa mozno nam prvykrat mamickam asik zijdu....
No....a teraz ich sem neviem dat.....do kelu...skusim neskor ked pride muzik domov nech mi to sem da 😀

zojka05
3. dec 2010

ahojte mamičky čakatelky! dlhšie som tu nebola,som sem nakukla som rada,že sa vám darí a že brušká rastú.... 🙂 mne tiež aj ked mi ešte stále býva zle bábo rastie,podla posledného sona sme mali 90g.a aj testy na vývojové vady máme zatial v poriadku,chcem vás všetky povzbudit,dokonca už zretelne cítim pohyby,zdá sa mi to dost skoro ,pri prvom tehu som ich začala cítit v 17tt a teraz už na konci 14tt,teraz mám občas pocit,že si tam drobec robí diskotéku 😀

chomica
3. dec 2010

@lilik15 ja mam tiez otocenu maternicu dozadu a otehotnela som prvy aj druhy krat na prvy sup. Takze toho sa neobavaj,otocenu maternicu ma velke percento zien a ani o tom nevie ja som sa to dozvedela az ked som otehotnela prvy krat.

chomica
3. dec 2010

@zojka05 juj to musi byt super citit pobyby....som zvedava kedy ja zacnem citit.

chomica
3. dec 2010

@kvietocek55 nemusi to byt nic zle, ja som mala strasne bolesti krizov a podbruska a vsetko bolo v poriadku ale isla som hned na pohotovost pre istotu.

vavrenka
3. dec 2010

@winipega este nie oficialne a pisomne.. ale uz to asi vsetci tusia...a preco chces pockat do NT?

vavrenka
3. dec 2010

@chomica tebe to ubieha! uz 14tt! 😉 o 6 tt budes citit pohyby.. uz aby som aj ja 🙂

milka2008
3. dec 2010

Ahojte,
@zojka05 super spravy,ze pohyby v 14 tt,ozaj skoro, ja som pri synovi okolo 18 tt,teraz to mozno bude skor,ale ja stale cosi citim,zatial iba vetry.
@winipega aj ja idem v utorok na NT,do ruzinovskej nemocnice,ty kam ides? To je nahoda.

chomica
3. dec 2010

@vavrenka ahoj kludne moze byt krpcek vacssi aj o 6 dni a nabuduce zase moze byt o den mensi, je to normalne. Rastie prudko zo dna na den 😉

chomica
3. dec 2010

@vavrenka ja tiez nechapem ako to ide zrazu. Donedavna sme sa vsetky tak strasne bali 🙂 Tak rada by som uz citila pohyby. Ale co ja vem kedy nastanu 🙂 Citim obcas nieco ale to su creva urcite. Tak ma nafukuje ze az Chudak creva 😀 . Ale obcas mam taky zvlastny pocit, take ako ked citis nervozitu v bruchu ale nervozna nie som.No je to len obcas.

chomica
3. dec 2010

@winipega jasne ze NT bude v poriadku uvidis nic sa neboj 🙂

chomica
3. dec 2010

@vavrenka ja idem do poradne az 20teho v pondelok tesne pred Vianocami. Na odber krvi na skrining.Som zvedava kedy sa dozviem vysledky ked to bude pocas sviatkov.

zojka05
3. dec 2010

@chomica no naozaj je to super,cítit drobca,a hlavne som ovela pokojnejšia,ked sa pomrví,už sa tak strašne nebojím.....zo začiatku som to cítila len ako,ked ideš na aute kopec dolinka a tak zvláštne ti zdvíha žalúdok,ale teraz už cítim normálne štuchančeky,neviem čo bude robit za 2 mesiace 😀 .naposledy sa dokimu zdalo,že je dost velké,aj sa ma pýtal,že aká som bola velká ja ked som sa narodila,tak som zvedavá,čo mi povie 14-teho,idem znovu na kontrolu.

kvietocek55
3. dec 2010

@lilik15 ja si myslím že šanca určite je.. len si sa asi mala popýtať poriadne dr na tú cystu, že aká je.. neviem no, keď ju máš v maternici.. ja som mala na obidvoch vaječníkoch..

@zojka05 no servus :D tak to som rada, že sa máš dobre.. ja som pochorela.. dr. mi dal ATB tak zas stresujem, neviem či to mám brať alebo čo. Mám vraj vo výteroch streptokoka.. ☹ prečo to moje tehotenstvo nemôže prebiehať bez zbytočných komplikácii? (to bola len taká že rečnícka otázka)..

laerke
3. dec 2010

@buburka Si strasne zlata 🙂 Davaj si pozor, v nedelu ma byt -15 stupnov, cely vikend bude studeny ☹ Takze ja nevystrcim labky z domu..

Ja mam tie mimi nakupy vybavene kedze 90% veci dostaneme od rodiny nastavajuceho.. My sme dnes doniesli samponiky, plienky, mliecko a take zalezitosti, take najprvsie... A plysacika! 😀 Neviem si pomoct 🙂

Mna stve ze detska izbicka je zatial skladisko kedze sme sa len teraz stahovali a nemam to kam dat.. No potom pomalujem steny a kupim komodu na veci pre babo 🙂

Hlavne dufam ze sa uz v stredu dozviem pohlavie 😵

chomica
4. dec 2010

@zojka05 super....ja som inak z velkych deti...moj starsi brat ked sa narodil mal skoro 5 kil 😀 ja 4 kila a mladsi brat tiez, tak som zvedava ake velke bude nase dietatko 🙂 uz by som aj ja chcela citit pohyby nech viem ze je vsetko v poriadku, no ale este si pockam 🙂

chomica
4. dec 2010

@kvietocek55 neber si to tak....strčeptokoka a este neviem akeho koka som mala aj ja a brala som na to cipky. Potom som hned mala mykozu a nasledna opat. Tak sa neboj a doveruj lekarovi. Ked ti dal lieky tak ich ber. Horsia pre babo je infekcia ako lieky. A tiez som mavala strasne bolesti. Tak to neber ako komplikacie su to bezne tehu problemy. Komplikacie je ina kapitola 🙂

zojka05
4. dec 2010

@kvietocek55 neboj všetko bude ok!Len pekne dober liečiky,vyleč infekciu a všetko bude dobré,neboj aj ja som mala infekciu,pri prvom tehu a dokonca mi ju zistili nejak tesne pred pôrodom,tak mi dávali asi 3 infúzky z antibiotikami,tesne pred pôrodom, neviem ako som k tomu prišla.....naštastie malý bol v poriadku,takže všetko dobre dopadlo....

buburka
4. dec 2010

@kvietocek55 - Ahoj. Tie Atb ber urcite, ved predsa lekar vie, ci ich mozes , alebo nemozes uzivat a pocas jeho praxe nie si ani prva a urcite ani 100pacientka ktora sa bori s takymito problemami a pekne vynosi zdrave babulo 😉 Drzim palce k skoremu vyzdraveniu a spokojnemu uzlicku v brusku 🙂
@laerke -15 stunov??? Jujha...musim vytiahnut najhrubcie kamase ake najdem 😀
Inac, verim, ze si nevies pomoct co sa tyka plysacikov....ja nemozem ist s muzikom okolo hrackarstiev v obchodnych domoch, lebo ten objavil svet svojho detstva a neviem ho odtial dostat......aspon mam zacvik k malemu, ked bude vymyslat 🙂 Myslim, ze ked sa narodi, budem mat doma zazracne deti 2 😅

kvietocek55
4. dec 2010

@chomica @zojka05 @buburka ďakujem baby za povzbudenia.. idem brať tie lieky zatiaľ lebo choroba sa zhoršuje... hrdlo ma bolí že až.. A v pondelok ešte zbehnem za svojou obvodnou že aký ona má na to názor.. Všimla som si, že to brucho ma pobolieva vždy večer.. tak ktovie.. dr. mi kázal že mám pre istotu brať magne B6. Len ja už toho toľko beriem, že toto moje babenko bude nejaký predávkovaný superhrdina. Keď to vôbec dotiahneme do zdarného konca..
Inak ja mám takú chuť mu kúpiť niečo peknučké.. Ale sa bojím ešte že to zas nedopadne dobre ☹

chomica
4. dec 2010

@kvietocek55 jasne ze to dotiehnete az do uspesneho konca 🙂 mysli pozitivne a kludne ber aj magne B6. Mna podbruskoa krize najviac bolia v case, ked by som mala dostat ms, kebyze nie som tehotna. Takze tak poriadne ma to boli raz do mesiaca. A neboj sa kazda citi ten rast maternice a natahovanie vaziv inak. Niektora vobec a ina strasne.

kvietocek55
4. dec 2010

@chomica no hádam máš pravdu.. poobede mi bolo celkom fajn tak som sa vybrala na nákupy vianočných darčekov.. xi xi a aj ma to obšťastnilo 🙂

chomica
5. dec 2010

@kvietocek55 no vidis sikulka...ja mam kupeny zatial "az" jeden darcek 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre