Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

lenka112
16. sep 2011

@zlatulienka Keby si tak chcela mať pravdu a bola by som v júle 2012. 🙂 Ďakujem a prajem šťastné a hlavne bezproblémové tehuľkovanie 🙂

ludmila25
28. sep 2011

@andosa cauko ak sa mozem pridat do debaty dievcata aj ja som v aprili necakane potratila a po 3 mesiacov som zase otehotnela uz som skoro v 3 mesiaci a vsetko je ok tak doktor povedal ze sa nemam bat ze vsetko prebieha ako ma

andosa
28. sep 2011

@ludmila25 neboj sa, to že si potratila a potom rýchlo otehotnela, neznamená, že teraz to nedopadne dobre. Ja som bola už stará "korytnačka" (mala som vtedy 35 rokov) a dnes mám doma 4,5 ročného svišťa 🙂

julinkaaa11
28. sep 2011

@ludmila25 ahoj...ja som tiez minuly rok pred vianocami potratila a dr. mi uz 26.2. vypisovala tehu knizku....momentalne som v 31tt a je vsetucko ( klop, klop, klop) v uplnom poriadku. Absolvovala som si sice geneticke testy, hematologicke a ine. prislo sa na problem a teraz uz len pocitame dni do mikulasa..aby nam do cizmicky doniesol drobceka 🙂 🙂 🙂
Drzim ti palceky a hlavne sa nestresuj...ja som na zly minulorocny zazitok velmi rychlo zabudla a nemyslim na nic ine ako na babatko v brusku. 😉

moni
28. sep 2011

@ludmila25
ja som tiez v aprili potratila, a otehotnela zaciatom juna 😉

ludmila25
28. sep 2011

no babenky a som na konci 2 mesiaca a zatial je vsetko ok.ako ma byt tak aj pevne dufam ze vsetko bude klapat az do 9 ,esiaca 😀

ludmila25
28. sep 2011

@moni no a som potratila 6 aprila a otehotnela som zaciatkom augusta no zatial je vsetko ok podla doktora u teba je vsetko poriadku ak sa smiem spytat robili ti niejake estra vysetrenia

ludmila25
28. sep 2011

@julinkaaa11 no tak to si mala dobre ked si tak rychlo zase otehotnela a ak smiem sa spytat v com bol problem , tak drzim palce tiez nech vam male robi len a len radost 😎 🙂

moni
28. sep 2011

@ludmila25
ja som bola na kyretazi 14.4. bola som v 8tt ☹
teraz je vsetko OK, ziadne extra vysetrenia mi nerobili.

julinkaaa11
28. sep 2011

@ludmila25 dakujem 🙂 ..no mne na hematologii zistili zlu zrazanlivost krvi- neviem ako presne sa ten problem vola ale dr. mi hned na knizku napisala cervenou diagnozu: mutacia F.V.- mohla sa vytvorit krvna zrazenina v pupocnej snure a babatko prestalo byt vyzivovane...pri tejto giagnoze uz nikdy nebudem moct uzivat hormonalnu antikoncepciu prave koli tej zrazanlivosti- je to zivotu nebezpecne...momentalne si picham do brucha injekcie na zrazanlivost krvi- ale to asi len pocas tehu. Okrem tomu na genetike nam- teda manzelovy zistili ze ma o jeden chromozom viac...ludia maju 46chromozomov ale on ma 47- takze tam je tiez ryziko- predsalen ide o anomaliu- ono sa to potom deli este na XXY, alebo XYY- u muzov..on ma z toho chvalabohu ten najlepsi pripad XYY- nieje to vobec vazne.. viac sme sa nedopatrali len co o tom pisu na nete- zaujimave veci sa clovek podozveda pri takychto roznych vysetreniach 😀

ludmila25
29. sep 2011

dakujem babenky za informacie aspon je clovek informovany

lejduska
29. sep 2011

aloha, trochu som sa tu poobzerala a zaujali ste ma 🙂 ake mate skusenosti s otehotnenim po potrate? niekde vravia, ze najskor po pol roku ale pocula som, ze naj je do pol roka. nenahlim sa len ma zaujimaju skusenosti a nejake info. @ludmila25 ty si spominala, ze po 3 mesiacoch tak to ti gratulujem je to super 🙂 a je vsetko v poho? lekar ti nic nevytkol?

ludmila25
29. sep 2011

@lejduska ahoj nie doktor mi nic nevytkol mne po potrate povedal ze si mame aspon 2 mesiace dat pauzu a potom sa mozeme pokusat o babo ved ani my s partnerom sme necakali ze tak skoro otehotniem ale co uz sme radi a dr povedal ze je zatial vsetko ok ako ma byt no 14 idem na prvy velky ultrazvuk a dalsie vysetrenia tak uvydim ze ako vsetko dopadne 🙂 v pondelok mi zacina 3 mesiac a zatial vseto ako ma byt okrem nevolnostiach ktore mavam skoro kazde rano ale potom ma prejdu

lejduska
29. sep 2011

@ludmila25 tak to rada vidim, ze su aj take pripady, ze nic nie je stratene a da sa hned. tak sa drz nech je vsetko oka. a mozem otazocku nemas v sebe take obavy ake ja mam, ze sa to moze zopakovat? no na take radsej ani pomysliet netreba ale ja teraz ked niesom tehotna obavam sa vies, preto nechcem dlo cakat dajme tomu niekolko rokov kym skusime zas

moni
29. sep 2011

@lejduska
moja lekarka povedala, ze pokial sa budem citit psychicky OK, tak staci cakat 1-2 cykly. ale rozni lekari odporucaju rozne.
nam sa podarilo prvy sup, ale poviem uprimne, bala som sa velmi 😔 len prednedavnom ked sa zacalo babatko mrvit som sa viac ukludnila.
drzim palce!

lejduska
29. sep 2011

@moni tak to ti gratulujem, je to fajn ked sa ned podari, aj ked neda sa to nahradit tym anjelikom ktory odisiel (podla mna) a ja somnormalne asi toto chcela, bola som jak posadnuta len aby sa podarilo, teraz som kludnejsia a robim veci s chladnou hlavou., dakujem a drzte sa s drobcekom 🙂

moni
29. sep 2011

@lejduska
je v poriadku ze smutis, bolo to predsa tvoje babo 😔 kazda zena potrebuje svoj cas na smutenie, a zmierenie. treba dopriat nielen telu ale aj dusi aby sa spamatali.
opatruj sa!

lejduska
29. sep 2011

@moni dakujem., je to smutne, ze sa take veci deju a ze je tolko zien, ktorym sa take stalo no na druhej strane prave vy ma viete pochopit ked mate rovnaky alebo podobny osud., mam skusenost, ze kamoska ktorej vysiel neg test to prirovnala k mojmu potratu, ze je to to iste tak som zurila vtedy 😝

meusicka
29. sep 2011

@lejduska hore hlavu, viem lahko sa hovori, ale ako pise @moni treba nechat telo aj dusu sa spamatat. a mat strach ohladne dalsieho tehotenstva je tiez normalne. ale netreba si pripustat, treba dufat, ze vsetko bude dobre. my sme s mm cakali 4 mesiace, ani nie telo, ale skor ta dusa potrebovala. a potom sme sa pokusili. podarilo sa na 4 cyklus a hned dvojicky. takze sa opatruj, kym nezacnete snazit, skus si podporit svoje telo, davaj si alchemilkovy cajik a caj z rebricka obycajneho (posilnia ti maternicu) mozno nezarucia dlasie bezproblemove tehotenstvo, ale urcite neuskodia. drzim palce, nech ste co najskor pripraveni na dalsie mimi a hlavne aby sa vam skoro zadarilo. stretneme sa v nejakej mamickovskej teme potom 😉

moni
29. sep 2011

@lejduska
nam sa prva dcerka pomerne dlho nedarila, chodili sme po lekaroch, nakoniec nam trosku pomohli. takze viem pochopit ake je to ked sa nedari, ten smutok, ta tuzba. ale osobne som horsie niesla tuto stratu. a to som bola len 8tt tehotna 😔
@meusicka
krasne dvojnasobne stastie sa pritrafilo 😵

usacek79
29. sep 2011

ahojte baby, ja som pred mesiacom potratila MA v 12tt, bola som na kyrete a po 25 dnoch prisla MS.. dva tyzdne po kyrete bola ovu a teraz, dva tyzdne po MS je opat, takze uz tri presne znaky, ze cyklus je OK 🙂 velmi sa tesim na druhu MS a potom ideme na to 😉 drzim nam vsetkym velmi palce!

meusicka
29. sep 2011

@moni veru obrovske prekvapenie 😀 uz len sa nejak preteperit do stadia ked uz bude bezpecne porodit. 😕

usacek79
29. sep 2011

@moni helou exkolegyna, si zlatik, ze sem chodis svojim pozitivnym prikladom dvihat naladu 😉 dari sa?

moni
29. sep 2011

@meusicka
veru drzte sa!
@usacek79
ahoj! chodim veru povzbudzovat aby babule neklesali na nalade, zazraky sa deju a treba mysliet pozitivne!
dari sa celkom obstojne, polovica za mnou, ta lepsia predo mnou 🙂
ty sa ako mas?

lejduska
29. sep 2011

@meusicka dakujem si velmi mila, zapisujem cajik 🙂 aj kyselinu listovu som pocula, ze je dobre. ako samozrejme, ze nechcem za kazdu cenua v podstate sa nejak nesnazime ale davame si uz menej pozor. ja som po tom nemala nejake problemy nemuseli ma cistit ale potom sa objavili nejake zapaly a podobne veci co velmi neprostpieva telu. bolo to pred 3 mesiacmi tak preto ma zaujima ako su na tom ostatne, niekomu sa aj po 3 zadarilo 🙂

katusap
29. sep 2011

@julinkaaa11 Ahoj...mala by som otazocku. Zacala si si pichat hned ako si zistila, ze si tehu? lebo aj mne prisli na nejake mutacie a ze ked otehu, mam zacat hned pichat. Som rada, ze ti tehu prebieha ako ma, hned som spokojnejsia 🙂 Tak vam drzim palce, aby ste to dotiahli uz do uspesneho konca 😉

lejduska
29. sep 2011

@moni je to smutne ked clovek chce a nemoze, u mna to nie je az tak, ja nemusim hned ale su mamicky, ktore sa snazia dlho a velmi chcu su na topripravene a neda sa, a ked vidime 17 stky s kocikom ktore sa o nic nesnazili tak je to krivda

meusicka
29. sep 2011

@lejduska cajiky jednoznacne mozes skusit, ja ked som bola na kyrete (11tt) tak mi aj sestricka povedala, ze ona tiez pila po potrate alchemilku. moja osobna skusenost je dobra. pred prvym tehu som pila a pripravovala sa, druhe tehotenstvo sa nam nejak pritrafilo (aj tak sme boli radi), ale boli hned od zaciatku take neprijemnosti v podobe spinenia a bolesti podbruska a potom to prislo 😒 takze ked sme sa rozhodli zase skusit, som si pekne davala ten cajik a , klop, klop, zatial je to ok. 😉 cajiky pi s prestavkami, 3tyzdne cajik, potom tyzden pauza. a hlavne ak mas po plodnych dnoch, tak uz nepi ziadny, lebo nie kazda bylinka sa v tehotenstve sme 🙂

usacek79
29. sep 2011

@moni ja sa mam vzdy dobre 😉 tesim sa, ze si uz v takom leveli, ze 3xKLOP je to v suchu 😉
no pijem poctivo alchemilku, uz aj kyselinu listovu, Schindeleho mineraly, E vitamin.. ja sa snad dozijem 100 rokov pri tomto zivotnom style 😀 ale ma to zjavne zmysel, cyklus je ako hodinky a next week idem na gyndu, kde mi dufam povedia, ze maternica je ako nova 🙂
ale zato plet mam ako umastena pubertacka, pribrala som 5 kil a celkovo vyzeram otrasne 😠 ale neva, kym je moj muz schopny ma aj v takomto stave oplodnit, tak je to v poho 😀 ideme do tatier o mesiac pocas ovu, tak som zvedava, ale pre istotu ideme pocas dalsej ovu konecne k moru na Kanarske, tak to uz musi vyjst 😵

lejduska
29. sep 2011

@meusicka vdaka za rady, presne preto osm tu aby som zbierala rady a info, aj ja by som rada niekomu pomohla 🙂 ja samozrejme nemusim hned riesit babatko 🙂 len si tak akosi menej davame s priatelom pozor a planujeme na neurcito, keby boli okolnosti idealne tak chcela by som aj hned a vlastne uz vcera bolo neskoro 😀 ale ten caj isto vyskusam, ved tym nic nestratim. len teraz mi meska ms uz tyzden zajtra idem ku gyn. asi na vyvolavacku no.., a tvoje terajsie tehotenstvo je v pohode? nemas vazne problemy? drz sa aj s drobcekom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre