Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

svetluska.p
30. okt 2006

lienka - dakujeme. davaj na seba pozor 😵 .

loss
30. okt 2006

svetluska 🙂 ahojcek

lienka79
30. okt 2006

Nemate baby za co..fakt Vam to prajem... 😀

svetluska.p
30. okt 2006

lienka - a ktory tt si?

lienka79
30. okt 2006

svetluska...ja som momentalne 18+3 tt....O 2 tydzne idem na "velke"sono, kedy uz mozno povie doktor, ci je to pipik alebo pindulka..Ale tiez sme si s manzelom preskakali svoje...Takze aj ostatnym drzim palce, nech to vyjde.. 😉

loss
30. okt 2006

lienka79-tak o to viac ti prajeme vsetko dobre,nech uz je v brusku cokolvek,hlave ze rastie,je zdrave a ze je vase male vytuzene miminko 🙂

bludicka1
30. okt 2006

svetluska, my sme sa ani vlastne nesnazili o babatko, teda ako sa povie. Povedali sme si ze si uz nebudeme davat pozor, kedze sa budeme brat a hned na prvy krat sa nam zadarilo. BOhuzial v 7tt sme stratili a odvtedy pokracujeme ako predtym, cize si pozor nedavame. Ta moznost teda je, ze by som mohla byt tehotna, kedze mi MS stale neprisla. Ja som vsak nebola na cisteni, povedali mi, ze je vsetko uz vonku a tak sa telo da same dohromady..... 🙂

bludicka1
30. okt 2006

lienocka dakujeme, si moc zlatunka, asi si to vsetky navzajom prajeme, je to asi ten najkrajsi pocit aky zena moze zazit, ak si to obaja zelaju.
Hlavne opatrne a drzime ti palceky!! 😉

loss
31. okt 2006

bludicka1 drzim palce 😉

bludicka1
31. okt 2006

loss si zlatunka dakujem.
Je to smutne, ze musime prejst cez take nieco ako potrat. NO malo by sa o tom asi viacej rozpravat a dievcata si uvedomit aka velka je pravdepodobnost, ze niekedy za svoj zivot potratia. Ja mam teraz velikansky strach, ze ak znova otehotniem, znova sa to stane. Viem ze to neovplyvnim, ale je to hnusny pocit. Jednoducho raz si tehotna a potom z nicoho nic bolesti a uz nie si ☹ nie je to fer...... nuz taky je zivot, snad sa nam podari otehotniet a vsetko bude ok, musi byt, budeme optimisti 😉
Vsetkym snazilkam to velmi velmi prajem!

loss
1. nov 2006

bludicka slzy sa mi tlacia do oci ked to citam,aj ja chcem verit ze sa nam to podari,spravim pre to cokolvek,len ta beznadej ma znici ☹

emily3
1. nov 2006

loss ako sa mas?

lienka79
1. nov 2006

loss..dakujem,si mila...dufam, ze teraz to uz bude v poriadku, do tretice vsetko dobre...AFP testy uz mame za sebou, tak klop-klop...
Bludicka..viem presne ako sa citis, taka nejaka prazdnota...ale baby uvidite, ked po niecom clovek tuzi, tak sa to splni a navyse, ak mate pri sebe chapajuce partnera , ktoremu to nie je ukradnute... 😀
Takze drzkajte sa

bludicka1
1. nov 2006

lienocka daky, viem ze bude dobre, len ten strach, tych prvych 12tt bude znova hroznych ☹ ale urcite to zvladneme. Raz urcite a snad aj 3krat kedze chcem 3 dievcatka 😀

lienka79
1. nov 2006

Bludicka..tak 3 dievcata?? No teeeeeeeeeda, ty si trufas 😎
Mas pravdu, prvych 12 tyzdnov je hroznych (navyse mys me boli letecky na dovo a vobe som si to neuzila, len som celu dovolenku trpla a strasne som sa tesila, ked sme uz sli domov....ale nedalo sa to uz zrusit) a ked ptejslo 12 tyzdnov, stakle mam strach...Ale je to trochu lepsie, hlavne , ked vidis dobceka na UZV, ako sa a k svetu..
Takze nech Vam to vyjde vsetkym 😅

bludicka1
1. nov 2006

lienocka nestrachuj tolko, lebo bude malinky velmi ustrachany!! Uz si treba vydychnut a uzivat si tehotenstvo naplno!!! Nuz ked mne prejde 12 tt tak budem asi lietat v oblakoch a potom sa nebudem vediet dockat 20tt kedy ti povedia ci je to girl alebo boy........ no tehotenstvo musi byt nadherne, stale nieco nove...... 😉

svetluska.p
2. nov 2006

bludicka, ja som sa tak tesila, ze 12 tyzden pomaly za mnou. A potratila som 12tt a 6 dni.... Ale nechcem Ta nastrasit, len tym chcem povedat to, ze sa asi budem obavat prve 4 a nie 3 mesiace.

bludicka1
2. nov 2006

svetluska to som nevedela, ja ze len tie prve 3 mesiace su kritycke... ☹ este sa mam toho veru vela ucit. A co sa stalo??? Preto si mala take komplikacie??

svetluska.p
2. nov 2006

bludicka - no prosto odumrelo malicke. Kamaratka dr. hovori, ze do 14 tt je to take najkritickejsie. Mozno som sa nemala upokojit, ked mi 12 tt presiel, ale mala som sa bat a nic by sa nestalo.... Ale to su len spekulacie a keby bolo keby....

loss
2. nov 2006

svetka aj ja som bola v tom ze sa mi nic nestane aj do nemocnice som prisla s tym ze sa spolu vratime a ....nemozem tomu uverit a hlavne nechapem preco ☹

bludicka1
2. nov 2006

hmmmm tak to mi je moc luto, uz aspon viem ze sa mam bat aspon do 14tt a asi nevydychnem az do 20tt. No uz je to za nami, tak teraz treba mysliet pozitivne! 😉 Nech nemame deprimovane deti 🙂

svetluska.p
2. nov 2006

babulky - ja som Vas nechcela nastrasit. Kazda si tehulkovanie od zaciatku uzivajte. To len ja som bojko a sa mi to teraz vymstilo. Ale uz sa nebojim. Len casu sa bojim. Lebo leti strasne rychlo....

loss
2. nov 2006

svetluska niekedy je strach dobry,len musi mat mieru nesmie nam prerast cez hlavu.Ale my hp prekoname ,lebo babenka musia citit ze ich mamy ich ochrania 🙂

dorotka
3. nov 2006

bludicka no mne po trinastom tyzdni uz aj duphaston lekar vyradil takze je to asi trosku individualne

bludicka1
3. nov 2006

ok, tak vyskusame moc na to nemysliet, ale som si ista,ze to nebude take lahke, aspon do toho 13tt urcite. Dakujem vam.

lienka79
3. nov 2006

Bludicka..prave preto som bola tiez ustrachana, ja som tiez myslela,ze do 12tt je pohoda,ale potom som niekde precitala,ze babenka potratila v 16tt, tak som sa strachovala dalej..ale bola som kludnejsia...
Mne napr.dr. vysadil aj napriek 2 potratom uz po 8 tt duphasyon, lebo potom je vraj uz babo uchytene tak ci tak a placenta je vyformovana a je vyzivovane..a zatial to klape 😀
Uz sa tesim o tyzdne na sono....A drzim palceky aj vam ostatnym....

bludicka1
3. nov 2006

ako linocka v ktorom si teraz tt? Takze do 8tt treba davat extra pozor a potom uz sa jednoducho stane co sa stat ma a neovplyvnime to.....ak to spravne chapem. A beries nejake vitaminy? Mne kazali ten folic acid (tusim kyselina listova ci ako sa to doma vola)

lienka79
4. nov 2006

Bludicka..terz som 19+2 tt..ASi je to tak,ze priroda si to jednoducho sa ma zariadi a tak to treba brat..Beriem kalibrum mami, predtym som brala Calibrum baby plan (pred otehotnenim aj pre 1.tyrimester) a je tam aj denna odporucana davka kys.listovej..Takze odporucam kupit..Okrem toho nic ine, lebo tam su vsetky vitaminy

loss
4. nov 2006

bludicka aj ja jem kyselinu listovu a pijem alchemilku 🙂

lienka79
13. nov 2006

baby..co je s vami?Kde ste sa podeli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre