Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

erika12345
5. jan 2011

@majaja86 no ja som prisla o babo viackrat, tak som sa s otehotnenim neponahlala a chcela som mat komplet vsetko vysetrene...ale podarilo sa hned po vysetreniach, u nas s otehot. problem nebol.. Ak si potratila 1. krat, tak ti skoro ziaden lekar nic nespravi, lebo to fakt mohla byt nahoda. Ale listovka sa predpisuje pred, ma sa uzivat minim. 3 mesiace, aby to malo zmysel, moja dr ma este upozornovala, nech sa snazime az po tych 3 mesiacoch uzivania, az vtedy jej mas dost v tele. Alebo je aj femibion, ten staci mesiac, ja som mala aj na predpis , aj femibion. Ja viem, ze sa citis blbo, je to tazke obdobie, treba sa premoct a bojovat, aby to nabuduce vyslo. A je pravda, ze babatka v okoli tvojej nalade neprispievaju, este si urcite rozcitlivena.

petra.cs
5. jan 2011

@majaja86 majka, ak nemáš na predpis, tak si aspoň kúp kyselinu listovú v lekárni. je ich veľa druhov od 2 eur .. asi nemajú takú koncentráciu, ale lepšie ako nič.. potom sú také výrobky, ktoré obsahujú aj iné dôležité vitamíny okrem kys. listovej..ja mám napr. femibion. O mesiac, dva ideme do toho.. 😉

majaja86
6. jan 2011

@erika12345 dakujem za rady ... zvážim čo si z toho vyberiem, ale na druhej strane si hovorím je mnoho žien, ktoré to všetko neužívali a predsa otehotneli a všetko bolo OK.... prečo to musíme mať mi také komplikované, ale ak mi to pomôže k bábätku tak prečo nie 😉

majaja86
6. jan 2011

@petra.cs ďakujem za radu ako som už písala erike12345 tak súsim sa informovať v lekárni a hlavne asi zmenim moju lekárku 😖

erika12345
6. jan 2011

@petra.cs mas pravdu, ta koncentracia ta je o veeeeeeeeeela mensia. Najviac bez predpisu mas 1000 mikro gramov a na predpis ma listovka 10 mg, co je znacny rozdiel. Ale asi je fakt dobry ten femibion, teda pre mna urcite, lebo moje telo zle vstrebava klasicku listovku. A k listovke si musite dat nejake vit. B (B6 a B12), inak sa vam nevstrebu.

rena
6. jan 2011

@erika12345 ahojte tak mam to za sebou bola som tam vcera tak dufam ze vsetko je dobra .a mozem sa spitat ked sa to stalo tebe tak po akej dobe si sla na ultrazvuk.ja mam ist v pondelok .tak dufam ze to vsetko dobre vyslo tebe sa ako k tomu vyjadrili co ti na to povedali.dakujem rena

chilli
6. jan 2011

@buburka ahojky, opisala som to ako mi to povedal lekar... len tolko, ze ked bije slabucko alebo nevidiet, ze je tam risk potratu..viacej som sa nezaujimala ...nam tiez bylo ako zvon 🙂

lucka1987
6. jan 2011

ahojte.. chcela by som sa nieco spytat.... len vcera som si robila test na 29 DC a nasla som si tam slabulinku ciarku dnes to iste.. ale vraj testy axiom su malo spolahlive... potrat som mala len pred dvoma mesiacmi.. a predtym nam trvalo rok a pol kym sa podarilo otehutniet.. mate niektoa skusenost s tym testom, alebo s otehotnenim po prvej mrche od MA?

buburka
6. jan 2011

@chilli jaaaj...prepac, ale ja som zle v rychlosti precitala 😅 Teraz neviem ci to zvalit na zly zrak, alebo na moju roztrzitost...xi xi 😉

chilli
7. jan 2011

@buburka v pohodicke .... tiez som bola trosku v zmatku ci som ja nenapisala cosi "blbie" 🙂

chilli
7. jan 2011

@lucka1987 moj gyndos tvrdi ze po potrate je otehotniet lahsie, akoby sa vnutro matky a hlavne maternica pripravila na tehotenstvo... test nepoznam v tom ti nepomozem ....ja som vzdy pouzivala clearblue a vzdy boli na 100% spolahlive 🙂

lucka1987
7. jan 2011

@chilli ten rapiclear mam overeny.. vzdy dobre ukazal.. no to su obavy... riadne.. pockam do nedele rana, uvidim ci ciarka zosilnie..

londa
7. jan 2011

Lucka 1987@ ja som bola v auguste tehotna, ale doslo k odluceniu v 6. tyzdni. Doktorka si ma pozvala na kontrolu po najblizsej mrske v septembri,povedala mi aj plodne dni, a podarilo sa mi znova otehotniet. Cize bezprostredne hned na dalsie plodne dni. Ale kedze som mala presne pred rokom uz jedno odlucenie v 7.tyzdni tak to tentokrat podporila Duphastonom. A tentokrat sa babatko udrzalo. Po tom prvom som bola na cistenie v nemocnici, a povedali ze snazenie po pol roku, iny lekar zas ze po 4. mes. Co lekar to nazor. Kazdopadne, sa mi uplne zrestartoval organizmus, menstruacia naskocila ucebnicovo zrazu na 28 dnovy cyklus a kratsie dni menstruacie.

londa
7. jan 2011

@lucka1987
Lucka,ja som bola v auguste tehotna, ale doslo k odluceniu v 6. tyzdni. Doktorka si ma pozvala na kontrolu po najblizsej mrske v septembri,povedala mi aj plodne dni, a podarilo sa mi znova otehotniet. Cize bezprostredne hned na dalsie plodne dni. Ale kedze som mala presne pred rokom uz jedno odlucenie v 7.tyzdni tak to tentokrat podporila Duphastonom. A tentokrat sa babatko udrzalo. Po tom prvom som bola na cistenie v nemocnici, a povedali ze snazenie po pol roku, iny lekar zas ze po 4. mes. Co lekar to nazor. Kazdopadne, sa mi uplne zrestartoval organizmus, menstruacia naskocila ucebnicovo zrazu na 28 dnovy cyklus a kratsie dni menstruacie., drzim palceky

lucka1987
7. jan 2011

@londa dakujem za odpoved 😉 aj za palce

bosoriak
7. jan 2011

@lucka1987 My sme tiez otehotneli po prvej menstruacii po kyretazi, doktorka mi povedala, kedy na to mame hupsnut a podarilo sa na prvykrat. Teraz trochu spinim, na silvestra som krvalcala, tak beriem duphaston a mam mat klud (haha, s dvojrocnou dcerou 🙂 ), ale dufam, ze toto sa nam uz podari.
Je kopec zien, co otehotneju kratko po kyretazi, niektore ani menstruaciu nedostanu a v pohode donosia zdrave deti. Je to asi velmi individualne. Tak drzim palce.

macko_usko222
7. jan 2011

Ahojte,
pisala som tu uy predtym...a babo som nakoniec prisla..tento pondelok...
pisala som,ze naposledy som spinila a na ultrazvuku nebolo vidiet miminko,len vacok..
tak mi na to ta hlupa doktorka nic nedala,zevraj je dost mozne ze sa mimino nevyvinulo a potratim..
a nedala mi na to spinenie dokonca nic....nechapem,ako si mohla byta taka ista...ze tam nic nebude...
min.nedelu som zacala krvacat..tak sme bezali na pohotovost...tam kym prisiel doktor ma prezriet presla aj pol hodina..a este mi aj doblizil..mala som mu to zakazat ,radsej len sono....pchal do mna tie klieste...az som sa tak bala ze som zacala plakat..
tak sme este isli rychlo na sono...a tam zistili ze malicke tam je...srdiecko bije a ze som v 6 tyzdni..
no kzm som sadostala na izbu a kym mi podali nejake lieky ubehli neuveritelne 2 hodiny...
a uz bolo neskoro zachranovat...male som potratila na nemocnicnych zachodoch a rano na sone uz len skonstatovali,ze malicke je uz prec...tak ma cakal kyret...
tak chapete??...3 dni som spinila a ta doktorka mi nato nic nedala...pride mi to ako zly sen....
a este to bola sukromna lekarka,co si necha za vysetrenia pekne cvakat....
som na pn 2 tydne..bo ked ma moj doky videl v akom zlom psychickom stave som...tak mi aspon takto pomohol,ze si mozem oddychnut...
nasadil mi HAK aspon na 3 mesiace,ze aby sme sa o babo teraz nesnazili...
a papam uz aj kyselinu listovu...snazim sa byt v pohode...aby dalsi krat bolo vsetko ok...
a viem,ze toto uz lekarom nedovolim urobit zas..
budem ho za usi tahat ak mi nic neda,ked spinit budem...
a ani do bruska si nedam pchat tie ich stredoveke pristroje..

tehulka14
7. jan 2011

@macko_usko222 fuha tak to je fakt pristrup 😠 nortmalne na sud s nimi 😠 hned mala nasadit infuzky tabletky všetko na zachranu ako to beži u nas možno aj tak by sa neudržalo,ale pokmusili by sa o to vela sil želam držkaj sa

macko_usko222
7. jan 2011

@tehulka14 to nic....co narobime..len ma mrzi ze ako to dopadlo,ze mi nic nedala na to spinenie..
radsej keby som nieco brala,aspon by som mala ten pocit,ze som pren nieco spravila..ako prist o svoje dieta na zachodoch.. ☹ v bolesti,celu noc som nespala..len som sa modlila...
no staci...chcem sa z toho dostat,tesit sa na to dalsie tehotenstvo... 🙂 aj ked viem,ze sa budem o malicke kazdy den bat...

kvietocek55
7. jan 2011

@macko_usko222 ahoj, ja som to mala nejako podobne ako ty... 😒 vieš, ono niektorí lekári sú jednoducho toho názoru, že ak je dieťa zdravé udrží sa v maternici aj bez liekov. Môj dr. mi napríklad povedal, že ak sa už raz začne krvácanie (červená krv), teda nie špinenie.. znamená to, že potrat sa rozbehol a oni už nič nemôžu robiť. tiež som to prežívala nejako podobne ako ty. Ak nemáš dôveru k tej svojej lekárke, radšej od nej odíd.. ja som u toho svojho ostala, ale chodím aj k inému lekárovi.. potrebujem počuť viac názorov.. držím palčeky a nebojaj.. tie tri mesiace prejdú ako voda, hlavne sa psychicky zotav.. ja som otehotnela náhodou ani neviem ako po dvoch mesiacoch od kyretu...

ginger01
8. jan 2011

@macko_usko222 aj ja som zazila to co ty, tiez mi lekarka na to nic nedala, lebo sa to bezne nepodava, ked sa vie, ze je zena hormonalne vyvazena,zdrava, ...len sa caka na to, ci sa to ujme alebo nie....mne sa to rozbehlo cez vikend, tak som sla na pohotovost do nemocky, lekar predpisal kadeco, aj mi dali injekciu, ale priroda bola mocnejsia ako lekari a nejaky duphaston..
este mi lekar na tej pohotovosti povedal, ze v Anglicku sa prvy trimester skoro neriesi a v Irsku sa chodi na kontroly az okolo 16 TT !! Este ze zijeme na SK, tu sa to berie lepsie, od konca 1. trimestra...vtedy sa aj zvykne zakladat knizka...teda ako kto a kde..
tak mi nakoniec robili kyret, kazali aspon 3 mesiace pockat, ale zda sa, ze po 2. mesiaci sa mi zjavili // na teste . Juch !
Ale strach tu je, to nepopriem...musim to brat tak ako to je, ked to vyjde budem rada !
vela stastia !

bosoriak
8. jan 2011

@macko_usko222 Musim sa pridat, mne tiez pri hroziacom potrate dala lekarka duphaston a injekciu, ale bolo to skor placebo, absolutne to nemalo ziadny ucinok. Lekari do takeho piateho mesiaca maju dost zviazane ruky, co sa zachrany takeho maleho plodu tyka.
Boli to velmi, ale neda sa inak, len sa s tym vyrovnat.
Otehotnela som po prvej menstruacii od kyretaze, tak dufam, ze vsetko bude tentokrat ok. Znovu beriem duphaston, lebo som spinila a krvacala, ale vraj bolo vsetko v poriadku,
Drzim palce aby sa vam rychlo podarilo zdrave babo a co najskor si zabudla na ten hnusny zazitok.

lucka1987
9. jan 2011

ahojte tak ciarka na testiku mi silnie.... dns som este len 33 DC.. ak som tehu tak som otehu mesiac po MA(mala som anembriomolu)... kedy mam ist za lekarom?
sli ste hned aby vam dal nieco na udrzanie,alebo ste cakali kym nebude bit srdiecko... asi sa damnajskor od obvodnej vypisat.. a potom za nim zajdem... ale zavolam mu zajtra pre istotu az nieco nepokazim

bosoriak
9. jan 2011

@lucka1987 Chod normalne tak po 6tt, nech uz vidi aj srdiecko. Inak si myslim, ze preventivne davat lieky je blbost, ak mas normalne zdrave tehotenstvo a nic nenasvedcuje problemu. Zbytocne do seba budes pchat lieky.
Gratulujem a drzim palce.

lucka1987
9. jan 2011

@bosoriak dik... ale radsej mu zavolam.. lieky.. myslela som aspon duphaston (mam ho strasne vela doma , zasoby so snazilkovskej doby 😀 😀 ) asi sa dam veru na Pn od obdovnej a pojdem az na srdiecko..
to srdiecko je od ukonceneho 6 tt? cize ja ked som mala poslenu ms 8.12 tak by som mala ist aaaz nejako 26 jan.. 😅 no hadam to vydrzim...
a ty si tie mesiacpo MA otehu ze? co ti na to lekar povedal? bola si na PN?

ginger01
9. jan 2011

@lucka1987 ja som v 5 tt, ale pojdem tak o 2 tyzdne, dovtedy aj tak to nema moc vyznam, iba ak by som nedajboze zacala spinit... srdce pocut na UTZ podla jeho kvality. u mojej gyndosky to bolo v 7 tt.... ine holky tu na konovi to mali od 8 tt pocutelne....ine v 6 tt....
ale netreba sa nejak nahlit, knizka sa dotava aj tak neskor a prve velke vysetrenie je v 12 tt...NTcko.
Duphaston sa len tak preventivne neuziva...

lucka1987
9. jan 2011

@ginger01 no ten spominal doki ze ho nasadi ak bude treba pri dalsom tehu... a kedy si mala MA? ja som teraz 4 tt+4 dni to by sme mali mat podbny termin ... podla netu mi vychadza na 14 sept.

lucka1987
9. jan 2011

@ginger01 hej viem ze knizka sa dava neskor... moj ju mal pre mna nachystanu v 11 tt.. ale tyzden pred tym som uz mala MA

ginger01
9. jan 2011

@lucka1987 kyret som mala 19.10..... pockala som dve MS sup na to a hned to vyslo 😀
Snad sa mi baby krasne uchyti a budem mat stastie ako pri 1. tehu....ale citim sa zatial pozitivne naladena, hoci nemam este tehu priznaky, iba mierne pobolievanie maternice, nic viac....
este si asi urobim jeden test...

lucka1987
9. jan 2011

@ginger01 aj mna pichalo v maternici 4posledne dni.dnes akosi nic.. 😕 a citila som nevolnost, a stale beham na wcko, a placem koli vsektemu.. a aj prsia mam vacsie (keby neni prveho trimestra neviem co su to prsia 😀 ) tak urob si dalsi a uvidis...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre