Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dadqa86
4. dec 2009

Masabi:Podla mna uz potrat mat nebudes,ale drzim palce ja som mala potrat v 11-tt takze mam este kopu casu kym to prejde... mnoo ja len dufam ze sa to nestane :( drzim ti palce 🙂

masabi
4. dec 2009

Dadqua,si zlata ďakujem,ale to som si myslela aj pri prvom a druhom potrate,že sa to nem§že staž a predsa sa stalo...v situacii ako ja uz premýšľaš o všetkom aj ked v kútiku duše veríš,že bude všetko ok.Tiež si drzim palce 😀

dadqa86
4. dec 2009

masabi...mnoo tak dufajme ze bude vsetko v pohode 😀 a nemas zac.... 😉

ribike
4. dec 2009

Ahoj baby, 🙂 ...Mám 22rokov...cakám bábo som v 7tt na rizikovom, 🙂 pred 4mi mesiacmi som prekonala spontánny potrat ☹ velmi to bolelo,a teraz mám velký strach...beriem duphaston,femibion 800 a magne B6 premium...je mi dost zle stále ma páli v žaludku,stále sa mi chce len spat a mám tažkosti z trávením...dá sa s tým niečo robit?Prosím poradte...dakujem

ribike
4. dec 2009

Zabudla som pridat,že som potratila v 5týždni... ☹

masabi
4. dec 2009

Ribike,unava a zmeny chuti ,travenia a vsetko to ostatne súvisí s tehotenstvom,ak sa ti chce spat tak spi,oddychuj naberaj sily,budes ich potrebovat az sa to male narodi.Drzim pršteky nech to ide hladko,nech maš vytužene babo a hlavne zdrave 🙂

ribike
4. dec 2009

Dakujem pekne...aj ja vám držím palce a vela zdravia 🙂

dadqa86
4. dec 2009

ribike:Ja tiez beriem femibion 800-vku,ale vyzera to tak ze som len v 4-tt este som nebola u doktorke,ale drzim ti palceky 🙂 bude to dobre....

dadqa86
4. dec 2009

Petika:Ahoj mnoo mala by som byt uz zaciatkom 5-tt musim ist k doktorke,ale porod mi vychadza 14-augusta tak uvidim este co mi povie doktor...neboj dam vediet a co ty ako? 🙂 😉

burina111
6. dec 2009

ahojte holky....takže ja mám hádam dobrú správu, dnes je to 28dc, na teste //, ale hrozne slabé, skoro neviditeľné....dosť sa bojím, aby to neskončilo ako v oktobri, ale hádam bude dobre..v utorok budem vedieť viac od dr, tak mi držte palce...
len vás chcem všetky posmeliť, podporiť...dá sa to baby dááá, ja som po druhom cykle otehotnela, neboli to ani dva mesiace po potrate...ako to bude dalej...to už nie som tak optimistická...bojím sa zatiaľ tešiť..snád po tretom mesiaci 😒
takže to nevzdávajte 😀
pekný dníček

lucka_o
6. dec 2009

drzim palce burina 😀 treba veriť a všetko bude ok!

masabi
6. dec 2009

Burina,tak vitaj medzi nami 🙂 ,budeme sa tešiť spolu ...po treťom mesiaci... 😒

dadqa86
6. dec 2009

Burina111: Vsimla som si ze tebe vychadza porod na 16-augusta mnoo ja ta o 2-skor predbehnem 😀 😀 😀 to je sranda toto tak mozes aspom na mna mysliet a daj vediet co a ako 🙂 uz sa tesim stebou 🙂))) papa pekny den...

burina111
6. dec 2009

baby dakujem, masabi presne ako píšeš, sa bojím tešiť skôr...a hlavne ešte prekonať tu moju hranicu prvého potratu 😒 ...dadqa nooooo, vidíš, možno sa nám nakoniec narodia v rovnaký deň, hoci syna som mala presne v deň termínu..jedine že ty potiahneš 😀 tak to je super baby, určite bude všetko ok, musíme veriť...inak zle nedobre.....v utorok dám infošku....tak sa držte, snažilky, tehulky a aj naše bublinky 😉

zdenkam
6. dec 2009

Babenky, vybehlo mi brusko. Som v 8 tt uz za polovicou a brusko mi uz vykuka. Nestacim sa divit. Aj kolegyna co je v 19 tt je prekvapena. Ako viem, ze pri druhom tehu to ide rychlejsie, ale toto takto narastlo ze 3 dni zrazu kuk a je vonku.
A teraz uz viem, ze som tehu, nie ako pri potrate to bolo moc skoro. To som si uvedomovala len radost z prichodu baba.
Uz si to nejako podvedome aj hladkam. Fakt uz mam pupik. Aj som si ho sfotila 🙂

Jeeeej, burinka strasne ti to zelam a drzim palce. Jasne ze sa to da. Ja som potratila v septembri a otehotnela v oktobri.

Pockajte pockajte, az zalozime forum baby po potrate s novorodeniatkom. 🙂

Ribike, aj mne sa chce stale spat, tak chodim na obed, ked spinka aj nas drak. Ale mne staci 3O minut sama sa potom zobudim. Je mi blbo po jedle tak 1,5 po ked sa najem. A uz som rano aj zvracala. Nastastie len raz. A palenie zahy je tiez bezne v tehu, takze ziadna panika.

dadqa86
6. dec 2009

Burina111:Mnoo sak uvidime heh len dufam ze nam to uz konecne vinde ja by som bola rada keby sa to uz konecne podarilo 🙂 uvidim musim prekonat ten 11-tyzden a uz budem spokojna a budem vediet ze uz sa nic nestane.Zdenkam tak ti gratulujem 🙂 mne tiez uz trosku vidno brusko,ale to mi bolo vidno aj pri prvom....tak ti drzim palce 🙂

dadqa86
6. dec 2009

Este som zabudla napisat baby dala som si new foto do albumu som sa fotila vcera 🙂 mnoo nie ja,ale moj manzel 🙂 je trosku mensie,ale uz nieco vykuka 😉 tak este raz drzim palce 🙂

aliva
6. dec 2009

Ahojte, ja som teraz asi v 5tt - v utorok idem na ďalšiu kku....ontrolu, lebo minulý týždeň nebolo nič vidno na ultrazvu.... 😒 A ozaj, niekedy ma tak ako keby ostro pichne v brušku.. Stáva sa vám to niekedy? Tak raz za deň - dva.

masabi
7. dec 2009

Ahoj aliva,aj mna pobolieva v podbrušku a hrozne ma bolia kríže,ale bolesž je trošku intenzívnejšia,ale už je to pod dohľadom lekára,tak dúfam že čoskoro to prejde.

zdenkam
7. dec 2009

Joj, ja som taka rada, ako sa vsetke pekne gulatime. 🙂
To sme dostali ale nadherne darceky na Vianoce, vsak?
Ja ked som to pred mesiacom manzelovi oznamila, tak povedal, ze uz nic nechce, ze to je to najkrajsie co mohol dostat, tak sme si povedali, ze ozaj si az na drobnost nic ine nedame, ze sme taky vdacni. Len Patrickovi sme kupili.

Inak som tiez pridala pupik do albumu, ale necham ho tam len chvilu, tak ak ste zvedave, mrknite. Ja ho potom vymazem, to len pre Vas. Ja som trosku poverciva po tom potrate.

Zelam pekny tyzden a uspesne pokracovanie tehu.
😉

burina111
7. dec 2009

babiky tak som pozerala tie vaše brušká..aké krásne...tak ja neviem dadqa, ty si ako lan, to by človek vôbec nepovedal že si tehu a pri tebe zdenik, nooo, tak to už vôbec nie je brušo v 8tt, chudučké ste...ale tak človek sa teší...že?? musím aj ja začať fotiť, xiixix, zajtra mi držte palce, nech už dačo dr. vidí....
fakt, tie kríže, palenie záhy to mám aj ja..včera som mala rannú nevoľnosť večer, bleee..ovládla som sa a nezvracala, našťastie...
teším sa že nám to tak baby dopadlo...ešte aj ostatné z temy sa pridajú a potom fakt musíme založiť novú 😀
krásny dníček

zdenkam
7. dec 2009

Burinka ja mam 48 kg. Pred syncekom som mala 52, v tehu som pribrala 2O kg 😲 a do 4 mesiacov boli fuc na 48 a odvtedy stale to iste. To su tie 2 roky kojenia.Ale ja som stale bola take sparatko,mam problem pribrat. Tak sa tesim, az sa zagulatim a zas mi vsetci budu vraviet, ze kvitnem. To tak v 5.mesiaci aj v tvari som vtedy pribrala. 🙂
A silno drzim palecky aj na nohach 🙂

dadqa86
7. dec 2009

Burina111:Ja mam tiez 48kg 😀 ako zdenkam 🙂 a ked som bola prvy krat tehotna som mala 54 🙂 a to som bola v 11-tyzdni uvidime ako to bude dalej,ale take brusko ako som mala na foto som nemala 🙂 a drzim ti palce aby sa moje potrvdenie otom ze si tehu.aj potvrdilo 😉 daj vediet 🙂 drzim palce 🙂

vejula
7. dec 2009

buri gratulácia 😀 Tak si mala poriadneho tušáka. JA som tu už nebola nejaký týžden tak vás kukám že čo nové. Inač dadqa a zdenka ani jednej nevidim v albume fotku brušiek 😅 Tak kde ich máte pofotene ked buri hovorila...
A čo sa stalo mirke mi je moc luto... Už tu ani nechodi????

burina111
8. dec 2009

holky čaute..tak bola som u dr. nooo na ulz nič nevydieť, som objednaná na kontrolné sono na 21. decembra...neviem, bojím sa..robila som si teraz test s citlivosťou 20, dnes je iba 30dc ale tie čiarky su stále slabé..je o čosi silnejšia ako tá predtým....no ale neviem...myslíte že je to niečo zlé keď sú slabé? či to nevidieť s dvojdňovými odstupmi?? hrozná som panikárka, veľmi to bábo chcem.....
no a nepredpísal mi žiadne lieky, že je to lepšie nechať tak ak nie su komplikácie, ale kázal mi kupiť femibion...tak som si kupila.idem to radšej jesť...no a prestavte si, milá pani v lekárni mi dala zadarmo kazetový tehu test...normálne som bola šokovaná, že mi ho dala iba tak..že moja, idú vianoce...hrozne zlatá bola..no tak tak..neviem, nooo, doktor bol vysmiaty, po všetkých peripetiách so mnou, sestrička ma skoro stískala 😀 tak uvidíme o dva týždne..keď vidím ale dadkine testy bojím sa..ona má tie čiarky také silné....
no tak sa ozvite ako sa máte ostatné...
vejulik dakujem...a sa tu pri nás stav častejšie 😉

burina111
8. dec 2009

a k tým vaším váham...tak to ste poriadne štíhle..no ja mám 55g, uvidíme, pri synovi som pribrala 11kg

vejula
8. dec 2009

buri a v koľkom týždni by si mala oficiálne byť???? Myslím že ked su raz tie čiarky dve tak je jedno aké su silné... Proste su tam, a ked doki povedal že ti ani netreba nič užívať tak si myslím že to bude OK... Hlavne žiadnu zbytočnu paniku 😉

katka22r
8. dec 2009

babenky dlhoo som vas necitala ale gratulujem vam vsetkym co cakate babenka 🙂

iwanna
8. dec 2009

ahojte baby, vy ste tu asi jedine, ktore ma dokazu pochopit. Musim sa vam vyrozpravat. Tiez ako vy mam za sebou 2x potrat. MA v 11tt, po troch mesiacoch spontanny potrat v 6tt. Zostali mi na srdiecku dve obrovske rany.... ☹ Po dalsich troch mesiacoch sa nam znova podarilo otehotniet 🙂 Mame nadherneho synceka 😀 Ale celych 9mesiacov bola pre mna nekonecna doba strachu, cakania, kontrolovania sa.... Do 14 tt som sem tam krvacala. Vzdy som letela na pohotovost - nikdy nezistili preco... Nakoniec sa nase zlaticko narodilo, po hrozostrasnom porode - apgar skore 5, museli ho ozivovat. Ale vsetko dobre dopadlo. Bez nasledkov 😀
Teraz som tehotna zvova... Velmi sa tesim, ale ja sa citim uz na psychiatriu. Cely den ine nerobim, len sa kontrolujem, ci mam citlive bradavky, stale mam v ustach strceny teplomer, ci mi nahodou neklesa teplota a podobne sialenosti. U doktora bolo zatial vsetko v poriadku, tym sa moja mora ale nekonci.... V nedelu odlietame do USA. Je to zajednane uz pol roka. Byvaju tam svokrovci, ideme tam na sviatky a hlavne kvoli nim a malemu, lebo videli ho iba raz, ked mal 5 mes. Baby, umieram od strachu, ci sa nic nestane. Sice pisu, ze ak je tehu zdrave, vydrzi to... Ale to ma malo ukludnuje 😒

burina111
8. dec 2009

veju no tak som v 5tt teraz...neviem, robila som dnes zas tes a tie čiarky su stále slabé..ked pozriem na testy dadky ☹ ale tak čo, nič nenarobím, všetko je ako má byť...baby neviete že to HCG to produkuje matka alebo plod?
iwi, no tak moja zažila si katastrofu...verím ti aké máš obavy..prosím ťa, ja mám prvého syna v pohode, druhý potrat v 7tt a teraz som znovu tehu v 5tt a panikárim hrozne....bojím sa tešiť....a idú sviatky...chápem že sa bojíš, cudzí svet..ale čo..nič sa nestane...veď už si za hranicou..v 7tt to hádam bude oka..len sa nestresuj zbytočne..ak sa cítiš oka, nemal by to byť problém.....to sme iba také všetky vyplašené po tom čo sme zažili..niektoré baby ani nevedia, že su tehu, xiixixi to len my ostrosledovateľky 😀 neboj sa, bude dobre, aj let super dopadne, svokrovci sa vytešia, ty si oddýchneš a domov sa vrátiš zas viac tehu..a my tu všetky hviezdy na teba čakáme a tešíme sa na zážitky z USA..oki?? len nechaj veciam voľný priebeh a uži si sviatky......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre