Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

halintoa
28. dec 2009

ahoj Katka, no bodaj by mala doktorka pravdu a Ty by si si odrodila len tak mimochodom 🙂 . Držím palčeky, nech už porodíš tento rok, alebo až v januári 😉 .

karinke
28. dec 2009

Ahojte dievčatá.

Takže som bola u lekárky a hurá.....nič nové! Som už z toho besná. Keďže sa mi HCG zvyšuje pomaly jeden lekár ma poslal na kyret a lekárka v nemocnici mi tvrdí, že to môže byť začiatok tehotenstva a HCG sa rozbehne. A že mám čakať. Mám nízke HCG som v 5t a jeho výška je 126, ale kedy už budú vedieť čo je so mnou. Celé vianoce som čakala na to, že začnem krvácať (lebo to povedal môj úžasný lekár) a nič. A v nemocnici mi povedia, že sa HCG možno rozbehne a mám čakať. Ale bola tam milá doktorka, povedala, že mám prísť ešte zajtra a vezme mi opäť krv a pozrie cez ultrazvuk a že snáď dá definitívne stanovisko. Ešte sa vás chcem opýtať či vám lekár v prípade, že ste mali opakovaný potrat urobil vyšetrenia (genetické, hormonálne, priechodnosť vajíčkovodov prípadne iné). Neviem či o niečo také môžem vôbec pri našom zdravotníctve žiadať.

katka22r
28. dec 2009

mna poslali len na genetiku vsetko oki,a vysledky s hystologie po vybrati plodu sa stratili takze dodnes neviiem preco som mala potraty,ale uz an to ani nemyslim

a halintoa ja si myslim ze to stihneme este na silvestra a to by bol velmi super porod keby som ani nevedela ze rodim 😀

burina111
28. dec 2009

joooj karinke, bodaj by sa to rozbehlo..alebo nech už to máš za sebou, to zrooozne zničuje také čakanie....hádam dobre dopadne 😀
kati ty sa ničoho neboj, len počúvaj doktorov a všetko prebehne rýchlo a hladko keď budeš spolupracovať..potom si na tu bolesť ani nespomenieš
petika, zdeni..jooooj vy moje......... 🙂
u nás všetko oka...hrozne mi býva zle do 11 som odrovnaná každý deň, tak to je dobré znamenie..dnes som kupila prvé ružové vecičky, neodolala som...hádam mám dobrý tušák 😀

katka22r
28. dec 2009

burinka snad ano

lucka_o
28. dec 2009

Ahijte, karinke....mne od zaciatku tohto tehu krv nebrali.....ani neviem ake vysoke HCG mam, ale predtym mi brali kazdy tyzden a postupne pomalicky stupalo....tak blahozelam 🙂 nech je nadalej vsetko v poriadku.
Mne ziadne vysetrenia nerobili....novy lekar sa vyjadril ze slo o zlu starostlivost a tak.....na tu lekarku ja celkovo zly nazor...(keby som to vedela predtym...nemuselo sa to stat ☹ )
mne je zasa zle vecer.....niesom schopna nicoho...
burina ja som kupovala nejake vecicky a tiez ruzove....ale človek nikdy nevie...no neviem odolat ked idem okolo ...
tak sa drzte!ja idem v stredu na sono od 5-6 tt som nebola....drzte palce.... 🙂

zdenkam
28. dec 2009

Baby, vy s tymi hcg to mate stresy. ☹
Tu to vobec nerobia, ziadne stresovanie kvoli hladine hcg. A raz neviem, ci dobre alebo zle, ale ked tak kukam, ze asi pre mna radsej dobre, lebo je to riadne psycho sledovat porastie neporastie, tesit sa netesit sa? Aj bez toho su prve tyzdne narocne.
Navyse krvne vysetrenia az po prvom trimestri. Jediny dovod preco som chcela mat tehu knizku, co som dostala v 7tt, lebo tu sa za kazdu navstevu lekara plati 5O Eur, ale tehotne maju lekarsku starostlivost zadarmo.

Mne uz zle vobec nebyva, huraaaaaaaa.

Katka, no do konca roka to asi bude, typujem. 🙂 JOooj uz sa tesim na fotecku. 😉

katka22r
29. dec 2009

zdenka noo uvidime zajtra ak sa tu objavim tak ma poslali domou lebo som stale otvorena len na jeden ak sa tu neobjavim tak si ma nechali az do porodu.. 🙂 ty sa tesis na fotecku a ja na zive bejby 😀

a mne krv na hcg nebrali tiez nikdy mna objednali o 4 tyzdne a podla ultr.zistili co a ako

xpetka1x
29. dec 2009

katka22
ahoj mne po potrate tiez brali niake vzorky a posielali na histologiu ale preco som potratila mi nepovedal len pozrel vysledky a povedal ze dobre je to po gravid. ani stopy a bolo.. Pry prvom dietati ani neviem na co mi brali krv co mi testovali ani ma to netrapilo nic som necitala a bolo dobre teraz vsetko viem vsetko citam a je to zle..

petika
29. dec 2009

katka: Tak ti držíme palce, aby si ťa nechali s tým, že už na Nový rok budete sláviť aj s drobcom. Počkaj,aby si ešte nebola v správach, že prvé bábo na Slovensku v novom roku 2010 😀 sranda by bola 😉 , myslíme však na teba, každopádne.

Zdenka: možno je aj lepšie, že tam to HCG nezisťujú, zbytočne sa z toho podľa mňa potom vytvára pre tú tehotnú stres, hlavne v tomto rannom štádiu a práve vtedy je obdobie, kedy stres nepotrebuje vôbec žiadny. oni ho ešte pridávajú. Čakáme na vašu fotečku malého a ďakujem, že na mňa myslíš, bola by som rada medzi vami. Ale ukázali ste mi, že to ide a dá sa to, tak verím, že sa to môže skoro stať realitou. 😉 Opatruj sa.

xpetka1x: ako hovoríš, niekedy je menej viac. čím viac čítame, tým to je horšie, samé si v tých gebuľkách robíme závery, že toto určite mám a určite to je smrteľné 😀 samozrejme obrazne povedané.

Burinka: Som rada, že si prekročila svoj obávaný deň a dúfam, že také dni ako boli už nikdy neprídu 😉

všetkým pekný deň a papajte, teraz sa môžete vyhovoriť, že bábenká to potrebujú =)

katka22r
29. dec 2009

petia jejeje dakujeme tak ktovie mozno budeme dakde na jojke🙂))ja na vas tiez myslim🙂

xpetka1x
29. dec 2009

no ced jasne ale teraz mam pred mrchou tyzden a dnes som mala bolesti v podbrusku az take krce ale preslo mi to ked som si lahla.. pred enzeskou nemavam bolesti ani pocas len vynimocne co to mohlo byt?,

katka22r
29. dec 2009

a niesi tehulka? 🙂

xpetka1x
29. dec 2009

no to neviem mam dostat v pondelok ale snazime sa oto teraz som mala plodne dni od 20.12 tak sme v kuse.. tak uvidim

katka22r
29. dec 2009

tak drzim palce

inak babenky chcem vam zazelat Stastny Novy rok a vela plodnych dni a cim skor vela deticiek 🙂 Neviem ako zajtra dopadneme takze pre istotu 🙂

petika
29. dec 2009

Katka: Pre istotu: Budeme na teba myslieť a aj tebe (vám) všetko dobré a šťastný nový rok, nech TI prinesie veľa príležitostí pre radosť, veľa usmievavých chvíľ, málo možností pre plač a mnoho dobrých ľudí okolo. papa

lenadka
29. dec 2009

katka, juj uz aby sme aj my boli v 38 tt!!! 😀 Drzim palce, nech to ide hladko a uz aj drzis v naruci vonavy ruzovy uzlicek 😵

katka22r
30. dec 2009

kocky moja mala je taka vybita prve spinka na celom ctg a ked dr.povedala ze si nas nechaju zacala kopkat ako blazonko od pondelka sa vobec neotvarame a objednala nas na 7.1 uz aj s taskou tak uvidime ci nas neposle domou,ja si myslim ze jej je v brusku dobre,ked nechce vonku ale aspon novy rok oslavime 2v1🙂

katka22r
30. dec 2009

tak dakujem vam ze namna takto myslite ale na to male ruzovucke vonavucke musim este pockat🙂

zdenkam
30. dec 2009

a Katja, tak aspon budes silvestrovat doma. 😉
A budete mat pauzu, pri oslavach vies, inak vianoce, narodeniny a novy rok dohromady. Tak si date par dni pauzu.

Babenky pridala som fotku konciaceho 11t tehu konecne. Trvalo mi mesiac kym som urobila fotku.

Baby ja sa tesim ako blazon na 5 a 6 mesiac tehu, to su ozaj tie najkrajsie mesiace. Babetko kopka a brusko este neni velke tak neprekaza.

petika
30. dec 2009

katuška: Tak sa tešíme, že to bude Silvester ála Kinderko ešte 😉 aspoň budete aj s mužíčkom, lepšie ako na sále 🙂 .... malej sa nečudujem, že sa jej nechce, keď je tam tak teplúčko 😉

zdenkam: aké brušinko, no krása 😵

burina111
30. dec 2009

ahojte babulky..joooj, ja som dnes musela utekať k dr..hrozne mi je zle s duphastonu..mám hrozne zlatého ochotného lekára, baby to mi ho fakt môžu iba všetci závidieť...no tak mi robil ultrazvuk, babo je krásne, pridám fotku..už má aj srdiečko, krásne bilo..takže všetko je v pohode, už si aj dobehlo na svoj vek. no a duphaston mi vysadil a dal mi nové tabletky proti vracaniu...tak hádam bude oka...no tak som spokojná, babo rastie, krásne je...veď potom mrknite 😀
kati a ty si ešte uži bruša....
zdeni ako s malým? už je mu lepšie?

burina111
30. dec 2009

zdenik bruško krásne...už to začína byť vidieť...tak užívaj.... 😉

dadqa86
30. dec 2009

Ahojte baby 🙂 som tu dlho nebola pretoze som teraz u mojich rodicov aj s manzelom takze som nemala cas sem dojst za vami...Mnooo moje tehotenstvo je zatial ako ma byt...byva mi kazde rano zle zvraciam a noormalne citim ako mi zacina priberat brusko musela som si kupit uz tehu nohavice pretoze tie co mam ma uz poriadne tlacia 🙂 zatial je vsetko v poriadku 18-mam ist na kontrolu tak uvidime co bude nove potom vam dam vediet.Burinka moja mne s duphastonu vobec nieje zle skor stoho Femibionu tak som to prestala brat siiice uz ani nemam 😀 takze tak...Neboj sa bude dobre a som rada ze je vsetko v poriadku s malickym 🙂 drzkajte sa ete sa vam ozvem awojte a pekny den vam prajem 😉 🙂

katka22r
30. dec 2009

burinka nooo teraz to s tym bruskom najtazsie...uz sa zadychavam jak slonica 😀

petika
30. dec 2009

jééééééééjooooooo: Burinka: krásny je =) som rada, že dorástol a keď aj srdiečko už ťuká, tak je to super =)

zdenkam
30. dec 2009

burinka, krasne fotecka, ta bodkam, co nou malinke bolo uz rastie.

Ja mam scan z 9tt na chladnicke nalepeny. Uz to tam je normalne ze cloviecik,hlavicka, chrbtica a nozky ci chvostik, to neni jasne, a hojdalo sa to ako houpky houpy na tom scane. A bolo vidiet len bum bum bum bum taky velky pohyb srdiecka.

Burinka, dobre ak ti dal ten duphastan prec, ked ti robil tak zle.

Toto to Katka, zaviazat si snurky na topankach bola najvacsia makacka viac ako slapat. 😉

Petika, no ty ako?

A Patrick pohodicka uz, dnes nasiel odpadnutu chrasticku z kiahni a vravim: Mama sam get off/no Patrick. /vysvetlenie: Mama, samo odpadlo, nie Patrick oskriabol/. Uz mu riadne zmizli z noziek a ruciciek uz len par susienkov tie velke co boli. A vas synacik sa ako ma?

xpetka1x
30. dec 2009

baby a ako s apozeraju tie foto mne to hadze len vsetkych co su tu to budem hladat do vianoc neda sa to niekde np, tan nick

lucka_o
31. dec 2009

Ahojte, tak ja uz som konecne stastna, vcera mi lekar potvrdil akciu srdiecka a uz sa len s manzelom vytesujeme, zatial sme to oznamili len mamam, potom zvysok ak to pojde ako ma. ale som happy, ze to najhorsie mam za sebou, clovek si az vydychne🙂
burina, krasne. 🙂 nase uz bolo väčšie, ale foto nemam.snad nabuduce ☹
Stastny novy rok Vam prajem a opatrujte sa🙂

halintoa
31. dec 2009

lucka: blahoželám a prajem Tebe i bublinke, nech sa Vám naďalej darí 🙂 .
Kočky, všetkým prajem pekný Silvester a šťastný nový rok, nech bublinky ktoré čakáme krásne rastú, nech máme rýchly a bezproblémový pôrod a zdravé šťastné detičky 😵 .
No a pre Petiku a spol. želám čísm skôr // 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre