Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

masabi
19. jan 2010

Ja som začala blondinka brat duphaston v 8. týždni a lekár mi hneď povedal,že až do 20.tt budem brať,aj sa to uvádza na príbalovom letáku.Ja som síce len sestrička,ale pokiaš viem hormonálnu funkciu preberá placenta až v 20tt,tak som to aj čítala v nejakom čláku na nete.Lenadka nepanikar ak si nedáš jednu tabletku nič by sa nemalo stať ale musíš si to sledovať a keď ti dochadza tak treb a si ísť dať predpísat.Mne tiež vzdy píše doki dve balenia.Iste žiadne lieky nezaručia že sa všetko podarí a prebehne ok,ale ak sa tomu dá pomúcť prečo to neskúsiť ja naozaj po dvoch potratoch nemám chuť prísť aj o toto tehotenstvo,tak radšej uživam lieky a šetrím sa.Hoci mqa tiež znepokojuje,predsa su to len lieky.

katka22r
19. jan 2010

dadqa hod cislo do ip aj ja ti dam svoje a ak budes po ultr prezvon ak budem moct pridem hej?ak nie a budu povolene navstevy tak ti napisem cislo izby a prides ty dobre?a pocuj ty kde byvas?ja na sekcove-dumbierska

masabi aj ja som sa bala brat duphaston ale nakoniec som sa prekonala

dadqa86
19. jan 2010

Katka: uz som ti napisala do posty 🙂

terezkami
19. jan 2010

Ahojte, dnes som si robila testik ale vysla zase len jedna ciarka. Ale ms nikde, tak neviem. Zasa mam depkoidne stavy. Bola som sa vyventilovat u mamky. Ona je profesionalny rodic a ma dvojrocne dvojcata. Ked som pri nich tak moje problemy znasam lahsie....
Inak Kati drzim prsteky na rukach aj na nohach 😉 😉 😉 . Tak trochu ti zavidim lebo keby bolo prvykrat vsetko ako by malo byt ja by som rodila o mesiac...ale co uz, tak sa drz
pekny den kocky

xpetka1x
19. jan 2010

kati ale ty si ten duphostan zacala brat az v 12 tt?, ze ked si sla az tak neskoro k dokymu prvy krat.. neboj aj keby ti prva vyvol nezabere druha uz urcite,,,tak drzkam palce,,
terezka tak dufam ze sa na teba nalepia te male dvojicky,,,a neboj ono sa to raz podari...

mna furt pobolieva na lavo dole vajecnik doki mi ho kukal ze tam mam taku dierku ze z tade sa mi uvolnilo oplodnene vajcko a teraz ma to bolka lebo to zarasta sice pred tym som to asi necitila alebo to teraz citim len preto ze som tehu a vsetko sledujem..

katka22r
19. jan 2010

xpetka ja som mala balenie doma este s predchadzajuceho tehotenstva takze som ho zacala brat hned ako mi meskali 😉

xpetka1x
19. jan 2010

aha no ja ho mam len na 20 dni potom nic tak hadam sa mi nic nestane.. neviem ci si ho aj nemam prestat davat aby som si na to nezvikala alebo telo 😒 no co robit

blondinka42
19. jan 2010

no dobre ale ten duphaston dufam nijak neskodi,mal by len pomahat nie?takze ak som raz potratila mozem si pri druhom tehotenstve ho predpisat???

zdenkam
19. jan 2010

Xpetka, no viem, ale lekari mi to nepovedali. 🙂 Este sa to neda.
Ale vravi mi to moj matersky instink, moj muz by si to zbozne zelal, aby sa nemylil. 🙂

Ale jasne, ze sa mylit moze. Uvidime. Ale proste si myslim,ze skor ano dievcatko ako nie. Mame chlapcek uz tak ja ani neviem, mne je to srdecne jedno kto to bude. Ak chlapcek budu sa spolu moct hrat vsetke chlapcenske hry a menej zapasu kvoli rozdielom pohlavia bude, ak bude dievcatko budem moct z nej vyobliekat malu princeznu a nebude ma lakat mat viac deti, lebo budem mat z kazdeho po jednom, ak Boh da. 🙂

No nic uvidime. Len nech bude zdrave.

Terezka, pisem si si buducou maminkou, ktorej dietatko zomrelo 3 tyzdne pred porodom, udusilo sa v brusku pupocnou snurou. Vravela,ze im to trvalo 6 rokov, kym sa odvazili k dalsiemu dietatku. Myslim, ze su tragedie, ktore by vavazili tragedia, ktore sa inym ludom prihodia za cely zivot. A nikdy neprebolia.
Minule som sledovala realciu o rodicoch, ktori prezili vlastne deti. Ti vraveli, ze na tu bolest sa neda nikdy zabudnut a netreba sa snazit ani na nu chciet zabudnut, len casom sa s nou naucit zit, to jedine sa da. 😢

katka22r
19. jan 2010

myslite pozitivne lebo si nieco privolate

xpetka1x
19. jan 2010

zdeni tak drzkam palce ja som mala chlapceka aj pred tym podla okolia v brusku a teraz je tam zas no tak uvidime.. mne osobne to je jedno mozno skor zas dievcatko by som cela ale to je jedno nech sme zdravi a je jedno co to bude,,,
ja mam tiez kamosky jednej zomrelo babo hned ak sa narodilo druhej mesiac po porode a teraz mi zomrela kamoska 22 rocna je to hrozne a hlavne pre rodicou ked preziju svoje deti

katka22r
19. jan 2010

kocky je mi luto co sa deje s vasimi najblizsimi ale hlavy hore a to hned od zaciatku ked zistite ze ste tehu vazne zmente temu lebo sa vsetky vystrasia aj nove co nieco prezili a potom to uz nebude tema

xpetka1x
19. jan 2010

kati mas pravdu netreba sa o tom bavit ani nic vediet ja som pri prvom tehu nebrala ziadne vytaminy ani tabletky nic som nepisala na net ani nestudovala ani neviem ked mi bral doky krv tak na co len mi na poradni povedal ze vse ok.. a bolo.. teraz len citam v vsetko zle vidim na sebe.. napr. teraz som sa velmi bala ze to bude mimi mimo maternice no a nebolo.. tak som stastna ale uz nestresujem.. len cakam do 16.2. ked dostanem prvu fotecku 🙂

katka22r
19. jan 2010

a potom nam ju ukazes....nic prisiel mm tak idem s nim troska pomaznaz aj ked bez sexu,dnes som od rana na fit lopte a nic nakoniec bude fakt ta vyvolavacka ☹ ..tak kocky ozvem sa cez sms majte sa pekne a nadalej nech vam babenka rastu v bruskach a tie co na to cakaju nebojte pride aj na vas len treba mysliet pozitivne 🙂

potom sa ozvem az ked prideme domou...ak mi to mala dovoli ale urcite dam o sebe vediet 😉

a este dakujem za kazde pozitivne myslienky a za dobre rady

bambulka4
19. jan 2010

Ahojte dievcata, ako dlho ste po MA cakali kym ste sa zacali snazit?

lucka_o
19. jan 2010

katka ty si este tu? 🙂 waw malej sa nechce na svet 🙂
bambulka...my sme sa nesnazili ale stalo sa po mesiaci a pol....zalezi, ci sa ty na to citis a ako je na tom maternica...a zalezi na akej casti maternice sa potom uhniezdi vajicko.... 🙂
blondinka ja som sa tiez bala duphastonu, lebo tu boli baby co aj ked brali duphaston potratili.....ale u kazdeho je to inak ja ho beriem a klop klop...ok

bambulka4
19. jan 2010

Ako budem vediet ze som na to uz zrela, este stale sa kvoli tomu len tak rozplacem. Mam pocit ze nikdy nebudem psychicky pripravena....A tiez sa bojim vysadit antikoncepciu, aby sa to nezopakovalo....

xpetka1x
19. jan 2010

NO BAMBULKA TAK POTOM ESTE CAKAJ TEN SMUTOK A PLEC TI V DRUHO TEHU NEPROSPEJU.. MI SME CAKALI 4 MESIACE A SLI SME NA TO A HNED SA ZADARILO.. PROSTE TO BER TAK ZE TO TAK MALO BYT.. HOVORI SA ZE AJ KED MA MAT PLOD NIAKE VADY TAK SAM ODUMRIE A PRESTANE SA VYVYJAT... TAK SA NEBOJ A SUP DO TOHO MI SME TU VSETKY TYM PRESLI A KATKA DOKONCA DVA KRAT A ZAXVILU PORODI DCERKU... A MI SME UZ TEHULKY A JE NAS DOST TAK SA NEBOJ A PRIDAJ SA K NAM SPOLU TO ZVLADNEME 🙂

bambulka4
19. jan 2010

Vdaka 🙂 Nie kazdy v okoli vie spravne reagovat na takuto spravu a volit spravne slova ktore prave po MA clovek potrebuje pocut.

xpetka1x
19. jan 2010

ved jasne a je aj rozdiel kedy v ktorom tt sme zazili MA a kolko krat ci mame deti uz niake .. no nakazdeho to v plyva inak.. ja osobne som to az tak strasne nebrala bo jedno dieta uz mam no ale keby to ma byt zas dvakrat po sebe tak to uz by bola ina sialka kavi... ☹

bambulka4
19. jan 2010

No, ja som tiez cakala druhe. Ale ide o to ze som strasne dlho cakala kym som privolila na druhe dieta po ktorom manzel uz davno tuzil a ja som stale nechcela. A ked som sa konecne rozhybala, tak to skoncilo v 10 tt potratom. Asi je to v tom ze si to hrozne vycitam....tie roky vymyslania a cakania. Uz aj maly sa velmi tesil a teraz toto....

dadqa86
19. jan 2010

Katka: tak ti drzim palceky vo Svrtok sa mozno vidime ja ti prezvonim,ale s t-mobilu lebo na orangi nemam kredit 🙂 pekny zvysok vecera a drzkaj sa myslim na teba 😉 🙂

xpetka1x
19. jan 2010

no ved ano ono to boli ale neboj to prejde a hned ked zistis ze si tehulka budete ti lepsie... aj ja som bola stastna sice sa bojim ze sa to zopakuje ,,,,. ale verim a dufam ze uz mam vsetko zle za sebou co sa tyka tehulkovania... mam sice len 23 rokov tak mozem mat este deti do 30 aj zo 5 ale xcem to mat teraz co najskor za sebou... diskoteky krcmy a tak... mam uz davno za sebou tak teraz sa chcem starat o deti...

zdenkam
19. jan 2010

Nechcela som tu tahat zle temy, len som chcela prejavit sympatie ze je viac maminiek, ktorym sa prihodila tragedia, myslim, ze prave to pomoze zenam potom ist dalej, ze sa mozu podelit a vedia, ze niekto zazil podobne.
Ved aj preto vzniklo toto forum nie?

Chcem podotknut, ze sa tu a tam vyplasim, napr. ked maly dostal ovcie kiahne a citala som ake nebezpecne to moze byt pre tehotne zeny. Hm....ale ja som ich mala. Ani sam lekar si nebol isty, ci to aj tak nie je pre mna nebezpecne teda pre plod. ☹ Ale co uz narobim, nebudem teraz 6 mesiacov plakat ci sa nieco nestane. Proste treba byt pozitivne naladena. A potom si myslim, ze ci sa bojite alebo nie, co sa ma stat sa stane. Veciam dokazeme zabranit len do istej mieri, nieco je mimo nasich sil.
Takze maminky, hlavy hore, sme na dobrej vlne. 🙂 Teda ja si myslim, ze som, kto tiez nech naskoci. 😉

A este k tomu otehotneniu po potrate, aha, ked som zahlasila v praci, ze som tehu. Musela som z bezpecnostnych dovodov, vela som chodila cikat a aby mi nedali dvihat cosi tazke, tak som to povedala sefke a ta ze uz zase? To si vobec dostala periodu? ☹
Ako viete ako ma to vzalo, takato reakcia? A aj mamina .....ked som jej to povedala povedala Zdeni, len sa tak netes. Ja viem, ze to myslela dobre, aby som zas neplakala, kedze som otehotnela 6 tyzdnov po potrate. Ale proste mna tie 2 reakcie dohromady strasne boleli, dosla som domov a plakala manzelovi na placi, ze co sa netesia s nami a ze vlastne je to fuk, aj keby sa cely svet netesil. Ja, on a Patrick sme pre to miminko v brusku dolezity a my sa nan tesime.

Nastastie sa to cele zmenilo a vsetci javia zaujem aby bolo dobre, vratane sefky. Ludia len obcas neprimerane reaguju, to je vsetko, ale slovo obcas rani viac ako noz.
No ale potom ste tu boli Vy, co ste posmelovali a to bolo prve tyzdne dolezite. Nechcem povedat,ze uz nie je, ale uz viem, ze mozem tu pomocnu palicku nepotrebujem, ze uz som sa odvazila poriadne a hrdo kracam ako stastna 2nasobna buduca mamina a dufam, ze nic mi tu radost neskali.

katka22r
20. jan 2010

tak sa majte ja odchadzam....bude mi chybat vasa podpora v nemocnici....drzte palceky nech nam vyvolavacka rychlo zaberie 😒

terezkami
20. jan 2010

Zdenka je to tak ako pises. Baby ale mam taky mensi problem. ms stale neprisla. Vcera som si robila ten tehu test rano bola iba jedna ciarka ale na obed sa objavila slabucka druha ciarka. Som sa trochu potesila ale mam take krce raz na jednom raz na druhom vajecniku. Samozrejme nastala panika, teraz som citala o mimomaternicovom tehu, tak som sa zlakla, plakat sa mi chce.... nechcem prezit nieco take znovu ☹

katuska budem na teba mysliet 😀

dadqa86
20. jan 2010

Ahojte baby.Chcem sa opytat ked si budem chciet dat zajtra spravit foto na ultrazvuku plati sa zato ak ano kolko?a ci mi to vobec spravia ked chcem dakujem 🙂 😉

xpetka1x
20. jan 2010

ajoj spravia jasne.. kolko sa plati neviem to ma kazdy gynekolog inak u nas ma moj gynekolog 20sk a v nemocke stoji fotka 100 sk... tak ako sa to zmenilo na eu zatial neviem

zdenkam
20. jan 2010

Dadqa,u nas to robia automaticky a davaju bez opytania, ale ja nie som v SR.
TAkze baby asi ziadne dovolenka pri mori nebude lebo v tom marci, ked budem mat po 2Ott su ceny sialena a 7 dni by nas 3 vyslo 18OO eur dohromady, takze poletiiiiiiiiiiiiiiiime za babi a dedkom. 🙂

Idem kukat letenky a cela zvedava sa objednam na 3D scan u nas v Michalovciach, nech prinesieme taktko cd ako to tam v brusku vyzera, ked sa uz na tehu moze podielat len tak z dialky a aj nech maly Patrick vidi co a ako. Lebo je taky zvedavy.

Terezka, strasne ti drzim palce, pocuj, neplac len bud trpezliva. Mne meskala kramy ta potratova a po 4 dnoch test stale negativny, na 6 pozitivny. Trosku pockaj den ci 2 a skus znova.
Nemyslim, ze sa ti zle opat prihodi. SAnce su zial ale pravdepodobnost miziva. Preco by si mala niest vsetku tragediu sveta. Len chvilku pockat, trosicku, ci ciarka zosilnie. Ale ak bolesti budu silniet, chod k lekarovi.
Terezka a necitaj kraviny. A to myslim v dobrom.

Neviem, ci ti to pomoze, ale mne pomohlo, prve 2 tyzdne som kazdy vecer pred spanim, dakovala Bohu, ze nam dal dalsiu sancu na miminko a prosila miminko, nech tam v brusku vydrzi. A bala som sa mat sex prve 2 tyzdne, takze sme ho tie 2 tyzdne nemali.

TAaaaaaaaaaaaaaak Katuska nam dnes uz v porodnici. 🙂 Hoooo hooooo coskoro bude mat svoj uzlicek pri sebe, vsetko obavy z tehu pomiznu a pridu dalsie z vychovy a starostlivosti o miminko.
Je to take zvlastne vsak? Vela veci ako maminka prvykrat neviete, ale vela kdesi v sebe aj tusite ako maju byt. Hold, carodejnica priroda. Ja som zvedava ako je to druhykrat byt mamou a ako sa ta laska zdvojnasobi. Pamatam ako sa narodil Patrick a ta laska k nemu, to bolo nieco ....... co k laske k nikomu inemu neda porovnat. 🙂 Ja som plakala ked mi ho dali. 🙂 Plakala od stastia a oni sa zlakli ze co mi je a ked som povedala ze placem od stastia tak sa vsetci na sale usmiali. 🙂

Joooj sa tesim az si to zopakujem, ten zazrak zrodenia.

terezkami
20. jan 2010

joj zdeni to je take dobre ked clovek pocuje povzbudzujuce slova 😉 😉 😉 . Som sa trochu uz ukludnila. Pojdem si kupit dalsi test a zajtra si ho spravim. tak sa uvidi. Este sa chcem opytat ci je mozne aby ma na zaciatku tehu neboleli prsia. Ja osobne si myslim, ze to asi nie je celkom v poriadku, tak neviem 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre