Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

petula131
11. dec 2010

@buburka Ďakujem. A ty ako? Ja idem v utorok na morfologický uzv. Neviem presne do detailov čo to znamená ale zistím. Viem len,že sa tam kontrolujú orgány bábatka

buburka
11. dec 2010

@petula131 - v ktorom si tt? Ja idem na morfo najblizsi piatok, tak dufam, ze bude vsetko ok. Mam trosku obavy, ale verim, ze bude vsetko ok. Odkedy sa maly mrvi v brusku som kludnejsia a mam pocit, ze zvladnem vsetko na svete 😅

nkaps
14. dec 2010

@kvietoček55, stalo sa mi to presne na volby, ešte odvoliť som stihla, ale zbytočne som sa tam trepala... teraz chcem počkať aspoň do marca-apríla a potom možno začneme odznova, ak doktor povie, že je všetko OK

nkaps
14. dec 2010
kvietocek55
14. dec 2010

@nkaps držím palčeky 😉

zuzanka2905
14. dec 2010

ahojte

zuzula221
18. dec 2010

babenky normalne sa tu stracam dlho som tu nebola a vidim ze ste tu toho popisali.... ako sa mate co mate nove???

zuzanka2905
20. dec 2010

@zuzula221 hej ta kde ste všetky už tu nikto asi nechodí

erika12345
20. dec 2010

@zuzanka2905 ale chodi, len teba som tu este nevidela. 😉 Si tu 1. krat?

zuzanka2905
20. dec 2010

niesom už som tu chodila skôr ale len tak si čítať kto čo píše a teraz asi týžden čo som sa už prihlásila

erika12345
20. dec 2010

@zuzanka2905 co sme tehu po potrate tak pri sebe, tak sme si spravili sukromku, tak mozno preto tu uz toho tolko nie je. Ale ak chces, rada si s tebou popisem. 😉

zuzanka2905
22. dec 2010

aha no to je škoda

erika12345
22. dec 2010

Ale obcas tu chodime, len ked tu nik iny nepise..Ak by mal niekto nejaky problem a dotaz, urcite niektora z nas zareaguje.

zuzanka2905
22. dec 2010

ja som po zamlčanom potrate už to budu 4mesiace noa chodila som tu len som čitaka kto čo zažil a tak a prihlasila som sa len nedávno inak držím palce tej chomica a ešťe kvietocek 55 no a aj tebe aby vám tehotenstva už vyšli a ty si tiež mala potrat ?

erika12345
23. dec 2010

@zuzanka2905 Dakujeme za palceky, vsetky verime, ze sa tentoraz babatiek dockame. Je mi luto, ze si to tiez musela zazit. ☹ Tiez som to zazila (3 krat), preto mi tato stranka velmi pomaha. Inak by som sa toto tehu asi zblaznila..Vy uz sa asi mozete zacat snazilkovat, nie? Ci ako vam poradil lekar? V kt. tyzdni sa ti to stalo?

zuzanka2905
23. dec 2010

@erika12345 no ja neviem bojíám sa v 10týždni nechcem sa zase sklamať

zuzanka2905
23. dec 2010

@zuzanka2905 všetky výsledky mám dobre teraz v utorok som bola u gynekologa ta vravel že maternica je v poriadku že je tam všetko čiste že on nevidí chybu no ale môj strach je silnejší síce už sme si z Mužom nedali pozor ale pochybujem že sa to na 1pokus mohlo znova podariť uvidím 4januára očakavam menštruáciu ale pochybujem

erika12345
26. dec 2010

@zuzanka2905 niekedy sa ani chyba nenajde a maloktory lekar ju hlada po 1. potrate, hovoria, ze sa to stava a na kopec zien to sedi, lebo 2. raz sa im uz babo podari v pohode donosit. Ak nemas ziadne zdravot. problemy, tak to neries. Skus si vypytat na predpis listovku, uzivaj prenatal. vitaminy...So strachom ti nepomozem, ten strach sa strati, az ked uvidis, ze sa vsetko dobre vyvyja a babatko v brusku rastie. Mozno uz 4. januara. 😉 Velmi casto zeny otehotneju hned, ked mozu.

buburka
27. dec 2010

@zuzanka2905 - no...ak si po cisteni, tak sa celkom kludne mohlo stat, ze si uz v tom 😀 My sme si tiez nedali pozor po dvoch cykloch a na 1 sup to bolo 😉

milka2008
28. dec 2010

@zuzanka2905 - tak možno už si tehu 😉 a 4. januára už MS nepríde... 😉 nám to teraz vyšlo hneď na 1. krát po čistení... teda hneď, ako sme už mohli - síce po dlhšej nútenej prestávke... kvôli mojim rôznym zdravotným komplikáciám... tak držím palce 😉

zuzanka2905
29. dec 2010

Dakujem vám všetkým ale neverím tomu že by sa to mohlo znova podariť tak skoro aani by som ešťe nechcela

macko_usko222
30. dec 2010

hej ahojte 🙂
ja som si Vas pocitala..a som rada,ze nie som sama so svojim problemom ..
mne sa podarilo otehotniet v novembri,presne neviem kedy...ale som v tom,no ani termin poslednej menstruacie si nepamatam,bo som si ho nenaznacila ,lebo som si myslela..ze mi urcite pridu mesiaciky...a cakam cakam a nic...
potom som si kupila tehotensky test a ten jasne ukazal ze som tehulka...no a to je koniec krasneho pribehu...:(
25.12 som si nasla trochu krvicky a zacala som trosku spinit co trva dodnes..Bola som na vvysetreni 3 dni dozadu...
a tam je to zvlastne ale vyzera to tak ze babo sa nevyvija...je tam bublinka aj zltkovy vak a babo nikde...:(
som z toho nestastna...tak ma poslala na kontrolu este o tyzden,ze ked nepodrastie ..pojdem na potrat..
co by som nerada..uz som to prezila,viem ako to boli..nie fyzicky ale dusevne..
Mate skusenosti s tym,ze sa Vam babo neukazalo na ultrazvuku?kazdy den mu rozpravam,aby podrastlo...ze ho lubim aby sa tam ukazalo...Pytam sa ho,ze preco sa nechce narodit... ☹

erika12345
30. dec 2010

@macko_usko222 a kolky by si mala byt priblizne tt? lebo ja som bola v 5tt+3 na pohotovosti a tiez nebol este vidno plodik, len vacok a o par dni6+4 uz bol plodik, len este nebolo srdiecko, to bolo az o tyzden. Tak nezufaj, moze sa este babatko objavit. Drzim palceky. 😉

macko_usko222
30. dec 2010

ved to keby som ja vedela...nerobili mi krvne testy...a podla poslednej menstruacie/ktorej den si vobec nespominam/ teda len priblizne by som mala byt v 6 mozno uz v 7 ja vobec neviem..kedy nastalo oplodnenie..
ja neviem ako este to zistuju..
len mi povedala lekarka,ze mam ist o tyzden na kontrolu..bud podrastie alebo nie..
mam strasne nepravidelnu menstruaciu,pre pol rokom som vysadila antiku a raz prisla o 26 dni ,potom o 16 dni a potom o 32...atd...tak neviem ci aj v tom nie je problem...
aj spinenie mam..na co mi nedala vobec nic...ze sa uvidi v pondelok...:(
dakujem Erika,ze mi drzis palceky 🙂

erika12345
30. dec 2010

@macko_usko222 kedze nevies, kedy doslo k oplodneniu, tak to moze dopadnut dobre. Ja som si bola ista na den a aj tak podla tych prvych merani vychadzalo, ze je babo o 4 dni mensie, pritom ja som si ovulaciou na 100% ista, lebo som si vtedy robila test. Na pohotovosti mi tvrdili, ze muselo dojst k oplod. neskor alebo je to stratene a nebolo, len sa babo asi niekde schovavalo a potom to dobehlo, tak kludne to takto nejako moze byt i u teba . Navyse, ak si len v 6tt, tak bud uplne v pohode. Tiez som spinila a dokonca aj krvacala. Ak stale spinis, skoc na pohotovost, tam ti daju lieky na udrzanie, mne pomohli.

lukinkowa
30. dec 2010

Ahojte..mám jedného synčeka, druhý krát som potratila v 9.týždni - srdiečko prestalo biť. Teraz som opäť tehotná, no a samozrejme , že sa bojím, či bude 17. 1. - kedy mám najbližšiu kontrolu - opäť všetko v poriadku. mám pocit, že ma pichá v krčku, teda ani nie pichá, je to taký čudný pocit, ako by ma tam niečo ťahalo smerom von a pri prvom tehu som toto nemala vôbec. Necítim to stále , iba pár krát za deň, až ma zamrazí, myslíte, že mám ísť čím skôr k DR, alebo počkať do tej poradne? Nekrvácam, nešpiním, iné bolesti nemám, len tie čudné bolestivé tlaky na krčok sú nepríjemné a neviem čo si o tom mám myslieť. 😒

chilli
30. dec 2010

no ja som sice nepotratila, mala som mimomaternicove tehotenstvo,ktore ma skoro zabilo, ale pauzu mi lekar odporucil 3 mesiace, kedze som mala zasite aj vajickovody, podarilo sa ich zachranit ....ale inak mam velmi vela kamaratok co potratili a im dokonca lekari tu vo SVajciarsku radia skusit hned po prvom menzese...vraj tym ze tam uz cosi bolo, maternica je pripravena na dalsie babatko a je pevnejsia...akoby ste pripravili teren...a faktom je ze mam malo zase kamaratok, ktore by potratili viacej ako 2 krat po sebe a ak sa stalo, lebo zase cakali dlho...to im povedal lekar.... ja som tu moju stratu prezivala celu menej tragicky.... celu operaciu mi lekar nafotil a ked som videla ze je to len kus falatku , ktory nevyzeral ani ako by mal na 3ti mesiac ....o 2 dni som bola z depky von... dalsie otehotnenie bolo este komplikovanejsie, uz pri prvom nam pomahali hormonalnymi injekciami ,a po operacii mi zistili ze mam stitnu zlazu pomalu, takze prirodzenou cestou nikdy neotehotniem... bala som sa vsetkych tych liekov ahormonov ale otehotnela som a o 2 mesiace neskor sme uz cakali druhe babatko....zase 1 mesiac stresov , lebo ak uz je raz mimo maternice, kazde tehotenstvo moze byt mimo maternice, hlavne ked u mna sa nezistila pricina, preco to bolo mimo, niekedy to vedia povedat....ale hrasok bol tam kde mal byt ...potom som si uz len musela davat pozor na potrat...ale uz druhy mesiac sme videli srdiecko bit a poriadne a lekar mi povedal, ze ked vidime tak skoro tak dobre bit srdiecko je z jeho pohladu nemozne ze este potratim....obycajne vraj k potratu prichadza, ked bud srdiecko v 9tom tyzdni nevidiet alebo len slabulinko bije .... oni vidia ze ten plod je slabunky ,ale maminky nechcu znervoznovat... lebo to moze potrat urychlit....tak im nic nepovedia ☹ ......tak neviem. My sme v 6tom mesiaci a uz ma suzuju nove a ine starosti o zdravie.... drzim vam vsetkym ,co chcete babatko palceky a tym co ste otehotneli gratulujem 🙂 je to nadherne 😀

kvietocek55
31. dec 2010

@lukinkowa ahoj mne ja mám tiež nejaké podobné bolesti.. dr. mi povedal, že sa nemám báť.. kým nekrvácam a nešpiním je to vraj v poriadku. Že sa maternica rozťahuje, dokonca mi to aj názorne ukazoval 🙂 ak ale máš obavy išla by som na pohotovosť veď 17. je ďaleko.. ja idem tiež ale 18. už na NT.. 🙂 držím palčeky

lukinkowa
2. jan 2011

@kvietocek55 ďakujem za odpoveď, volala som s lekárom a povedal mi presne to isté, že je to normálne, len tým že už mám za sebou jedno- dve tehu, viac to vnímam a keď to cítim hlavne v krčku, vraj sa mi tam vtedy utvára tá hlienová zátka..ak by som špinila, či nebodaj krvácala, urýchlene mám prísť k nemu alebo na pohotovosť, ale že sa inak nemám obávať a držať kľudového režimu, nenamáhať sa, veľa odpočívať a tak...tak dúfam, že je teda všetko v poriadku, no už aj tak sa neviem dočkať toho druhého sona, aby som mala kľud na duši 😉 Vtedy dostanem aj Tehu-knižku.

kvietocek55
2. jan 2011

@lukinkowa no vidíš.. tak buď pokojná.. ja mám utz 18.1. Tak držím palčeky. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre