Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
18. apr 2010

pekny kocik 🙂

kde ste vsetky ved je uz skoro 7 😀 😀 😀 ja dnes idem na bazen s masazou juuuj jak sa tesim mm sa bude starat o malu takze sa idem odreagovat 🙂 a vonku vyzera ze bude krasne 🙂

xpetka1x
18. apr 2010

kati tak to ti zavidim..je krasne aj vcera bolo sme si boli grilovat len zistujem ze cim teplejsie tym viac nemam co naseba budem musiet ist ponakupovat

ollako
18. apr 2010

peti ani nevrav mne uz je vsetko male....uz aj brucho neskutocne narastlo, uz musim pomaly vytiahnut tehu gate, alebo si kupit, nejake o dve cisla vacsie 😒 a nejake teplaky, aby som mala co na ihrisko nosit...

katka22r
18. apr 2010

😉 juuj kocky ale ja zavidim to tehulkovanie

burina111
18. apr 2010

čaute, u nás je dnes krásne...boli sme s malým vonku, sa vylietal ako šarkan...včerajší koncer super, brutálny zážitok...fakt to stálo za to...
peti no čo kočík? tak bude ten krásny čierny???
kati a ty že čo nám závidíš??? veď neboj..neboj....ste neskončili nie??? 😀 😀 😀
včera ma naťahovali kamošky že či to brucho si niekam odkladám 😀 tak ma potešili..som asi len mini hrošik
krásnu nedeľu všetkým

katka22r
18. apr 2010

😀 juuuj jasne ze zavidim mne sa paci byt mamickou 😀

babenky ja som sa akurat vratila s bazena ty kokso ale bolo brutalne dobre 😀 taky oddych a mala bola s mm super to zvladli ved boli vonku 🙂

burina111
18. apr 2010

kati dobre si to riešiš, čistenie hlavy musí byť 🙂

petika
18. apr 2010

Ahojte babulky, prajem vám krásny večer. My sme dnes mali taký krásny deň, slniečko, zmrzlinka, prechádzka po námestí.... hmmmm..... konečne po dlhom čase 😀 v piatok ideme na sono a tak sa strašne teším, čo tam uvidím. Príznaky sú zatiaľ ok, tak verím, že aj bábo je v poriadku. Držakte sa a užívajte jar. Dobrú nocku 😉

katka22r
19. apr 2010

burinka sak treba aj oddych s toho kazdodenneho kolobehu no nezasluzim si aj ja? 🙂

petika jasne vsetko bude k.o 😉

petika
19. apr 2010

katka, že KO 😀 len to nie, ja chcem všetko OK 😉

xpetka1x
19. apr 2010

ahojte babule ako sa mate?? aj u nas bolo sobotu pekne ale vcera ani nie fukal vietor a studeny... mala je dnes doma mali sme zas horucky od rano juuj sibne ma z toho...

buri no bude ten cierno bieli a ten spodok bude iny da sa to spravit aj inak tak som rada

katka22r
19. apr 2010

petika no o.k ja som sa pomylila prepac 😉
xpetka u nas bolo vcera nadherne a dnes len prsi a prsi

majkuska
19. apr 2010

Ahojte.
Mám na vas otazočku.
Vo štvrtok som mala mierne bolesti v podbrušku ako na mrchu. Zároveň si od pondelka v kladam tie guľe Magmiror na zapal.No a po tych bolestiach som bola na Wcku a na intimke som si objavila priesvitny hlien s krvavymi riasami, ten hlien sa mi do dnes opakuje, nieje toho veľa, praveže malo. Ešte som si vo štvrtok a piatok našla na intimke asi pol až centimetrovu špinku po svetloružovej krvi. A ja to neviem čomu prikladať. Či je to zo zápalu, alebo o mrchu asi ťažko ide, keď je to take slabe. Inač v sobotu bolo presne 4 týždne po potrate.Stretli ste sa s tym.

katka22r
19. apr 2010

majkuska nechcem ta strasit ale nemozu to byt este zbytky s embrya??

majkuska
19. apr 2010

Tiež ma to napadlo, ale po kyrete som mala robeny UZV a tvrdila mi, že je maternica čista. Mohlo to byť take male, žeby to nebolo vidno?Mám skusiť zavolať doktorke, som na tom tak, že neviem čo robiť.

xpetka1x
19. apr 2010

urcite si zavolaj budes vediet aspon co a ako

majkuska
19. apr 2010

No tak teraz som volala, samozrejme, že sestrička mi nedala doktorku a bavi sa na ňu. Ale tvrdila mi, že je to normalne, že to môže byť, že vraj je to tym, že tu sliznicu pri kyrete škrabali. Tak som sa jej spytala, čo to nemôže byť to, tak vraj ne ne ne.
Ale mne sa zda divoky pristup tu na pri mojej lekárke. Nikto mi nekontroloval HCG ani nič podobne, čo som čitala, že vam to robia. Ako inač som spokojna, s doktorkou, len niektore veci sa mi vidi, že robi tak, akoby nemala. Ale problem je ten, že ja byvam v malom meste a tu niejakych lepšich doktorov ani nenajdem. 😒

burina111
19. apr 2010

maji tak určite by ti mali hcg skontrolovať...to ani nesranduj...ja som bola nie raz a aj ulz mi robili, a viac krát, ako sa to všetko hojí. aj ja som bola nespokojná, odbíjali ma dve doktorky, pri tej druhej som porodila syna a ked sa mi všetko zhoršilo po pôrode a zas ma len odbila a vysmiala, išla som do veľkého mesta a do super vybaveného pracoviska..má tam 4D sono, všetko je na objednávky a aj si rada priplatím, keď vidím tu ochotu a prístup aj sestričky a hlavne doktora...no a napodiv mi zistil konečne on, lebo mal záujem katastrofálnu diagnozu a teraz som šťatná, že vôbec ešte budeme mať dufam druhé dieťa..po pôrode ma čaká odstránenie maternice, žiaľ...a to iba vďaka takému milému prístupu ako ty píšeš...
dnes sa dá vyberať, gyndu zas nepotrebuješ denne a podľa mna je zdravie prednejšie...potom je už neskoro...ja som živý príklad.
peti tak potom fotky kočíka, jasné?
petika no super, že si to užívate, a daj vedieť čo ulz, isto bude krásna bublinka a pulzujúce srdiečko.....
pekný dník

majkuska
19. apr 2010

burinka, tak to ma mrzi, že to došlo až do takeho štádia.
No to som myslela fakt, že sa nad mojim HCG nikto nezapodieval, akože keď si nerobim doma testy, stihla som už 3, tak neviem či mi to klesa.Pred týždňom som mala ešte pozitivný test a v sobotu už slabšiu čiarku. Fakt ma až zmrazilo. Najhoršie je, že ani neviem akoby som si pohľadala niekde v okoli dobreho gynekologa.Fakt sa neviem rozhodnuť, ja po tom potrate navštevujem gynekologičku častejšie ako...., ale tiež nechcem aby mi niečo zanedbala. 😢

katka22r
19. apr 2010

majka skus v teme tvojho regiona netusim s kade si tak len cez mk v teme regiony

burina111
19. apr 2010

maji no ja som si normálne dala že gynekolog a mesto v ktorom som chcela a našla som si takého, ktorý ma internetovú stránku a zdalo sa mi to fajn..okrem toho som bola aj na temach regionov, ako ti píše katka, a oslovila som tam vo fore baby aby mi poradili dobrého gyn. v okolí. a dostala som typy aj na neho....skús, naozaj maji dnes si už môžeš vybrať...mna tiež odbíjali, ja som sa nechala a teraz som zistila čo je prístup a prístup....škoda, že to zašlo už do posledného štádia..ale aj tak lepšie teraz, ako strepať z nohami a počúvať urážky keď niekomu hovoríš o vážnom probléme čo máš....držím palce...

dadqa86
19. apr 2010

Ahojte baby 🙂 ako sa mate??ja sa mam skvele a uz 2-den nefajcim a zatial sa drzim 😵 a co vy?

xpetka1x
19. apr 2010

dadi no super tak ti gratulujem sa tesim ako to zvladas...
ja furt tlacim do seba sa oplati..a budem chodit cvicit do nemocnice od buduc tyzdna aj pri malej som xodila praviedelne ale vtedy to bolo zadara teraz sa uz plati...3euri na hodku...

inak ani mne nebrali krv po kyrete ale asi preto ze ja som nebola ani u majho dokyho na kontrole po 6 tyzdnou..ci to sa berie este v nemocke??

zdenkam
19. apr 2010

baby, tak uz citim treti trimester v robote 5 hod piatok na nohach, sobotu 8,5 a nedelu zas a uz ked lahnem do postele tak snivam o masazi noh namiesto o porode. Uff. Navyse sa ma uz spusta zakaznikov pyta,ze kedy mam termin a pri odpovedi ze o 3 mesiace reaguju slovami: Wau, you are big. 😲 😀
NO a aj susedka mi vravi, ze som nejaka big. TAk hold donekonecne to male nebude nie? Ale fakt sa mi zda akoby sa to brusko nejako viac nafuklo. TAkze si zacinam mysliet, ze to bude dalsie vacsie dietatko. TAky cvalik, ako vravim moj muz.

Dadqa len tak dalej. Vyborny start, vydrzat je podstatne.
😉

Myslim,ze pojdem na tu masaz noh v tom maji ale v piatok idem do nemocky a navyse sa velmi tesim. Idem na koncert vaznej hudby ze gitara a violoncelo a Vivaldiho a tak budu hrat. A idem 1x na nejaky umelecky zazitok sama a sa proste tesim jak si to budeme s babatkom pocuvat a uzivat chvilu len ja, hudba a babo. Lebo vela takyc prilezitosti koncentrovat sa na babo ozaj nemam vdaka povinosti doma, Patrickovi a praci.

zdenkam
19. apr 2010

inak katuska, isto budete mat aj dalsie babo. Len ono sa vam vravi,ze chcete dalsie, ked o miminku do 6 mesiacov to je take krasne mile len papa, kaka a spinka. Ozajstna sranda zacina v tom roku, az zacne lozit, chodit vsade kam nemam. Hadaze okolo seba jedlo ked chce samo papat. A oci treba mat stale na stopkach. To je take obdobie, ked si vela mam vravi,ze este cvhilu pockaju. Ale isto sa to zvladnut da. Napriek tomu to podla mna chce odvahu. Ja som si teda vazne netrufala v tom roku na dalsie babo. Chceli sme ho ked mal maly 2 a trvalo to rok nez sa zadarilo. Vediet zacnem ked ma maly rok. 😀

Aj ked ktovie, sa mi zda to nacasovanie teraz super, lebo v septembri zacne 5x v tyzdni doobedia v skolke a tak budem mat aj cas na babo taky ze len my dvaja ako som mala aj na Patricka. Sa mi to tak zda fer. TAkze si to priroda aj celkom slusne sama zariadila. Niektomu totizto nepraje moc s planmi. Ako to bolo v nasom pripade.

katka22r
19. apr 2010

dadi pokracuj v tom 🙂 a ako stitna zlaza?

masabi
19. apr 2010

Zdeni,ja som tiez taka big 🙂 ,no mladsia dcera mala 3650g pri porode tak zeby to teraz bol kluk jak buk 😀 😀 Uvidime len nech je zdravucke ,peknucke no nie?
Dadqa drzim ti silno palce,zvladas to na 1 super ,daj si namiesto cigarety lizatko tebe neuskodi ked priberies 😀 😀

zdenkam
19. apr 2010

tak tak Masabi, hoccico nech si ktosi vravi a aj delo hoc nosime. Len nech je miminko zdrave a my tiez. A vsetko bude jak ma byt.
Len som si myslela Masabi, ze kedze sa narodi trosku skor nez je idealny termin porodu ze bude mensie, sak uvidime. Lebo spravidla su tie prenosene deticky vacsia, lebo vtedy toho viac naberu na seba.
A maly mi este do 6 ci 7 t priberal tyzdenne po porode 5OO g tak si vies predstavit akeho valibuka som nosila. 😀 na rukach.

Dnes vecer zas do prace na 3,5 hodky.
Baby boli sme kuknut cirkus ako stavaju a mali tam take 5 steniatka este len tak trosku chodili, ked prisla mama hned ucitili didi a a bezali za nou a ona mrcha im nechcela dat, ale Patrick si k nim sadol, obkolesili ho a spinkali mu na kolenach a liezli nan a tak.Som lutovala hrozne ze nemam fotak. Pojdeme zajtra a musim sfotit, dufam,ze tie steniatka nikam neschovaju

dadqa86
19. apr 2010

xpetka1x ,katka22r,zdenkam,a masabi:Dakujem vam velmi pekne mnoo podla mna to aj vydrzim pretoze mi to teraz tak smrdi ze ma ide porazit manzel este fajci a chodi na balkon lenze ked sa vrati dnu do obyvacky noo koniec 😀 😀 Katka22r: Stitna zlaza je v poriadku povedala mi doktorka ze ju mam krasnu ako obrazok a ze na 100% moze povedat ze stitna zlaza to nieje 😉 ...takze uvidime zajtra co bude dalej...masabi ja lizatka nemam rada 😀 😀 😀 😀 xpetka1x a to musis chodit na to cvicenie??to kolko vlastne trva lepsie povedane ako dlho ci az do porodu??

katka22r
20. apr 2010

dadi a ides ku gynek.hej?tak som zvedava urcite daj vediet

akosi sa to tu pozastavilo kde ste vsetky snazilky a tehulky??????? 😒

pridavam foto nasej spiacej krasky a potom s jej sesternickou ktora uz o nedlho odchadza ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre