Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

fosi
14. jún 2010

zuzu..drzim vsetkych 20 prstov🙂

andrea0903
14. jún 2010

Tak tuto temu by som s Vami mohla snad rozoberat donekonecna ja som potratila konkretne4krat, vsetko sa to udialo v 24-27tyzdni medzitym sa mi narodila dcera v 35.tyzdni mala iba 1780gramov druha dcera sa mi narodila v 28.tyzdni vahu mala 880gramov obe su ok a pred dvoma rokmi bola to najtvrdsia rana zivota ked sa mi v 32.tyzdni narodil syn a po 10.dnoch zial zomrel..........bolest ktora prisla potom sa neda opisat a to sme este vybavovali veci kolo pohrebu a zaroven fungovat pre nase dcery.........teraz cakame babatko znova a uvidime...drzte palceky...a hlavu hore zeny

andrea0903
14. jún 2010

a najlepsie je ostat tehotna ihned po potrate..to len tak na okraj

fosi
15. jún 2010

tak to si si prezila svoje...jasne , ze drzim prsty-tehotenstvo je v poriadku?

zuzu805
15. jún 2010

andrea0903-držim palce a dufam že tento krat to dobojujute do štasneho konca moc držim palce!!!

lilik15
15. jún 2010

Ahojte babule ja uz mam konecne po prvej MS uz sa tesim na druhuuu uz sa chcem zacat snazit...

zuzu805
15. jún 2010

lilik no ahoj super držim palce ja už po 2 a už aj snažilkujeme 😉 drž palce aj ja tebe budem 😉

lilik15
15. jún 2010

zuzu to uz snazilkujete?no super tak drzkam prstiky aby to co najskor vyslo:o)))potom daj hned vediet:o))a inak vsetko v poriadku??

zuzu805
15. jún 2010

lilik15-ano nemam načo čakať!citim sa ok aj fyzycky aj psychycky mam v sebe optimizmus a vela sily bojovať dalej aby sme mohli byť čim skor traja🙂jasne že dam vedieť toto forum my dosť pomohlo a baby a ty čo už tu tak často nechodievaš však ako sa maš a ako sa citiš?? 😒

lilik15
16. jún 2010

Som rada Zuzu ze je to vsetko v poriadku a dufam,ze cim skor budete traja.Nemam moc cas sem chodievat lebo som do 16,00 v praci a potom musim upratovat a tak...noa este aj okolo svadby vybavovat...Dik za opytanie,citim sa vyborne chvalabohu ziadne problemy nemam teraz uz len cakat na druhu MS a hura snazit sa o miminko:o)))

katulka74
17. jún 2010

Ahoj Zuzu,tak uz snazilkujes?
aaaj ja prvy mesiac a zacinam s druhym balenim duphastonu...

mariro
17. jún 2010

no caka to aj mna...len musim pockat na prvu mrchu 🙂 po kyrete a ide sa na to.. 🙂 verim ze to vyjde tentokrat

zuzu805
17. jún 2010

@katulka74-ano ved ja už mam 2 mrchu za sebou po kyrete, 🙂

luthy
17. jún 2010

Ahojte, tak aj ja sa k vam pridavam. Dnes som sa zaregistrovala, tak sa tu este neviem dobre orientovat. V marci sme prisli v 13 tyzdni o babo. V podstate stale za nim placem, no zaroven chceme co najkor dalsie. Tesim sa uz nan a dufam, ze tentokrat to dobre dopadne. A tiez som zacala uzivat duphaston, tak snad to pomoze.
Drzim vsetkym palceky

zuzu805
17. jún 2010

luthy ahojkaj aj ja som prišla o babo tieš v marci ☹ uplne ťa chapem sme si stim prešli všetky,len sa treba vyplakať ☹ a potom ked budeš po psychyckej aj fyzyckej stranke ok tak možte opať snažilkovať držim ti palce,,ku skoremu tehulkovaniu!! 😉

zuzu805
17. jún 2010

luthy,,duphaston uživam aj ja...tak snad nam pomože 😉

luthy
17. jún 2010

zuzu, nevies ci sa od neho pribera? Odkedy ho beriem som stale hladna. Ja dufam, ze sa nam babo podari cim skorej, bolo by pekne znovu pozerat do buducnosti. Uz som vynicila aj jeden tehotensky test, ale robila som ho skoro, tak samozrejme negativny. Musim pockat, ale po vikende spravim znova. Akurat teraz prvy mesiac sa snazime. Tak Ti drzkam tiez palceky. Nech sa nam to skoro podari.

dadqa86
17. jún 2010

@luthy :Ja som ho brala aj pri rpvom tehu aj pri druhom a nepribrala som podla mna sa nepribera ani sa otom nic v letaku nepise 🙂 hladna som bola aj ja 😉 to mas zevraj kvoli vitaminom ten hlad 🙂

luthy
17. jún 2010

A este som ti chcela napisat, ze je mi velmi luto, ze ste tiez prisli o babo. Kto to nezazil, nevie to celkom pochopit i ked vsetkym je to luto. Tak ti dakujem za povzbudive slova.

luthy
17. jún 2010

dadqa, kvoli vitaminom? no beriem teraz femibion, ale brala som ho uz aj pred tym a nic. Tak neviem.

dadqa86
17. jún 2010

@luthy :Ja som tiez brala duphaston a nepribrala som od neho hladna som bola dost ked som vzala tabletku,ale nepribrala som...

luthy
17. jún 2010

@dadqa86 No, ale si sa asi nenajedla, lenze mna to zvadza viacej jest i ked sa snazim dat si teda radsej ovocie, ale to zaberie len na chvilku. No ja ho teraz zrovna neberiem a aj tak som hladna. Mam ho brat len 10 dni a potom az dalsi mesiac.

dadqa86
17. jún 2010

@luthy : nee nenajedla 😀 ale aspom nieco som zjedla musela som mne duphaston nepomohol som prisla o 2-fazulky moje ☹ akoze nechcem ta strasit,ale mne duphaston nepomohol ja mam problem udrzat plod ☹

luthy
17. jún 2010

@dadqa86 ☹ to mi je velmi luto
Ja som nemala spontatny, ale zamlcany potrat i ked sa mi napokon krvacanie spustilo tiez. Tak by to moje telo malo zvladnut i ked doktorka mi povedala, ze duphaston to nezaruci. Budem len dufat.

dadqa86
17. jún 2010

@luthy :Ja som pri prvom potrate co som mala v 7tt som zacala krvacat v Pondelok o pol-jednej vnoci este dobre ze som bola hore a kukala som s manzelom telku ☹ druhy potrat som mala v 11tt 😢 ,ale ten som mala zamlknuty potrat nezacala som krvacat vobec len mi na ultrazvuku zistili ze srdiecko nebije a ze som ju nosilav sebe uz tyzdne mrtvu 😢 Teraz som pol-roka nemohla otehotniet pretoze ma doktor posielal na kadejake vysetrenia kvoli zrazanlivosti krvi kvoli stitnej zlaze a.t.d. lenze vsetky vysledky mam v poriadku teraz mi predpisal CLOSTILBEGYT ktory mam brat aj ked ja nemam problem otehotniet bez tabletiek,ale mam problem aby sa mi udrzal plod tie tabletky su na podporu plodu aby som ho udrazala lenze doktor mi nezarucil ze znovu potratim 😢 tak sa bojim 😢

evkaco
17. jún 2010

tým ovu testom už neverím ani trochu!!! Stále mi ukazovali, že nemám ovu, dokonca mi ju nenameral ani doktor. A už sme v 15, týždni. Možno je dobré nerobiť si ich a nechať všetko na prírode. Hlavne mať pozitívnu myseľ.
Inak z centier asistovanej reprodukcie považujem za super ISCAR - Martin alebo Blava. V rodine máme 4-ročný dôkaz-malého Dávidka.

luthy
18. jún 2010

@dadqa86 No, si si preskakala toho dost. Vravia, ze ked je zamlknuty potrat, ze telo zvlada tehotenstvo v pohode ale ze zrejme nastala chyba v genoch dietatka. I ked poriadne to zistit nevedia. Ale je to nadej pre teba, ze to tvoje telo zvladne. Ja inak chapem, ze sa bojis. Ja tiez, tu obavu uz asi budeme mat stale. Ale tuzba po dietatku je silnejsia. Mne vysetrenia nerobili, len z histologie prisli vysledky, ze vlastne nezistili nic. A inak je fajn, ze mas vysledky v poriadku, horsie by bolo, keby nieco zistili a cele by sa to skomplikovalo. Tak budem Ti velmi drzat palceky, aby to uz do tretice vyslo. Uz sa babo pokusate alebo este cakate? Drzkaj sa mi.

dadqa86
18. jún 2010

@luthy:Este sa nepokusame zajtra mam zacat brat ten CLOSTILBEGYT 2-krat 1 tabletu denne vychadza mi to na 5-dni ked to doberiem tak si musim vyratat 15 a 16-den a tie dva dni sa mam snazit otehotniet ja len dufam ze mi to pomoze a ze znovu nepotratim ☹ a dakujem

evkaco
18. jún 2010

@dadqa86 ja som brala clostilbegyt spolu s duphastonom 3 mesiace a nakoniec som otehotnela. O bábo sme prišli. Počkali sme 3 mesiace a hned na druhýkrát sa to podarilo bez všetkých liekov. Teraz som na Duphastone, vitamíne E a Calibrume mami.
Chcela by som sa vás ale opýtať, ako je to so sexom. Bojíme sa s manželom začať, aby sme niečo nepokazili. Abstinujeme od veľkej noci. Neviete poradiť?

luthy
18. jún 2010

@dadqa86 No, tak musis este chvilku pockat, ale to ubehne. A potom Ti velmi zelam, aby snazilkovanie vyslo. S tym strachom budeme asi bojovat cele teho, ale snazim sa pozitivne myslet, stale si vravim, ze to dobre dopadne, ze sa nam babo podari a ze potom aj tehotenstvo dobre dopadne a raz budeme mat krasne zdrave babatko. To si snazim stale opakovat i kde pod chvilou ma kadeco napadne.

evkaco - neviem Ti zial poradit. Ja som manzelovi povedala, ze ked budeme teho, tak prvy trimester urcite nic nebude, pre istotu a potom sa asi spytam lekarky, co si o tom mysli a uvidim.

Tak pekny viked vsetkym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre