Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

jaruska74
17. aug 2009

zuzu bola som a nastastie vsetko OK, potvrdil tvoje slova, ze je to asi najpravdepodobnejsie......a uz mame 4,5 cm 🙂

zuzu1980
17. aug 2009

ikula, jaruska, som rada ze sa vam dari 🙂
mne tie ciselka veru nejako rychlo skacu. Hlavne teraz ten posledny trimester leti strasne rychlo. Tie prve dva sa nenormalne vliekli, pritom to vraj ma byt naopak... To asi preto ze som sa v prvom tak strasne bala a ratala som dni nech uz to mam za sebou... Vy aspon nemusite tehulkovat s velkym bruchom cez tieto horucavy 😉

anat1
21. aug 2009

Ahojte, minuly tyzden som mala spontanny potrat, bolo to asi v 5tt, nemusela som ist na cistenie. Vseobecne som nemala prilis velke bolesti, ale este aj teraz po tyzdni mam taky cudny pocit v podbrusku. Nie je to bolest, skor pocit napnuteho alebo nafuknuteho brucha, chvilu je to viac chvilu menej. Je to proste citlive...Vcera som bola u lekara, podla ultrazvuku je maternica uplne cista, pri vysetrovani ma nic nebolelo a od pondelka mozem ist do prace. Chcela by som vediet ake fyzicke problemy ste mali po potrate a asi ako dlho. Neviem totiz co je v takomto pripade "normalne" a co uz nie...

zanas
21. aug 2009

Anat, ja som mala tiez spontanny v 7tt, u mna to sprevadzali krce, silne krvacanie, ale za cca tyzden to ustalo. Este sa mi obcas tocila hlava, po dvoch tyzdnoch myslim ze to bolo fyzicky uz ok. Ale psychika pracuje stal 😢

bystruska7
23. aug 2009

Ahojte holky, ani neviete, ako mi tieto stranky pomohli dostat sa do relativnej psychickej pohody. Este lezim po kyretazi v nemocnici, včera som letela s manzelom na pohotovost, dostala som silne krce a krvacanie, nic nezabralo. Zvlastne je, ze i ked som bola len v 6 tt, uz v piatok večer som sa nemohla zbavit pocitu, ze mimco uz nie je. A to som bola v piatok rano na vysetreni u gynekologicky, kt. Povedala, ze vsetko je OK a vystavila mi tehotensky preukaz, s kt. sme sa samozrejme isli pochvalit buducim starym rodicom... Neviem, kto je na tom teraz psychycky horsie, ci ja alebo manzel, chvilami som mala pocit, ze uz nic nema vyznam. Tak som rada, ze tieto stranky su, ze sa mozem aspon niekomu vyrozpravat, kto tieto pocity chape. Urcite budem priebezne citat a i prispievat a dufam, ze za par mesiacov i s pozitivnymi prispevkami. Tak sa drzte, nech sa dari a trpezlivost deti prinasa😉

zuzu1980
23. aug 2009

bystruska, je mi to luto... ☹
ja som bola v podobnej situacii v januari a tiez mi prave taketo stranky velmi pomohli. az vtedy som zistila kolko tehuliek tym preslo, pred tym som ani netusila. zelam ti skore zotavenie a do buducna vsetko dobre... a kludne nam sem napis, uz je nas tu viac so stastnym koncom tak dufam ze sa coskoro pridas 😉

ozaj, zmen si profil, zda sa ze si sa prihlasila ako "muz" tak tam mas blbu fotku 😀

jaruska74
24. aug 2009

aj ja som presne toto zazial v januari, ale nemala som este ani knizku ani nic.....teraz som sa uz prehupla do II. trimestra ale strach mi ostal......ale kedze stale trpim nevonostami a kazdy den zvraciam, tak sa utesujem ze je asi vsetko OK. zajtra idem na 3D na vyvojove vady, to co vsetko tam idu zistovat?

melipa
24. aug 2009

kocky, prosiiim o radu...18.7.09 som bola na zakroku po missed /uz druhy ☹ /...takze je to presne 5 tyzdnov...menstruaciu som este od zakroku nemala, a vcera som mala pozitivny test, ziadna slaba druha ciarka, ale kolaje ako Brno a robila som si ho vecer o deviatej...dnes som volala svojmu gynekologovi ze som asi znova tehu, ale on zostal dost zaskoceny, lebo vraj to je velmi zriedkave /vraj jeden-dva cykly byvaju anovulacne/ a mam prist na HCG a UZV, ci to nie je este z predchadzajuceho tehu /mimomaternicove, alebo nieco ine?/...na kontrole som bola na UZV po cca dva a pol tyzdni od zakroku a vsetko bolo OK...mate prosim niekto skusenost s tehu tak skoro po potrate? je to vobec mozne?

jaruska74
24. aug 2009

neviem ako rychlo to je mozne ( aj ked mozne je asi vsetko) ale viem ze HCG klesa pomaly, mne klesalo skoro dva mesiace po kyrete. mne ho kontrolovali ci klesa, kvoli tomu ci som dobre vycistena. v ktorom si bola tyzdni ked si mala MA?

jaruska74
24. aug 2009

a este mi napadlo ze ty si mala styk? lebo mne kazali aspon 6 tyzdnov so vsetkym pockat , kvoli infekciam a tak, normalne ako sestonedelie.

melipa
24. aug 2009

vycistena som bola asi dobre, lebo kontrolu som absolvovala...MA som mala v 9 tyzdni...a ano, styk som mala, kebyze nie tak ma ten test ani nenapadne robit 😉

jaruska74
24. aug 2009

tak ja neviem........ale ako som napisala mozne je vsetko 🙂

zuzu1980
24. aug 2009

melipa, ja som otehotnela 2 tyzdne po potrate, takze ano, je to mozne 😀 ale tiez na mna doktori pozeraju ako na debila, az doteraz 😀 😀 😀

melipa
24. aug 2009

zuzu, to som rada ze hadam nebudem sama...uz vidim tie ksichty vsetkych doktorov s ktorymi sa stretnem 😀 ...ale vazne, moj doktor mam pocit sa obava nejakej patologickej priciny toho zvyseneho HCG - v stredu uvidim kolko to je vlastne...on si asi skor mysli, ze to mam este z predchadzajuceho tehu, a ja som z toho teda dost v strese 😖...
zuzu, prebieha ti tehu v pohode? nehrozili ti koli tomu skoremu novemu tehu nejake komplikacie? podla coho ti vlastne ratali termin porodu? 😕

bystruska7
24. aug 2009

Zuzu, dakujem za odpoved a mile potesujuce slova. Uz som chvalabohu doma, s nohami vylozenymi pred TV🙂) Prihlasovala som sa na tieto stranky v nemocnici cez mobil, tak to trochu blblo a teraz som zmenila profil, naozaj mam krajsiu fotku 😅 Je zvlastne, ze vsetkym vam povedali, kolko mate s dalsim babom cakat, so mnou sa na tuto temu odmietli bavit dvaja doktori, jeden mal nemiestnu pripomienku, ze "nie je carodejnik". Po ceste domov som sa zastavila u gynekologicky, ktora nemala ani tolko chochmesu, aby ma prijala (nebola som objednana) a bavila sa so mnou cez sestricku stylom - ze ked budem mat problemy, nech sa objavim. Takze viem, ze v najblizsich dnoch menim ordinaciu a moj silny pocit, ci potrat nezapricinila ona neopatrnym zaobchadzanim sa len potvrdil. Den pred MA som bola u nej a nevedela mimco na sone najst, tak sa bolestivejsie povrtala....
Ale co uz, tesim sa tak za mesiac, pustime sa s manzelom do toho🙂 Drzte sa holky a vsetkym tehotnym prajem, nech im tyzdne rychlo utekaju a vsetko je viac nez v poriadku🙂

zuzu1980
24. aug 2009

melipa, ved uvidis co povie dr. Ale ja ked som prisla po mesiaci ze mam 2 ciarky na teste (tiez riadne silne) tak ani nezavahal ze by som nebola tehu... Ale vzdy ked sa ma doktori (sono robi vzdy niekto iny) pytali da datum poslednej mrchy, tak rovno poviem datum potratu, uz nevysvetlujem. Len ked zacnu sypat otazky ze kolke je to tehu a tak, tak musim s pravdou von, a potom cumia ako na blazna. Nikto mi to nechcel verit, az kym nevideli sono a termin sedel presne na den 😀 😀 😀

bystruska, veru najmudrejsie bude zmenit dr, pockaj kym ti bude fyzicky aj psychicky lepsie a ked sa budes citit pripravena a potom sa snazte. Niektori Dr kazu pockat aj pol roka, nechapem na co. Ja nemam s druhym tehu ziadne problemy, vsetky vysledky mam ukazkove, maly rastie, kope... no jedna radost. Keby som pocuvala tych blbych doktorov, tak by mi teraz v brusku nekopkal tento pokladik 😀

zanas
24. aug 2009

Zuzu drzim Ti palce a dufam ze nebudes ojedinely pripad, ze mas ukazkove tehu po potrate ...

ikula2
24. aug 2009

melipa ahoj tak ja by som stavila ze cakas babo 😉 , je to caste nie si sama, po kyrete je skor tazke neotehotniet, ja som tiez v tom a dnes koncim 3mes. 😵 zatial nastastie ziadne problemy, jedine je mi strasne zle a zvraciam ale to je ok, viem ze mimco sa ma dobre aj ked ja som bleda ako stena.
je mi luto ze si prisla o mimi ale ak si naozaj znova tehu urcite to teraz vyjde uvidis 🙂 velmi ti drzim palce a urcite napis ako si dopadla, vela zdravicka

melipa
24. aug 2009

baby dakujem, no uvidime...som pripravena na moznost ze to nie je tehu...pridala som foto toho vcerajsieho testu do albumu, tak mrknite...a stale rozmyslam, ci je mozne pri nejakej pripadnej zostatkovej hodnote HCG z predosleho tehu aby bola taka silna ciarka po viac ako piatich tyzdnoch 😕

zuzu1980
24. aug 2009

melipa, aj ja si myslim (aj podla tej ciarky v albume) ze je to dost silne na nove tehu. Ale chapem ze si opatrna, vsak po takom sklamani clovek nechce dalsie. A ako sa inc citis? Ziadne priznaky?

zanas, diky 😀 nemyslim ze som vynimka, prave o takych som citala po potrate a preto sme sa rozhodli necakat

ikula, aj tebe uz svieti 12 tt 🙂 , a podla toho ako ti je zle to tipujem na chlapca 😉

kika29
25. aug 2009

Ahoj žienky.Prepáčte nechcem sa ani jednej z vás dotknúť ale vie mi niekto poradiť? Kamarátka je 5 týždni a začala v čera krvácať nechali ju v nemocnici dali infúziu. Znamená to že potratí?
Sme rovnako tehotné a ja sa ju nechcem veľa vypytovať len sa o ňu obávam.

cukruska1920
25. aug 2009

Ahojte... chcem sa spytat..myslite ze po 2 tyzdoch od kyretu je este skoro na milovanie? lebo mi sme to vcera akosi nevydrzali 😅 ale samozrejme sme si davali pozor

martinkaxp
25. aug 2009

pridam sa aj ja do tejto temy, priblizne pred rokom som potratila a vcera som bola u doktora a potvrdil mi tehotenstvo, babätko este nebolo vidiet, lebo som iba v 4 tt, ale verim ze o 2 tyzdne bude vsetko ok (o 2 tt mam ist na kontrolu) v 6 tt by uz malo byt vidno babo, vsak?

tantama
25. aug 2009

ahojte ja som tu dnes prvý krát.... ja som o miminko prišla pred tromi mesiacmi. bola som len v 5 tt a teraz 😀 som tehotná. otehotnela som veľmi skoro po zákroku a veľmi som sa bála.Podarilo sa nám to keď sme si dávali pozor 🙂 Ale lekár ma upokojil že keď sa plod chytil tak bolo telo pripravené a že sa nemám báť že to zvládneme...

miroslava89
25. aug 2009

martinka v 6tt by uz malo byt vidiet babetko

cukruska po tyzdnoch ked ste si dali pozor a neboli ste moc divoky a bola chut preco by nie?

kika nemusi to znamenat ze potratila infuzia je aj forma liekov😉

miroslava89
25. aug 2009

tantama gratulujem k tehu.. a tri mesiace po strate babetka nie je az tak skoro😉

tantama
25. aug 2009

aj lekár povedal.. aj ked to bolo asi len 2 lebo som 8 týždni ale povedal že ma bude chovať ako vo vaťičke a že to spolu odrodíme.. tak mu verím..

kika29
25. aug 2009

no baby tak tá moja kamarátka potratila. viete mi poradiť ako ju trocha povzbudiť aby nebola smutná? je mi jej veľmi lúto a neviem ako sa k nej teraz správať. chcem ju nejako povzbudiť utešiť ale ked mám blbý pocit že ked bude vidieť mňa ako mi rastie bruško tak jej to na nálade velmi nepridá. asi sa jej budem vyhýbať ale to by som velmi nechcela ved je to moja kamarátka. poradte prosím ako sa zachovať. ☹

cukruska1920
25. aug 2009

kiki...mmh...blba situacia..ja som to zazila uz 2 krat... naposledy 10.8 takze ja to mam tiez cerstve... najhorsie to bude do prvej menstruacie...potom to uz bude lepsie aj ked rana na srdci zostane.. odkaz jej nech sa drzi a hlavne nech neupada do depresii lebo to je najhorsie... a po case sa bude moct znova pokusat o babo.... ja budem sice cakat asi pol roka lebo este mam pred sebou vysetrenia ale po prvom potrate sme zacali po 3 cykle takze nech sa nevzdava 😉 ale hlavne ju nelutuj.....mna to tiez este viac rozlutosti ked mi niekto povie ze velmi mrzi a tak...

kika29
25. aug 2009

a nemala by som sa jej nejaký čas vyhýbať? ja sa len bojím že pohľad na mňa jej bude pripomýnať čo sa stalo. do čerta prečo sa aj takéto veci dejú. neviem ale vnímam to ako by som to sňou prežívala. má už jedno dievčatko tak snaď pri nej nebude mať čas na to tak myslieť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre