Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

xpetka1x
10. jan 2010

no kati mozno malej xuti naj polevocka v tyzdni a caka uz len na nu a potom huraa von 🙂

Peti drzim palce uvidis sa vam to uz teraz podari a viem ze sa to neda nemysliet na to no ja som aspon po sexe nemyslela som nahodila niaku temu a o tom sme kecali a bol kocur v trube 🙂 ... a zas na prvy krat,, tak uvidime

Baby a ece otazka ake mate skusenosti s kupanim vo vani?? ja som v prvom tehu mohla len sprchu ako nahle som sa okupala mala som zlto zeleny vytok tak som bola na mastiach a suskovych celaskomoch ziadna slava..,,ale kupam sa rada hlavne teraz taky relax na vecer plna vana 🙂 no a v lete by som rada pri more s malou bo ked nie teraz tak zas az o 3 roky ak budemem mat bejby..to by som mala byt v niakom 7 mesiaci...

katka22r
10. jan 2010

noo ja som sa kupala normalne do 7 mesiaca a tak uz len sprcha

terezkami
10. jan 2010

babulky ja sa vratim k tomu sexu cez tehu... vcera som hovorila manzelovi, ze vy pisete, ze ziaden sex pocas tehu tak sa na mna tak smutne pozrel a vravel, ze nemam verit vsetkemu co je na nete 😎 😎 😎 😎 😎 😎 . Ale co uz ked nebudeme moct ke otehotnieme tak to nejako vydrzime ☹
inak k tomu kupaniu vo vani ja ked som bola teho som sa toho tazko vzdavala. milujem teplu vodu, plno peny, sviecky, vsade krasna vona..... ale pokial viem tak to neni moc dobre pre babatko. ale co sa tyka kupania v mori tak myslim, ze by nemal byt problem. problemom je najma tepla voda.... no neviem

lenadka
10. jan 2010

terezka, pokial to nie je rizikove tehu, mozete sexovat kolko sa vam zachce, pri prvom tehu ma ani nenapadlo ze nemozeme a bolo vsetko ok a teraz nemozem 😖 a nechapem ze preco mam tak problemove tehu, ked to prve bolo bez problemov 😕 😔

katka22r
11. jan 2010

ahoj kocky....terka no zalezi od toho ake problemy si mala alebo mas ohladom toho sexu 😒

a lenadka ak si po potrate tak tie problemy mozu byt kvoli tomu

masabi
11. jan 2010

Juj dievčata,dnes sa akosi necítim dobre,mam nejake depky,furt mi vyri v hlave ,že nieťo nie je v poriadku,a pritom nemám ani bolesti,ani nekrvacam,ani nešpinim,dokonca ani zle mi nie je už,akurat v noci nespim a mam sem tam závrat,a tuším som ani moc nepribrala skor pochudla...ale mam akysi čudný pocit...akoby som ani nebola tehotná...myslíte že to budu hormony alebo som už tak precitlivena na seba,že si všimam každu blbosť.Tak snád do stredy vydržím idem k dokimu tak uvidíme či je všetko ok.Bars by bolo.

katka22r
11. jan 2010

masabi noo ja som to prezivala tak isto ako ty a obcas som si aj nieco vymyslela a sla na pohotovst 😀 ale vsetko bolo oki no chcela som si byt skor ista ako cakat do poradne,takze nie si sama...podla mna to je u zien po potrate normalne a tie co to nezazili nikdy nepochopia 😉

terezkami
11. jan 2010

tak ako hovori katka my po potrate sa budeme vzdy velmi bat o svoje mimi. Ale neboj masabi, odozen tie zle predtuchy a mysli pozitivne, vsetko bude OK 😀 😀
inak k tomu chudnuti, myslim, ze sa nemusis bat, pokial viem na zaciatku tehu je normalne ked schudnes. Ja som pri tehu schudla dve kila a potom som zacala priberat, dostala som sa na povodnu vahu plus kilo navyse a dalej so sa nedostala ☹

katka22r
11. jan 2010

a k tomu chudnutiu ja som od 36tt stale na tej sitej vahe...nic kocky idem sa ja pustit do zehlenia aj upratovania,akosi ma stale laka daco robit ako keby som bola na zaciatku tehu 😀 ale najprv si pozriem silu lasky 😀 😀 tak zatial sa majte kocky

masabi
11. jan 2010

Katka,terezkami,dakujem Vám ste zlaté,trošku ma to upokojuje pri tychto povzbudivých slovách ,ale ako hovoríte,ani lekár nemôže pochopiť čo to je za strach a predstavy ak už čo i len raz pridete o dieťatko.Keď mi to lekár oznámil som nevedela či sa mám tešiť,či plakať,či čo,ale teraz už je to kúsok mňa samej nedá sa to bez citov a emocií.A hlavne neviem ako by to prijali moje dcerky ,keby sa niečo stalo...už aj koli nim chcem aby bolo všetko ok.su to už slečny,ale tešia sa neskutočne.Snáď to bude dobré,snáď nemám blbé tušenia....

burina111
11. jan 2010

baby ahojte..tak ja idem najskôr masabi mojej napísať..moja ty sa neboj, to hormony robia šarapatu....ta ja včera som taku uzkostlivú náladu chytila....to sa všetko v tej hlave mieša..a mám aj návaly tepla a púšťa sa mi krv z nosa..masabi neboj, všetko je v poriadu, to tu iba tie klasické obavy, stavy hormonálne..to máme všetky..teraz som v kľude, bo už to mám raz za sebou, xiixix to prejde, to je iba tehu obdobie 😀
no a to priberanie v tehu..v mojej múdrej knižke píšu, že za prvé tri mesiace nemusí žena vôbec pribrať, skôr schudnúť, ak trpí nevoľnosťami, bábo to vôbec neohrozuje a maximálne pribratie je 1-2kg..tak sa nebojte, ešte budeme ako hrošice 😅
no a kupanie v tehu...tak ja som sa aj pri prvom tehu prestala kupať aj teraz..jedna vec že môžete dostať infekciu, bábo by to nemalo ohroziť ale človek nikdy nevie no a druhá vec, že teplá voda a dlhý pobyt v nej môže ohroziť bábo...vyvolať potrat, predčasný pôrod...u mňa iba sprcha s príjemnou vodou...včera sme boli so synom na plavárni a ani do bazéna som radšej nešla...pri synovi som nebola taká opatrná, ale teraz..neviem, nechcem riskovať..
no a sex v tehu...kto je rizikový, tak no sex, bežne sa normálne sexuje, asi treba dávať pozor na bruško, žiadne náslie a neviem čo /píše to aj múdra knižka, polohy su vhodné zozadu a z boku, kde má žena šancu odtiahnuť sa pri nepohodlí alebo bolesti/ no a moja osobná skúsenosť..prvé tri mesiace teda je sex posledné, na čo človek myslí pri tom zvracaní a neviem čom všetkom...potom je to pohoda a od siedmeho mesiaca sa už neodporúča sexovať, lebo sťahy maternice môžu vyvolať predčasný pôrod..
no tak toľko moje poznatky
baby tak sa držte, mimochodom, fajne obedy ste mali..to by sme si mohli písať tuším aj ráno, čo budeme variť,ja som taký jeleň už z varenia..fakt niekedy neviem, čo uvariť....
takže my dnes budeme mať zeleninovú polievku, druhé nocky a bravčové maso na plátky v smotanovej omáčke
krásny dníček
🙂

katka22r
11. jan 2010

no co kocky kde ste vsetky?ja mam upratane tak troska mi odlahlo lebo som sa chystala od piatka 😀

zdenkam
11. jan 2010

terazka k sexu, vsade gynen poradna radi, ze ak nie su komplikacie sex je bezpecny. My sme pockali prve 2 tyzdne ale 7 tt uz sme ho mali, opatrne. Do dnesneho dna do mna manzel hlboko velmi nevnika /napriek tomu ze to je pre mna navzrusujucejsie/. Ale predstavit si 3 mesiace bez sexu, neviem. Ale proste komplikacie nemam az na ten potrat a to si myslim, ze zan sex nemohol. Asi skor nahoda. Nadalej vsak mavame hlavne sex z boku, lebo mi teraz najviac vyhovuje. Pri prvom dietatku sme mali sex stale podla chute. Ja si myslim, ze to je proste o chuti, ak je zene grcno a unavena, tak sex O bodov. A mali sme ho az do porodu, sak si neviem prestavit manzelove abstaky, ze od 7 mesiaca nic a plus 6 tydnov po porode /to sme si tiez skraratili o 1/. Ale ja som za variantu, ze par by to mal robit podla toho ako sa na to citi.

Ja som teraz babenky v 13tt tehu a dnes mi miminko kyvalo. Narastli sme krasne z 1,77 cm v 9tt na 6.64 cm dnes v 13tt. Zas mi robili scan. Vobec to nechapem. Lebo tu sa robi prvy v 2Ott a pekne si ma vzal lekar a vysvetlil, ze ta moja abnormalna maternica by nemala sposobovat uz problemy pocas tehu, lebo ze mam to comu sa hovori unicorn /jednorozec/ maternicu, kym predcasny porod sposobuje srdcova maternica akoby 2 maternice a to teda nemam. To som si vydychla. Ja sa uz ozaj nebojim tak moc. Dnes som bola po tom scane taka stastna ze som chcela az plakat. Miminku som videla dlanicky a nozicky a mam peknu velku fotecku a o 7 tyzdnov frcime zas a urobia mi detailny scan. Dnes robili este krvne testy a moc. A vsetko ok.

Katka a ty tu co este robis? Uz som fakt nedufala ze ta tu najdem.
🙂

Takze babenky uz len cakam kedy malinke prvykrat kopne a potom ho budem citit stale stale az kym si ho neohmatam. Zelam aj vam to iste.

Xpetka tie specialne tampony pre tehotne sa volaju Senta protect a stoja 4ks 7Oczk. Prave dnes mi ich kamoska poslala. TAk hura sa na plavanie az sa otepli trosku. Mozno v marci.
Babenky a nezabudajte ze ak je v tehu vsetko ok, tak je tehu pozehnany stav a nie choroba. Pre zenu je to uplne prirodzene.

xpetka1x
11. jan 2010

no kati pod aj ku nam upratat mne sa akosi nic nece len vegetim..ale musim zacat bo nam zaxvilu zacnu potkany lozit po dome 🙂 babule ako ste to mali vy na zacietku tehu z domacimi pracami vse..upratovat,vysavat,umyvat podlahy riad,zehlit.. ja sa tomu vyhnut nemozem samo sa neuprace 🙂

Kati ked si xodila na pohotovost tak na gyndu ci na klasicku nemocensku pohotovost

masaby ja som taka ista tiez sa bojim u doktora som ete ani nebola cakam co najdlhsie.. mam strach aj ked idem na wc a utrem si susku tak hned kontrola ci neni papier od krvy alebo tak.. aj ked sa citim vlhko hned kontrola-- prave tak som zistila moj prvy potrat ked som sa na wc utrela a boli tam oranzove fliacky a rano uz cira krv,, ň

A co sa tyka toho sexiku tak mi sme pri prvej dcerke aj kazdy den ked nie kazdy tak kazdy druhy 🙂 v kazdom mesiaci a normalka ziadne jednoduche polohy,, no ale teraz uz po jednom potrate radsej len opatrne aspon teraz na zacietku a maz 1-2 krat do tyzdna.. no neda sa to bez toho,,

Baby ale vzdala som sa kavy aj ked mi ide prasinu roztrhat, aj cigariet dam si tak jednu za den a len 2 krat potiahnem tak som hrda na seba ze som to zvladla veeelmi som sa bala ze to nedokazem bo mi neni zle z toho pri prvom aj druhom tehu mi bolo zle som si zafajala a uz som grcala tak som prestala no a teraz nic a dokazala som to,,,,vy asi taketo veci neriesite ze

katka22r
11. jan 2010

xpetka ja som chodila na gynek.pohotovost...lebo na inej ti sono neurobia 😉

no ja nefajcim tak neriesim 🙂

masabi
11. jan 2010

xpetka,ja som sa vzdala aj kavy aj cigariet nezapalim si ani jednu hoci mám doma ale vobec ma ntrhne aby som si zapálila...dúfam,že už nikdy 🙂 Kávu si dam len vynimočne doteraz asi 5x som si dala ale neviem si ju vychutnať skor ovocie ,sladkosti a dnes si predstavte škvarkové pagáčiky...ktore som nikdy nejedla aa ani mi nechutili 😵 ,noo možne je všetko.

zdenkam
11. jan 2010

Ja som nikdy ani fajcit neskusila,navyse ani alkohol mi nikdy nic nehovoril. Takze ja som sa v tehu nicoho nevzdala takmer.
Pri malom som sa vzdala aj cierneho caju za len 3x do tyzdna, lebo ja musim mat rano kvalitny cierny caj /pozor nie ten slovensky, tu je caj, co ak mate minutu v hrnceku, tak sa uz neda pit taky je horky a silny/. Ale ze 2 hrnceky denne su ok. A tak teraz sa uz nevzdavam.
A ze aj pasteky sa nemaju /tu vsade uvadzaju a makke tavene syry/ aj v letakoch z nemocnice som to dostala/ tak tomu som sa vyvarovala. Snad len 1 rozok s mini vrstvickou pasteky som mala, lebo som nemohla odolat.
Ale poznate to, najviac mate chut,na to co nemozete. Tak len tuzobne kukam na pasteky.

Xpetka, tak vy ste riadny divosi, 1-2x tyzdenne je u nas normalka, len za single a free casov sme viac divosili. 🙂 No teraz sa uz podpisali starosti rodicovske pod to.

Xpetka a ja som tiez prve 2 tyzdne po zisteni tehu kazdu chvilu kukala do gatiek ci tam nie je krv. Ja som si tak zistila potrat, ze som mala vlhko v gatkach a tam krv a vela. Ale po tych 2 tyzdnoch mi uz prislo psycho mat tam stale slipovu vlozku, som sa nastvala a vecer to odtrhla hodila do smeti a ze koncim s tymto. Lebo to akoby som sa sama programovala ze sa cosi stane. Pamatam sa, ze vtedy som mala ozaj hnev na seba.

katka22r
12. jan 2010

noo ja sa vam cudujem ja jem vsetko ci pastety ci syr...jedine som nejedla kapustu s ktorej ma strasne nafukovalo...a kavu nepijem ani som nefajcila takze s tym je to oki a alkoholicka tiez niesom sem tam vinko alebo pivko ale to je podla mna normalne...aj cez tehotenstvo som si dala vinka

xpetka1x
12. jan 2010

dobre ramko babule no o tyx pastekach som pocula aj ja dokonca aj parky a syry..no nevadi...niako to vydrzkame..
Baby moze byt priznak tehu aj nespavost,, no ja si liham do postele strasne unavena ospala len tak mi ocka klipkaju no ale ak si lahnem len sa mrvim prehadzujem az do rana ..semtam zaspim na pol hodku... a zobudim sa vyspata..no toto som pred tym nemala som pekne hajala...

a pri prvom tehu ale aj druhom potratovom so grckavaka a teraz nic,,,zeby xlapec?

barbina182
12. jan 2010

petka preco chlapec ked sa negrcka tak chalan...?

terezkami
12. jan 2010

dobre ranko baby, aj mna by zaujimalo preco chalan 😉

katka22r
12. jan 2010

no aj mna a s tym spankom je to normalne lebo nevies co a ako s malym

terezkami
12. jan 2010

xpetka a stym spankom/nespankom neviem. Kedze zasa sa blizi termin "neocakavanej" mrchy tak sa tiez zacinam sledovat. tiez mam problemy so spankom. Vela sa v noci prehadzujem a rano si nemozem ani pospat lebo vzdy o siedmej ma tak zacne boliet brucho ako keby som mala svalovku s neznesitelnym hladom trva to viac ako tyzden a pol tak neviem.....

burina111
12. jan 2010

baby čaute, tak ked nezvraciate, to je chlapec? to je volovina, zle mi bolo pri synovi a je to chlapec....
zdeni tak super ti to všetko dopadlo..sa tešíme a patric čo? už je fit?
no ja mám toto tehu tiež uplne iné...zle mi je viac ako pri prvom, opuchajú mi sliznice v nose a praskajú cievky, tak mi furt tečie krv z nosa no a tiež mám nespavosť, to som fakt nikdy nezažila až teraz, bežne som hore ešte dlho po polnoci..ráno už skáče po mne malý, tak dovi dopo. a s tým sledovaním či to zas nebude potrat...tak to som stále ako na ihlách, tiež furt kontrola..bojím sa, ja neviem, asi to je normálne...hádam to prejde keď sa bude bábo hýbať. ja mám isť na budúci týždeň v stredu do poradne, tak hádam budú dobré správy.
no a to upratovanie, domáce práce, a tak..tak nechce sa mi často..ale čo..urobiť to treba, aj každý deň uvariť takže sa premáham, teda akčná nie som ako za normálnych okolností..ale to zas prejde, to sú iba prvé mesiace.
no a chute, tak baby ja neznášam mlieko, teraz ho vypijem tak do 1l každý deň, sladké čo milujem nemôžem ani cítiť ani čokoládu..no a kopec ovocia a zeleniny mi ide no a nefajčím tak s tým som stavy nemala, pitie, to tiež nie, akurát som dostala chuť na pivo minule, tiež ho nemám rada.tak som si upila nealka..no a káva tak tu som musela mať stále...ibaže sa mi zhnusila...takže neriešim nič, nemusím si nič odopierať...ja jem skôr stále to, na čo mám chuť..veď telo vie čo potrebuje...no a zatiaľ som nepribrala ani g, skôr som čo to schudla....
dadka tu už dlho nebola..kto vie, ako sa majú....
baby držte sa všetky 2v1, okrem katky...ty už nemusíš...každý deň pozerám či si tu, a ty si stále tu 😀
no tak sa majte pekne....

iwanna
12. jan 2010

ajojky vsetky, tak ja som fajcit prestala pri prvom tehu a dufam, ze uz sa k tomu nikdy nevratim.... Sem tam si dam od mangela deci pivka... 🙂 Kavu pijem jednu rano a poobede si dam bezkofeinovu, len tak pre chut. Jem skoro vsetko.... viacej som sa obmedzovala, ked som kojila.

Tiez som pocula, ze ked cakas dievcatko, tak byva ti horsie ako ked cakas chlapca. Nemalo by to znamenat, ze pri chlapcovi nevracias ale ked mozes porovnat tehotenstva, tak pri dievcatku je to o cosi horsie. Mne pri malom nebolo absolutne nic a teraz mi byvalo zle. Tak ja som zatial presvedcena, ze je to princeznicka. Ale ked nebude, tak nevadi ale rada by som mala parik... 😉

A teraz o inom. Trosku sa vam musim postazovat. Odkedy sme sa vratili z USA, tak mi maly v noci straaasne zle spava. Normalne vecer zaspi, potom sa zobudi okolo jedenastej a jasi sa az do druhej, tretej. Som uz moc unavena. Dufam, ze sa coskoro vrati do normalu ☹

Prajem vsetkym krasny den

katka22r
12. jan 2010

burinka no vidis mna sa tak lahko nezbavite 😀

a iwka mne nebolo zle ani raz ked som cakala babenko....vobec som nevracala ani ziadne tazkosti....takze to su len take povery....

xpetka1x
12. jan 2010

awojte takze najskor preco xlapec potom budem citat dalej... bo so zvracala aj pri prvom tehu a bolo to dievca aj pri druhom tehu som zvracala .. no a teraz mi je dobre a niekde som citala aj to ze ked niesu nevolnosti vatsinou su to xlapci ale samozrejme neplatito pre vsetkych ale u nas v rodine to zatial ide 🙂

xpetka1x
12. jan 2010

no ja som rada ze som v tehu bo inak by som tiez s fajcenim neskoncila to je jediny dovod prestat... babatko.. uz som sa pokusala vela razi ale marne..aj teraz je to tazke vsak abstaky mam ale musim..

kavu uz nepijem to sa mi da lahko len sem tam ked ma boli hlava si dam zo 2 3 glgy 😉
a co sa tyka priznakou neni mi nic, nic mi nevadi ani nemam xute,len ta nespavost a prsicka ma bolia a narastli hlavne bradavocky su citlive ale k dokymu sa ete nexystam mam straxxxxxxxxxxx

zdenkam
12. jan 2010

s tym grcanim a negrcanim. Mne pri Patrickovi vobec nebolo zle. Teraz som aj zvracala.
Vravi sa, ze ak je to jedno tehotenstvo dost odlisne oproti prvemu tak to bude opacne pohlavie, ale neviem nakolko sa tomu da verit. Treba dockat az sa babo narodi a bude to jasne.

Takze ta pecienka to je fakt, lebo pocas tehu hlavne v prvych 3 mesiacoch potrebuje telo vitamin A, ale jeho nadmiera sposobuje mutacie plodu. Preto sa jej treba vyvarovat /pecen obsahu vitamin A vela a s tymi syrmi. Neprechadzaju dostatocnou tepelnou upravou a tak su v nich bakterie, ktore mozu ohrozit plod. To su vedecke dokazy. Tu to je napisane aj v tehotenskej knizke na osobitnej strane, ze coho sa vyvarovat.
To je ako s kyselinou listovou myslim, ma sa brat, ale ja som ju nebrala prvych 6 tt ani pred otehotnenim vobec /a ze sa ma brat odkedy planujete otehotniet/ a dieta zdrave ako buk.
Ale az to viete ze sa ma brat, tak ju vedome beriete, lebo to robite s umyslom, aby bolo vsetko najlepsie.

Ja som prve dietatko neplanovala a ze som tehu som ani nevedela prve tyzdne, takze preto som to nebrala.

Ja si myslim, ze umysel urobit pre dietatko to dobre /v ohlade stravy/ pokial nie je extremisticky nemoze skodit.
Pozrite, minule som zahliadla album tuna na konikovi ze vybava pre buduce dietatko a som sa zarazila, lebo vsetko nobl vecicky /ako to nevadi/ ale tam...hned ultra moderne odkvapkavace na flase.
Akoze dietatku je to fakt figa borova ci su alebo nie ale co je najdolezitejsie, chystat sa na babo s umyslom, ze kupujem flase a vsetko na umele mlieko, to som sa pozastavila. Ved najlepsie je pren kojenie, maminovske miecko. Proste ma sokoval ten pristup, ze ultra moderne ale co je najlepsie to je vedlajsie. A do dnes nad tym krutim hlavou.
Viem, ze su maminky, co kojili a vela takych poznam, ale ziadna z nich sa na babo nepripravovala kupovanim flias a odkvapkavacom, skor odsavackami a tak.

Takze pristup, toto si radsej nedam, lebo to nie je dobre pre miminko sa mi zda prijatelnejsi ako startovat sa na babo s umyslom a kojit nebudem.

Podobne sa mi to zda s kadejakymi elektronickymi uspavankami a tak. Materinsky hlas nikdy nahradi ektronika.
Asi som trosku radikalistka v tomto. Ale deti milujeme, tuzime po nich a az pridu robime casto strasne vela veci ako mat stale svoj svet kde by nas nerusili.
😢

katka22r
12. jan 2010

zdenka krasne napisane 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre