Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
20. jan 2010

baby ahojte, tak tu sa toho popísalo...
kati ,ja som ťa už nestihla, ale horzne ti držím palce, nech to máte skoro za sebou a v zdraví.....držíme palce silno silno..
no ja som bola dnes v poradni, všetko super, výsledky oka, tlak mám normálny 120/80, konečne nie nízky..no a bábo presne zodpovedá veľkosti akej má..už som videla aj ručičky a nožičky..super je...no a dr. že už som za vodou snáĎ, že sa nemám báť. a 3.2 som objednaná na 4D sono, na prvý veľký ultrazvuk..tak sa teším..hádam potom aj fotky prihodím...
tak vás všetky pozdravujem, držte sa a nezufajte, všetko bude oka a hlavne tak ako má byť, nič s tým nenarobíme 🙂

katka22r
20. jan 2010

v rychlosti az na piatok nam pichnu vyvolavacku,este cakaju ci sa nerozbehne samo...ozvem sa

dadqa86
20. jan 2010

Ahojte baby.Ja som tu len na skok dnes mi nieje nejako dobre dostala som mensie bolesti do podbruska ako vtedy ked som potratila....picha ma a zaroven ako ked dostanem menzes ma strasne boli brusko neviem co mam robit ci mam lezat alebo utekat na pohotovost ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

zdenkam
20. jan 2010

Ach dadqa, nestras. ☹ Nepojdes radsej za gynekologom on pozna tvoj pripad, ktovie aky ochotny lekar bude na pohotovosti. 😒

Terezka, nemusia boliet prsia. Ja sa tiez divim ale absolutne vobec ma nebolia. Nic od zaciatku tehu o nich neviem. A uz som aj trosku smutna ako to dopadne s kojenim potom,lebo som v 15tt a nic. Kde nic tu nic ani citlive bradavky. Pri Patrickovi mi uz v 2O tt vytekalo kolostrum a naliali sa prsia a teraz nic.
Ale proste, nemusia boliet, tehu neznamena automaticky citlive prsia, hoc sa to uvadza ako priznat, ale neni to pravidlo ci nutnost.

Katka, no valim, to kolko dni uz prenasa? Ja ze ten pondelok to bolo okolo 1O. Sak prenasa sa maximalne u nas 12 dni potom pichnu vyvolavacku.

xpetka1x
20. jan 2010

ahojte... baby neviete ci je mozne kupit v lekarni duphaston aj bez predpisu??

terezkami
20. jan 2010

zdenka si ma upokojila. Lebo mna pri prvom tehu strasne boleli mala som ich vacsie a naliate. A teraz nic, ako hovoris, vobec o nich neviem.

petka myslim, ze bez predpisu to asi nepojde. Preto m i aj doktorka predpisala pred dvoma mesiacmi hned naraz dve krabicky 😒 . chod k lekarke ona ti ich predpise.

dadqa86
20. jan 2010

Zdenkam: lezala som v posteli tak ma to preslo chvala bohu mnoo uvidime ako zajtra dopadnem na ultrazvuku o pol-jednej...drzte mi palce aby mi doktor povedal ze vsetko je tak ako ma byt a ze pocut srdiecko lebo inak umrem ☹ 😒 😢

halintoa
20. jan 2010

dadqa: trošku neskôr, ale predsa, menáš doma magnézium (napr. magne B6?) ?? To je proti kŕčom, mne ho dala doktorka pred prvým potratom 😔 . Teraz ho beriem tiež, lebo by som akurát mala mrchu, kebyže nie som tehu, tak enchcem riskovať silnejšie sťahy maternice.

Kati: držím palčeky, nech už sa malá rozhýbe 🙂 😵

terezka: u nás v augustovkách je jedna mamička, ktorú od začiatku nebolia prsia a ani jej nenarástli 😉

zdenkam
20. jan 2010

Ja chceeeeem nech rastu, boze tie moje lentilky. Musia narast ako budem mat zasobaren mliecka pre babo.
Sak to by mala byt vacsia pravdepodobnost, ked som kojila 2 roky prve dieta, ze budem aj druhe nie? Joooj, nestraste.

Terazka tehu su rozne, moje toto je ine ako prve, nie diametralne ale napr ranna nevolnost a zvracanie pri prvom neznamy pojem, tu som zazila co to je, rovnako s tymi prsiami. Neboj.

Dadqa, tak sa naladim na 11.3O lebo u nas je o hodinu menej ako u vas a budem mysliet, nech pocujes dobru spravu a nech ti da aj srdiecko popocuvat, uz by sa to hadam aj mohlo dat, nie?

xpetka1x
21. jan 2010

dobre ranko..no ja si z prveho tehu nepametam ako s prsiami bo som ich mala strasne velke aj bez toho mozno aj F ale ked som stratila mlieko taj aj prsia ostali mi A 🙂 ja som bola stastna ale mm nie,,,terz sa mi trochu zvacsili a bolia ako kedy..
dadqa nebojkaj dobre bude drzkam palce 🙂

zdenkam
21. jan 2010

to ako moj muzicek xpetka.
Tomu sa to moje 4mesacne takmer brusk zda strasne sexy. 🙂 Stale mi to opakuje a pyta sa, ze kedy budu prsia.

TAk Burinka ja sa idem objednat domov do sr na 3D scan ale to az ked budem v 23tt, t. j. koncom marca. To uz by v tom brusku mal byt riadny macek. 🙂 Prinesieme tatkovi do Irska darcek a aj Patrick nech vidi ako to tam vyzera. Akurat musim navstivit formum Michalovcaniek, ci mi vedia poradit telefonne cislo. 🙂

burina111
21. jan 2010

no tak to sa zdeni tešíme aj my na krásne foto....
dadi neboj, dobre to dopadne
kati a ty moja..tak teba riadne naťahujú a malá si dáva nadčas, nechce sa jej, vie kde je dobre 😀
držte sa,pekný deň

terezkami
21. jan 2010

babulky, je to potvrdene som znovu tehu 😀 😀 😀 😀 😀 . Juj ale sa tesim. som v 5tt. asi o tyzden pojdem na ultrazvuk. tiez mi predpisala duphaston, magne B6 a acidum folicum. To acidum neviem na co je. neviete nahodou?
Ale mam radost ale aj sa bojim. ale strach si nepripustam. 🙂
pekny dnik

burko
21. jan 2010

Acidum folicum je kyselina listová

zdenkam
21. jan 2010

Terezka no vidis, vravim, bude dobre. Burinke sme tak vraveli a svata pravda. 🙂

A terazka oficialne blahozelam. 🙂
Som citala v casaku o pare, co sa snazili nejakych 7 rokov o miminko a potom postupili asistovanu reprodukciu a zrazu ta zena nosila pod srdieckom dalsiie 4 srdiecka. Wau, ako mne sa zda zazracne co i len 1 srdiecko tam mat ale 4. Joooooooj, to musi byt ine.

Tak nam v nas rastu dalsi cloviecikovia.

Burinka, ja nedavam fotky zo scanu sem, ukazujem brusko to ano. 🙂 Ale miminko, to je len pre nas. 🙂 Ostatni si musia pockat kym sa narodi. 🙂

xpetka1x
21. jan 2010

terezka blahozelam aj ja.. super..
vsetky mate dupgostan len mne ho doky nece dat... sa mate sa normalne bojim aby sa zas daco nestalo... ale kupim si ho aj sama...sice je drahy ale nevadi aspon budem mat istotu

dadqa86
21. jan 2010

Ahojte.Dnes som bola na ultrazvuku a pisala som si skatkou pozdravuje vas a je na infuziach a stale nic.Ja nemam dobre spravi bola som na ultrazvuku malinke ma 25mm,ale srdiecko nikde doktorka ho nevedela najst povedala mi ze jej je velmi luto,ale ze male pravdepodobne nezije zajtra mam ist na definitivne vysledky este raz ma kukne.Ako je ptm mozne ze plod je uz taky velky ako by mal byt????Viete mi to nejaka vysvetlit?z coho potom rastie ked nema srdiecko???ide ma jebnut zomrem!!! 😢 😢 😢 😢

zdenkam
21. jan 2010

Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Dadqa, sa mi chce plakat
nech sa mylia. Boze, nech sa mylia. Mozno sa to len tazko hlada, ked je take malinke. Ja neviem, sa nevyznam, lebo mne to robili v tom 9 tt prvykrat a to boloriadne vydiet tlkot.

Dadiiiiiii, som tu asi 6x bola a hladala ta, ze ako to dopadlo, krucinal. To neni fer.
Nedava to zmysel ze plod rastie a nema srdiecko, ved to je volovina. Skus este malinkatu nadej zivit v sebe. ze ak to tam je, nech to nepochovavas, este.

Je mi to velmi luuuuuto, spominam si na tu bolest co som pri tom zazila, ale nie 2x. Och, nech aj ty nie.

dadqa86
21. jan 2010

Zdenkam: ja som uz zufala neviem co mam robit ked som ho tam videla na tom ultrazvuku ako si lezkalo hlavicku som videla rucucky chrpticu nozicky a dokonca jednu ruku malo zdvihnutu ako keby mi kivalo 😢 😢 😢 😢 😢 som hotova som povedala aj manzelovi ze ak mi to zajtra potvrdia ja sa zrutim to sa neda vydrzat 😢 😢 😢 😢

xpetka1x
21. jan 2010

moja tak to je hroza som sa cela rozklepala ked som to citala...
a este ked hovoris ze to je take velke 2 cm.. tak to potom sa muselo stat tera niekedy len.. si pisala ze ta boli brusko ze??
dufam ze zajtra ti to nepotvrdia a ze to je len zly zly sen...aj beries niake vitaminy?, albo ten duphaston?? drzkam ti palceky moja a bud silnaaa velmi velmi a pros pana Boha o zazrak uvidis ze sa zas rozbucha..treba verit

dadqa86
21. jan 2010

xpetka1x :Ano jasne beriem duphaston aj femibion800 nejde mi to do hlavy pretoze prsia ma bolia stlale pred tim ked som mala potrat som prestala mat aj chute prestali ma prsia boliet lenze teraz je to ine ja neviem...bolia ma stale..nemoze sa nahodou stat ze malinke a srdiecko slabo vidno alebo ja neviem....sak nieje mozne ze by riastlo...mnoo uvidim zajtra drz sa 😉

xpetka1x
21. jan 2010

no budem ti drzkat palceky..ja tiez ked som potratila tak mi zmyzli vsetky priznaky.. tak hadam to bude ok..

dadqa86
21. jan 2010

xpetka1x:oki dakujem zajtra dam vediet ak by som sa tu neukazala tak ma dali na hospitalizaciu a ked dojdem napisem drzte sa ahojte

masabi
21. jan 2010

Dadqa ,naozaj ti to tak povedali?a krvacas,spinis alebo co?aky ultrazvuk ti robili velky cez brusko?Naozaj je to hrozne ,som to prezila dvakrat po sebe ale ja som uz mala dve deti tak nejako som to inac znasala,aj ked tazko...ale snad to zajtra bude uplne inac.Drzim palceky nech to dopadne dobre a srdiecko bije ako zvon.Drz sa moja,budem na teba mysliet zajtra 🙂

dadqa86
21. jan 2010

masabi:Ano povedala mi to tak doktorka a praveze nekrvacam a ani nespinim prsia ma bolia normalne...a ultrazvuk mi robili aj cez brusko len tam videla ze mam mocovi mechur trosku plni tak povedala ze spravia od spodu a tam mi zistila to ze plod ma uz 25mm,ale srdiecko nikde 😢 ja neviem co mam robit...Mam sa dat potom este aj k inemu doktorovi kuknut alebo ja neviem 😢 😢 😢 😢 sa utrapim na smrt 😢 😢 😢

masabi
21. jan 2010

Dadi,a predtym ked ti robili sono uz bola akcia?Urcite by som sa dala este niekomu vysetrit a kyret len v pripade ze sa rozkrvacas to uz bude jasne ako facka,chodis do Monobloku?

dadqa86
21. jan 2010

masabi:Mne nerobili sono este toto bolo prvy krat praveze..ako som tehotna mi sono spravili len teraz a ano chodim do monobloku na 9 poschodie tam som bola aj dnes a mam tam ist aj zajtra.Ku komu by som sa mala dat vysetrit k svojmu doktorovi alebo k nejakemu inemu ja neviem 😖 😢

petika
21. jan 2010

Dadqa 😢 to mi je strááášne ľúúúúto.... bože, prečo??? 😢 ver, prosím, ešte, že to bude ok... mne sa to stalo tiež tak, že bábenko mi narástlo, malo 2,2 cm.... ale proste prestalo byť srdiečko, nebolo určené k tomu, aby sa dobre vyvýjalo. Volá sa to zamĺknutý potrat. To sa muselo stať včera, čítala som, že si mala bolesti... prsia budeš cítiť možno ešte cca dva dni.... keď ti robila vnútorné sono, srdiečko by bolo vidieť ako bije, to je tam ako jasná reakcia, keď si tam celé to telíčko videla.... 😔 prepáč, že ti toto hovorím, strašne by som ťa chcela objať, neviem čo urobiť. Strašne ti prajem, aby sa zajtra dalo všecičko do poriadku a bilo tam velikéééé srdiečko 😵 v každom prípade na teba teraz myslí veľa báb a sme s tebou, aj keď viem, že každé slovíčko je chabé na to, aby zobralo tú bolesť, ktorú v srdiečku máš 😢 budem na teba veľmi myslieť.... prajem ti, aby to bolo v poriadku, aby sa to ešte dalo zachrániť.... aby bolo všetko, ako má byť, aby si bola s malinkým v poriadku 😔

xpetka1x
21. jan 2010

dadqa a nic sa ti nestalo,?, nerobila si nieco zle?, nedvihala nieco tazke bo sa niak namahala niaky stres ci co??, ja furt lezim a sedim beham co najmenej aj malu obmedzujem ze s nou xodim von rano a nie ked su vsetky deti vonku bo ona je potom sinter a vymysla a musela by som utekat za nou a ked sme same je dobre...musime s adost obmedzovat..no ale treba ton niak vydrzat,,
zajtra myslim na teba..sice to uz myslim odkedy si to sem napisala

zdenkam
21. jan 2010

No viem ,ze to bitie srdiecka je vidiet viac ako vsetko ostatne,to je taky velky pohyb a viem ze ked prestane byt tak sa tomu hovori missed abortion-teda zamlknuty potrat.
Dufam, ze dadqa to nema. A nema sa dostavit krvacanie,ze sa ta maternica chce zbavit miminka ak v nom uz nie je zivot. Boze, to neznie povzbudivo, prepac dadqa ☹

Dadqa, skus v sebe zivit este aspon trosku nadeje, trosku. Ja viem, ze to sa clovek boji, lebo potom ak sa zla sprava potvrdi tak to boli este viac.
A ako sa citis, co ti vravi tvoje ja? Ja som nejako zvlastne tusila, ze dietatko resp nadej nan odisla skor nez mi to dali potvrdene oficialne, lenze ja som krvacla tak to je ine. Ale cosi vo mne to vedelo, hoc stale sa vracala ta stipka nadeje a to bolelo sialene prave, to ze potom sa aj ta stipka stratila.

Dadi, skus spinkat, objim manzela a skus spinkat....musis kvoli sebe. Musis. Sama uz nic neurobis uz je to kdesi inde na niekom inom, ak nie je este rozhodnute. Musis spinkat a na tu chvilu na to vseto zabudnes.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre