Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

jankaaa
26. mar 2012

pekny dnik vam prajem babenkx

dudu1506
26. mar 2012

@cenculinka ahoj.ja som tiez mala podobny problem,netusila som,ze som tehu,po vyvyolavacke ma brucho bolelo ako na mrchu,no ked som aj 10dni po nedostala,sla som na gyndu a uz bolo vidiet fazulku 🙂a tie tlaky a bolesti ako na mrsku su preto,ze ta fazulka sa ti usadza a tebe sa zvacsuje sliznica a maternica a robi miestocko na babatko,tak sa nicoho neboj,je to bezne,aj spinenie neznamena vtedy nic zle.takze ti drzim palceky a mysli pozitivne,vsetko bude ok,len si to uzivaj 😉

dudu1506
26. mar 2012

@jankaaa ja som jedla vsetko,proste na co mas chut,to si daj a neodopieraj si to,keby sme mali dodrziavat vsetko,co sa jest nema,tak nejeme cely zivot 🙂ja som jedla aj nivu,tiez by sa nemala,aj tuniaka,co je zdrave,takze sa nicoho neboj a hlavne na nete toho popisu az az.netreba vsetkemu verit,takze pohoda klidek tabacek 😉

bambi2
27. mar 2012

@usacek79 ahoj.. tak som dnes volala a objednala som sa na 18. aprila.. ale ma sprdla ta asistentka, ze to idem neskoro, uz som tam mala davno byt v 6tt a bla bla bla. tak som jej iby povedala, ze mne to takto vyhovuje... 😀 😀 😀 ale co ma zaujima, da sa robit ten sceening aj cez brucho?? ci iba cez spodok?? to budem toho 18 v 12tt, podla uhniezd. v 11 podla mna.. bude to stacit?? chcela som neskor ale ma dottore zas dovolenku.. nejako casto 😠 😕 😕 😕

lussi2
27. mar 2012

@bambi2 mne to skusal robit cez brucho, ale to sa tazko meria tak musel vaginalne. je to omnoho presnejsie. ved uvidis🙂

monika2712
27. mar 2012

@bambi2 ahojky, dobre ze ides nech ti spravia ten screening, casovo je to OK, ale asi vaginalne bude robit.. mne tiez robili tak, som sa pytala ze ci cez brucho a ona ze nie, ze to zle vidno.. a aj zdola to merala 10 minut lebo sa krpec furt mrvil. takze rataj stym ze asi zdola.. sono cez brucho sa asi robi az neskor, ked uz je babo vacsie.

ajka81
27. mar 2012

ahojte, čítam, že tu riešite sono, ja keď som bolo v októbri tehu, tak mi robil dr. sono iba cez brucho, vaginalne mi robil, až keď nemohol zachytiť akciu srdiečka cez brucho, lenže ani vaginalne ju nevidel ☹ takže ako čitam, tak každý robí asi inač

@bambi2 to už je jedno ako ti sono spravi, budeš aspoň vedieť či je fazuľka v poriadku, držim palce 🙂

bambi2
27. mar 2012

No ja sa spytam ci to nevyslusame cez brucho... 😀

usacek79
27. mar 2012

@bambi2 no co ja poznam dve mamicky, tak im to robili cez brucho - ale to urcite zavisi od skusenosti daneho lekara a im to robil jeden z troch najspickovejsich "ultrazvukarov" v SR..
inak vo vseobecnosti by NT mali robit v tejto sfere certifikovani lekari (na slovensku ich mame len zopar), robia to vsak aj ostatni, no tym sa teoreticky znizuje presnost merani, tam ide naozaj o mikrometre pomaly..

bambi2
27. mar 2012

@usacek79 ok. Som zvedava co povie ten moj... No dufam, ze je odbornik v tomto... Uvidime... 🙂 Ci vymenim zas alebo ostavam 😀

jankaaa
1. apr 2012

haloooo babenky kde ste vsetky?

bambi2
1. apr 2012

Ahojte koceny, hlasim sa z dovci... A zase som medzi vami... Zle to dopadlo, cele zle ☹ ☹ ☹

evakva
1. apr 2012

@bambi2 Co sa stalo? Som sa z teba tesila.

evakva
1. apr 2012

@bambi2 Je mi to velmi luto, citala som v inej teme. Drz sa.

kukucg
1. apr 2012

@bambi2 😕 😕 Moja to ma mrzi 😔 😔 Drzkaj sa 😔

bambi2
2. apr 2012

@evakva
@kukucg jasne, uz je dobre... Prezila som aj ked ovela horsie ako prvykrat... Popisem viac ked budem doma... 😖

delideli
2. apr 2012

@bambi2 : to ma strasne,strasne mrzi.. ☹ je mi z toho smutno..drzim palce,aby si z najhorsieho bola cim skor von..dufam,ze sa zisti,co sa stalo aby to do tretice dopadlo dobre..

evakva
2. apr 2012

@bambi2 Drz sa a snaz sa aspon troska si oddychnut a nabrat sili. Neboj, verim, ze raz sa to podari dotiahnut do uspesneho konca

tina_22
2. apr 2012

Zdravím všetky, chcela som napísať niečo na povzbudenie- ja som potratila 2x- a to hneď za sebou, asi tri mesiace. Ten prvý potrat bol pre mňa neskutočne ťažký.Po druhej kyretáži nasledovala vážna komplikácia, ktorá mala za následok zákaz otehotniet na dva roky. No horor, ale nejak sme to prežili, no prešli nie dva, ale 4 roky a stále nič. Bola som zúfala, všetci dookola rodili, len ja nie. Tehotné ženy vo mne vyvolávali strašné depresie. Skúšali sme liečbu, a stále nič. Tak sme povedali dosť, nie som predsa cvok, nezničím sa kvôli tomu, nechala som to na P.Boha a bolo- mám krásneho syna, síce z rizikového preleženého a vyležaného tehotenstva, ale stálo to za to.
Takže vám všetkých držím palce a myslím na vás.

pandula
2. apr 2012

baby prosim je tu nejaka co otehotnela 1.5 mesiaca po kyrete hned po prvej menstuacii??

usacek79
2. apr 2012

@pandula ja po dvoch mesiacoch po druhej ms.. ale moj pripad neskoncil dobre ani na druhy krat.
Ale je tu viacero zien, ktore otehotneli po prvej a niektore este pred prvou ms po kyrete a dopadli dobre 🙂
ine cakali pol roka a aj tak sa to zase pokazilo..

takze vobec netreba patrat, ze ktora ako dopadla, lebo je to uplne individualne, rozhodne sa tym netreba stresovat, ani na to spoliehat, proste sa len tesit z tehu 😉

pandula
2. apr 2012

@usacek79 super. to som potrebovala pocut no my hned po 1.5 mesiaci. ale verim ze to bude tento krat dobre. dik a vela stastia. 🙂

usacek79
2. apr 2012

@pandula 🙂 to som rada, ze som trafila odpoved 😉 😵
nic neries, vypni kona a uzivaj, dopadne to presne tak, ako to ma dopadnut a treba verit, ze to ma dopadnut porodom krasneho zdraveho babatka 😵
drzim palce!

pandula
2. apr 2012

@usacek79 hej to len taky zablesk neistoty zrazu inak od zaciaktu fajn. uz som 10tt akurat ma caka ultrazvuk na bud. tyzden. toto je uz moje 4 tehu 😖 priznam sa netesim sa este. beriem to s chladnou hlavou zatial ... a presne bude ako ma byt. pa

usacek79
2. apr 2012

@pandula ech, tie zablesky neistoty, to su mrchy 😠 tie budu az do porodu, treda si ihned zacat spievat nejaku veelmi veselu pesnicku a vytesnit ich 😀
4 tehu a jedno babo..? nuz vidim, ze si si tiez uzila... 😒
o to viac treba byt v pohode, nech ma babo svaty pokoj a nie vystresovanu mamcu 😉
samozrejme treba sa ladovat kyselinou listovou, vela ovocia a zeleniny, prip. este navyse nejake vitaminy, ale to urcite vies 🙂
ides prvy krat na utz?

lussi2
2. apr 2012

@pandula ahoj ja som otehotnela hned po prvej mrche od kyretu, zatial je vsetko v poriadku 🙂

lussi2
2. apr 2012

@bambi2 to mi je luto co sa ti stalo, len nedavo si oznamila tu dobru spravu a zrazu toto ☹ . uplne ta chapem tiez som to prezila 2 x. drz sa 🙂 .

mel84
2. apr 2012

@bambi2 je mi to hrozne luto ☹ si poklad, co tu kazdeho povzbudzuje, dufam ze uz je lepsie..

pandula
2. apr 2012

@usacek79 no ja sa snazim nemysliet na tehu, nejako sa netesim ani. minule som od zaciatku mala strach citila som ze nieco neni dobre. a len problemy. ☹ cely december som zila v nadeji behala po doktoroch .. to uz nechcem zazit nikdy. prvy potrat som mala davno 2005 mladunka sprosta ani neviem ako otehu len par dni po teste som zacala silno krvacat. vtedy som skoro vykrvacala. 😖 nebolo to pekne dost ma to poznacilo urcite. pri tehu so Sebinkom som na nic nemyslela nejako negativne. len som sa tesila vsetko bolo krasne. tehu aj porod aj ked dlhy ale super. ono je to vela o psychickej pohode urcite. ja som zdravy clovek varim dost vegetariansky zdravo vela pijem atd... otehu nemam problem kazde tehu na 1.x ale vidis ked to neide neide to proste treba verit ze malo byt ako je. vsetko ma svoj ucel ale tak strastne tazko sa to akceptuje vtedy 😔 drzim palce kazdej maminke ktora to nevzdava a mysli pozitivne. 😵

pandula
2. apr 2012

@bambi2 citam trosku dozadu a zaujal ma tvoj nazor o kyrete. ja som prvy krat potratila v uk prirodzene do tyzdna som mala prazdnu maternicu ale krvy som straaatila strastne strastne vela som odpadla niekolko krat nevladala zit. ale nasadili sme vysoku davku zeleza a zlepsilo sa to .. bolo to tazke a trvalo dlho aj bolesti. teraz tu na sk ma hned nechali na kyret nechcela som ale presvedcil ma ze je to lepsie .. malo som krvacala mala som velke krvne zrazeniny z tolkych injekcii takze asi aj nevyhnutne to bolo v podstate ale uplne verim tomu co pises 😝 je to smutne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre