Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

fosi
10. jún 2010

jaj bublinka 11 :tak to poznam....mam tehotnu kamaratku a tri kolegyne ...akoby sa vsetci dohodli.....

missed som mala v aprili, MS som dostala po 5 tyzdnoch, mne doktor odporucal cakat 3-4 mesiace ...ide to pomaly ale polku mam za sebou 🙂

bublinka11
10. jún 2010

Mairo len ja som mala aj predtym problem otehotniet, cakali sme na to takmer 2 roky, a to sme obaja v poriadku...

majloo
10. jún 2010

Boze, tak nam vsetkym zelam, aby to nabuduce vyslo. 😉 Inak predtym som si vobec nepripustala, ze aj mne sa moze nieco take stat, ze potratim, az kym sa to nestalo. ☹ ...tiez je okolo mna v praci viacero tehuliek a vlastne zapnem telku a tu nejaky film/serial o tehotnej, tam dokument o potratoch...akokeby sa tiez vsetci na mna dohodli. 🙂 Inak mne doktor povedal, ze ma sa cakat 3 mesiace oficialne, ale kedze ja som bola 5+4, ked som potratila a bola som ok, povedal, ze o mesiac sa mozeme zacat snazit a aj to som mala pocit, ze povedal len preto, ze sa to ma. On ten moj potrat bral ako taky minipotratik, akoby mi len meskal menzes a povedal, ze aspon mozem byt rada, ze viem otehotniet na prvy krat a nabuduce mi da hned Duphaston.

lucylulu
11. jún 2010

ahoj bublinka11 ano kecali sme v tej teme tiez som si myslela ze to teraz vide ale dufam,ze cim skor zistim preco sa to deje a na 3 krat sa to podari.Ako daleko si bola ja som dlho na koniku nebola ako sa inak mas ? Neboj zachvilku sa to podari zas len treba verit a davat si na seba pozor 😉

bublinka11
11. jún 2010

Ahoj Lucy, ja som mala MA v 8tt, bola som na sone a nevyvijalo sa to...cize este sme cakali tyzden a vlastne v 9 tt mi robili kyret.
A ako sa mam? Tazko povedat...akonahle si myslim, ze som trosku O.K. dozviem sa, ktora kamaratka je tehotna a som naspat tak, kde na zaciatku. 2 moje velmi blizke kamaratka teraz otehotneli, terminy januar, zaciatok februara...akoze uz nemam nikoho, s kym by som svoje trapenia preberala, lebo ony sa teraz venuju same sebe a ostatne uz maju deti, tych bezdetnych velmi rychlo ubuda ☹

fosi
11. jún 2010

na co je Duphaston???? viac bab ho uz spominalo
neviem sa dockat, kedy uz budeme moct snazilkovat a zaroven sa vo mne prehlbuje taky strach, že ako to zase dopadne....verim, ze babatko raz budem mat, len sa bojim , aby som sa dovtedy nezblaznila

bublinka11
11. jún 2010

Ahoj Fosi duphaston je progesteron, ktory davaju lekari na udrzanie tehotenstva, myslim, ze sa lepsie vyzivuje maternica, ked je viac progesteronu. Ak so po kyrete a znovu otehotnies, myslim, ze ti ho preventivne daju...ja som brala utrogestan.

fosi
11. jún 2010

aha...takze je to zvysenie sance....aspon nieco🙂....Ty si mala tiež teraz prve tehotenstvo?...nemam sancu precitat vsetky príspevky...je ich tu pozehnane...tak stracam nit...ale pomaly sa zacnem zoorientovavat..teda dufam....

bublinka11
11. jún 2010

Ano Fosi, prve...a pevne verim, ze nie posledne...

fosi
11. jún 2010

a uz sa aj snazite??? ci este cakas??? 🙂 teraz by sa Ti to malo podarit aj skor, aspon tak sa hovori, no pokial nesnastane nejaky psychologický blok

bublinka11
11. jún 2010

Cakam na prvu MS po kyrete, este som nedostala...
A snazit sa isto budeme...i ked tej psychiky sa dost bojim, lebo stale nie som O.K. Uz ked sa z toho trochu vyhrabem, otehotnie niekto v mojom okoli a mne sa vsetko vrati spat ☹

veronikac139
11. jún 2010

Ahojte, ja som bola na missede 5.1. takze som si dopriala kraaasny novy rok. bola som v 12 tt. ked som zacala rano krvacat. doktor mi nakazal 6 mesiacov sa nesnazit, predpisal tabletky. Takze mi zostava poslednych 12 tabletiek, ktore uz davno odpocitavam 🙂 .
Najhorsie bolo ked nam tyzden po potrate manzelov brat oznamil, ze su tehotni. a v ktorom tyzdni? v krasnom druhom. lebo krvne testy hovorili ano ale na sone este nic nebolo vidiet.

fosi
11. jún 2010

tiež nie som ok....pokial som bola doma...bolo fajn...ale odkedy som sa vratila do prace tie pocity su spat...za posledný mesiac som pocula tolko oznameni o tehotenstve ako za celý zivot nie, ci v rodine, ci v robote..a jasne, ze aj kamosky, teda ked uz nekoja......kazda tehulka caka, ze prejavím obrovsku radost..a ja akurat sa snazim zadrzat slzy...jasne , ze im to prajem...ale vyskat od radosti teraz neviem.
veronik..tak to uz len trhaci kalendar nad postel🙂

evkaco
11. jún 2010

ahoj fosi, neboj o par mesiacov budes zasa tehulka. Ja som si to prezila v decembri. Po hormonalnej liecbe konecne dve ciarky a v piatom tytdni to prislo. Tiez som nemohla vidiet ani jednu tehotnu. Lekari v nemocnici kazali cakat dva mesiace, moj gynekolog tri. Uz sme planovali liecbu v Iscare v Martine a zrazu zasa dve ciarky. Zatial sa drzime - prave v 14. tyzdni.
Aj tebe drzim palce. Chce to hlavne pozitivnu mysel.

evkaco
11. jún 2010

ozaj fosi, tiez uzivam duphaston, vitamin E a calibrum (teraz uz mami) 🙂

fosi
11. jún 2010

jej evkaco 14tt to je parada....tak to Ti drzim vsetky prsty, aby to dopadlo len najlepsie🙂
vsetky tehotne okolo mna su svojij tehotenstvom prekvapene, necakali, netusili, neplanovali. ..a ide im to bez komplikacii...
ja som vedela pomaly od prvej chvile že čiarky budu dve
..a boli...a bol to ten najvacsi pocit stastia aký som kedy zazila...verim, že ešte zažijem a že budem mama

inak hej....tiež beriem vitaminy - centrum materna a kvapky gynex- tie mi pomahaju na psychiku skor

bublinka11
12. jún 2010

Ahoj Evkaco...to je krasne, co si napisala...mne to velmi pomohlo. Tiez som na tom podobne...po hormonalnej liecbe // konecne vytuzene...i ked netusila som, ze som tehotna, ja som to vobec necitila, vsetky pocity som mala na MS...no a u mna sa to prestalo vyvijat asi v 6tt, ale prisli na to az v 8tt, lebo krvacat som nezacala...
Tiez uvazujem nad liecbou v centre, ale az od jesene, neviem, podla coho mam vyberat dobre centrum. Radia mi Cechy, ale tam si to budem asi vsetko musiet hradit sama...
Fosi...len pre ukludnenie, ja sa kazdy tyzden dozvedam tak zrhuba o 2, ze su tehotne...teraz moje 2 blizke priatelky. Tiez neviem vyskat a tiez zadrziavam slzy a pustim ich pri prvej prilezitosti, ked som sama...Velkou oporou mi je manzel...tymto, co sa nam stalo, som zistila, ze ho mam najlepsieho na svete, drzi ma nad vodou a je zmyslom mojho zivota...

masabi
12. jún 2010

Juuuj dievcence ale sa Vas tu nazbieralo novych ,tak len davajte na seba pozor,slniecko prinesie aj trochu viac optimizmi tak drzkam palce aby sa Vam to vsetkym podarilo a donosili ste krasne deticky ako niekolko z nas ,ktore sme tu pravidelne chodili.

lucylulu
12. jún 2010

bublinka 11 ja mam strach tiez ale stale si poviem malo to tak byt a musime ist dalej snazim sa mysliet len pozitivne.. ja proste viem ze sa nam tom podari a racej nech potratim 5x v prvom trimest. ako keby som a babo prisla niekedey koncom 3 alebo keby som mala mat chore babo proste ten organizmus vie preco sa to deje a raz to na 100 % vide mne vzdi pomoze ked si nieco naplanujem nejaku udalost stretnutie niekam ideme alebo nakupy 😉 aj ked som o nielko cisel vacsia ale aspon tak medzi ludmi 🙂 ten duphaston si chcem naordinovat tento krat urcite a stale beriem 2x kyselinu listovu vitam. pre tehotne.Mne tiez doktor povedal cakat 6 mesiacov ale podla mna je to blbost ja som kyret odmietla vycistila som sa sama a ked sa na to budem po fyzickej stranke citit tak pojdem na to 😉 podla mna mozes aj ty kludne po prvej mrche zacat v tedy je maternica pripravena najviac 😉 ked chces mozeme si pisat aj cez maila lucy1star@gmail.com pekny den

buducamama
12. jún 2010

lucylulu - ja som potratila v 11.TT. Ako prebiehal tvoj potrat? Lebo zo mna zrazu zacali vypadavat kusy, bolo to nieco priserne. No bala by som sa nechat to na nahodu ako sa vycistim, nakoniec som sla do nemocnice, tam ma chceli cistit, nakoniec mi pomohla tabletka a lekar ma vycistil ale nie kyretaz mi robil ale niecim inym, no za chvilku ma mal hotovu. Tabletka na stahovanie maternice pomohla, ale bolesti som mala priserne. Krvi zo mna slo ale statocne, som sa divila ze vo mne nieco ostalo.

lucylulu
13. jún 2010

buducamama prvy potrat som mala pred rokom v 7 tyzden a teraz som bola 11 tyz 6 dni obe boli spontanne bez kyretu ten 2 pred 2 tyzd.bol zhruza strasne bolesti krvacala som tiez velmi silno.Vsetko trvalo v intervaloch vraj to boli kontrakcie hruza ale uz je dobre ms trvala asi 14 dni. 😖 a cakam na nu zas 😠

any23
13. jún 2010

ahojte kocky...velmi ma mrzi co sa vam prihodilo😔viem co prezivate,ja som si tym presla tiez😢onedlho tomu bude rok,presne 30.6. mi robili kyret...o babatko sme prisli v 8tt,prestalo sa vyvyjat...som myslela ze mi srdce pukne,aj teraz po roku je mi tazko ked si nato pomyslim...tiez okolo mna kopec tehuliek,v auguste sa sesternici syncek narodil a ja som nebola schopna ho ist pozriet...bolo to to najhorsie obdobie v mojom doterajsom zivote,ale velmi mi pomohli moji dvaja chlapi,bez nich by som to nezvladla...no ale usmialo sa na nas stastie a teraz cakame babatko,uz onedlho sa nam narodi nasa vytuzena emuska...cakali sme tri mrchy,potom som bola u dokiho na kontrole,ten povolil snazenicko,dokonca na sone videl dozrievajuce vajicko,tak ze ak chceme,mame vyskusat a ono sa to vazne podarilo...takze baby ja viem ze je to tazke,ale hlavy hore,nezufajte,toto zle obdobie prejde a budete tymi najstastnejsimi tehulkami a nasledne maminkami,drzim palce...

melinduska
13. jún 2010

Babenky....tak veľmi nám všetkým želám konečne bezproblémové tehu a aby sme mali bábenká. Ja mám už po prvej mrche od kyretu a idem na to. Veľmi sa bojím ale túžba po dieťatku je silnejšia. Dopujem sa vit. ako divá nestresujem a snažím sa myslieť pozitívne. Je to fajn, že je tu niekto na tomto fóre ako vy a nie ste v tom sama. Nikto to nepochopí kto to neprežil. Ten strach potom beznádej a nakoniec otázky typu prečo práve ja??
Tak veľmi by som si želala aby sme všetky čo sem prispievame boli tehotné a dotiahli to do šťastného konca ... ale verte mi bude to tak!!!!

dadqa86
13. jún 2010

Masabi..Moja tebe sa to uz kati len sa mi drzkaj 😉 🙂 a vytam nove baby som sa tu nezastavila lebo som nemala kedy tak som vas dosla aspom pozdravit 🙂

fosi
14. jún 2010

tato stranka je pre mna velkým povzbudením 🙂

fosi
14. jún 2010

bubli11 tiež mam stastie na manžela 🙂 bez neho by som to nezvladla..to vsetko este viac prehlbilo nas vztah...

zuzu805
14. jún 2010

Ahojte babenky ale vas tu je ☹ juuj baby moje chapem vas uplne pocity ,,neopisatelnu stratu a bolesť ☹ Všetky sme si tym prešli ja už mam 2 mrchu za sebou a už začiname zo snažilkovanim 😉 bojim sa a zaroven tešim,,dufam že tento krat to vide 😒
Chem vam len povedať tolko moje zlate hore hlavu musite isť dalej aby ste boli čim skor fit a buduci rok boli stastne maminy želam vam to všetkym,,mne tu baby dosť pomohli,maju zlate srdiečka a budem velmi rada ak aj ja vam budem mocť aspon trochu poradiť 😉 len pište a určite to pomože vyplakať sa a potom po 2,3 mrchach opať byť pripravene na tehulkovanie.....DRžIM PALCE!!!!!!!!!!

zuzu805
14. jún 2010

Som si robila ten ovu test mam tam 2 čairky ale jedna je slabšia ale iba o trošinku,moc tomu nerozumiem skusim zasa zajtra robila som si ho prvy krat.... 😉

bublinka11
14. jún 2010

Ahoj Zuzu...co sa tyka ovu testov, ta druha sa mne vzdy zdala slabsia, lebo bola uzsia ako kontrolna, musis vyskusat viac krat za sebou. A dakujeme za privitanie a pekne slova...

zuzu805
14. jún 2010

bublinka11-je užšia no ako kontrolna..dakujem Ti za radu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre