Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

meusicka
4. feb 2015

@potvorka77 to poznam, mne bolo zo zaciatku tiez zle, ale to prejde a ako sa vravy 2. trimester si plna energie 😀

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loli9511
20. feb 2015

Ahojte dievcata ja som podla vypoctou dnes 4+4tt som pol roka od miss abortu a strasne sa bojim ist k doktorovi este som nevolala. Nemam ziadne komplikacie len trosku tlaky v brusku a co ma znepokojuje ze mi neni vobec zle ako ste to mali vy? Dakujem

nagulinka
20. feb 2015

@loli9511 zle ti vôbec nemusí byť, mňa za osem mesiacov naplo iba raz....mysli pozitívne, to je polovica úspechu

mimina00
20. feb 2015

@loli9511 mne prislo zlepo 6tt do 11tt a tiez po potrate..dufam ze dojdeme do konca 🙂

meusicka
20. feb 2015

@loli9511 ahoj, este je skoro na to aby ti bolo zle. mne bolo cca az od 8tt, a pri druhom od 6tt, ale to mi aj bolo cudne. az ked som v ukoncenom 8tt naklusala k dr. ze som tehu, tak som zistila, ze dovodom skoreho nastupu nevolnosti bolo, ze som pocala dvojicky.
viem ze je tazke si nerobit starosti, ale skus ostat kludna. pokial nekrvacas, nevidim dovod behat k lekarovi.
ja som po potrate otehotnela po 8 mesiacoch, ale nechcela som ist k dr. skor, len ked uz im vedel potvrdit vitalitu plodu, t.j. bolo vidiet srdiecko. no a mne tam tikali dve srdiecka. tak ti drzim palce aby bolo vsetko v poriadku.

loli9511
20. feb 2015

@meusicka
@mimina00 dakujem babulky tiez nechcem ist skor chcem aby som isla na istotu uz. Inak prvy pozitivny test som mala uz na 9dpo a ziaden duch celkom skoro. Ja sa bojim aj preto ze prve babatko nam zomrelo a potom zasa ten potrat ☹

meusicka
20. feb 2015

@loli9511 urcite to mas tazke, ale snaz sa mysliet pozitivne, musime verit ze tento krat bude vsetko ok. ja neviem nakolko si veriaca, ale ja som kazdy den robila na brusko aj znak krizika, zehnala som svoje dietatko. mozno to niekomu pride smiesne, ale ja som denne prosila Boha, aby na ne daval pozor , chranil ich. a to pritom nie som ten typ co sedi denne v kostole. ale verim, a preto som ho prosila o ochranu pre moje nenarodene deticky.

ukulela
20. feb 2015

@loli9511 na vysetrenie / sonoje este skoror ... ja som volala dok, ked som zitila, ze som tehotna (tiez po potrate) - vychadzalo mi to tak 5-6 tyzden - nevysetrovalal ma, len myslim vzali krv a dala mi duphaston ...
a tiez - zle mi nebolo cely cas vobec (ak neratam, ked som sa ja raz doslova prezrala teplym jablcnikom a ked ma uz ku koncu palila zaha)
drzim palce. tak zavolaj svojej dok a opytaj sa, kedy by si mala prist ...

loli9511
20. feb 2015

@ukulela on by ma uz objednal viem on robi sono hned minule tehu mi robil sono 4+3 to nechcem lebo potom ma objedna za 3 tyzdne a dovtedy ma porazi zavolam buduci tyzden hadam by uz v sietom videl aj srdiecko

loli9511
20. feb 2015

@meusicka som veriaca velmi tiez sa stale modlim aby bolo vsetko ok

lulus53
18. mar 2015

.

veronikaniak
24. apr 2015

Ahojte som tu nová .minuli mesiac som potratila,necistili má a prva mrchá ani neprišla tesim sa ale zároveň aj bojím.ako ste natom vy?teraz som 6+1.na prvom ultr.som bola 5+1 a bolo vydno iba dutinku.na druhé idem v stredu

snehulienka82
28. apr 2015

@veronikaniak ako si dopadla na kontrole?

veronikaniak
28. apr 2015

@snehulienka82 vydali sme srdiečko krásne malinke

snehulienka82
29. apr 2015

@veronikaniak super, je to nadherny pocit!!! tak len tak dalej! nech vsetko dopadne dobre!

veronikaniak
29. apr 2015

Ale je mi tak zle že nezjem skoro nič iba suchare a polievky.dnes som ani do práce nesl

snehulienka82
29. apr 2015

@veronikaniak dobre robis, ostan doma a oddychuj!

vsetkyloginyuzexistuju
30. apr 2015

Ja som potratila teraz v pondelok, stále sa neviem z toho spamatať, bola som v desiatom tt. Napriek odporucaniu lekárov sme sa rozhodli skúsiť to znovu cim skôr, nebudem čakať tri mesiace tak ako kazal doktor, dovtedy by som sa od žialu zbláznila. riskneme to a uvidíme

mina2415
3. máj 2015

@froschka ahoj mozem sa spytat ci si babenko krasne donosila kedze si ostala tehu pred ms.dakujem

mina2415
3. máj 2015

@froschka ahoj mozem sa spytat ci si babenko krasne donosila kedze si ostala tehu pred ms.dakujem
@froschka

snehulienka82
4. máj 2015

@vsetkyloginyuzexistuju ahoj, je mi to luto, co sa ti stalo... ja som bola v 12tt. ale museli ma cistit, takze po kyrete este nemam ani MS... je to tazke... drzim palce!

e_z
4. máj 2015

Ahojte, v článku v linku sú aj nejaké oficiálne čísla k tehotenstve po potrate. Určite potešia. 🙂 Držím palce, aby to tento raz vyšlo na 1*: https://www.modrykonik.sk/tehotenstvo-po-potrate/
@loli9511

milluska
6. júl 2015

@veronikaniak ahoj kedy si si.robila test cca, kolky dpo? Vies aj kedy si mala po potrate ovulku? Ja som mesiac po a mam pozitívne testy niekolko dni, ale len slabo.. Ale ani.netmavnu ani neblednu, tak netusim na com som...

emilia25
6. júl 2015

Ahojte baby ja som tiez pred vyse rokom prekonala cistenie boli to dvojicky jedno sa vstrebalo a druhemu prestalo byt srdiecko.po tomto cisteni sme sa pokusali opet niekolko mesiacov no po neuspechoch sme to vzdali.mam uz 3 deti vsetko chalanov takze sme chceli dcerku ruzovu princeznu.no a ked sme sa teda prestali snazit vsetky vecicky plienky postielku som predala.no a prisiel tento mesiac kde mi ms meskala dva dni tak ze pre istotu testnem no sok riadny dve krasne mega ciary.no a proste sa tiez bojim ze sa to bude opakovat vytesena na knizku miesto toho cistenie.bojim sa ze hystoria sa bude opakova.tak cakam do 12 tyzdna na pekne kotrmelce az potom zacnem nakupovat v plnom prude.

veronikaniak
6. júl 2015

@milluska ahoj tak ovulku sme z dokym sledovali a test som si nerobila ja so to hed vedela ked som tehotná bola má obe prsniky🙂

veronikaniak
6. júl 2015

@milluska a na krvné testi som bola asi 2 tyz po ovu a hcg bolo 100 takže test by us ukázal 100%. Tak tí držím prsti nech to vide daj potom vedieť 🙂

veronikaniak
6. júl 2015

@emilia25 tak to mi je ľúto pitaj si od doky tableti na udržanie duphadton ale hneď nie as vtedy ked sa niečo stane mne ich nechceli predpisat že neje treba dá mi ich ked budem krvácať tak som išla za inom lekárom a on mi ich dal.

emilia25
6. júl 2015

@veronikaniak ja som ho užívala ale na pravidelnú ms lebo ked sme sa snazili tak mi zakaždým meškala aj testy duchom a o par dni došla.tak mi predpísal 3 mesiace užívala som ho jeden ms prišla načas ale dslsi mesiac mi strpls ruka usts tak som sa zľakli a užívala raz hej potom nie a ten mesiac som to ani nedouzivsls lebo mi prišla ms a dalsi mesiac som uz vobec.a v marci som malá ist na kontrolu.no nevydalo az v júni som sa konecne objednala to bolo v stredu na piatok má dala no a Jak som došla domov s toho objednanis som sa stavila v lekární ze včera mi malá dojst ms tak ze pre istotu no a boli tam take big čiary keby nesedim na wc aj spadnem s noh.tak v piatok mi aj doktor potvrdil začínajúce tehu.

veronikaniak
6. júl 2015

@emilia25 tak to mi je ľúto pitaj si od doky tableti na udržanie duphadton ale hneď nie as vtedy ked sa niečo stane mne ich nechceli predpisat že neje treba dá mi ich ked budem krvácať tak som išla za inom lekárom a on mi ich dal.
@emilia25 ale dávajú sa aj má udržiavanie ja som ho teraz brala do 15 tt dokedy plné nepracuje placenta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre