Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

veva82
28. feb 2011

@zuzanka2905 ahoj,na sone ešte nebude nič vidno,je to skoro......nádcha bábätku neublíži ale vysoká teplota určite ano,takže si dávaj na seba pozor,pi veľa čaju s medom a papaj veľa ovocia

lucka1987
1. mar 2011

@zuzanka2905 ahoj o tyzden uz bude vidiet urcite 😉 gratulujem tichucko zatial 😉 no nadcha nevadi.. horsie ak dostanes teploty.. potom radsej zajdi za obvodnou ale povedz ze si tehu... ja som prekonala 3 tyzdnovu riadnu chripku v nemocnici aj s drobcom som bola v 7 tt. horucky 4 dni nad 39, a tyzden zvysenych teplot.... nastastie sme to zvladli...

zuzanka2905
1. mar 2011

Dakujem z vaše povzbudenie aleaj tak sa bojím o jedno bábo som už pred pol rokom prišla a nechcem aby sa to zopakovalo dnes ma trochu pobolievaju vaječníky raz jeden raz druhy alebo neviem čo to je Bože to je hrozne teraz týžden a pol musím čakať za dalším sonom

lucka1987
1. mar 2011

@zuzanka2905 neboj... ja som prisla o babo po roku a pol snazenia sa .. teraz nedavno v novembri... viem co prezivas.. ja sa stale bojim a mam taky strasny strach.. to budeme mat do porodu.. ver tomu... ja som lezala s krvacanim v nemocnici teraz dva tydzne. to vtedy ked som aj tu chripku mala kazdy druhy den mi robili sono.. uz mi chceli aj kyret robit.. nastastie sa srdiecko rozbehlo... musis hlavne mysliet pozitivne, trapenie ti moc nepomoze... o tyzden a pol to mas za chvilku . ja som bola pred tyzdnom a idem az 30 marcaaa 😖 😖 ale tak vravim si ze uz som bola 9 X na sone nemozem dat presvetcovat drobca stale.. ze isto to je ok..

zuzanka2905
1. mar 2011

no ved to máš jasné že časte sono tiež nieje dobre ja viem ale bojím sa že sa niečo pokazí ja myslím pozitívne len ten strach nikdy už nezmizne a aj ty si mala na začiatko take bolesti podbruška raz na jednej strane raz na druhej

tatiana77
1. mar 2011

@veva82 suuuper....dobre sa pocuvaju taketo pozitivne spravy......my sme sa s manzelom rozhodli nedavat pozor...uz mi skoncil menzes, tak som zvedava...len teraz zacala byt Sonicka chora...vyzera, ze ma chripku.. ☹ ale dr povedal, ze sa nemame strachovat.....musime pretrpiet horucky a potom bude dobre...zajtra ideme doniest moc, len neviem ako ju budem nahanat....kedze este nevie na nocnik... 🙂

veva82
1. mar 2011

@tatiana77 noo veru super sa počúvajú a som šťastná...no a dnes som volala po výsledky z výteru tak mám kvasinky ☹ môj stály problém.Ja som bola včera s malou u doktorky lebo má riadny kašel,ale našťastie je bez teploty.Kolko má tvoja dcérka.Ináč ak potrebuješ moč,v lekárni dostať také sáčky čo jej nalepíš na cikulku,dáš plienku a budeš mať odobraný moč. No a je to strašné ked sú detičky choré,my sme sa nabojovali s chorobami od vtedy ako nastúpila malá do škôlky.

veva82
1. mar 2011

@zuzanka2905 ahojky.Ja som prišla o bábo už 2krát,naposledy teraz v novembri kôli 40kám horúčkam 2 dni a 3 dni mi pod 38,2 ani neklesli až po nasadení atb,ale ja som nevedela že som tehotná zistila som to až o týždeň v 5tt a v 6tt sme o bábo prišli.Teraz som zas tehotná a okolo 6tt som zas ochorela od dcérky no našťastie teploty boli len do 37,8 aj to len jeden deň.Dala som si 3 strúčiky cesnaku,veľa medu,čaju,ovocia a do týždňa som bola fit.Ale pomohol mi aj bioparox na priedušky a kašel.Pichanie vo vaječníkoch nič neznamená ešte,mňa zo začiatku príšerne pichal ľavý vaječník a z toho som otehotnela tak ževraj preto.Aj teraz mávam bolesti v podbrušku a zatiaľ sme ok.A prešla som si aj špinením.....čo som bola hned na začiatku v strese a čakala som že sa všetko ide opakovať už tretí krát našťastie sa nestalo tak.Treba pozitívne myslieť,veriť sebe aj drobčekovi a veriť že budete v úplnom poriadku...a neboj o týždeň už určite bude vidno malú bublinku

kvietocek55
1. mar 2011

@zuzanka2905 ahoj, ja keď som otehotnela, veľmi ma bolelo podbruško, ale dr. ma stále upokojoval, že kým nekrvácam je to v poriadku, maternica sa rozťahuje.. a tak aj bolo 🙂

zuzanka2905
1. mar 2011

Kvietocek 55 dúfam že máte pravdu a že tam niečo bude lebo by to bolo velke sklamanie ked testy ukazujú že som a ani menštruácia neprišla a zrazu by som nebola tak to by bolo hrozne ja sa snažím nemyslieť na zlé len ma trápi ked ma bolí brucho hned si spomeniem ake to bolo vtedy ked sme prišli o dieťatko že tiež ma tak bolelo a mám strach nemám sa ani nikomu vyrozprávať okrem manžela lebo nechcem aby to niekto vedel

tatiana77
1. mar 2011

@veva82 viem o tych sackoch, len ich nemam a moc treba zajtra...nejako to zvladneme.....chvalabohu uz nema horucku, tak uvidime ...ma iba sopliky...koncom marca bude mat dva roky. aj ja mam s kvasinkami problemy, mam pocit, ze kazda zena ich ma....teraz sa mi nejako odmlcali...hihi...drzte sa, a davaj pozor, aby si neprechladla......na obdobie chodenie do skolky sa tesim, ale asi budeme tiez chori....ale to je este daleko......

veva82
1. mar 2011

@tatiana77 hmmm ja som mávala vždy v zálohe nejaké 2 doma 🙂 Jééé to som rada že už nehorúčkujete,pri drobcoch to nieje bohviečo.....to je riadne malá babulka ešte...akurát najlepší vek máte,začína rečniť... 🙂 aj Vanes bola nedávno drobec a už má 6 rokov.Mne dali kvasinky dlho pokoj a objavili sa v novembri ked som bola tehu a teraz zas.....asi je to zmenou vnútorneho prostredia,teraz sú sliznice aj viac prekrvené tak sa im hnusobám darí....aj ked som bola tehotná s Vanes ma zo 3 krát potrápili...niektoré deti bývajú choré a niektoré nie.Mne bola Vanes len raz chorá až do nástupu do škôlky,potom bola chorá stále..týždeň v škôlke a 2 doma,ale vekom sa to zlepšilo,už to nieje také zlé iba zimu mávame kritickú..pred tým bola kríza stále

tatiana77
2. mar 2011

@veva82 stale nehoruckujeme...iba ma soplik, ale malinko.....moc som nezobrali, lebo hod a pol necikala...predtym plienka cela mokra. dala som jej pit a nic.....nevadi, hlavna vec je, ze vyzera byt zdrava....stale si pcha prsty do pusy...asi ju trapia posledne dva zuby.....ano je to krasne obdobie, ale uz zacina vdorovat.....a zacina uz spajat dve slova....
kvasinky aj mna trapili v tehotenstve, aj po porode...teraz nastastie nic....najhorsie je s chorobami, ked dieta chodi di skolky, este imunita buduje a je v prostredi samych bacilov....ale musime prezit.....dobre sa mi s tebou pise, a vplyvas na mna pozitivne....dakujem

mimi1111
2. mar 2011

ahojte chcela by som sa vas spitat v januari som potratila a chceli by sme sa po prvej MS opet snazit o babo.aky je vas nazor?je to skoro? dakujem vam

zuzanka2905
2. mar 2011

@ mimi1111 ahoj no podla toho ako sa cítiš ja som sa z manželom začala snažiť po 5mesiacoch a vyzerá to že sa podarilo len mi to ešte musí potvrdiť doktor ale ja by som sa trochu bala hned ale je to na tebe

leleh
2. mar 2011

mimi1111 my s priatelom sa zacneme snazit po 3 mesiacoch od kyret (doktorka zakazala skorej ☹ no co uz vydrzim neako), nech sa aspon posilni maternica a bude vacsia pravdepodobnost na uspech.....ale je vela takych kociek tu z MK ktorym sa to podarilo hned po 1 ms......spravne sa rozhodni a drzim palce

veva82
2. mar 2011

@mimi1111 ahoj ja som potratila v novembri a otehotnela v decembri a zatiaľ sme ok.Záleží to od teba ako sa budeš cítiť 🙂 Budem ti držať palce aby sa ti to podarilo......a v ktorom tt si potratila?
Môj gynekolog mi povedal že po prvej MS sa môžme pokúšať i ked v nemocnici mi odporúčali 3-6 mesiacov.A podarilo sa nám na prvý krát.

mimi1111
3. mar 2011

@veva82 ahoj ja som potratila 5tt lekar mi odporucil cakat aspon 3mesiace.no nechcem cakat tak dlho to ma tesi ze sa vam to hned podarilo a drzim palceky aby ste boli obaja zdravy a prebehlo vsetko v poriadku.a kedy si dostala prvu MS?ja som uz 31DC a nic a uz tyzden ma boli brucho ako ked ma prist mrcha a nic

mimi1111
3. mar 2011

@zuzanka2905
@leleh no nam sa nechce cakat tak dlho ked som prvy krat prisla o babo tak sme cakali 6 mesiacov a znovu sa nam to stalo

danabel
3. mar 2011

Ahojte, ja som potratila 1. novembra (7. tt) a cez Vianoce som otehotnela, ani som nestihla dostať mrchu od čistenia... a aj tak som otehotnela... 🙂 a výsledok vidíte v mojom albume 😉 Mne všetky známe aj zdrav. sestry hovorili, že po čistení je veľmi veľká pravdepodobnosť, že sa vajíčko zahniezdi a tak aj bolo...takže sme čakali mesiac aj pol...

lucka1987
3. mar 2011

@danabel ahoj.. no sme na tom boli trosku podobne ja som mala potrat 7 novembra a v decembri som otehu.. ale mrcha dosla prva.... a teraz som uz v 13 tt. vela zien z konika, otehu po MA a ani im prva mrcha nedosla..

danabel
3. mar 2011

@lucka1987 no mne sa to stalo rok pred tebou 🙂 kedže my máme už polročnú princeznú doma 😉 ...tak prajem nech ti všetko dobre dopadne, užívaj si tehu, lebo je to nádherné obdobie života...jééj ja som mala termín 15.septembra 🙂 🙂

veva82
3. mar 2011

@mimi1111 ja som mala prvú mrchu po kyrete na 26 DC-16.12. a odvtedy nič 🙂))) Aj ja som rada že sa nám to podarilo a vôbec som nečakala že tak rýchlo.Ja som vedela že som tehotná hned v ten deň ako som nedostala mrchu a aj test vyšiel pozitívny a o 2 dni nato mi potvrdili že som tehotná cca v 4tt.A robila si si test?

veva82
3. mar 2011

@danabel ahoj sme na tom podobne.Mňa čistili 21.11. a otehotnela som medzi sviatkami 🙂 no ja som mrchu stihla 16.12. 🙂 Teraz som v 11 tt a verím že budeme v poriadku.Aj dcérka sa na súrodenca veľmi teší...a ja mám termín 22.9.

zuzanka2905
3. mar 2011

mimi 1111 no ved ani nemusíš to je len môj názor ked sa cítiš dobre a nič ta nebolí len maternica by mala trochu zosilnieť potratu nijak nezabráni človek len ak je to nejaký zdravotný problem a nie náhoda

danabel
3. mar 2011

@veva82 tak ti prajem všetko dobré, príjemné tehuľkovanie, užite si krásne chvíle s bruškom celá rodinka a potom aj spolu s babenkom...

veva82
3. mar 2011

@danabel dakujem veľmi krásne 🙂

veva82
3. mar 2011

@tatiana77 tak je dobre že neteplotujete.My ideme zajtra k lekárke lebo malá stále brchce ako tuberák...vôbec jej ten škaredý kašel neprestáva :(
Dakujem a som rada že pôsobím na teba pozitívne 🙂 asi som to chytila od môjho gynekologa 😀 ten ma nabíja pozitívnym myslením a energiou 🙂

tatiana77
3. mar 2011

@veva82 jeeej to je zlate....drzte sa zajtra u lekara...my sme uz zdravi... 🙂 ziadna t 🙂 teplota, ziadny kasel a ani sopliky...zeby zubky? ale zda sa mi velka teplota na prerezavanie zubkov....

veva82
3. mar 2011

@tatiana77 tak to je uuuplne super 🙂 asi ste mali len nejakú virozu a malá s ňou zabojovala bravúrne 🙂
A čo je zlaté?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre