Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

monika2712
17. jan 2012

@katie1 no presne.. mne gynda hovorila, ze mala pacientku, ktora nevedela dva roky otehotniet, boli obaja zdravi, povedala jej ze nech nepovie muzovi kedy ma plodne dni a hned sa im zadarilo.. proste aj u chlapa spravi psychika svoje..
ja som mojmu povedala ze sme uz vlastne plodili az ked bolo po.. on mi to potom vycital chvilku, ze sa mohol viac snazit, ja som dokonca isla hned aj na wcko, ziadne nohy hore ani nic.. a fungovalo! 😀

pokito
17. jan 2012

No dohodli sme sa ešte predtym, nebol nadseny ale povedala som mu že keď chce byt tato tak to bude musiet vydrzat. a doktorka nam to neskor aj tak zakázala že nízko polozena maternica a trosku kratsi cervix. 🙂

mirka32o
17. jan 2012

@poisonblu Držím palce aby to vyšlo. Sledujem tvoje útrapy už dloho a preto verím, že sa čoskoro na teba usmeje malý zázrak.

poisonblu
17. jan 2012

@mirka32o jeej, dakujem...ze utrapy :D no dnes som bola u dr. a dalsie moje trapenie...moze mat nechat PN uz len mesiac, tak musim nejak zosnovat vypoved alebo ja neviem...☹ musim sa o tom vazne porozpravat s manzelom....

cillamilla11
17. jan 2012

ma niekto skusenost otehotniet mesiac po kyretazi tak ze este ani prve kramy nemal po potrate? ci je to mozne a aka sanca je na normalne teho.

zuszana
17. jan 2012

@katty27
@yasmin0001
@poisonblu aj ja sa strašne bojím, niekedy mám pocit, že to strašne chcem a niekedy, že ani nechcem, lebo ten strach je veľký, ale verím, že ked sa objavia dve čiarky na teste tak že bude radosť väčšia ako strach 🙂

poisonblu
17. jan 2012

@zuszana mna keby netlaci to sproste DNP a max. materska, tak mozno som aj ochotna to brat easy a pockat....ale ked mihal s nami chce vydrbkat, tak....

zuszana
17. jan 2012

@poisonblu ani mi nehovor, ja som si to platila rok a teraz sú tie peniaze fuč, neuvidím z nich ani cent, ide ma poraziť!!!

poisonblu
17. jan 2012

@zuszana a nezrusis a nezalozis nove? ti zacne plynut 270 dni zase...

zuszana
17. jan 2012

@poisonblu a určite je to tak? aj ty si to tak urobila? idem sa zajtra spýtať a ak hej tak to ešte riskneme, snáď nám do do trištvrte roka vyjde... aj ked clovek nikdy nevie ☹

poisonblu
17. jan 2012

@zuszana jasne, je to tak...citaj tu: http://blog.etrend.sk/mihalblog/2011/12/15/dobr...
hlavne diskusiu si precitaj, su tam rozoberane rozne pripady..jedine, co ti na tom moze vadit je, ze ked zalozis nove, tak prvych 26 tyzdnov mozes ist na PN iba z minima....ale inak je to dobre, urobit to takto, ked vies, ze chces tento rok otehotniet....ked zalozis nove teraz, tak do oktobra mas cas otehotniet, potom ti to po 270 dnoch automaticky skonci a ked budes uz tehotna, tak mas 8 mesacnu ochrannu lehotu

zuszana
17. jan 2012

@poisonblu aha no super, tak to pôjdem zajtra poriešiť 🙂 no len dúfam, že ak otehotniem tak ma hned doktor nedá na rizikové na pn, lebo on je taký, tak uvidíme, díky za radu 🙂 a držím päste, aby vám to teraz vyšlo 🙂

ssassa
17. jan 2012

@cillamilla11 mne robili kyret 19.12 a tiez nemam este M doktorka mi povedala, ze dostanem cca o 6 tyzdnov.

ssassa
17. jan 2012

@yasmin0001 hore hlavu aj my budeme citit pohyby babatka 🙂

meusicka
17. jan 2012

@lejduska ahojte zienky, tak po dlhsom case sem znova pisem, nieco ako na povzbudenie... 27.12. 2011 sa nam narodili nase dievcatka dvojicky, ktore som pocala po predoslom potrate. tehulkovanie nam vydrzalo do 38tt a vsetko prebehlo ok. takze hlavu hore baby a hlavne myslite pozitivne 😉 a vsetko dobre do Noveho roka 🙂

ssassa
17. jan 2012
zuszana
17. jan 2012

@ssassa ďakujem, zajtra idem do sociálnej zruším to a nanovo uzavriem, dáme si ešte 270-dňovú šancu 🙂

katty27
17. jan 2012

@zuszana ja som bola dnes na soc. poist. a idem sa odhlasit a nanovo prihlasit,,,vraj budu lpozerat aj nato, ze som si pred tym už dva roky platila DNP,,tak opat si budem platit 270 dni

zuszana
17. jan 2012

@katty27 no ja som si platila presne rok, tak hádam to bude v pohode 🙂 a dúfam, že čoskoro otehotnieme 🙂

katty27
17. jan 2012

@zuszana tak to dufam aj ja, že čoskoro otehotniem,,prave sa mi konci 3 MS po MA, tak skusime a uvidime, či vo februári pride ms,,,ale rozhodla som sa, že to nebudem sledovat ovu testami,,necham to tak,,nebudem sa nato sustredit,,lebo je to na psychiku xi 🙂

zuszana
17. jan 2012

@katty27 ja teraz čakám na druhú MS po kyrete, ale mám ich teraz posunuté dnes som už 40DC a aj prvú som dostala tak po 6týždnoch tak je to na nervy, tá ďalšia vo februári by už nemusela prísť 🙂 a tiež si nebudem sledovať ovulku, uvidíme čo bude...

katty27
17. jan 2012

@zuszana ja som po kyrete dostala tak po 40 dnoch ms,,potom sa hned upravila na 28DC a teraz opat ako hodinky presne 28DC,,som rada, že sa mi to tak upravilo,,,nebudeme to sledovat,,ale iba milovať xixi

zuszana
17. jan 2012

@katty27 no a mne sa to zas fajne rozhádzalo, ale beriem zas duphaston ako predtým, tak snáď sa to už upraví... máš dobré motto 😀

katty27
17. jan 2012

@zuszana na čo je duphaston? ja som to nebrala iba beriem femibion 800

majuska29
17. jan 2012

ja sa vam tiez vtrem do diskusie. tiez stale cakam na druhu MS po kyrete ale dnes som 43DC a nic, tak idem vo stvrtok na vyvolavacku

majuska29
17. jan 2012

a to som mavala 24dnove cykly, to som sa tesila ze po druhej ideme na to a just nechodi 😒 😀

katty27
17. jan 2012

@majuska29 a nie si tehu?

majuska29
17. jan 2012

my sme sa snazili pol roka dokym sa nam podarilo a takto to skoncilo. Ale podarilo sa nam v mesiaci ked som si robila ovulacne testy kazdy den od MS, tak planujem aj teraz. Mozno to bola nahoda lebo len v ten mesiac som si ich robila,

majuska29
17. jan 2012

@katty27 bohuzial nie som, dnes som si este robila test a ani duch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre