Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

petika
19. nov 2009

Baby, sme sa rozrástli, to som rada.
zdenkam: zo srdca blahoželám, to musí byť prekrásny pocit, silno Ti držím palce, aby to bolo všetko ako podľa veľkej knihy a hlavne aby si bola Ty v pohode, to veľa robí. Strašne Ti to prajeme a neboj, u nás sa podpory dočkáš aj morálnej aj orálnej 😀

deni09: nezávidím, si si určite prešla svojim, ale máš šťastné tehotenstvo, si nám žijúcim príkladom, že nepadá svet pri prvom zlyhaní. Tfu tfuj tfuj, aby bolo všetko s tým drobčekom a mamičkou všetko ok 😉

xpetka1x: neviem, ako dlho nám to bude trvať, ale budeme si navzájom všetky silno držať palce aby sa semiačko čím skôr ujalo a hlavne, aby padlo na úrodnú 9 mesačnú pôdu 😉

dadqa86
19. nov 2009

Ahojte 🙂 ako sa mate?Nejako sem nemam cas chodit kedze mam pred svadbou uz sa to bliizi a poriadne 😝

burina111
19. nov 2009

no ahoj dadqa, jooooj, ved my ťa tu velebíme s petikou každý deň a tak sa tešíme na tie fotky v pondelok a fest fest ti to prajeme, tak sa ty len neplaš a chystaj si svadbu, ved my ťa tu všetky počkáme....
petika, no moja, tak my stále ešte nie sme po strate našich drobčekov tehu, my tu zatiaľ iba tak diskutujeme, zviechame sa a podporujeme a nestácame nádej, držíme si dobrú náladu a tešíme sa na bábatká a hlavne na tie // na testoch...tak sa pridaj k nám, tuším sme na tom rovnakoko my dve..ja mám tiež už synčeka..o druhé sme žiaľ prišli..ale tak život ide dalej..nevzdávame to všetky..že babule??
tak sa majte, krásny večer 😉

zdenkam
19. nov 2009

Tak babenky
dakujem za privitanie i za dodanie davky optimizmu.
No, hej som rada. Ale bojim sa tesit. Po tom potrate, zial to poznate, ma najviac zlomilo, ze som stratila radost. ☹ .

A viete, co je este smutne, ze moj syncek si mysli, ze mat babo boli a maminka bola sick(chora/ lebo bolo tam baby a teraz ked je baby gone(odislo/ tak ze jej je better/lepsie/. Chudatko male, si to takto v tej hlavke pospajal a tak ked mu moj manzel povedal, ze bude baby, tak stale opakuje. Mama baby gone. mama better.

No nic, dnes mi lekar potvrdil tehotenstvo a v 8.tt ma vezmu na kliniku ranneho tehotenstva na scan.
Inak, kazdy vecer dakujem tomu tam v brusku, ze tam so mnou zostal dalsi den.
A este vy ste vsetke na Slovensku?

burina111
20. nov 2009

zdenkam, ano sme na slovensku...no tak sa netráp, detičky si to kadejako vysvetľujú, nechápu veci, ved ked bude brušo vačšie, tak sa aj malý začne radovať, bude počúvať ako kope..neboj, on na to zabudne...a ty sa teš, všetko bude ok...nesmieš sa stresovať, babo to cíti.
tak ja mám dnes tiež taký smutný zážitok..boli sme tehotné u nás doma dve, z odstupom tak 3 týždne, rovnako to bolo aj pri našich prvých deťoch, o tom sme ani nevedeli. ked som ja teraz bola tehu tak som zistila, že aj tá druhá baba je a zas o tri týždne viac ako ja..tak sme sa tak tešili spolu..žiaľ, ja už nie som a dnes ako na potvoru som ju stretla aj s detičkami aj s brušom...tak mi prišlo ľuto, ale zas to nie je nič prečo by som skočila z okna, len mi je smutno..mali sme mať detičky v máji 😢 tak len dufam, že jej sa naozaj šťastlivo narodí...
no tak držte palce babenky a nezáfajte..čakajú nás krásne vianočné darčeky 😉

zdenkam
20. nov 2009

Burinka, tak uplne chapem.
ked som dosla z dovolenky na Slovensku/zijeme v Irsku/ a manzel dosiel z potuliek Marokom. TAk to stale do roka raz robime ja s malym k starkym a on kam mu dusa pisti, tak mi susedka vravi, ze je tehu, ze v 6.tyzdni. Susedka co nam susedia domy. A ja ze blahozelam a druhy den som zistila ze som aj ja. TEda v sr uz mi meskala kramy ale test bol negativny. TAk som skusila o 2 dni neskor. TAk sme sa tesili, ze krasne privitanie, ze 1O mesiacov sme na to cakali a teraz sa podarilo. TAk som jej cela happy povedala ze ja v 5.tyzdni.
No a mne sa stalo co sa stalo. Rodit som mala v maji. Tyzden po nej
Je mi to luto, ale nezavidim jej. Stale som si myslela, ze ma to chyti, az to jej babo uvidim, ze tak, ze aj ja som mohla mat. )

Ale mozno sa mi toto stalo preto, ze mi Boh, ci ktosi iny chcel dat najavo, ze tu je. Ze sa diva.

Totizto tyzden po potrate sme boli v parku a v dialke bol taky maly stromcek, posledny list cez neho svietilo slniecko a tak tam ziarilo cervene srdce na holom stromceku. Moj syn k nemu pribehol a ukazoval prstom hore a neviem, co vravel. Ale mne to prislo neskutocne zazracne. Ako keby mi ktosi vravel, ze neboj, on ta lubi.
Ja neni som taka ta krestanka, co je casto v kostole. Ale toto mnou fakt pohlo. Ta fotka ale bez synceka je vo fotoalbume, tak sa mrknite.

burina111
20. nov 2009

zdenkam, ja ti toto verím, čo píšeš, mne sa stalo niečo podobné...mesiac po potrate, chodila som ako mátoho, plakala...a naša terezka sa mi zjavila presne na dušičky...bola to iba taká zmes hmly, taká krásna detská malá hmielka....v noci som išla zohriať jesť synovi a odrazu som ju tam videla, poskakovala veselo na chodbe..iba taký ako keby veselý casper ale bez tváre...a odrazu som sa pozerala na ňu, ona na mňa a ja som vedela, že je to moje dieťa...to čo som stratila....a prišla mi krásna a spokojná. ako keby mi prišla povedať aby som prestala, že je v pohode, že sa nemám trápiť a asi aj rozlúčiť...na druhý deň som ju pokrstila a zapaľovala celé dušičky sviečky za ňu..od vtedy som ju už nevidela a našla pokoj v duši..možno niekomu prídem ako cvok čo má už zo smútku depky a vidiny...ale naozaj sa mi od vtedy uľavilo a pochopila som, že musím isť dalej....a videla som svoje dieťa..isto viem že máme anjelika Terezku 🙂
tak zdenkam, teraz budeš mať anjelika pre svojho dalšie anjelika, už dá na súrodenca isto pozor aby bolo všetko v poriadku...aby som ti vysvetlila...tiež som katolíčka, ale skôr neveriaca ako veriaca, do kostola nechodím...
tak chápem, uplne ťa chápem a viem, že to nie su vidiny ani prízraky, že také veci naozaj existujú a dejú sa, že je niečo medzi nebom a zemou......

burina111
20. nov 2009

zdenkam, pozerala som tu fotku, je to naozaj neskutočné.....myslím, že si to presne popísala.....tvoj anjelik sa ti pripomenul...tak už za nimi nesmúťme, skôr ich v dobrom a láskou pamatajme...oni sú tu asi s nami stále a strážia nás 😔

burina111
20. nov 2009

dadqa, ty máš zajtra svoj veľký deň, tak asi nenasneží, ako si si priala..ale isto to bude krásna svadba..tak ti silno silno držíme palce, len sa dobre zabavte, užite si to.....je to krásny deň a tfujj tfuuj na svadobnú noc 😀

vejula
20. nov 2009

burina zdenka. Krásne smutné príbehy. Nádherná foto zdenka. No neviem čo mám na to povedať, verím na posmrtný život, preto viem že to boli vaše detičky. No ked som bola mladšia moja mamička potratila bábo, a tiež si na ňu niekedy spomeniem, ani sme ešte nevedeli pohlavie ale myslím že by to bola sestrička. No o rok na to sa maminke v 41 rokoch narodil chlapček. A tak mám troch bráškov a sestričky som sa nakoniec nedožila. Držím Vám kočky palce nech všetko zvládate (aj ked viem že to musí byť ťažké).

dadqa86
20. nov 2009

Burina111:Awooojte :D heh neboj sa uzijeme si to a poriadne... 🙂 zajtra na mna myslite o 16:45hod 😀 ako sa mi budu triast kolena 😀 😀 😀 😀 dam vam ptm vediet..drzkajte sa 😉

zdenkam
20. nov 2009

Burinka,
citala som o tom tvojom potrate. No, vies, pri tom mojom neurobili vobec nic. Tu to tak funguje. Do 12 tyzdna ta ani za tehu neberu takmer, az na to ze mas zadara lekarsku starostlivost.
Ja som prisla za vseobecnym lekarom,ze krvacam a lekarka, ze spusta zien ma period aj pocas tehu prve mesiace. Ze ak to je potrat budem mat bolest. ZIadna bolest nebola a ziadne navaly krvy ako mi vravelo tych par zien co o potrate ma skusenost od znamych. Uplne normalne klasicka perioda 5 dni. Hej a este mi lekarka povedala, ze urobte si o 4 dni tehot test a uvidite.

Vejula, moja mama si medzi mnou a mojim bratom, je medzi nami rok rozdiel, nechala urobit potrat. Ja maminu milujem, ale toto nikdy nepochopim. Ale nie je na mna sudit ju. Potom 1O rokov nemohla otehotniet. A po desiatich rokoch sa mi narodila sestricka. Pamatam ako mi stale vraveli,ze to preto, lebo som stale pistala ze ju chcem. A je taka spusta veci, je to sranda, co si pamatam o sestre,jak som jej prevarovala vodu na sunar, uspavala s uspavankami v koliske, vozila v kociku. Na niektore si spominam prave vdaka vychove vlastneho syna.
🙂
Dobre, idem uz do hajan, lebo zajtra ma caka dlhy den v praci a nedelu tiez. Ja makam, ked iny maju volno.
A mam volno ked iny makaju 🙂 Pekny vikend prajem vsetkym

dadqa86
21. nov 2009

Ahojte baby 🙂 drzte mi dnes palce 😉 budem na vas mysliet majte sa krasne awojte 🙂

burina111
21. nov 2009

zdenkam, ved som čítala ako sa naše tehulky v zahraničí majú...je to smutné..ja nikoho neobviňujem, že mi nezachránili dieťa,práve naopak,keď ma videli zronenú a zničenú, ako tam iba plačem, fakt robili čo sa dalo...aleee proste príroda to chcela inak...a možno aj chvalabohu, bola to vývojová vada...len je ťažké sa s tým zmieriť a je to neférrr lebo je kopec žien, čo deti nechcú a rodia ich ako na pase, odhadzujú do kontajnerov alebo ešte horšie....no a tie baby čo kopec rokov veľmi chcú a majú aj na to podmienky...tak....veď viete, ako na tom sme ☹ dobre, hlavne už nesmúťme
vejula....dakujeme ti za podporu a súcit 🙂

terezkami
22. nov 2009

ahojte, ja som presla zo sekcie tehotne, pretoze zial som v auguste potratila. precitala som si vase pribehy a je to fakt smutne zvlast ak sa to tyka aj mna. S manzelom by sme chceli dalsie. Len neviem ci je to uz vhodny cas. bojim sa sklamania.... ☹
neviete mi niekto poradit ako je to s liekom dufastol? Mne to odporucila moja doktorka tesne po potrate, ze ked budem chciet otehotniet da mi ten dufastol, ze vraj na posilnenie maternice. Neviem ci to mam zacat brat lebo nechcem do seba zbytocna pchat chemiu......

vejula
22. nov 2009

Ahoj Terezka, no myslíš duphaston???? Myslím že to tu užíva veľa kočiek zo začiatku tehu až po prvé pohyby. A myslím že s a to užíva ešte pred otehotnením. Ja som to brala asi pár týždňov kým som nezmenila lekára, ten mi povedal, že mi to netreba, ten prvý mi to nasadil na začiatku tehu pretože som mala už dávnejšie menšiu maternicu. Veľmi som sa bála že ked to vysadím potratím, ale všetko OK. Myslím že to nemôže byť nejaká hrozná chémia, lebo to normálne užívaju tehotné ženy. A tebe zistili čo bolo príčinou potratu????? Či to nevedia? No ak to bolo malou alebo slabou maternicou tak určite duphaston je vhodný.

Zdenkam, no moja mamina tak isto ked bola mladá urobila to čo tvoja 😔 Pretože sme mali pri našom tatkovi veľmi ťažký život a on ju aj bil a tak, no a nechcela priviesť do takého prostredia štvrté dieťa, tak sa rozhodla pre potrat. Nikto o tom nevie, len mne to povedala asi pred mesiacom. Mala z toho strašné depresie dlhé roky, a výčitky svedomia, potom ked mala 39 tak otehotnela a samozrejme že to brala ako druhú šancu na nápravu, lenže toto bábatko odišlo aj ked ho už mamina chcela, a brala to ako trest za to čo spravila. No a o rok aj niečo na to ostala tehotná... No počas tehotenstva jej lekári tvrdili že bude choré postihnuté... Ale mamina si povedala, že nech je akékoľvek tak si ho nedá, a nech sa stane čokoľvek, tak vie že si to zaslúži.... A vydržala to statočne do konca a má krásne zdravé dieťa. Teraz chodí do tretej triedy a je moc šikovný.

burina111
22. nov 2009

ahoj terezkami, moja mala by si si asi isť po duphaston, su to hormony a vieš, viac ich dr. predpisujú tehotným s problémami ako nie...je to poistka, aby si zas nepotratila..teda, nič nie je zaručené ale mne ho dávali aj v nemocnici, ked som už ale o babo prišla..s tým sa tiež zastavuje krvácianie a predchádza sa potratu.okrem toho som ho brala aj dva roky pred otehotnením...ale vidíš ako som dopadla...hlavne sa nestresuj, ak sa už citiš pripravená telesne aj duševne na dalšie dieťa, tak do toho chodte...ja som po potrate mesiac a pol a práve som po ovulke a pracujeme na dalšom bábatku. pre mna je to strašný strach, manžel priznal, že má vačšie obavy ako ja, či zas o bábo neprídeme, či vôbec otehotniem...ale človek to prekoná iba tak, že sa o mimčo pokúsi..báť sa budete podľa mňa rovnako o pol roka ako aj o mesiac....tak neviem, neboj sa, ak ho chcete, chodte na to a chod sa pobaviť aj s dr...ako som ti písala, sama som po potrate necelé dva mesiace a už "vyrábame" no a mám isť na kontrolu na začiatku decembra...ak by sa nám podarilo otehotnieť určite vám všetkým napíšem ako sa držíme a čo na to doktor..hlavne čo sa týka podp. tehotenstva..držím palce

aknomis
22. nov 2009

v júli som v prvom tehu potratila v 7 týždni. príčinu nevedia, ale bola som na genetike a zistili mi mutáciu genu MTHFR v homozygotnom stave. teraz som bola aj na hematologii, ale výsledky budú až vo februári. dali sme si po potrate mesiac pauzu a snažili sme sa dalej. nedarilo sa... teraz v novembri mi meškala mrška týžden, tak som si urobila test a boli tam //. o dva dni som si robila test znovu a // zmizli. o dva dni nato prišla mrcha... pomohol by mi v tomto prípade na udržanie duphaston?

petika
23. nov 2009

Ahojte baby, dlhšie som tu nebola a vidím, že sme sa rozrástli. zdenakm: to, čo je na tej fotke, to je neuveriteľné. To je čistá, teplá láska, keby som nevidela, asi iba ťažko by som uverila. Krásne. Verím Ti, aj Tebe, burinka. Veci medzi nebom a zemou sa dejú, vždy nám dajú znamenie tí, o ktorých sme prišli, ale nie všetci ľudia to dokážu zaregistrovať a cítiť.
aknomis: myslím, že v tomto prípade by Ti nepomohol duphaston, to sú také rýchle potraty, že čiarky sa ukážu preto, pretože sa niečo uchytilo, ale veľmi slabučko, je to bežné, že poniektoré si test ani neurobia, ale tiež prišli o bábo, len to majú ako omeškané MS, potom sa vyplaví akoby taká malá krvná zrazenina. Tam by liek nepomohol, bolo to veľmi skoro a veľmi slabé. ☹ čítala som o tom dosť veľa, preto píšem to, čo som si tiež sama preštudovala...
a baby, pokúšajte sa o bábo vtedy, keď sa cítite byť pripravené ísť do toho, vyrovnané, v pohode. Inak by ste si znova ublížili, musíme byť pripravené sa opäť tešiť, aby sme tomu drobčekovi neublížili svojou psychikou a neustálym stresom, čo bude a čo nie. My sme prišli o bábo na konci októbra a teraz sa pokúšame zas, sme len tri týždne po kyrete. Ak sa to bude mať ujať, ujme sa. Ak má byť zdravé, bude zdravé. Obavami ani super plánovaním to my neovplyvníme. Veľa šťastia a hlavne pohodu pre naše srdiečka 😉

zdenkam
23. nov 2009

Babenky, tak ja fakt zasnem, ze vam po pricinach potratu patraju aj v tych uplne rannych stadiach. A tu nic. 😒
Len nech to pomoze.
TAkze vcera som prekonala den, ked som v predchadzajucom tehu potratila. 5 tyzdnov a 5 dni. Ako viem, ze ak sa to ma stat znova, tak sa to zrejme v ten isty den nestane, ale aj tak som rada. A s kazdym dnom ked postupim dalej, nasa nadej, ze to tentoraz vyjde, rastie.
Stale proste verim najviac tomu, ze preto som otehotnela len hned po menstruacii po potrate, lebo som dostala dalsiu sancu. Tak ako vravi Petika, ak sa ma ujat, ujme sa.

Dakujem Petika, ta fotka, je najkrajsia co som kedy urobila.
TAkze 3.12. ma caka scan v 8.tyzdni. Dohodla som sa s gp(general practioner-vseobecny lekar/ tu sa za gyn nechodi. Ja som mu vravela, ze chapem, ze to ci ten plod uvidim alebo nie nic nezmeni, ale radsej aj on usudil ze to bude lepsie tak urobit.

A stale dakujem Klarke, ze v tom brusku kazdy den zostava. Len ked na nieco velmi cakate, tak dni sa nekonecne vlecu, ved to poznate.

Hej babenky a nezabudnite nakupit alebo vyhotovit adventne kalendare. Advent tu je coby dup.
😉

petika
23. nov 2009

Strašne Ti Zdenka držíme palce, aby sa Ti to podarili, aby si donosila až do pôrodu, aby bolo bábenko zdravé, nech sa z neho môžete úspešne tešiť. Ten anjelik zhora vás oboch bude strážiť. Neboj. Samozrejme, že strach je veľký, ale nevyhráva. Každý deň, ktorý môžeš stráviť s pocitom, že v sebe nosíš život je dar, tak je normálne, že sa neuveriteľne tešíš. Prajeme Ti všetko dobré. Stačí len veriť.

burina111
23. nov 2009

akomis ja by som si po ten duphaston určite šla....uškodiť to nemôže, len pomôcť.....a pre babo je to bezpečné....nesmúť, určite sa to podarí

burina111
23. nov 2009

zdenkam, neboj, vidíš, už si za tou strašnou prekliatou hranicou, len buĎ šťastná, v pohode, už to bude dobré, určite..petika, ty čo, pohodáčka naša?? kedy robiš test???
my máme po snažení, baby bola som tehotná 2x, myslím, že som teraz 3x a otehotnela som vo štvrtok...držte mi silno palce, nech je to tak, viem to na 99% skôr sa bojím ako prekonám hranicu6tt+3dni....a či budú na tom teste poriadne hrubé//, veĎ vás budem informovať....
krásny dníček všetkým

petika
23. nov 2009

budina111: čoooo? 😀 táááááááááááááák sa teším, 🙂 jáj, ani povedať sa nedá, ako to vieš, tie správne pocity? Lebo takto,že dnes je pondelok a Ty už si na 99%,ako to vieš? No, kedy robíš test Ty? Ja ešte nemám také silné náznaky ako pred tým, prsia nič, tak ani nerobím, keď ale nedostanem koncom novembra do pol decembra mrchu, tak skúsim, či nemám nejaké koľajnice, bo by som chčela... ☹ veeelmi. Ale Ty si ma potešila, ani nevieš ako. Tak to ty budeš mať krásny dníček =) A tú hranicu má každý, nechaj to v rukách niekomu inému,len dýchaj, úsmev a všetko prejde. Tá šanca a nádej stojí za to 😉

mirka80802
23. nov 2009

Ahojte aj ja som otehotnela 3 mesiace po potrate. Ale doktor mi dnes nepovedal dobrú správu ževraj je vačok prázdny mám ísť o týžden na sono veľmi sa bojím dalšej kyretáže. poslednú mrchu som mala 30.9.2009 je možné že by som otehotnela neskôr?????

vejula
23. nov 2009

Mirka je to možné.... Hlavne ak ešte nemáš ustálenú menstruáciu. Ja som otehotnela tak že mi jeden cyklus akoby vynechal (vôbec neprišla ms) A na druhý som otehotnela. čiže ked som mala byť podla poslednej ms v 10tt v skutočnosti som bola v 6tt. Proste náhoda že mi to tak zahaprovalo a zrovna vtedy sopm otehotnela. Ked mi vynechala tá ms tak som si robila test. Samozrejme negatívny lebo som ešte nebola tehotná. No ked mi už meškala mesiac začala som sa báť či je všetko OK ked stále nechodí. Dokonca ja doktor povedal, že mám asi málo hormonov a tak. No už mi chcel nasadiť HAK a len tak z dlhej chvíle som si spravila ešte jeden test, čo mi ostal z minulajška, lebo som kupila dva v jednom. A ked som videla // som skoro na zadok spadla. A to som už meškala vyše mesiaca, ale podla sona mi zistili že tam kdesi v cykloch bola zrada a som tehotná o mesiac kratšie ako podla poslednej ms.

mirka80802
23. nov 2009

no vieš ale mna doktor už dnes chcel poslať do nemocnici na čistenie len tak tak mi dal ešte týžden je to normálne?

terezkami
23. nov 2009

vejula, mne nezistili pricinu. Ale cakalasom dvojicky. Jedno odumrelo uz v 5tt a to druhe v 13tt. vo stvrtok idem ku svojej dr. tak uvidim. dnes mi skoncila mrcha tak uz sa neviem dockat kedy zacneme opat so snazilkovanim 😉 🙂 😵 ....

tak super sa vzdy odreagujem ked idem na tuto stranku. ste vsetky super. velmi si vazim, ze takto drzime spolu.
drzim vam vsetky prsteky

petika
23. nov 2009

mirka80802: nestrachuj sa, držíme Ti palce, môže to byť aj tak, ako písala vejula, asi čaká preto, aby si bol istý, čo presne sa deje. Ak totiž bábo žije, tak rastie a aj srdiečko by tam mohlo byť, tak sa len nestrachuj, všetko bude dobré, hlavne sa netráp vopred, neubližuj si. Nezmeníš realitu, či bude dobrá, či zlá. Len si predĺžiš chvíle strachu a obáv. Možno Ťa ešte veľmi milo prekvapí

zdenkam
23. nov 2009

Jeeeeeeeeeeeeej Burinka, tak gratulujem. NO to som rada s Tebou. 🙂 🙂
Tak super, sa pekne rozrastame. Len tak dalej a bude z nas o par mesiacov skupinka cerstve maminy co prekonali kedysi potrat.

Ja ranne nevolnosti nemavam. Nemala som ani pri prvom tehu len pri tom druhom potratovom som ich tak asi 3 dni mala ale ze len mi grcno bolo. Ale viete co je divne, ze pri tom potratovom tehu mam bolelo v podbrusku ked som potrebovala cikat alebo ked mi maly pritlacil trosku nozky na brusko, ked som si k nemu lahla do postele. On to tak robieva, tak sa tuli. Tak ma to tiez bolelo, to som sa od neho odtahovala.
Ale teraz ma nic neboli. Len uz 5 dni s nim chodi na obed spavat, lebo mi dochadza para. Ale zas dobre, on spinka aj 2,5 hodiny, takze ja tak hodinu.

Burinka, tiez asi viem, kedy som otehotnela, lebo ja mam cyklus jak hodinky 28 dni, 5 dni menzes, na 14 ovulacia. Kedysi som si aj ovu test 2x robila, aby som si overila ci sa nemylim. A hold nemylim. 🙂
Babenky, ktore to maju nepravidelne to maju trosku tazsie. Ale zas co take babenky, co musi uz len za tu ovulaciu bojovat. Ach jo.

A ja som tiez rada, ze som nasla tuto skupinu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre