Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

nkaps
8. aug 2011

baby aj vy mávate kŕče v nohách... z čoho to môže byť?????? 😒 ☹ 😠 😢

usjak
8. aug 2011

@nkaps na krce v nohach by malo byt dobre magnezium... ja obcas dostanem krc do lytka v noci, hlavne ak som viac chodila, ale to som mavala aj pred tehu, sem tam aj teraz.

zuzanka2905
10. aug 2011

Ahojte potrebujem radu dnes som 21DC a bazálnateplota bola ráno 37.8 myslíťe že to môže byť príznak tehotenstva som aj dosť plačlivá a stále sa mi točí hlava kedže som 2krát prišla o mimi a tooto by bolo už moje tretie tehotenstvo možno tie príznaky by mohli niečo znamenať nemá niektorá z vás podobnú skúsenosť

maraja45
14. aug 2011

Ahojte babenky. Viete mi niekto poradiť, najlepšie zo svojej skúsenosti, kedy by som sa mohla pokúsiť o ďalšie tehotenstvo? Mala som zamlčaný potrat v 14.tt. Podľa odporúčania lekára by som mala oddychovať 6 mesiacov, podľa BBC, čo som čítala na internete by som sa mala pokúsiť o ďalšie tehotenstvo do pol roka od potratu. Mám za sebou tri pravidelné cykly bez žiadnych problémov. Cítim sa OK, plná energie. Pravidelne športujem a vediem naozaj zdravý spôsob života, ale to som robila aj pred predchádzajúcim potratom. Poraďte.

moni
14. aug 2011

@maraja45
Ja som mala MA/kyretaz v 8tt, cyklus mi nabehol o 6 tyzdnoch, a otehotnela som (po porade s lekarkou) hned v dalsom cykle 🙂

maraja45
14. aug 2011

@moni nemala si v tehotenstve žiadne problémy? Mne sa zdá tiež 6 mesiacov dlhá doba. Najradšej by som to začala skúšať už teraz.

atiatko
14. aug 2011

@maraja45 nám lekári povedali 3 až 6 mesiacov - je to individuálne - no viacerí sa u nás zhodli, aby prešli 3 cykly, potom kontrolné sono na sliznicu mat. a ak všetko OK, tak hurá do snaženia 🙂 jedna sestrička v nemocke prišla za mnou a povedala mi, že určite to za 3 mesiace (3 cykly) môžme skúsiť a má s tým z práce skúsenosť, že to aj vyjde .... držím palčeky .... 🙂

moni
15. aug 2011

@maraja45
V 6tt som mala jednorazove krvacanie co ma velmi vyplasilo, a co bolo najhorsie na sone nebola akcia srdiecka. o tyzden neskor uz tlkotalo 😵
ale uprimne povedane, nevydychla som si este doteraz 😔

dana_l
15. aug 2011

@maraja45 ja som stratila dietatko v 12tt (jul) a v oktobri som znova otehotnela.
mozno by to bolo aj skor ale moj manzel vtedy nebol so mnou. prisiel v oktobri.

barca127
15. aug 2011

@maraja45 ja som mala potrat v 16 tt. počkali pod tri pravidelne cykly a šli sme do toho podarilo sa nám to na prvý sup a teraz akurát dojcim nášho anjelika.myslím že aj sa na to cítiš psychicky môžeš sa do toho pustiť.držím palce.

mia55
15. aug 2011

@errilo DAKUJEM PEKNE. Ja sa chystam k dr akurat tento tyzden, mala by som byt v 7 tt. tak uvidime co mi vpoie, byva mi neskutocne zle, napina ma pocas celeho dna najma rano a chladnicku nemozem ani otvorit. Inak tiez mam obavy co bude vsetko ok, ale bude ako to ma byt....nic s tym zena nenanrobi, ak to je zdrave udrzi sa to 🙂 gratulujem k tehulkovaniu, nech je to zdrave a uzivaj si to, si uz v 2. trimstri vtedy je to najkrajsie 🙂

mia55
15. aug 2011

@syslica ahojky tak ozyvam sa po tyzdnovej "doovlenke". Mali sme sa super, aj ked narocne to bolo rpedsa len mala zacina chodit tak vsade ma taha, bolia ma uz krize a nevladzem...uf. Ale zatial s tehu asi je to ok, je mi neskutocne spatne hlavne rano, napina ma fujha. Volala som dr. zatial neni v praci,volam poobede, asi ma objedna na zajtra tak dam vediet. Mala by som byt v 7tt. Tak uvidime.
Ano to mas pravdu, ked mas prolemy s detmi tak potom zvazujes ci zvladnes aj dalsie, ale moja svagrina v pohode 4 deti, velke reci ako ich zvladne a teraz s vyplazenym jazykom stiha len toe najmladsie, tie dve starsie o toe sa staraju babkovci inak by boli normalne siroty. Nechaem ak nemam dostatok financii a moznosti tak nemam tolko deti a ked aj ona s nimi ma nejake problemy, v skole ta dcera sa nechce ucit a syn je hyperaktivny ... 😲

mia55
15. aug 2011

@nkaps jaj trocha si ma vystrasila, co vsetko sa ti stalo ale je to ok, to je skvele, aj ked mas zdravotne problemy ale drzis sa. No s tym malym to je narcne , kto ti pomaha cez den ked si sama? Mne muz pomoze niekedy doobedu poobede a niekedy az vecer podla prace. Ale nejde to stale. Malu obcas zoberiem na ruky ale uz sa uci chodit tak zvacsa lezie sama a ked chodi chytim jej rucicky a to sa moc nenamaham...vytok nemam, iba obcas sa objavi. Ale nie je to ten co som mavala pravidelne pri prvom tehu tak neviem teraz ci sa mam bat koli tomu ☹ horis eot bude kd uz bude vacsie brusko tam malu nemozem zdvihnut tak to musime nejak poriesit...snad sa do toho stadia dostanem....drzim ti velmi palceky, tehulkuj v klude a tes sa na malinku....ja som prve tehu mala uplne bezproblemove, teraz mam kila naviac z prveho tehu tak to bude namahavejsie.Mykoza vie zneprijemnit zivot riadne ale da sa liecit a v tehu je normal. PObolievanie v podbrusku je rozne, a pokial neboli intentzivne dlhodobo nemal by to byt problem....ja som muzovi hned povedala ze sex mat nemozeme od zaciatku co som sa dozvedela ze som tehu tak mame abstinenciu....urcite mi to povie aj lekar, rizikove tehu po potrate, ziaden sex, namaha atd.... 😖

maraja45
15. aug 2011

@barca127 ďakujem za odpoveď. Určite to skúsime.

maraja45
15. aug 2011

@atiatko Asi dám na Teba. Veď na prvý krát to aj tak nemusí výjsť.

atiatko
16. aug 2011

@maraja45 mojka držím palčeky, nech je to práve vtedy, keď si to budeš véééľmi priať, a nech je celé tehu bez problémov .... 😉 páá

maraja45
16. aug 2011

@atiatko ďakujem za prianie, dúfam, že naozaj všetko dobre dopadne 🙂 😉

atiatko
16. aug 2011

@maraja45 🙂 mojka budem rada ak mi potom písneš ako sa zadarilo, bude to "inšpirácia" aj pre mňa .... pááá a držkaj sa 😉

mia55
17. aug 2011

@nkaps takze ahojky, ozyvam sa po kontrole u dr....potvrdene tehu 6tt. + 3 dni, gestacny vak trosku zvalstny tvar ale velkost sedi presne na den s terminom poslednej menstruacie, kontrola o 2 tyzdne...drzte mi palceeeee 🙂

mia55
17. aug 2011

@syslica ahojcek, tak kontrola u dr bola, mam potvrdene tehu 6tt a 3 den, velkost sedi s terminom menstruacie tak uvidime co bude dalej, je to este malinke,moc tam toho neda vidiet. Tvar trosku vaku bol zlastny taky pretiahnuty ale potom povedal ze to nevadi, ze velkost sedi.....tak drz mi paaalceky 😉

maraja45
17. aug 2011

@atiatko určite sa ozvem 🙂

agnes28
18. aug 2011

Ahojte baby, chcela by som sa vás opýtať, či váš lekár berie tehotenstvo po potrate ako rizikové. Ja som pred týmto tehu potratila v 8. tt (MA) a doktor to neberie ako dôvod na rizikové. Zaujímalo by ma ako je to inde... díky za odpovede 🙂

mimka1710
18. aug 2011

@agnes28 Ahoj agnes, moj doktor moje druhe tehu po potrate (cca v 12 tt - MA) nebral ako rizikove a o dietatko som opät prisla v 23. tt, teraz mam ineho doktora a pravdepodobne dalsie tehotenstvo uz rizikove bude, prave cakam na vysledkdy vysetreni tak sa uvidi asi aj podla toho, zatial ale tehotna nie som...podla mna to doktori beru tak, ze ked mas tehotenstvo bezproblemove tak asi nie je dôvod povazovat ho za rizikove hoci si uz o jedno dietatko prisla...u mna bolo vsetko v poriadku az do 22 tt. a predsa sa to zo dna na den zmenilo....drzim palce nech vam vsetko dobre dopadne...

moni
18. aug 2011

@agnes28
ani moj lekar neberie toto tehu ako rizikove. ale moje vysledky z MA boli "normalne"

emapol
18. aug 2011

@agnes28 ja som mala MA v novembrii 2009, v maji 2010 som otehotnela a narodilo sa nam dievcatko, nemala ziadne problemy pocas tehotenstva, len som mala aj mam 3 cm myom, a doktor nebral moje tehotenstvo ako rizikove.

nkaps
19. aug 2011

@mia55 díky moja aj ty sa drž... musím si zaklopať klop klop klop, ale som v štádiu, že mi je celkom fajn... nohy trochu pobolievajú, ale to je nič oproti posledným mesiacom... dnes som bola v poradni... všetko OK vyzerá a včera večer som si dala dc coly a malá si robila disco... konečne aj MM cítil, lebo doteraz sa mu skrývala... 😀 zatial mám len 4,5 kg naviac, tak sa vytešujem... ja som po pôrode schudla na pôvodnú váhu.... asi to bolo tým kojením... veľa oddychuj a pravidelne jedz aj keď po troške... aby ste pekne rástli

nkaps
19. aug 2011

@agnes28 môj dr. to bral aj nebral ako rizikové... do 12 tt. žiadny sex a potom len s mierou a opatrne... radšej sa šetri

nkaps
19. aug 2011

@mia55 inak gratulujem a nech sa pekne drží

agnes28
19. aug 2011

Ďakujem za odpovede. Mňa to zaujíma hlavne z toho dôvodu či nemám nárok na PN. Mám medzeru medzi dvoma materskými asi 3 mesiace (okrem čerpania starej dovolenky) no a v práci je to také všelijaké... Asi to budem musieť nejak vydržať🙂

mia55
20. aug 2011

@nkaps som rada ze mas kontrolu v poriadku, budem sa snazit jest pravidelne ale strasne mi je zle cely den, obcas nieco zajem ale nechcem vela aby som nepribrala kedze som vela nezhodila po predoslom tehu. Nic nie je krajsie ako ked ti muz da ruky na brusko a citi pohyby drobca 😉
Snazim sa byt v klude ale vies mala ma pekne prezenie niekedy ze si necitm krize. Ozaj, tu niektore pisu ze ultrazvuk moze sposobit potrat v tych skorych stadiach, ale mne sa to zda ale velka absurdita, mozno si to niektore odovodnuju aby mali dovod povedat preco sa to stalo ale ja si to nemylsim, to by uslea potratit kazda zena co ide na ultrazvuk od 6tt do 12tt....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre