Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

yvkay
12. apr 2012

ahojte,v utorok som bola na kontrole,som v 8 t.t a dozvedela som sa ze som cakala dvojicky,ale jedno odumrelo,neviem,ale chcem sa opytat,ci mozem verit dr. ze je tam len jedno,a ak sa niektora s niecim taky stretla,budem rada ak sa so mnou podeli.dakujem za odpoved.

monika2712
12. apr 2012

@yvkay ahoj, to sa stava dost casto, ze jedno z dvojiciek odide, zrejme videl prazdny vacok.. v 8tt by uz malo byt vidiet srdiecko, takze zrejme vidiel len jedno.. urcite sa to ukaze aj neskor ked pojdes znova na kontrolu, druhy vak sa zvykne vstrebat, a ostane uz len ten jeden s babatkom..

erika26277
12. apr 2012

@janus32 ja dúfam, že už takýto pocit nebudem musieť nikdy zažiť....... 😵 😵 a že ďalšie tehu bude OK..... 😵 😵

laura268
12. apr 2012

Hlasim ze maternica je stiahnuta o 50%.. V pondelok este jedna kontrola a malo by to uz byt OK
Sliznica rastie, takze aj mrcha by mala prist cca o 3 tyzdne.. KONECNE dobre spravy po tom vsetko zlom Sestricka mi len tak medzi recou povedala ze v poslednej dobe skoro kazda musela ist zasa na kyret alebo ze mala zvysky kt sa vdaka injekciam vylucili same..
takze 3x slava nasmu zdravotnictu

laura268
12. apr 2012

@dominikuska Blahozelam ku tehotenstvu 😉 neboj sa, zbytocne nestresuj seba aj malicke.. Ciry vytok je normalny v tehot. A tie obavy chapem, ale snaz sa nejak pozitivne naladit ze tentoraz to uz MUSI vyjst 🙂
Ja som po kyrete presne 7 dni, ja si na svoje pockam este minim. do jula 🙂

emaelasofia
12. apr 2012

@erika26277 baby držim vam palce aj mne každy hovoril že všetko bude ok a vtedy mi to bolo jedno kto mi čo povedal ale dnes mam dve krasne dcerky a som sťastna tak aj ja vam držim palce nech aj vy ste šťastn 🙂

erika26277
12. apr 2012

@dominikuska držím palčeky....... viem že je to ťažké , ale neboj sa....... dúfam že aj nám sa po troch mesiacoch alebo čím skôr zadarí......a viem že môžem napísať čo chcem, aby si sa nebála, aj ja sa budem po tom čo som si prežila báť.......ale moc, moc, držím palce, všetko dobré...... 😵 😵

sabaka
12. apr 2012

@dominikuska to je krasne, ze sa ti podarilo opät otehotniet a treba verit, ze vsetko bude v poriadku - kazda z nas si predsa po takom zazitku zasluzi len to dobre...
to ze ti je zle, je dobry znak - hovorieva sa, ze ked zene byva zle znamena to, ze vsetko dobre prebieha! Velmi ti drzim palce, pokus sa nestresovat sa prilis. 🙂

natalinda88
12. apr 2012

@dominikuska ahoj 🙂
Každá z nás , ktorá prekonala potrat, vie, čo znamená, keď žena potom všetkom znova otehotnie....
V hlave máme zmätok, chceme sa tešiť, ale akosi nás strach zatemňuje ....
Chcem ti len dodať síl a hlavne pokoj, teš sa , si tehotná 🙂)
A to, že si predtým potratila ber tak, že to tak malo byť, že to je tak lepšie pre teba, že to tak dopadlo...Viem, čo hovorím, tiež som potratila a dvakrát ma čistili....tiež sa stále bojím.... končím 12.tt a stále mám strach , ale snažím sa ho zaháňať myšlienkami na dieťa, že ono si nezaslúži, aby som bola smutná a prenášala to na ňho.
Je to nové tehotenstvo, iné.....

Takže hlavu hore a teš sa mamina 🙂))určite všetko dobre dopadne 🙂))

dominikuska
12. apr 2012

dakujem velmi pekne 🙂 . My sme sa nejako velmi nesnazili, nechavala som tomu volny priebeh. Necakala som ze sa mi podari tak rychlo otehotniet. To predtym tehotenstvo bolo uplne v pohode, nic mi nebolo som spala a vstala som s tym, ze krvacam a do hodiny zo mna vyslo skoro vsetko a napriek tomu si ma nechali vnemocnici na kyretaz ☹ . Na buduci tyzden pojdem na gyndu a som zvedava co mi lekarka povie, kedze ma strasila ze polrok si mam davat pozor lebo znovu potratim. Len ked som sa pytala na nazor ineho lekara tak mi povedali ze mozem kludne otehotniet aj bez prestavky. takze uvidim po case kto ma pravdu

natalinda88
12. apr 2012

@dominikuska nie je zač 🙂 my sme si nedávali pozor hneď od prvého menzesu po druhom čistení a otehotnela som na 5.ty cyklus. Keby tvoje telo nebolo pripravené, neotehotnela by si..., takže určite si po zdravotnej stránke v poriadku 🙂 čo lekár to iný názor. V nemocnici mi povedali, že min. po pol roku a moja gynda mi povedala, že kľudne po prvom menzese, tak som dala na jej radu a stejne sa zadarilo až neskôr...Každé telo sa s tým ináč vysporiada...
Hovorí sa, že ak žena otehotnie do pol roka, má vyššiu šancu donosiť zdravé dieťa 🙂
Myslím, že tvoja lekárka by sa mala tešiť, že si v poriadku a dokonca tehuľka 🙂
Hlavne nemysli na zlé a šetri sa 🙂

delideli
12. apr 2012

@dominikuska : 3 mesiace po kyrete je uplne v pohode, mne vravela aj moja gynekologicka aj gynekolog, co ma prepustal z nemocnice po kyrete,ze mozem otehotniet po 3 mesiacoch a ze odporucanie pol roka je uz davno zastarale..a tiez mi vravel,ze ak by sa nam nahodou podarilo skor,ze nemam panikarit,ze niektore zeny otehotneju aj skor,ked je na to organizmus pripraveny (to castko byva prave ked to predchadzajuce tehu odislo viac menej samo..) a v poriadku donosia zdrave babatko..niektori gynekologovia dokonca odporucaju aj kratsie pauzy.. pocula som z minimalne 2 zdrojov,ze sa moze otehotniet po tolkych tyzdnoch ,kolko tyzdnov trvalo predchadzajuce neuspesne tehotenstvo,co pri MA byva casto menej ako 3 mesiace..a presne ako pisu baby, ak zena otehotnie do 6 mesiacov statisticky ma vacsiu sancu na uspesne tehu..a takisto nevolnost je zo statistickeho hladiska dobrym priznakom..🙂 takze gratulujem,drzim palceky a verim,ze budete ok.. 🙂 (a co sa tyka toho strachu,som presvedcena,ze tym si prejde kazda buduca mamicka,ktora zazila potrat..ja som lezala s krvacanim doma tyzden a bala som sa chodit na Wcko cely cas a bojim sa,ze to pri novom tehu tiez nebudem zvladat najlahsie,ale treba sa skusit naladit pozitivne,kvoli babatku,nech je co najviac v pohode🙂 ) drzte sa..

monik412
12. apr 2012

ja môžem z vlastnej skúsenosti povedať že ja som zostala mesiac po potrate tehotná.zistila som to až na sone u lekára lebo mi už 2mesiace meškali.tak to bolo aj milé prekvapenie.mala som rizikové tehotenstvo lebo mi hrozil predčasný pôrod.ale porodila som len 1 deň pred termínom.tak sa nemusíte báť

dominikuska
13. apr 2012

dakujem este raz 🙂 , uz mam viac optimizmu v sebe 🙂 . Ja to tiez beriem tak, ze moje telo je pripravene, hned po kyrete som zacala pit zeleny jacmen, prestala som kojit, zacala som sa este zdravsie stravovat a hlavne cvicit. Tak pevne verim, ze sa telo zregenerovalo a toto vyjde 🙂 A inak brutalne je mi zle, kazdu hodinu musim nieco pomalicky zjest inak ked to premeskam este viac sa rozklepem a mam problem daco dostat do seba ☹

yvkay
13. apr 2012

@monika2712dakujem za odpoved 🙂 uz dva krat mi robil SONO,(mam za sebou dve SC),takze,aj preto nato prisiel tak skoro,pri predoslich tehotenstvach mi robil ultrazvuk asi az v 20 tyzdni,ale to bolo pred 14 rokmi.,a medicina sla dopredu.

erika26277
13. apr 2012

@bambi2 to som nevedela, že si toto prežila už dvakrát...... myslela som že prvýkrát....... obdivujem ťa, ako si to zvládla...... ja som prvýkrát po MA ale aj keď sa moc snažím, je to riadna rana a viem že na duši sa nezahojí nikdy...... ale už som si povedala, že budem myslieť len pozitívne a určite to na budúce vyjde...... tak bambi2 úspešné snažilkovanie......po krátkej pauzičke samozrejme....... 😵 😵

nastasja25
13. apr 2012

ahojte baby,pripájam sa,aj ja som po prvý krát potratila a to ešte aj v práci,museli ma čistiť,potom o 4 mesiace zasa tehotná,strach,že sa to zopakuje,dok.mi predpísala Duphaston a utrogestan,aj tak som začala v 7tt krvácať,nechali si ma v nemocke pre hroziaci potrat,ešte mi aj zvýšili dávky liekov a pridali injekcie Dicynone,potom všetko ok,lieky som stále brala,v 13tt zasa krvácanie,doktorka mi pridala ešte kanavit a ešte nejake kvapky ,už si nepamatám názov..takto sme sa trápili asi do15tt,potom ako keby uťal a všetko už bolo len ok,a dnes mám krásneho synka 🙂))

majussska1812
14. apr 2012

Neboj moja, ja som tiež samovoľne potratila,a este som ani menzes nemala a už som bola tehotna 🙂 zatiaľ je vse ok,končím 31 týždeň..dúfam,že to tak aj ostane 🙂 ja som si tiez dobre poplakala,keby ma drahy nepodrzal tak neviem. Ale už sa moc tesim 🙂

bambi2
18. apr 2012

ahojte babulky... ako sa mate?? ziadne nove dobre spravy?? ja som bola dnes u dr. vsetko je ok, maternica cista a pripravena na nove tehu 😵 😵 😵 lenze, dr. nic o testoch nehovoril, vraj iba ak mi bude meskat mrcha, mam rychlo prist a urobi mi horm. profil ci co to je. inak nic. vraj teraz to vyjde... tak neviem ani sama co robit... a nemam chut ani pockat na prvu mrchu, mam chut ist rovno na vec... 🙂

pandula
18. apr 2012

@bambi2 ahoj pisala som ti ale nic sa nedialo chodim aj do druhej temy november 2012 a potrebujem pridat do sukr.skup. dakujem

inak vsetko fajn aj ja som uz mala utz 😵

pandula
18. apr 2012

@nastasja25 od zaciatku tehu si brala duphaston? bez spinenia. ja inak duphaston vinym za potrat. 🤐 🤐 🤐

nastasja25
18. apr 2012

hej,od začiatku 2 tehu,lebo prvy raz som potratila..dok.mi ho predpísala hned ..

svintekova
18. apr 2012

@bambi2 ahoj moja. Som rada, ze si ok. Do tretice to musi vyjst. Budem ti silno drzat palce. Ja som pockala na prvu mrchu po MA po 5 tyzdnoch a 4 dnoch no a teraz v piatok robim testik-tak snad sme boli uspesni.

bambi2
18. apr 2012

@svintekova ahoj, diky!! ono to vyjde ale ja chcem byt ista, ze je vsetko ok...
drzim ti tiez palce nech to vyjde!!! daj potom vediet... kedy ma prist mrcha??

svintekova
18. apr 2012

@bambi2 mrcha by mala prist 24 v utorok ale skusim spravit test uz v piatok a samizrejme dam vediet

zuzkat1
20. apr 2012

ahojte...baby mam otazocku, rano som mala taku krvnu zrazenu no nekrvacam vobec,len ta jedna krvna zrazenina...mam 13ty den cyklu a netusim co to ma znamenat... neviete mi niektora poradit? prve co mi napadlo bolo ze babo☹ ale to nedava zmysel v 13ty den...ved to by mi normalne len prisla ms keby sa neuchytilo vajicko...ci nie? dakujem

bambi2
20. apr 2012

@zuzkat1 nebola si tehu, nerobila si test??

dominikuska
20. apr 2012

Ahojte, tak mam potvrdene tehotenstvo som 6tt 6den, v stredu som bola u gynekologicky a ta ked ma vysetrila tak ma rovno poslala do nemocnice, kvoli zvracaniu a spineniu. v nemocnici mi robili ultrazvuk a tam bolo vsetko v poriadku a potom ma este raz vysetrili zvnutra a tam som mala hojne take hnedeho vytoku ( tak nejak to bolo napisane aj v sprave ) ale ziadne krvacanie. takze ma poslali domov stym, ze mam volat svojej gynekologicke nech predpise lieky. moja gynekologicka riadne nadavala ze si ma tam nenechali, ale mam predpisany duphastom a capiky proti zvracaniu, ale odkedy mi povedali v nemocnici ze je vsetko ok tak nezvraciam, len mi je trosku viac blbo. Inak akurat v ten den co ma vysetrovali tak som chvilku slabulinko krvacala, ale nastastie to hned prestalo ( pripisala som to k tomu, ze mas v ten den trikrat vysetrovali zdola 😠 ). Takze bojujem dalej, strach mam neskutocne velky, aj dost zle mi je nato ze som len 6 tt, tak snad vsetko bude v poriadku. V pondelok mam ist na odbery.

poseidonka
20. apr 2012

@dominikuska no tak budete mať dievčatko ked ti je tak zle, len sa drž a oddychuj 😎

dominikuska
20. apr 2012

@poseidonka to fakt? si tretia co mi to hovori 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre